Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

olivova
7. nov 2010

moj prvy spinkacik ...

karamelinka
7. nov 2010

baby viem ze napisem troska od veci ale prosim vas o pomoc nakolko sa neviem rozhodnut aky sijaci stroj kupit...konkkretne som si chcela vzbrat medzi BROTHER XL-5500, BROTHER BM-3500, alebo JANOME. od znacky JANOME nemam vybraty typ akurat ma to slakalo preto ze som sa docitala ze presije 8-vrstiev dzinsoviny , a to si vyberam taky max 230euro. BROTHER aj JANOME su v podstate skoro rovnake znacky kedze vyrobcovia su japonci. prosim poradte ak mate skusenosti s tymito znackami budem vam velmi vdacna stroj mi strasne chyba a uz ho chcem mat doma ale stale cakam ze ma asi csi osvieti a vyberiem si ale nic...dakujem!!!!

lusil2005
autor
7. nov 2010

@karamelinka ja mam janome a nemenila by som za nic na svete. na brother dost bab nadava, kazi sa im. ja osobne s nim skusenost nemam. 😉

terezita
7. nov 2010

@karamelinka ja mam brother bm 3500 a jsem velmi spokojena. ja naopak cetla zas negativni recenze na janome, proto jsem koupila tuten stroj. mym pozadavkem byl overlockovy steh, ale priste bych koupila levnejsi sici stroj a pak jeste overlock zvlast.. 🙂

lusil2005
autor
7. nov 2010

no, myslim ze brother ma mensi priestor medzi ihlou a telom stroja, ale ja mam janome 6600 a ta ma viacero vyhod. neviem ako je to pri nizssich triedach.

lusil2005
autor
7. nov 2010

@olivova aaaaaaa aby som nezabudla - spinkacik je uuuuzasny! 😀 ja tie tildoviny proste zerem!

bezaz
8. nov 2010

@olivova nadherny spinkacik 😀

karamelinka
8. nov 2010

dakujem vam baby uz som sa mierne zasa zlanarila na ten janome len zasa musim zistit ci tu v nasommeste budem mat servis...alebo myslite ze niektore suciastky sa daju objednat cez net?lebo na ten brother tu mame servis ale sme male mesto tak neviem...a preto sa mi paci janome lebo je kovovy a neviem ako ten brothre ci je cely kovovy..

terezita ten tvoj je kovovy?ja som tiez chcela tento...

olivova
8. nov 2010

@lusil2005 ,@bezaz - dakujem 🙂

terezita
8. nov 2010

@karamelinka nee, je to plastak

bezaz
8. nov 2010

@olivova este ma napadlo, ako si prisivala ruky, ked si robila tento "profilovy" strih? ja som ho teraz robila malej na narodky, len teda s tymi rukami som sa trapila 😒

olivova
8. nov 2010

@bezaz 😀 2x som parala lavu a 1x pravu ruku, kym som ich mala ako tak v strede a nie jedna v predu a druha vzadu....Toho spinkaca som robila prvy, ale aj posledny raz....to je hrozna figurka na vyrobu... 😀 Dovolim si povedat, ze sa mi robil omnoho horsie ako tildusky...A ta kosielka, skoro ma trafilo... 😅
Inak neviem, aj tebe tak odstavaju ruky? Skusala som ich tak trosicku prisit viac, ale neslo to...stale to odstava...Aspon mne.

bezaz
8. nov 2010

@olivova hej, odstava.. dnes som zistila, ze tilduska okrem toho, ze jedla polievocku s ninkou a teda ma koselu celu od nej, tak ma uz skoro odrapenu lavu ruku a to som prisivala 2x 😖 tiez si trapka vyberiem na prvu tildu zlozitejsi strih, ze jo 😔

olivova
8. nov 2010

@bezaz 😀 my mame tiez dost tildusiek uz poprisivanych...tomu sa asi nevyhnes ... to chce najmene 5 spinkacov, a jeden ti hadam ostane cely 😅

bezaz
8. nov 2010

@olivova 😀 😀 dakujem za povzbudenie 😉 teraz mi ma prist to 4balenie kniziek http://www.amazon.co.uk/Tilda-Characters-Collec..., sa tesim, ze budem mat cosi origos, mam problem najst na nete taky strih, aby sa to dalo v pohode vytlacit

lusil2005
autor
9. nov 2010

@bezaz tuto tilda collection som si chcela objednat z bookdepository, mali ju za 10 eur a oni maju postovne zadarmo. ale je uz vypredana ☹ ja mam sice vsetky tie tilda vecicky postahovane v pocitaci, ale knizka je knizka 😀

bezaz
9. nov 2010

@lusil2005 maju uz vypredanu? sak bola v predaji od 26.10. 😲 😲 wow.. no ved na amazone vyjde asi tolko a posiela mi ju bratrancova manzelka z uk, takze bez postovneho 😉 ale dik za tip na stranku, idem omrknut, idu vianoce

lusil2005
autor
9. nov 2010

uz ju zas majuuuuu!!!! 😀 za 10 eur. uuuz ju mam objednanu

snehovavlocka
9. nov 2010

baby,prave som si vytlacila atrih na tilda macika,tak som zvedava,co z toho bude😉😀

sammy19
10. nov 2010

@snehovavlocka - super, sa tesim, ked nam ho tu ukazes hotoveho 🙂 ja som tiez dosila jednu babiku, len este musim spravit foto a nahodit.

snehovavlocka
10. nov 2010

@sammy19 uz skoro je,len ho trochu dokoncit.....snad to vecer stihnem😉

bezaz
10. nov 2010

@snehovavlocka to ako stihas?? 😲 ja som tildu sila 4 dni 😅

lusil2005
autor
10. nov 2010

jaaa teraz poctivo "picham" stuzky do polystyrenovych guli 😀 som si povedala ze ich musim urobit 40 a ze pojdu na stromcek!

snehovavlocka
10. nov 2010

@bezaz to je asi najjednoduchsi tilda strih.vlastne len zosijes 2 diely,vyplnis,urobis oci a co uznas za vhodne😀 ja ako tildazaciatocnik si netrufam na klasicke tildy....a ten macik bol taky zlaty😅 ale vecer ma caka vela veci,tak neviem,ci pride aj maco na rad☹

bezaz
10. nov 2010

@snehovavlocka a to robis ktoreho? lebo som videla asi 3 strihy na mackov 😉

snehovavlocka
10. nov 2010

tohto😉 uz som ho dokoncila 😀 a mam v umysle sa zdokonalovat😀😀

sammy19
10. nov 2010

@snehovavlocka - uuuuuuzasny je macko!!!! fakt krasny! z coho si ho sila, z flisu? no zlaty strasne 😵

snehovavlocka
10. nov 2010

@sammy19 juj,ale si ma potesila.ked sa paci aj tak skusenej,ako si ty😉😀 je z flisu,nic lepsie som doma na vyskusanie nenasla(nemala som potuchy,aky vytvor z pokusu vyjde😀)...tak sa uz tesim na dalsieho,len skusim najst aj nejaky iny material😉

collette
10. nov 2010

Teda dámy, vy se činíte 🙂 Zase z toho začínám mít pocit naprosté neschopnosti ☹ A dát sem fotku třeba pekáče s upečenou krůtou, to by se asi nehodilo 😀 Vaření je asi tak jediná dovednost, se kterou se můžu alespoň trochu chlubit. A to jen díky tomu, že jsem mlsná koza 😅

olivova
10. nov 2010

@collette - ty vies uuuuuzasne ozivit tuto temu, naposledy som sa dobre narehlila pri tvojom prispevku, teraz sa ti to podarilo znova 😀 😀 😀