Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

troll
29. feb 2012

@bezaz dnes mi dosiel uplet,objednavala som v textilmanii,ten prirodny odtien,ale je skoro az biely,tak neviem ako ta moja babika bude vyzerat 😀 😀 😀 no ozaj dones tu deku,chcem aj ja osahat 😀

olalka
29. feb 2012

ahojte šikulky, tak som sa tu u vás inšpirovala, fakt krásne veci vyrábate. Hľadala som nejaké kapsáre k posteli, tak som už aj ušila a rozhodla som sa aj pre deku na posteľ. Som ťažký amatér, takže ani zďaleka to nie je dokonalé, ale véééľmi sa vytešujem, že som to aspoň takto zmákla 😀

k8ty
29. feb 2012

@olalka na ťažkého amatéra to vyzerá úplne dokonale 😉

k8ty
29. feb 2012

Niektoré z vecí, čo šijem, ste už videli, ostatnými sa chválim tuto: http://modernpatchwork.blogspot.com/ 😀

lussy23
1. mar 2012

@olalka nádherné

lussy23
1. mar 2012

@bezaz krásne výtvrory aj deti 🙂

vera21
2. mar 2012

@bezaz Zuzi - deka je uplne uzasna ! Len neviem, ci minky su aj tie stvorce - jungle ? som videla aj ine foto - deti krasne 🙂
A dakujem vsetkym za pochvaly ! ste zlate ...

vera21
2. mar 2012

@olalka velmi pekne - vydarena kombinacia - tiez mi to nepripada ako amaterske 🙂
@k8ty zas som sa pekne zacitala - ja moc tomu sitiu na papier nerozumiem - preco sa to sije na papier ? a to sijes cez ten papier, ci ? Inak listicka je uplne bombmova !!! Krasa .....
Baby - chcem sa opytat, ci neviete, kde najdem strih na tuto babiku ? http://www.artmama.sk/sitie/bella
Adi, ty ju sijes, vsak ? je to tazke ? odkial sa takato babika vzala ? kto to vymyslel ? kde sa zhanaju tie topanky na nu a ine oblecko ? dajte nejake mudre rady, sa mi to paci 🙂

troll
2. mar 2012

@vera21 pozri tieto babiky baby napodobnuju aj ine postavicky,http://beautifulthings-tatcon.blogspot.com/

k8ty
2. mar 2012

@vera21 dakujem Vladi! Sije sa to fakt na papier, hlavne vtedy, ak mas zvlastne uhly a vela malych kuskov.. normalnym sposobom by si to nevyskladala, respektive by si mala omnoho viac rezov a uz by to nebolo take pekne. Na papieri mas nakreslenu predlohu a postupne podla poradia nasivas jednotlive kusky latok.. vzdy nasijes na jednu ciaru, zazehlis, nasijes, zazehlis.. a nakoniec ten papier otrhas. Skoda, ze si tak daleko, najradsej by som ti to ukazala 🙂 Ked mas chvilku, pozri si tie videa, co ma na stranke Artisania: http://artisania.wordpress.com/tutorials/. Keby si si to chcela skusit podla nej, nechaj si na svy 1cm, nie pol, ako to robieva ona 😉

vera21
2. mar 2012

@troll dik - krasne krasne ! tie doplnky sa tiez siju ?

@k8ty dik za info - tak toto je uz iny level ! tu listicku si tiez na papier sila ? toto je podla mna vysoka skola trpezlivosti, ja som este na zakladke ... 🙂

k8ty
2. mar 2012

@vera21 ked je dobra motivacia, objavis v sebe tolko trpezlivosti, o ktorej si ani netusila, ze ju mas 😀
Ano, aj listicka je sita na papier.. vyzera velmi jednoducho, iba par kuskov, ale tym, ze s tym len zacinam, som sa s nou potrapila. Tam je najzradnejsie to, ze sijes, sijes a zrazu na jednom dieliku ti ostavaju na sev 3 milimetre.. to ide porazit 😀 Ale inak je to super technika.

vera21
2. mar 2012

Baby, tak mne konecne prisli tie bavlnene stvorceky z Malajzie - normalne neviem, co si mam o tom mysliet 🙂 Prisla taka pidi obalocka, v nej malinky sacocek a tam nastrihane stvorceky - pekne latky, aj vzory, je to bavlna, ale ako z tohto usijem deku ????? To bude dečôčka 😒

zabka88
2. mar 2012

@vera21 ahoj, čo tak skúsiť z toho urobiť nejaký mozaikovú aplikáciu? 🙂

vera21
2. mar 2012

@zabka88 cau, ale to by som ich musela este rezat a oni maju 10x10cm 🙂 ach jaj....nejako to musim vymysliet...cakam este, co povie Zuzka - aj ona ich ma 😀

vera21
2. mar 2012
franina
2. mar 2012

@vera21 hmmmm pekný kúsok 😉

bezaz
2. mar 2012

@vera21 vladi, tebe dosli az teraz? 😲 sak si objednavala skoro tyzden skor ako my.. no ja som objednala 2 balenia z tej ruzovej sady, mama 3 a este 2 balenia z cute sady, chcem sesterke usit decku pre mimi, co cakaju.. ked si zoberies, ze je to 60ks 10x10, tak to je 60cm x 100cm bez svovych pridavkov
a pridavam foto dokoncenej tildy

lussy23
2. mar 2012

@bezaz je krásna

vera21
2. mar 2012

@bezaz krasna Tildusa !!!!
no - dosli mi dnes - viem, ze si objednavala po mne - ked to ide z Malajzie, Korei alebo Ciny, tak to byva dost rozdielne - no a ty si juznejsie, nezabudaj 🙂 k nam na sever to ide dlhsieeeeeeeeeeee.....
no, mohla som objednat veru viac - skoda...ja som to objednala len tak na skusku ....premyslala som, ze medzi to dam este nieco ine - ako ma napriklad Ayumi v tom svojom najnovsom blogu :
http://ayumills.blogspot.com/2012/02/tutorial-s...
Taketo cosi by mi ju mohlo zvacsit o cosi 🙂 🙂 a este si tam pridam aj nejake svoje latky .... a aka je tam cute sada ? nieco mi uniklo ?

bezaz
2. mar 2012

@vera21 vladi, to je ze woow, na to nebudem mat asi nervy 😲 😲 resp keby som mala kooooopec casu, tak sa na to vrhnem.. ta cute sada, su tam aj detske designy, take macikove, chutne je to 😉

franina
3. mar 2012

dievcata ja asi tu anjelku nikdy nezvladnem ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

olalka
3. mar 2012

dievčatá ďakujem za pochvaly, snažila som sa, ale keď vidíte deku zblízka, tak naozaj má veľa chýb 😉 ale veľmi sa teším, v izbičke vyzerá super. Ešte sa chystám ušiť k tomu vankúš, taký valec ku hlave, nech si nebúcha hlavičku o posteľ, lebo ona je taký nočný cestovateľ, presúva sa po celej posteli 😀
ušila som už aj košíček na ktorý som tu kedysi našla link, aj ponožkového psa a mačku a teraz som sa naučila podľa netu háčkovať, tak háčkujem skoro nonstop 😀 a ešte aj pletenie z papiera ma zaujalo, fakt sú v tejto téme samé super vecičky 🙂
tak snáď sa čoskoro pochválim niečím novým 🙂
na bábiky som zatiaľ odvahu nenašla, aj keď ich veľmi obdivujem, je to fakt krása, aj anjelky aj bábiky

snehovavlocka
4. mar 2012

@franina neboj,urcite zvladnes 😉

a tu je moje fimo(kedze nikde nemozem zohnat gombiky podla svojich predstav), zatial len zacinam 😅

lussy23
5. mar 2012

@snehovavlocka krásne gombíčky

ludik3
6. mar 2012

Ahojte šikulky, zas ste krásne tvorili, super...aj Andrejka pridala jednu krásnu vec a dúfam, že to pridá aj sem, lebo naozaj skoro mi oči vybehli. Náš Matúško je stále v prípravnej fáze, ale tento týždeň mám dovolenku, tak snáď pri deťoch dokončím....pekné tovrenie 🙂

troll
6. mar 2012

Tak dalsie moje dielko!

lussy23
6. mar 2012

@troll krásne