Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

snehovavlocka
1. feb 2014

@ratatooy 😅 tak to sa pri tomto trosku zapotis....nie je to tazke, ale dost pocitania a ak to chces na seba, tak to bude dlhsie trvat ako ciapocka 😀 drzim palce, nech sa ti vydari

ratatooy
1. feb 2014

@snehovavlocka no chtela byc to na sebe počitam že to budu delat třeba měsíc ale ted netuším jak udelat svoji velikost?a začíná se od krku?to se pak nejak musí přidávat do šířky?kdybych začinala od spodu tak asi udelám ŘO tak dlouhy od boku do boku?nebo bych háčkovala dokola?

snehovavlocka
1. feb 2014

@ratatooy mala by si si precitat tie postrehy,co su pri tom navode. tam je vela dobrych tipov. jedna tam pisala, kolko ociek a aku vlnu pouzila; myslim, ze sa to robi od spodu, predny zvlast a zadny diel zvlast, lebo to nie je pisane na hackovanie dokola. ale radila by som ti najprv si vyskusat obtiaznost vzorky na tolko, co je tam ukazane, budes si vediet potom vyratat, na kolko ociek zacat

ratatooy
2. feb 2014

@snehovavlocka ja sem to četla cely 2x😀neco tam upřesněné je,vzor jsem skusila ten jde,jen i ty starny nejak nevychází,ale paní co si hačkovala tu fialovou co je v komentech taky dala navod ještě lepší bych řkla,jak ale vypočítat vel?

snehovavlocka
2. feb 2014

@ratatooy ved ti vravim, aby si si urobila skusobnu vzorku..... tu si potom odmerias, odmerias seba a vynasobis. a neviem, aku mas postavu, ale mozu ti pomoct aj fotky hotovych vyrobkov (zvacsa krasne vidno, kolkokrat sa im opakuje ten vzor). akukrat niektore vidim, ze zacinali odvrchu a niektore odspodu.ano, ten fialovy ma podrobnejsi popis, lebo popisuje celu pracu,nielen vzorku. ja som predtym neklikala na vsetky linky. ale prepac, moj nazor je taky, ze kedze mas za sebou len jednu ciapku, dost sa natrapis, aby si toto spravila. ale aj tak ti drzim palce

ratatooy
2. feb 2014

@snehovavlocka jako systém too vzorku sem pochopila je to akorát dost počítání,ale pokud delám jen čtverec nevycházely mi nejak ty kraje,ale jinak vzorek dobrý dyžtak udelám apon šálu

kijara31
3. feb 2014

Tak som sa v novom roku dala do práce ... dnešný mackovia

pastelka74
6. feb 2014

včera dokončené....havinko...pohyblivé labky....a pár srdiečok zo zvyšku látiek.... 😀

lienok1
6. feb 2014

MALENKA "CHLOE"

...táááák a som tu!...

...volám sa CHLOE a patrím medzi MALENKY - autorské textilné bábiky...

...narodila som sa včera neskoro večer, alebo dnes skoro ráno ???
...mám cca 37 cm ( plus stojan)...
...sama stáť neviem, takže si vždy stúpnem na stojan podlepený filcom, aby sa nešmýkal na poličke, a toho si pridržím...

...mám vyzliekací svetrík s jemnučkého mohéru, vyzliekaciu šatovú sukničku so spodničkou z bavlny...košieľku a čižmyčky sú na pevno...

...vlásky mám dlhé, z mohérovej priadze, upravené do šmotlycopíkov-ako ich volajú dievčatá

...tváričku mám pomaľovanú olejovými pastelami na textil a farbami na textil, ktoré sú fixované tepelne min. 5 minút...

...a ešte niečo: aby mi nebolo smutno, maminka mi pribalila i malého kamaráta PUFKA...

...môžete sa s nami hrať i nás prať - ale len jemnúčko, som predsa len MALENKA !!!

Dúfam, že sa novej majiteľke budem páčiť - som totiž PREKVAPKO!!!....takže psssst !

...verím, že onedlho budem mať sestričku, aj dve, možno i tri...a pre koho budú?...to uvidíme

fatima30
10. feb 2014

@lienok1

tie oci su prekrasne

jakani
19. feb 2014

baby, co kupuvate flis, potrebujem radu....je toto dobra kupa, ci nie? :

http://www.aliexpress.com/item/FREE-SHIPPING-42...

42 kuskov, 20x30cm, za 10,29€......vdaka 😉

jakani
19. feb 2014

FILC som myslela, nie FLIS 🙂 proste ten material, z ktoreho sa vyrabaju aplikacie do tych textilnych detskych kniziek 😅 🙂

bezaz
20. feb 2014

@jakani filc je lepsi vlneny, ked to chces pre mimi, a kde je pravdepodobnost, ze to bude davat do pusy.. umely pouzivam na hracky pre vacsie deti 😉

carlik
20. feb 2014

@lienok1 teda před tebou smekám, tolik dětí a ještě stíháš zvládat tak nááádherný Andílky!!!!! Opravdu nádhera.

jakani
20. feb 2014

@bezaz dakujem za radu 😉 ...poobzeram sa aj po vlnenom...inak, dcerka bude mat dva roky, sice este dava vela veci do pusiny, ale knizku by snad neobjedala 😅 🙂

lienok1
20. feb 2014

@jakani je to výborná kúpa...ale pozor!!!...nikde sa nedočítaš aký ten filc je...či je vlnený, či je s viskozou, či je to ten "úžasný" neforemný papier krásnych farieb, ale nevhodný na hračky...
Ja som sa už raz tak obabarala, filc mám doma a využiť sa dá len na aplikácie, na lepenie...ale žiadne ohýbanie točenie či vypchávanie rúnom (postavičky)...asi tak 🙂

lienok1
20. feb 2014

@carlik moc ďakujem...keby som netvorila, asi by som vyhorela...ja si pri tom oddýchnem, a to prospieva všetkým doma...🙂

bezaz
20. feb 2014

@jakani a presne ako pise @lienok1, tento je umely a hruby len 1mm, takze ked chces z toho robit aj nieco "3D" alebo ako to nazvat, tak to asi nie 😉
vlneny filc dobrej kvality ma napr tu http://klbkoshopa.eu/index.php?controller=searc... a je vhodny aj pre mimi 🙂

lienok1
20. feb 2014

@jakani ja som ostala verná filcu odtiaľto, a vlastne beriem odtiaľto všetok bavlnený materiál ... http://www.textilmania.sk/home?page=shop.browse... ...ja beriem filc na metráž, som nadmieru spokojná...

jakani
20. feb 2014

@lienok1 podla fotky na tom aliexpres, to bude asi ten "uzasny papier" 😀
dakujem za linky, idem popozerat, co ponukaju....pekny den babule 😉
@bezaz

bezaz
20. feb 2014

@lienok1 tiez beriem z textilmanie, len to je tiez umely 😉 a mam skusenost, ze ked ho dam na hracky, po case sa mierne zozmolkuje

lienok1
20. feb 2014

@bezaz ja tento beriem čisto na dekoračné účely...topánky pre anjelov...nie je vhodný na každodennú námahu a záťaž...je cenovo dostupný a zatiaľ sa mi s ním pracuje najlepšie...a vyskúšala som toho naozaj veľa...🙂

lienok1
20. feb 2014

@bezaz tento je viskózny...polyesterový má REPROMAKREATIV...a to iný papyrus 🙂

bezaz
20. feb 2014

@lienok1 inak super filc maju aj tuto http://www.remam.sk/index2.php?lang=sk, ale na webe to ani nemaju, len v predajni osobne sa da vybrat, maju aj tie viacmilimetrove a tie su uzasne.. taketo cosi sa da z toho vyrobit 😵

bubulacka
22. feb 2014

Dobry den. Prosím o radu - začínam so sitim hračiek, spravila som si strih "medvedika", uz ho mam takmer hotoveho, ale ako pekne úhľadne prisit nohy a ruky? Nikde na nete som nenašla jasný stručný navod. Dakujem za rady.

kijara31
24. feb 2014

@bubulacka ja prišívam pomocou gombíkov 🙂

bubulacka
25. feb 2014

@kijara31 to ano, aj nad tym som rozmyslala - ale vtedy sa daju pohybovat - ale čo take, ktore nechcem aby sa pohybovali - vies ake 😀
také obycajne 🙂 ale dakujem aj za tento typ... vyskusam určite 😎

kijara31
26. feb 2014

@bubulacka viem ake, ja som sila take velke hračky podla Bellet a tiez som s tym mala problem, pomaly dookola z vnutornej strany zadnym stehom som prisivala tie ruky-nohy - tak to bolo vo foto-navode ...

kijara31
27. feb 2014

skúšobný zajačik podľa najnovšieho strihu od Tildy 🙂

lienok1
2. mar 2014

...najnovší anjelík "KRISTINE"... v obľúbenej fialkovej.... 🙂