Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

vera21
31. jan 2012

@olivova Stani, no ja ti musim napisat, ze sa na tu tasku nemozem vynadivat ! Dnes som si to tu niekolkokrat otvorila a kukala som na tu fotku - ked sa stretneme, tak ju vezmi prosim ta, rada by som ju videla nazivo. Inak, v praci scanujem osto6 😀

olivova
31. jan 2012

@vera21 😀 keby si vedela, ako ma to tesi... 😅 Jasne ze ju donesiem....Ja na nu tiez chodim kukat do Stankinej izby a rozmyslam, ako jej ju zhabat 😀 sebakriticky musim skonstatovat, ze sa mi naramne podarila...Este aj tie biele stehy su nenormalne rovne 😀 😀 😀

olivova
31. jan 2012

@snehovavlocka o) vediet tak pliect...jaaaaj....Je kraaaaaasny....
@k8ty - jasneeeee - obed to isti...
@vera21 a kto je to Ayumi?

bezaz
31. jan 2012

baby tak toto musim raz skusit 😵 😵 😵

https://www.youtube.com/watch?v=ddJPBWm17ZY
vera21
31. jan 2012

@olivova necitas Katkin blog 🙂 toto je ona - inak, moja oblubenkyna - tieto organizery som uz sila - su nevydarene, tak som ani foto nedavala, ale tie jej vyzeraju bozsky 🙂 ma tam paradne navody ...
http://ayumills.blogspot.com/2011/10/12-gifts-o...

olivova
1. feb 2012

@vera21 - veru necitala...ale som to napravila 😉

hodim link na nesitu fleesovu deku z uzlikov...nesije sa 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=ddJPBWm17ZY
vera21
1. feb 2012

@olivova Stanka Očuj - nie si nejaka prepracovana ? 🙂 Sak na tuto deku hodila link
@bezaz kusok pred tebou 🙂 🙂 Ale inak je to suprove - len si myslim, ze by ma z toho boleli prsty...

olivova
1. feb 2012

@vera21 😀 😀 😀 😀 😀 asi....Zuzkin prispevok som akosi nevidela...By som sa pobila, ze tam nebol 😅

inak ta deka sice vyzera super, ale napadla ma jedna vec....K comu je dobra? Netlacia tie uzliky, ked sa na nu sadne alebo lahne, pripadne nevadia, ked sa nou prikryje? Alebo je to ta vec do domu - ahate co kraaasne som stvorila, ale nechytat .... 😅

bezaz
1. feb 2012

cafte babule, tak ja som tu v euforii, podarilo sa mi sprevadzkovat lataciu patku a volne quiltujem 😵 😵 😵 normalne ze parada 😀 😀 😀

troll
1. feb 2012

@olivova wou paradna taska 🙂 🙂 🙂 krasne usita

vera21
2. feb 2012

@olivova takze, ja si myslim, ze ked ta z uzlikovania budu boliet prsty a navyse nas tie uzliky budu tlacit, ze je to total neprakticke a teda ju nebudeme skusat 🙂 vyzera sice pekne, ale asi len na stenu 🙂
@bezaz a je to tazke ? aj ja to zvladnem ?

vera21
2. feb 2012

@k8ty Kati, tak som dobojovala ten kosicek vcera vecer - mala som to za jeden vecer, ale priznam sa, ze to je mini-pidi kosicek 🙂 som myslela na tych fotkach od teba, ze je o cosi vacsi 🙂 je z tvojich latok, ked budem mat kablik od fotaka, tak aj foto hodim - ale zamilovala som sa do neho 🙂 nedal by sa usit taky isty len vasci ? som nad tym premyslala, ze by som to zvacsila - tie stvorce 5x5cm vcera ma uplne zabijali 😖 Co myslis ?

k8ty
2. feb 2012

@vera21 no, je to miniatura 😀 ja som ho uz zvacsovala.. na trochu vacsi.. aj na velmi velky, len ten som uz nerobila zo stvorcov, ale iba uprostred bol ozdobny pas (mozno si videla v blogu kosik na hracky pre kamosku). Aj teraz mam objednavku na dva kosicky, ale vacsie, dvojnasobne siroke. Da sa s tym vsetko mozne 🙂 Uz sa tesim na fotky! Ak by sa ti chcelo, pridaj ich aj do Flickr skupiny..

vera21
2. feb 2012

@k8ty no ved ja viem, ze sa da vsetko mozne - len ked ja potrebujem presne taky navod, ako od teba 🙂 som to sila presne podla tvojich centimetrov a tak - ked si mam nieco prerobit a zvacsit alebo zmensit, obycajne to nedopadne dobre....Ked to stiahnem do PC, tak pridam fotky kde len chces, lebo je uchvatny 🙂 🙂 🙂

bezaz
2. feb 2012

@vera21 vladi, tak zatial som skusala len na latke, nie sendvic, treba na to cvik, celkom sa mi darilo robit rovnako dlhe stehy a celkom pekne tvary, len musim skusit sendvic, sa mi zda, ze je maly priestor medzi doskou a patkou, takze priekak, lebo tym padom neviem, ako sa bude dat hybat s celou dekou 😅
a sup foto kosicka 😉

franina
2. feb 2012

@bezaz na tu uzlikovu deku by som nemala nervy 😲

k8ty
2. feb 2012

@vera21 Chcela som ti tu niektore z tych rozmerov napisat, ale neviem to najst 😒 Ja si to vzdy rozkreslim na vselijake papieriky a potom to zahadne zmizne 😅

vera21
3. feb 2012

@k8ty ak najdes, tak budem rada - aj neskor 🙂 teraz musim mat zmenu a idem sit nieco vacsie, lebo pidi-mini ma uz omrzelo 🙂

k8ty
3. feb 2012

Dievcata, ak mate chut na zaujimavy medzinarodny swap, urcite sa zapojte: http://modernpatchwork.blogspot.com/2012/02/med... 😵
Ja dufam, ze stihnem

olivova
3. feb 2012

Kati, idem sa informovat 🙂 takze - najskor usijem stvorce - 12 rovnakych , kolko sa medzinarodne nechava na svy? tych 1,5 cm? alebo len 0,75 cm?
Dalej - ked ich budem mat, poslem ich tam, a zaplatim este 10 e. A potom co? Mam cakat, ze mi niekto znova posle dake stvorce spat ? a z toho potom usit quilt? a ked ten quilt usijem - co s nim mam potom robit? Pise sa tam, ze poslat len foto....Ten mi potom ostane?
😀

vera21
3. feb 2012

Tak konecne aj kablik mam - posielam foto 🙂

olivova
3. feb 2012

@vera21 - waaaaaaaaaw, ten je paraaaaadny 😵 😵 😵 a v mojich oblubenych ziarivych farbach....

bezaz
3. feb 2012

@vera21 vladi je nadherny, presne tieto mam doma odlozene a tazi sa mi do nich strihnut, ved to je taka skoda 😀 😀 😀
@k8ty aj by som do toho sla, ale kedze je termin koniec marca a medzi tym mam stihnut deku a kurz babiky, asi neee 😅
@olivova stani, plz, do tej riasiacej patky sa davaju dve latky? jedna do toho otvoru a jedna pod patku?

bezaz
3. feb 2012

jaj a este jobovka, na hawthornethreads zvysili postovne na 16,99, ale do flat rate envelope sa po novom vraj mesti az 12yardov

olivova
3. feb 2012

@bezaz - do tej jednoduchsej? ako som pisala - do otvoru sa dava latka, na ktoru to prisivas, latka pod patku - ta sa riasi....treba zvacsit steh na co najvacsi...

k8ty
3. feb 2012

@bezaz no, ved ja toho tiez mam viac ako dost, takze uvidim, ci stihnem. Ale ked sa do toho pustim, urcite budem sit brutal jednoduche bloky, takze to musi byt rychlovka 😉

lussy23
3. feb 2012

@vera21 - nádherná kabelka

bezaz
3. feb 2012

@olivova stani dik, musim si to vyskusat, lebo ako sa vravi, lepsie raz vidiet, ak 1000krat pocut 😉 ako to vyzera s tebou a kurzom? mas uz dovolenie? 😀 inak vcera zacal kurz 1000 tasiek, ta prva je dost pekna 🙂
a mam zosite bloky na deku, zajtra teda zosivanie sendvica a quiltovanie, no som zvedava, ako to dopadne, urcite sa pochvalim 😀
@k8ty som ti aj zabudla odpisat, ano, je to v domceku zebrapatch., restiku tam nepoznam ziadnu, jedine v poluse vyzeraky, len tie budu cez weekend asi dost plne

k8ty
3. feb 2012

@bezaz aha, to mi nedoslo, ze je to nedaleko Polusu.. tak to uz potom Molo restaurant 😉 Vyborne varia! A ktory vikend to vlastne mate? Aby som naaaahodou nemala naplanovanu cestu na vychod!

k8ty
3. feb 2012

@vera21 Vladi, kosicek je krasny! Milujem kombinaciu tychto latok (mimochodom onedlho sa uz nebudu dat kupit, nie su uz ani v Art Gallery) A usila si ho perfektne!