Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

bezaz
22. jan 2012

@vera21 vladi to je tiez super navod, ja som teda robila podla toho, co som davala link, teda narezala som si pasi 60x15cm a tie viazala na 2cm gumu.. ale co pozeram, jedna baba robila s 7,5cm pasov a sa mi to zda krajsie, lebo tie uzly nie su take velke

troll
22. jan 2012

dakujem Vam za pochvalu 🙂
@bezaz jasne,len dame niekedy stretko,ozaj a ako dopadol ten kurz?

bezaz
22. jan 2012

@troll adi ktory myslis? lebo deku mam zatial usite bloky, zosivanie sendvica a quiltovanie bude 4.2... na violkinu babiku som sa prihlasila, uvidime, ako to dopadne, kolko ludi sa prihlasi, ci to teda bude, uzavierka je do 27.1., tak az potom da deniska vediet co a ako

troll
22. jan 2012

@bezaz tu deku som myslela,tak potom hod foto 🙂 aj ja som sa prihlasila na violkinu babiku 🙂 no dufam ze ten kurz bude,lebo sa tesim uz teraz 🙂 🙂 🙂

bezaz
22. jan 2012

@troll jeeej tak to dufam, ze sa vidime 😀 aj ked pri chorobnosti mojich deti 🙄

lussy23
22. jan 2012

@troll . krásne vecičky
@bezaz krásna suknička aj Motýlik(víla) =) čo je to tutu sukňa?

bezaz
22. jan 2012

@lussy23 no to co ma ninka na sebe 🙂 taka balerinovska 😉

olivova
23. jan 2012

@bezaz - 😲 perfektna suknicka!!!
@troll - kraaaasne... tie brmbolce na rukaviciach nemaju chybu 😉

k8ty
23. jan 2012

Dievcata, nejako vas nestiham citat! Musim si vyhradit aspon hodinu, aby som dobehla, co som zameskala 🙂
Konecne som aj ja zas nieco usila: http://modernpatchwork.blogspot.com/2012/01/tro...

k8ty
23. jan 2012

@troll konecne si spatne pozeram, co vsetko pribudlo a co to nevidim? 😀 Krasne su tie vecicky! Najlepsie su rukavice. Ty si ina sikulka!

k8ty
23. jan 2012

@bezaz Perfektna suknicka. A mala sa uzasne tvari 😀

bezaz
23. jan 2012

@k8ty dik 😵
baby, potrebujem poradit, kamoska chce pre svagrinu, ktora sa vydava nieco speci, zariaduju si s buducim manzelom bytik a ze nieco do spalne, bielo fialove, najlepsie nejaky vankusik s ich menami alebo anjelikove alebo?? ja teda nie som moc kreativna, usijem len to, co som videla, sama nevymyslim nic.. pliiiiz heeeelp 😅 😀

zuzubabo
23. jan 2012

@troll
tie rukavice sú perfektné, odkiaľ je prosím látka?

k8ty
24. jan 2012

@bezaz podla mna su najlepsie tie vankusiky, bud vysijes iba mena, alebo aj datum svadby.. mozes si ako zaklad napriklad zobrat niektory z tych srdieckovych, co mam v blogu ako valentinske inspiracie a k tomu vysit mena. Dalsie veci, co sa daju vyrobit do spalne su: maly patchworkovy prehoz z vhodnych latok (trochu gycovitejsie, ale velmi personalizovane aj s ich fotkami vytlacenymi na platne), velmi pekne by podla mna boli tienidla na nocne lampy s ich menami, uteraky a osusky s vysitymi menami, podlozka k posteli s datumom svadby, dalo by sa vyhrat s nejakym peknym ramom na fotky.. Nasla som na nete aj nejake fotky, aby si si to vedela predstavit, ale nechce mi to nacitat. Skusim neskor.

troll
24. jan 2012

@zuzubabo tu od Katky ,MODERN PACHWORK 🙂

zuzubabo
24. jan 2012

v nedeľu sme boli v Ikea, nakoniec som nekúpila žiadne látky, naživo ma až tak neohúrili a Paľko bol dosť nervózny čo mi v nakupovaní tiež nepomohlo ale kúpili sme kopu bytových doplnkov a vankúše /výplne/.

k8ty
25. jan 2012
bezaz
25. jan 2012

@k8ty 😵 😵 len tie pismenka sa ako davaju? to sa prizehluje? alebo ako aplikacia?

k8ty
25. jan 2012

@bezaz Na vacsine to urcite vysiva stroj a na tych dvoch, LOVE, to bola aplikacia.

bezaz
25. jan 2012

@k8ty kati, rozmyslala som nad niecim takymto, teda samozrejme techniku 😀 http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=850&user=1...

k8ty
25. jan 2012

@bezaz a nechces si ten text vytlacit rovno na platno??

bezaz
25. jan 2012

@k8ty to sa da? 😅

k8ty
25. jan 2012

@bezaz jasne, ze sa da. Ked sa daju fotky, urcite sa da aj text. Staci mat platno, na ktore sa da tlacit priamo z atramentovej tlaciarne. Ako ti to ponahla? Budem take objednavat aj na predaj 😉

bezaz
25. jan 2012

@k8ty jej fakt? aha, tak to musi byt speci platno.. a to si potom mozem doma vytlacit? a co to stoji? kamoske to az tak nehori, na tu svadbu idu v septembri, len pri mojej rychlosti tvorby je aj to malo 😀 😅 rozmyslala som dat do stredu aplikaciu anjela z tildy a po stranach ich mena alebo len monogramy... hmmm, tie monogramy by som zvladla aj vysit krizikom 😀 a uz mam zasa dalsieho chrobaka, musim napisat kamoske, nech si ona vybere, lebo takto budem stale cosi vymyslat a nic nakoniec nespravim 😠

zuzubabo
25. jan 2012

@k8ty kedy bude asi to plátno v ponuke? Chcela by som aj levandulu 🙂

bezaz
25. jan 2012

ozaj baby, dnes mi dosli tie patky z ciech, teda este su na poste, taka som na ne zvedava.. a zasa sa urcite rozculim, akym super kurzom si to nasa skvela slovenska posta prerata 😠 😠 skoda, ze posielaju len na dobierku 😖

k8ty
25. jan 2012

@zuzubabo platno by mohlo byt o par tyzdnov a cerstva levandula dojde uz o par dni 😉

@bezaz ja som na to platno tlacila fotky, ked som robila babkam darcek pod stromcek. Latka je nalepena na papieri, vytlacis to normalne doma, potom papier odlepis, zmyjes prebytocnu farbu a ostane latka v super kvalite, ako tie americke bavlnene latky na quilting. V baleni je pat A4. Ja som to kupila v galanterke asi za 19eur, ale u mna to bude lacnejsie 🙂 Skusim na to vytlacit nejaky text (aj tak potrebujem) a dam ti vediet, ci je to ostre..

franina
25. jan 2012

ahojte dievčatá, neviem, ci sa na mňa pamätáte, ale už mám nový stroj, šila som slimáčika, a šila som patchworkový vankúšik, ale len prednú stranu, škoda, že Vám neviem ukázať, ale asi tak lepšie 😅 No učím sa 😀 no a anjelku som začala šiť, no nevedela som ušiť ani nôžky, ani ručičky, dajak na úzko som to dala a vôbec som nevedela pretočiť 😅 😅 😅 😅 tak sa asi budem zdokonalovať v patchworku 😅 😅 😅

snehovavlocka
26. jan 2012

@franina na tu anjelku: ja som sice nesila,ale citala som jednu radu na naplnanie-pouzit varechu na utlacanie naplne (pouzila som pri zirafe,ktora mala tiez uzke nohy a bolo to super)

snehovavlocka
26. jan 2012

a tu je kravička,z ktorej mam nesmiernu radost 😀