Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

bezaz
19. jan 2011

@olivova stani dik.. lebo su tam take suciastky, ze vobec neviem, ako to zosijem, este ze je tu mama, ona je prebornik v siti, mi trochu poradi a rozbehame ten stroj 😅 len potrebujem surne dute vlakno a u nas sa neda zohnat 😝

lusil2005
autor
19. jan 2011

ahojte zienky! jej prepaaaaacte mi ze som nereagovala, akosi nestiham prelietavat.
do toho vsetkeho mam este tento mesiac dph priznania... no chaos. do konca tyzdna skusim zistit ci na ten februarovy termin budu volne priestory a dam vam vediet. zienok sa prihlasilo dost, tak teraz uz len tie priestory... 😀

bezaz
19. jan 2011

@lusil2005 hip hip huraaaaa 😵

troll
19. jan 2011

@lusil2005 a kde sa mam lusi prihlasit?staci tu?

troll
19. jan 2011

@bezaz tu macku chcem robit aj ja,tiez som rozmyslala ako to pozosivat..

bezaz
19. jan 2011

@troll dnes vecer ju chcem skusit, len mi mal muz v robote zvacsit strih, tak snad ho zasa nezabudne, ako vcera 😉

troll
19. jan 2011

@bezaz ja mam strih z MB,ale nezvacsila som ho

lusil2005
autor
19. jan 2011

@troll jasne. ked bude jasny termin tak to velkym este raz napisem a budete mi posielat udaje. 😉

troll
19. jan 2011

@lusil2005 dik,pekny den

lusil2005
autor
19. jan 2011

@bezaz ja som tej macke na okno face malovala. 😉

vera21
19. jan 2011

ahojte 🙂 dakujem za pochvaly, toto je aka dobra tema 😀 aj ma tu pochvalia 😀 😀 😀
Baby, kde bude kurz ? Lebo, ak by mohol byt v Ziline, tak priestory mam 🙂

olivova
19. jan 2011

@vera21 - co by som dala za to, keby bol v ZA 😀 ... @lusil2005 ale organizuje v BA (to si tam pekne dojdem tak daleko)....Ozaj, a nechces si rozmysliet, a predsa ho organizovat v ZA? 😀 😀 😀 aj priestory maaaaaaaaaaaame...

lusil2005
autor
19. jan 2011

@olivova no to by nebol problem, keby to viacerym babizniam vyhovovalo...

lusil2005
autor
19. jan 2011

@vera21 len priestory by bolo najlepsie take, aby bola v co najblizsej blizkosti moznost ubytovania...

troll
19. jan 2011

@lusil2005 no ja pochadzam z kysuc,vedela by som sa aj prisposobit,mala by som aj opateru pre maleho,ale blava by bola asi lepsia

sammy19
19. jan 2011

baby, ja by som tiez do ZA skor mohla dojst🙂

adus123
19. jan 2011

Ahojte, dnes som sa zacitala do tejto temy prvykrat a chcem sa spytat, ci mi nahodou neviete poradit, kde sa daju v ZA kupit lacnejsie latky a tiez to dute vlakno do vyplne.
Baby, pozeram aj dozadu, ale neviem najst, ci sa to tu bavite o najekom kurze sitia, alebo o nicom podobnom...je to nejaky kurz?
Diky.

olivova
19. jan 2011

@adus123 - ak najdes taky obchod v ZA , kde predavaju dute vlakno, tak ho hned potom napis sem...Ja som presla krizom krazom, ale ponukli mi akurat vankus naplneny dutym vlaknom, ze si ho mozem rozparat....Ze oni nemaju ciachovane vahy, a to by bol problem (aspon tak som dopadla pred rokom, odvtedy si ho objednavam na mimibazary a aj ostatne latky....Ja osobne som nebola nadsena zilinskym vyberom a ocakavala som viac...Zakazdym, ked pridem do galanterky alebo ak poznas na bulvari ten obchod s latkami a kobercami - na poschodi je galanteria - krizia oci, ked mi nahodou nieco pochybi - drobnost a vidia ma 😀 . Zatial nikdy nemali nic, co som potrebovala - okrem ruzoveho upletu... Ale mozno som zle chodila a nieco sa zmenilo... 😉
A bavime sa o kurze sitia babik od lusil 😉

adus123
19. jan 2011

@olivova ...diky za odpoved. Presne preto sa pytam aj ja, lebo som tu zatial ziadny specializovany obchod na taketo veci nevidela. Nieco sa mi mari pri MIrage, pred Vianocami som tam videla tabulku ze vypredaj latok - 40%, ale dnu som nesla, lebo som nemala na to akurat vtedy cas. Na Vianoce som dostala sijaci stroj, takze o tuto problematiku sa zacinam zaujimat v podstate az teraz....nejako ma to sitie chytilo...aj ked zatial som len pozasivala detom par veci....🙂
Ale jasne, ak nieco este zistim, tak dam vediet. Hned to sem napisem.... 🙂

troll
19. jan 2011

@olivova musim reagovat,presne tak ,v galanterkach je to slabe,namna tiez pozeraju ze co chcem...haha,musim vsetko obejdnavat.ja param vankus,kde je dute vlakno,ale je to vpohode

vera21
19. jan 2011

No teda - tak ja som sla v Ziline do prveho obchodu, co ma napadol a tam mali to dute vlakno 🙂 Ak teda myslite tu vypln, co sa dava do babik - na vreci je napisane "napln 500gr" 100 perc. polyester - to je ono, vsak ? Teda, ja to pcham do babik....No a kupila som to v Amazonke na bulvari - je to hned vedla knizice, dole na prizemi. Pred Vianocami tam mali aj celkom pekne latky, ale teda tie tildovske tam nehladajte, tie si kupujem cez net. Tato vypln stala okolo 8EUR to vrecko 500gramove... Tak zilincanky, hor sa tam ! Ale musite si to pytat, teta mi to doniesla niekde zozadu...

vera21
19. jan 2011

No a k tym priestorom - mozeme to urobit v Materskom centre Levik - treba napisat, co potrebujeme k tomu. A hned vedla je hotel Galileo a este aj nejaky penizion, je to s meste na Hlinach, takze nevidim problem. Stoly by sme tam vedeli zabezpecit.....Uz sa to rysujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

bezaz
19. jan 2011

inak keby to bolo v ZA, tak pohodka, dieta necham u svokrovcov, svokor mi aj stroj moze pozicat 😀
@vera21 kokos ze 8euracov za 500g.. 😲 😲 😲 hajzlici, dobre na tom zarabaju 😒

lusil2005
autor
19. jan 2011

@bezaz ja som kedysi kupovala vypln do vankusov v ikea, je to okolo 330 gramov a stoji 2 eura.

ale baby zilincanky - co sa vy stazujete? ved v cadci mate vyrobcu runa!!!

lusil2005
autor
19. jan 2011

@vera21 poslala som ti spravu 😉

troll
19. jan 2011

@lusil2005 a kde v cadci?

bezaz
19. jan 2011

@lusil2005 fakt v ikea maju? no dobre vediet.. u nas mi galanterke ponukala teta nejake gulicky, ale runo nemaju nikde.. inak som celkom prekvapena, ze co sa tyka doplnkov, tak sa da vybrat aj tu a za take ceny, ako predavaju baby na MMB, ale latky su total slabota 😅

olivova
19. jan 2011

@vera21 - ja ju kupujem 1000 g po 6,60.....A v Amazone - to som myslela tam, ze maju zo mna uz nervy....ale objavila som aj smerom k auparku je dalsia galanteria (ci predajna vln) - tam je podstatne lepsi vyber takych drobnosti, ale akosi som si zvykla uz na net 😅 aspon sa nenachodim, a vzdy mam , co chcem....
Inak ja sa vzdy pytam a nemali to - pred rokom, tak som to vzdala...
@troll - hej, ale ten vankus mi predavali dobre draho....to preto som ostala v soku, a predavacka ze: - to mate aj vyhodu, mate uz usitu obliecku, staci potom naplnit teda perim.... 😀

lusil2005
autor
19. jan 2011

@bezaz no my tu mame dost obchodikov s latkami, ale aj tak je to vacsinou to iste co sa da kupit aj cez internet. a ceny su tiez podobne kedze baby na nete nemusia platit priestory, energiu ani pracovnu silu v obchode.

@troll je to firma honor tusim, ja to objednavam cez net ale predavaju len velke 10 kg balenia.

bezaz
19. jan 2011

@lusil2005 a ty kde byvas? ci priamo v BA?
kamoska myslim od honoru kupovala vlakno, maju minimalny odber 10kg, ale kilo vyjde 3eura cosi.. keby som to mala kde skladovat, asi aj ja objednam viac 😉