Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

ludik3
1. dec 2013

@lienok1 krása 🙂

jana121212
1. dec 2013

viem ze tato tema sa venuje hlavne sitiu, ale mozno tu najdem aj niekoho so skusenostmi s lepiacimi pistolami. potrebovala by som jednu kupit ako darcek, ale vobec neviem aku, nikdy som s takouto pistolou nerobila. trochu som si o pistoliach citala na internete, dost ludi odporuca lidl, ale tu pravdepodobne do vianoc nezozeniem. chcela by som aby z pistole nevytekal silikon, bolo by dobre aby mala 2 teploty ohrevu, pripadne aby sa dala odpojit snura a cena by mohla byt okolo 15e. nasla som tuto http://lepiace-pistole.heureka.sk/dremel-930/ , ale ma strasne drahe naplne. myslite, ze mozem kupovat do tej pistole aj naplne inej znacky? este som pozerala tuto http://lepiace-pistole.heureka.sk/extol-gg-180-... a tuto http://lepiace-pistole.heureka.sk/extol-gg-500-e/ , do nich idu velmi lacne naplne, ale naozaj sa neviem rozhodnut, aku mam kupit. pistol by bola pouzivana na rucne prace, pripadne na drobne opravy v domacnosti. neviete mi poradit ktora z vymenovanych je najlepsia, pripadne napisat aku mate vy a ako ste spokojne? dakujem

jakani
1. dec 2013

@behulka dakujem za radu 😉 ...na vianocnych anjelikov postaci aj biele tricko 😝 ....len sa bojim toho parania, rozchadzania stehov, obzvlast ked robim v rukach....starsia dcera sa pozeranim fotiek Tild tak nakazila, ze "musime" ist sit, stoj co stoj...nejako bude 😅 😅

behulka
2. dec 2013

@jakani niť vo dvoje a vydrží 😉 ja teda nie som žiadny profík, no deti ušité veci nijak nešetria a drží to. Napr. tento tričkový zajac je nezničiteľný : https://www.modrykonik.sk/blog/behulka/album/in...

jakani
2. dec 2013

@behulka a este taka blba otazka - mam robit nejaky specialny steh proti strapkaniu a paraniu latky, ci staci obycajne nahusto klasika 😝 ? 😀 idem kuknut zajka, a velmi pekne dakujem za radu 😵

behulka
2. dec 2013

@jakani to veru neviem 😒 , ja som amatér, no nestrapká sa - šijem cca pol cm od okraja, v rukách len rovným stehom - predný, či ako sa to volá.

snehovavlocka
3. dec 2013

@jakani zavisi aj od latky,ale vyplnene hracky sa ani mne nestrapkali, pokial som nesila moc pri kraji. jedine,ked bola taka nedobra latka,akoby s velmi viditelnymi jednotlivymi vlaknami. ale hracky som ja sila zvacsa z flisu a ten je uplne super. tiez len rovno s dvojitou nitou a tie hracky uz drzia cez 3-4 roky 😝 a to sa o ne nasi aj natahuju 😀

snehovavlocka
3. dec 2013

@fatima30 jeeeeeeeej.....ano,zabudla som ta oznacit. ale ak sa ti nic nehodi,este ti pokukam....ale mne by sa veru tie stromceky pacili 😝 a nechces sem hodit fotky tych latok,nech sa mi lepsie hlada?

snehovavlocka
3. dec 2013

@fatima30 http://modernpatchwork.blogspot.sk/2013/08/jedn... este toto by sa mohlo dat....s tym, ze ich urobis viac a potom ich spolu zosijes. ja som ho teraz pouzila na vianocne prestieranie,len este dorabam lem. ked bude hotove, tak ti hodim foto....tak o tyzden aj s posielanim 😀

pastelka74
3. dec 2013

.....pre deti...

pastelka74
3. dec 2013
fatima30
3. dec 2013

@snehovavlocka
ty si poklad vecer prilozim foto,tak dufam ze z tvojich navodov nieco pouzijem

snehovavlocka
4. dec 2013

@fatima30 nemusis pouzit,staci,ked ti to pomoze k nejakemu napadu 😀 na fotku sa tesim :-P
ja uz prestieranie dokoncila,ale je to darcek,tak foto pridam,ked uz ho bude mat 🙂

fatima30
4. dec 2013

@snehovavlocka
a nemozes poslat foto na mail??napisem do IP.....

fatima30
4. dec 2013
stazina1
4. dec 2013

Ahoj dievčatá.Tak sa pridávam k vám šikulkám 🙂 kúpikla som si šicí stroj a tak skúčšam niečo tvoriť.
Tak snáď sa mi to podarilo,kedže som začiatočník 🙂 Máte tu fakt krásne výtvory,klubuk dole. 😉
Krásny deň

lienok1
4. dec 2013

...soft bábika "BÁRA"...a môže putovať k novej majiteľke 🙂

bulinka
4. dec 2013

@lienok1 ta je moc krásná, můžu se zeptat čím malujete obličej? Mám ušitou jednu panenku pro dceru pod stromeček, ale mám strach abych to obličejem nepokazila ☹. S jehlou a šicím strojem jsem velká kámoška, zato s pastelkama, fixama a podobnýma věcma se moc nekamarádím 😀

lienok1
4. dec 2013

@bulinka ďakujem...🙂...na tváričky používam klasické farby na textil...maľujem tváričku štetcom...fixujem tepelne...treba skúsiť najskôr na nečisto, bokom na látku...troška si precvičiť ťahy...🙂

snehovavlocka
4. dec 2013

@fatima30 ved uz mas patchworkovu vianocnu 😀 ci tej je malo? velmi pekna je.... pojdem to teda skusit cvaknu a poslat ti mail

snehovavlocka
4. dec 2013

@fatima30 mas mail 😉

majiskoo
4. dec 2013

aj ja občas niečo ušijem 🙂 teším sa keď budeme mať svoje deti, snáď si nájdem čas yb som vytvorila niečo originálne aj pre ne 🙂

snehovavlocka
4. dec 2013

a zabudla som hodit foto prveho darceka, co dnes dorazil:
tabulka na poznamky (napr. na nakup 😀 ) a vrecusko napr. na cukriky, orechy....

bezaz
5. dec 2013

pridavam cosi z mojho posledneho sitia 😉 vankus z kurzu, dalsi mame teraz v sobotu, hexagonove podsalky, hviezdy na stromcek a organizer pre kamosku

moniask
5. dec 2013

konečne som sa dostala k mantinelu pre dcerku

danielle37
6. dec 2013

Ahojte, je tu šikovná žienka z Nitry? chcem si dať ušiť sovičky podľa časopisu Mama a ja.... časopis mám aj materiál. Prosím ohláste sa mi.
Ďakujem
Daniela

danielle37
6. dec 2013

@siouxsie krásna sovička

siouxsie
6. dec 2013

@fatima30 ty si tiež začala háčkovať? super homeleska a fajne pristane 😉

fatima30
6. dec 2013

@siouxsie
jejeeeej dakujem ,no ja som vedela moja babka ma naucila zaklady,len zial ostane nie....tak ja som viacmenej zaciatocnik,na sveter si netrufam,len ciapky sem tam nejaku drobnost,ale na obrazkove postupy,obrusy a kadeco tak to nie 😝 😝