Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

fatima30
14. aug 2013

kocky neviete niekde o serioznom kurze sitia?ako si robim strih ako im rozumiet ako presne zahnut aby to vyzeralo dobre......

katka0210
14. aug 2013

@fatima30 škoda že si z BA ja bývam v MT plánujem robiť kurzy šitia, ešte zháňame vhodné priestory a začneme

fatima30
14. aug 2013

no skoda ☹ ☹ ☹

pastelka74
14. aug 2013

@montry ja nakupujem na www.sashe.sk ale aj na galanterka Levík textil mania.sk a vela je toho aj MMB 🙂 🙂

bezaz
15. aug 2013

@fatima30 a co konkretne by si chcela sit?

fatima30
15. aug 2013

@bezaz
toho je🙂 ja by som potreb
ovala zaklady sviky,tuneliky rozumiet strihom vediet si urobit strih,zips vlozit... s potom vselijake veci ako kosik na pecivo ...chlieb tasky,penazenky ceruzovnik.... a hlane najlepsie by bolo niekoho vidiet pri praci 😀 😀

fatima30
15. aug 2013

@fatima30
a potom este patchwork

bezaz
16. aug 2013

@fatima30 tak patchworkovych kurzov je v blave kopec, zebrapatchwork, patchworkparty,..... marianna fajnorova robi zasa kurzy aj zakladneho sitia, sukne, kabelky.. u katky z modernpatchworku zasa hracky, jednoduchu kabelku, penazenku, chystaju sa doplnky do domacnosti

katka0210
16. aug 2013

@fatima30 ja šijem aj oblečenie, na strih si obkresľujem veci, robiť strihy na oblečenie je komplikované, učila som sa to 4 roky na škole a nič si z toho nepamätám, ale na tašky, hračky a drobnosti je jednoduché si strih urobiť. Tak držím palce, v BA je toho veľa určite si niečo nájdeš.

lienok1
17. aug 2013

...ahojte všetci...prispievam ďalším rodinným anjelíkom...tentoraz svadobný 🙂...volá sa MONIQUE, ako jeho budúca majiteľka a nastávajúca nevesta..🙂

snehovavlocka
17. aug 2013

@lienok1 nadherna

katka0210
18. aug 2013

Trošku z môjho šitého sveta 🙂

ludik3
19. aug 2013

@katka0210 perfektné 🙂

siouxsie
19. aug 2013

"Adéla ještě nevečeřela " 😀

blackcat8885
20. aug 2013

Baby skúsim sa tu spýtať.Chystám sa urobiť žirafu z ponožiek čím to mám vypchať?Môže byť aj látka alebo vatou alebo čím?Vdaka

pempusik
21. aug 2013

@blackcat8885 najlepsie polyesterovym dutym vlaknom, normalne ho predavaju v metrovom textile alebo pozri v jysku, ci v kiku alebo inom "halierikovom" obchode nejaky vankus s polyesterovou naplnou. to sa potom moze cela hracka prat.

bubulakovo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erique12
23. aug 2013

@bezaz
ahojky, nepostla by si prosim ta strih na tu kabelku? 🙂

bezaz
23. aug 2013

@erique12 a ktoru myslis? tie detske, co si lajkla? tie som si sama vymyslela, nie je to nic zlozite 🙂

erique12
23. aug 2013

@bezaz
hej tie s tymi sovickami 🙂
mala natriasala v kuse taku kabelku, tak si vravim, ze mozno by som uz konecne mohla na vianoce nieco vlastnorucne urobene spravit 🙂 (mozno aj pre seba, to by sa jej este viacej pacilo 🙂

bezaz
23. aug 2013

@erique12 to su len same obdlzniky, velkost si nakresli sama, klopu daj o 3cm uzsiu ako telo, rohy si odsi, podla toho, aku hlboku chces kabelku, dlzku popruhu si odmeras podla malej plus nejakych 30-40cm som davala, ked baby podrastu, nie je to fakt nic zlozite.. a je to jemne vystuzene bavlnenym vatelinom takym tensim, co vyzera ako handra na utieranie zeme 😀

bezaz
23. aug 2013

par tasticiek, dve kozmeticke a velka nakupka, sklada sa do puzdra z dna 🙂

snehovavlocka
24. aug 2013

@bezaz ozaj,ja som sa chcela zapojit,ale neslo mi dat anonymny prispevok (bez uctu)..... a krasne su tasticky 😉

snehovavlocka
24. aug 2013

ja tiez pridam zopar fotiek....mala by som zarolovat nazad, co som este nestihla pridat,lebo uz nepamatam 😀 😀 😀 tak aspon nieco: ta fialova nadobka je pre mna, ostatne boli darceky 😝

bezaz
24. aug 2013

@snehovavlocka fakt sa ti nedal pridat koment? skoda, musim to popozerat, ci sa to da nastavit nejako 😨

janie80
24. aug 2013

Ahojte dievcata, chcela by som dat mojej mamke usit pre maleho hraciu deku (nech su tam gombiky, zipsy, suche zipsy, snurka na viazanie... aby si neskor cvicil jemnu motoriku)... Nemate nejake inspirativne linky alebo fotky nejakych vlastnych vytvorov? 🙂 dakujem za pomoc 🙂

snehovavlocka
25. aug 2013

@bezaz asi to bude v nastaveniach, u katky to ide. aj som ti chcela pisat, ale asi ma vyrusili deti a potom som sa k tomu uz nedostala. mozno zas nabuduce 😀 😀 😀 a tu nakupnu tasku si si vymyslela alebo si mala nejaky navod? ty mas take sikovne casopisy....

bezaz
25. aug 2013

@snehovavlocka jarka, to je zas a opat z mariny, ale videla som kdesi link aj na pintereste, pohladam ti to 😉 ale az vecer, dnes som cely den na kurze..

snehovavlocka
25. aug 2013

@bezaz v poho, to ja len zo zaujmu....neplanujem ju robit. ale ze je pekna a ze ci si si vymyslela alebo podla navodu 🙂

bezaz
25. aug 2013

@snehovavlocka hehe az taka namakana nie som, aby som to vymyslela 😉
este jedna nakupka a k tomu kozmeticka kapsicka s kozenkou, pre svagrinu k narodkam