Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

k8y
24. júl 2011

@olivova wow! tak toto je uplne perfektna profi taska! A ja, ze vam ukazem, co som prave dosila.. az mi je blbe to sem davat..

bezaz
24. júl 2011

@k8y co si pipi, davaj!!! 😀 😀 😀

k8y
24. júl 2011

@bezaz 😀 aj som chcela, ale MK ma asi nejaky problem. Vraj zly format fotky. Pritom ich mam rovnake ako predtym.

troll
25. júl 2011

caute,tak aj ja som konecne nieco dosila,tildu a vankus,super technika,sila som ho skoro cely rucne

olivova
25. júl 2011

@k8y ,@troll ,@bezaz , dakujem , dakujem 😅 Musim neskromne povedat, ze sa mi (az na obsitie uch - ruciek na konci) naramne vydarila....Sila sa uzasne, omnoho lepsie ako tie male.....a chcela som ziarivo-letnu, tak taka je 😀
@troll - chcela som skusit ten vankus tiez, ale vzdala som to 😀 ....Inak ho mas uuuplne prekraaasny...
Tildusa tiez.....kukam - tie vlasy nemaju chybu... 😉 Davas tam drotiky?
@k8y - jasneeee, zvedava som.....hod to do pc "malovani" a zmensi na 50%. Urcite to zoberie....(ja teda kazdu foto zmensim 50 a este raz 50...)

k8y
25. júl 2011

@olivova uz som ich aj zmensila, su vo formate jpg a stale nic 😒 Este skusam. Ked sa nepodari, tak az v blogu. Je to plazova taska a potrebovala som od vas radu. Mala som totiz v plane hore to stiahnut snurou prevlecenou cez take kovove ocka. Ale ked som vcera dosila to, co uz zatial mam, tak sa mi to pacilo a bojim sa, ze to cele tou snurou pokazim. Pouzivali ste uz nieco take?

bezaz
25. júl 2011

@troll krasne.. aj tilduska aj vankus, ten nema chybu 😀 ako robite tieto vlasky? lebo mne nikdy nevyjdu tie vrkociky take tenke, aby to dobre vyzeralo a dalli sa urobit "uska" 😅
@olivova pocuj, neusijes mi tu tasku? ked ti to tak dobre ide 😵 😵

olivova
25. júl 2011

@bezaz - 😀 😀 😀 ha Zuzi, tasky - to je pre mna UTRPENIE sit....Ale poradim, ked si nebudes dat vediet rady 😉 ...Vies ako sa potesis, ked si povies - aku drahu tasku som si usila....A este podla svojich predstav 😀 😀 😀

troll
25. júl 2011

@olivova
@bezaz dakujem vam,na vlasky som pouzila drotik,je to velmi jemna bavlnka,ale aj tak mi tie vlasky moc nejdu 😀

juliap
25. júl 2011

@troll ten vankusik je nadherny ... 🙂

balazica26
28. júl 2011

ahojte, aj ja som sa konečne odhodlala na niečo 🙂

k8y
28. júl 2011

@balazica26 jeeej! Tie veci su krasne! A vsetko pekne farebne zladene 🙂

Baby, s tymi fotkami plazovej tasky sa vzdavam 😒 Znovu som ich odfotila, zmensila az na 183 kb a nic. Tak este musite chvilku vydrzat.

vera21
28. júl 2011

@balazica26 Jeeeeeeeeeeeeeeej, ake pekne !!!Moje oblubene farby 🙂 Je ta macka tazka ? Aj na tu sa chystam...kolko si ju robila ?

vera21
28. júl 2011

@troll Klobuk dole - ten vankus a rucne sitie ! Kraaaasny je, naozaj 🙂 aj anjelka je paradna...si sikovna

vera21
28. júl 2011

@k8y uz predavas latky ? Kukala som, ci tie fotky nemas na blogu, ale nist .... 😒

vera21
28. júl 2011

@olivova Taska je perfektna ! Krasna praca ...baby, ja ked to tu kukam, sa az hanbim sem nieco zavesit

k8y
28. júl 2011

@vera21 Preco sa pytas? 🙂 vcera som predala prvych 90cm latok, ale to bolo iba kamaratke, ktora ich videla nazivo a neodolala 😉 E-shop uz dostava konkretnu podobu, ale este tam chyba dost informacii, tak to nechcem davat do obehu. Okrem toho budeme od 5. do 19.8. na dovolenke, tak by to asi nebolo dobre spustit a hned mat vypadok.

balazica26
29. júl 2011

@vera21 ahoj... nie, nieje ťažká...mne dalo najviac roboty pekne jednotlive časti pozošívať, lebo nemam vela skusenosti s ručným šitím 😀.

vera21
29. júl 2011

@k8y lebo si spominala, ze budu aj na predaj 🙂 Tak ma svrbia prsty 😎 😎 Sa zacinam na tie vsakovake latky, co mas na svojom blogu tesit - tak preto 🙂
@balazica26 no, ved toho sa obavam - ja sice rucne sijem, ale vyzera to desne......je naozaj pekna...tuto hnedu, bodkavu latku mam doma a uplne ju milujem 😀

k8y
29. júl 2011

Baby, vy sa patchworku venujete dlhsie ako ja, viete mi povedat, ci sa konaju nejake kazdorocne celoslovenske vystavy? Kedy byvaju? Su k tomu nejake informacie? Dakujeeeem!

olivova
29. júl 2011

@k8y - konaju, ja som sa o to zacala zaujimat az odteraz 😀 ...ale este neviem, kde sa konaju a kedy byvaju, ale teraz, na konci roka je vystava babik v Prahe...(predsalen sa o babiky zaujimam dlhsie)
link:
http://cpk.bernina-dani.cz/index.php?option=com...

Inak odporucam sledovat stranky znamych patchworkarok, pripadne urcite na zebre budu mat nieco spomenute, ak sa bude konat, pripadne na stranke patchworkparty........
a keby som vedela, hned dam vediet ;)

jajuuus
29. júl 2011

babulky, poraďte začiatočníčke... je to trapas, ale rada by som šila, len neviem, kde a s čím začať 😀 na stroji šiť neviem, ale skúsila som ručne ušiť jednu "mačičku", celkom ma to chytilo, takže by som ešte možno niečo ručne spichla 😅 pridávam aj svoj "výtvor", ale prosím, nesmejte sa dlho 😀 😀 😀
ak máte náhodou uložené nejaké linky pre úplné začiatočníčky, budem vám VEĽMI vďačná 😵

troll
29. júl 2011

@olivova rada by som aj ja vedela,ci sa nieco take na slovensku kona,lebo v nemecku to byva 😉 dajte niekto vediet ked bude

troll
29. júl 2011

@juliap dakujem
@vera21 dakujem

olivova
29. júl 2011

@jajuuus - nahodou je perfektna 😎 ....velmi mila... 😉 Ja som na stroji tiez v zivote nesila, rovno som si ho minuly rok kupila a aha, co uz vsetko viem 😀 A to som kedysi rozhlasovala, ze ja ihlu urcite v zivote do ruky nechytim 😀 😀 😀 Myslim si, ze ak mas strih, a skusas ho (ak sa ti to nahodou nepodari), raz nastane zlom a bude to dokonale (moja prva anjelka sa mi podarila hadam az na 6-ty krat, kym som zistila postup, vzdy som nieco pokazila)...
Inak uzasne su hracky z knih tildy (pripadne na internete sa daku v pohode stiahnut strihy, tak tie nie su vobec narocne - medvedik, myska, jahoda, dokonca ani zirafa nie je tazka....nikde vzadu tu je link)...

@troll - ja mam pocit, ze na SK nebyva vobec nic.... 😒 Myslim, ze tu chyba daky akcny clovek ....viem, ze vystavu z nemecka som na internete pozerala....

k8y
29. júl 2011

@olivova Super, dakujem pekne! Musim pozriet. Zatial som vynuchala iba nejaku vystavu bratislavskeho patchworkoveho klubu, v Kosiciach bolo nieco pre vychodne Slovensko.. a viem, ze v Prahe mali uz 5. rocnik medzinarodnej vystavy. Este by si mi mohla dat mena nejakych znamych patchworkarok. V tomto sa vobec neorientujem. Vies, ze ja som taky samorast, samouk, zaciatocnik 😀

jajuuus
29. júl 2011

@olivova ďakujem veľmi pekne za pochvalu 😵 potešila 😵 ja som celkom hrdá, ako som to zvládla 😀
no možno sa aj na stroj dám - priateľov otec by ma naučil 😀
vieš čo, mne ti tie tildy akosi nesedia... akosi si ich neviem obľúbiť 😀 sa mi nepáčia tie čudné "tvary", čo majú 😀 ale to je len môj osobný pocit, klobúk dole, ako ich viete všetky krásne ušiť 😵
no a čo najviac obdivujem, tak to sú tie patchworkové (neviem, či som to dobre napísala 😀 ) "prehozy" na postele... tie sú úúúúúúžasnéééé 😵

jajuuus
29. júl 2011

@troll ďakujem za "like", vážim si to a teším sa! 😵

olivova
30. júl 2011

@jajuuus - mne sa tildy tiez nepacili, kym mi ich nezacali chvalit 😀 😀 😀 - ale nie, tam som sa naucila preciznej praci......Kedze lusilkine (dufam ze i je spravne 🙂 ) babiky mi nesli, zacala som niecim jednoduchsim, a potom som sa ich nevedela zbavit, lebo kazdy chcel anjelku 😝 . Tak som sila - sila.....ale darcek je to dobry... Tie zvieratka od nej sa mi ale pacia.....aj jahody a mrkva a tak ... 🙂
@k8y - musis vynuchat na nete.....ja ich moc tiez nepoznam 😀 ale ked citam zebru a patchworkparty - tie pani mi vedia vzdy poradit, myslim, ze maju uz dost za sebou - a na to tu je asi expert @lusil....ona pozna hadam viac ludi 😀 ...Ja som nadabila nahodou na pani violku www.viola.sk a odtial mam aj tu vystavu babik. Preto si myslim, ze ked ona ma napisane o vystave, aj iny budu mat pisane o vystave...
A mimochodom - vsak mozes do Prahy na vylet, ja mam aspon zamienku vytiahnut mojho manzela s detmi tak daleko 😀 😀 😀

k8y
30. júl 2011

.. vcera v noci som si spichla obal na vizitky. Maly je chory, tak sme boli do pol stvrtej hore.. a za ten cas som predsa musela nieco usit! 😀

Zaujimave, ze tieto fotky mi zobralo aj bez zmensenia..