Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

langkofel
27. feb 2009

No a tie encastic (neviem ci som dobre napisala nechapem) nechapem, krasne.....

Pripadam si tu upne neschopna, len sa este pokocham a uz vypadnem 😀 😀 😀

Jednoducho sikulky 😲

lusil2005
autor
27. feb 2009

sasanka 😀 😀 😀 oni budu dlhsie ked ich nastrihas po sirke, pretoze ked tie strany otvoris, je to vlastne po vyske 😀

langkofe nikam nechod!!!! len tu pekne bud s nami, kochaj sa a dufam ze ta "nakazime" a zacnes tvorit s nami! 😀

sasanka78
27. feb 2009

No...a ja som doteraz "vrtela" a chytala nervy, aké je to krátke... 😀 😀 😀

slunicko552
27. feb 2009

Teda lus já úplně čučím 😲 To je fakt nádhera 😵

lusil2005
autor
27. feb 2009

😅 dakujem 😅

kili
27. feb 2009

lus, tak krajinka krásna 😵
ale mne sa aj tak viac páči tá rozostrená 😀 , to je asi tým, že mám rada inpresionismus 😎

sasanka78
27. feb 2009

lucia, krajinka nemá chybu... mne sa páči tá ostrá fotka.. 😀
tie stonky sa ti podarili žehličkou, alebo si ich vyškrabovala?...

lusil2005
autor
27. feb 2009

sasanka ano zehlickou 😉

kili
27. feb 2009
lusil2005
autor
27. feb 2009

myslim ze kontura je zlata zlupovacka a farby su klasicke nezlupovacie na sklo.

langkofel
27. feb 2009

coze? to my chcete povedat ze WC su aj nezlupovacie?
Len sa pytam pretoze ja som dostala 1 ciernu konturku a 3 farby na skusku a nie a nie to zlepit s tej folie....zda sa mi to akesi tuhe a lame sa mi to...

erka12
27. feb 2009

chcem pliest z papiera, nasla som vela liniek,ale veru ani na jednej nie je ako mam pokracovat,idem robit krabicu s pevnym dnom,mam uz na kartone rulicky,prilepene druhym kartonom a teraz ako pokracovat,poradte,please ☹

lusil2005
autor
27. feb 2009

langkofel ano su aj nezlupovacie ale tie su take tenucke. priznam sa ze s tymi som este nerobila. skus tie svoje dat na taky ten drsny euroobal. z toho to ide lahsie. a pred zlupovanim to daj na takych desat minut do chladnicky.

erka asi ides obpletat jednou rulickou ked je to prvy kosik, tak tu vsun medzi tie dva kartony, prilep a zacni pliest.

erka12
27. feb 2009

len neviem ci tu prvu mam vsunut medzi kartony a nou aj oblepit oktraj a az potom zacat pliest 😨

lusil2005
autor
27. feb 2009

ja som okraj obliepala vzdy az na konci.

kili
27. feb 2009

lusil ??? čo je to zlupovačka? a aké sú to nezlupovacie?
kde sa to dá kúpiť?

lusil2005
autor
27. feb 2009

kili zlupovacka je zlupovacia farba na sklo. do euroobalu alebo takej kancelarskej folie si das predlohu, a na vrch eurobolau nanesies zlupovacie farby podla predlohy. najprv konturu, nechas taku hodinku schnut, a potom vyfarbis farbami. po 24 hodinach to zlupnes z folie, a capnes na sklo 😉 mozes to kedykolvek zlupnut, a zas nacapnut. zdobia sa tym okna, kachlicky, hocico. mne to drzi aj na drevenej skrini 😀
a nezlupovacie su take ktorymi sa farbi rovno sklo. vytvoria taky film na nom. a nedaju sa zlupnut.

lusil2005
autor
2. mar 2009

tak po dlhsom case - dokoncena pavia sliepka: http://picasaweb.google.sk/lucia.mizerakova/Ple...

sasanka78
2. mar 2009

lusi,
peknučká je 🙂 Nemám odhad.. koľko cm je približne vysoká?

Ja som si konečne kúpila lazúrovací lak na drevo vo farbe čerešňa (aby sa zakryli písmenká) 😉, no nabudúce už budem pliesť z bieleho, tak kúpim svetlejší 😅
... ale štetec mám príliš hrubý, lebo som sa ním nedostala medzi ruličky ☹
.. Takže, keď to lepšie dofarbím, bude aj foto... 😉

lusil2005
autor
2. mar 2009

sasanka zried si tu lazuru - bude tekutejsia a dostanes sa aj medzi rulicky. inac - pretoto ja nerada farbim lazurou. ona je husta a nejde tak dobre zatiect medzi rulicky ako moridlo. ono sa uplne vpije do tych ruliciek...

maminqa
2. mar 2009

lusil2005 si velka sikulka, mas nadhernu stranku 😉

duskaf
2. mar 2009

Ahojte kočky, ďakujem Vám veľmi pekne za rady. Až dnes som sa sem dostala. Už asi viem kde som urobila chybu, že sa mi tie ruličky rozmočili a vypadli.Ja som tam síce dala Herkules, ale nepočkala som kým zaschne- tu sa to stalo. Koľko asi treba počkať kým to lepidlo medzi dvoma kartónikmi zaschne?
nech sa Vám krásne tvorí.
Ja som urobila jedného psíka, ale predstavovala som si to jednoduchšie, tak som sa s ním trošku popasovala, a druhý bude verím trošku lepší, hlavne hlavička, psia pusa , tá mi nevyšla veľmi, ale Dankovi sa páčil, on si ho privlastnil.
Ešte raz ďakujem za rady, ste veľmi zlaté.

babi30
4. mar 2009

ahojte,inšpirovali ste ma a tak som trošku plietla na veľkú noc 🙂 a zajačiky sú na svete: http://www.modrastrecha.sk/album/view.php?vImag...

lusil2005
autor
4. mar 2009

kraaaasne!!! 😀

erka12
4. mar 2009

ahojte,
krabicu som uplietla,hura 😉 ,len som to zakoncila tou najjednoduchsou uzavierkou a teraz neviem,ci te rulicky, co mam dnu iba odstrihnut,ci ich prilepit,... 😉

lusil2005
autor
4. mar 2009

ja ich aj lepim.

sasanka78
5. mar 2009

ja som tie osnovné pri ukončení nelepila.. keď som ich zastrkovala, mala som čo robiť... uf... riadne vŕzgali...také boli tvrdé.. hihi 😀 ... ale drží to perfektne! Keďže nemám dobrý papier a voskovky (tie svetlé farby) sa minuli, encaustic počká a skúsim upliesť veľké koše na "bordel", čo máme vyložený hore na skrini... 😅 😝

Na tej krabici lazúrovacieho laku bolo uvedené, že nepoužívať na hračky...a pod. Používate niekto nezávadný poter?...

Luci, výška tej sliepočky je tajná?.. 😀 😅 😉

lusil2005
autor
5. mar 2009

sasanka jaaaj prepac ja som zabudla. zmeriam ju ked pridem domov, ale moze mat na vysku tak 35 cm.

tu su nove prirastky:
http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova/Pl...
http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova/Pl...

nevesta
5. mar 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... 🙂 Este ju musim dokoncit a nafarbit, ale na to, ze je moja prva je super 🙂

lusil2005
autor
5. mar 2009

parada!!!!! 😀 krasna sliepocka 😝