Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

lussy23
24. jún 2012

@angela1981 je krásna

imfka
25. jún 2012

@anamor dakujem velmi pekne za radu, ja som si uz nemyslela, ze sa este niekto ozve 😵
Ja som sa pozerala aj na ten bavlneny vatelin, ale nebola som si ista, ci nebude aj tak dost hrejivy, kedze je tkany hustejsie. U nas ho v galanterke nemaju a tak som si ho nemohla "ohmatat", aby so vedela, aky je. Klasicky vatelin je polyester, takze hreje asi viac a je menej priedusny, ako by bol ten bavlneny, ze?
Ty mas skusenosti s bavlnenym vatelinom? Aky je oproti tomu najtensiemu klasickemu vatelinu? Lebo uprimne povedane, ked som porovnavala hrejivost 80 g vatelinu s flisovou dekou, tak to bolo to iste, aj ked vatelin vyzeral vdusny kvoli nizkej gramazi.

anamor
25. jún 2012

@imfka skusenosti s nim mam, ale posudit to takto velmi ani neviem, on je proste bavlneny, a bavlna je bavlna - tym padom by to malo byt v kazdom pripade prijemnejsie ako klasika polysterova - presne ako pises, on je aj maksi, nevrzga tak, alebo ako to opisat.... priznam sa ze presnu hrubku gramaze klasikus vatelinu co mam doma /mala som/ resp. som uz pozila ani velmi neviem 😅 , ani neviem ci som ten uplne tenky vobez mala /vies odhadnut jeho hrubku? .
Ale ked to chces uplne ze tenke, v principe hore bavlnena latka, dolu bavlnena latka medzi to iba tenky vlizelin a bude to fakt tenke, hmm? nebudu to len latky na sebe, prequiltovat to vies. este aj tato moznost tu je - ten tenucky vlizelin je vhodny napr. na obrusy, prestierania na stol a podobne, teda aspon ja som takto robila par veci 😉

imfka
26. jún 2012

@anamor u nas som kupila 80 g vatelin (to je najtensi, aky som vedela zohnat) a ten je pol centimetra hruby a mierne priesvitny. Vlizelin je naozaj len ako papierik, prilis tenky a s tou malou gramazou je sice jemny, ale neprida prikryvke na objeme. Hoci to ten patchwork spevni, bude to tak ako hovoris, 2 bavlnene latky na sebe ... to nie, to je skutocne lepsie na obrusy a tak.
Dakujem teda za myslienku. Idem objednat ten bavlneny vatelin. Ja som dokonca nasla bavlna a bambus 50/50 a ten ma naozaj zaujal. Len je skoda, ze taketo veci kupim len cez internet ... bolo by dobre si to ohmatat. 😀

fmkn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
k8ty
26. jún 2012

@troll Adi, pýtala si sa ma, čo teraz šijem. Nie je toho veľa, ale našťastie ma okolnosti donútili ušiť aspoň zlatú sukňu a ihelníček 😉 http://modernpatchwork.blogspot.sk/2012/06/v-sp...

snehovavlocka
28. jún 2012

no,ja som v poslednom case dost zaneprazdnena a s prichodom prazdnin budem este viac,ale snad si obcas najdem chvilku aj na MK.
@k8ty , ta sukna a kravata su uplne super 😉

a inak co nove?

ludik3
28. jún 2012

ja som si našla čas len na sovičky pre pani učiteľky v škole a v škôlke 🙂 a ešte k tomu aj nevydarená fotka 😒

lussy23
29. jún 2012

@ludik3 krásnučké sú

zuzikkaa
30. jún 2012

toto sa mi podarilo dnes - plienkový uspávačik-mojkáčik pre Adama 🙂 hádam budú kamoši 😀 😀 😀
nechala som sa inšpirovať jednou maminou tu na MK ,, len som si to urobila podla seba 😉

zuzikkaa
30. jún 2012

foto neskor,kedže sa nedá nahrať 😠 😠 😠

zuzikkaa
30. jún 2012

tu je to foto 🙂 + foto spokojného majitela!!! 😅 😅

angela1981
1. júl 2012

Nas novy clen, konik 🙂

angela1981
1. júl 2012

A moja stastna laska 🙂) miluje koniky 🙂

lussy23
1. júl 2012

@zuzikkaa krásnučké aj to bábetko🙂
@angela1981 krásny koník aj dcérka

zuzubabo
2. júl 2012

@zuzikkaa úžasné mojkátko a aké je veľké, no nádhera 🙂

@angela1981 krásnučký koník, my sme tiež koníkoví 😉

zuzubabo
2. júl 2012

Viete mi prosím niektorá poradiť ako sa vyrábajú textilné náušničky?
niečo takéto http://www.sashe.sk/.MoMo./detail/ifkine

angela1981
2. júl 2012

Zabka pre maleho zabiaka 🙂

lussy23
2. júl 2012

@angela1981 krásna žabka

lussy23
4. júl 2012

ahoj. pridávam svoje šité prvotinky. keďže mám žial problémy so zrakom, s niektorím ivecmi mi pomohla moja teta. ale ona len dala jednotlivé časti dokopy. ostatné som robila už sama.
Ponožkový havko(až na čiapku, som ho robila sama) - ten je do aukcie - kofola manušky. Tam nejaké deti(väčšina bábok vyzerá, že ich robili deti) a dospelí posielajú maňušky s ponožiek. Tie sa dražia a výťažok ide pre nepočujúcich,
A toho vlasáča som robila pre jednu babu, a ona ho dala spevákovi, ktorého panáčik predstavuje🙂
A ten druhý havo je pre jedného chlapčeka.

lussy23
4. júl 2012

joj a vlasačova košela je z nejakého kena, som doma našla😀

olivova
8. júl 2012

aj ja pridam po velmi dlhom case svoje dielko...a rozmer som ani nestihla premerat 😀 ale malo by to byt na dvojpostel...

franina
8. júl 2012

@olivova že waaaaaaau ??!!!!! 😨 😕 😕 😕 😕 😉 🙂 veľmi pekné 🙂

mykky
9. júl 2012

Nemáte niekto návod na takéto rybky.

lussy23
9. júl 2012

@olivova nádhera

lussy23
9. júl 2012

@mykky oni sú hačkované, skôr poradia v téme pletieme a hačkujeme pre detičky

marcelko1
9. júl 2012

Ahojte,
chcem sa spytat, potreboval by som v buducnosti usit nejake hracky {material napriklad vlna alebo ina latka} kedze sa v tom moc nevyznam, prikladam fotku ze o co by priblizne islo. 🙂 . Otazka je, ze ci sa tu tomu niekto venuje kvazi profesionalne alebo aj mimo robotu na urcitej urovni. Rad by som take sluzby niekedy vyuzil. Dik vopred! 😉

sansara82
10. júl 2012

@olivova nádherná deka, veľmi pekné farby si skombinovala..

fatima30
10. júl 2012

@bezaz
to je tak prekrasne

angela1981
10. júl 2012

Vankusik pre moju lasku do postielky, na druhom sa este prauje 🙂