Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

olivova
4. máj 2012

@k8ty - Kati co to je "Sigi deka" ? mas to v tom prispevku v blogu k Oliverovi, ze ti poslal Sigi...Len neviem, co to je...

k8ty
4. máj 2012

@olivova aj ja to práve iba zisťujem 🙂 Počula som to prvýkrát. Ale vyzerá to na takéto malé bločky s tvojím podpisom a príležitosťou, na čo to bolo ušité.. a vraj si potom z toho baby šijú aj deky. Pozri si ešte ten link, čo tam Katroš dala. Je to celkom zaujímavé. Najbližšie vyhlásim siggy swap 😀 😀 😀

lussy23
4. máj 2012

@olivova krásna taška aj modelka

olalka
5. máj 2012

@vera21
@olivova joj dievčatá, veľmi ma mrzí, že som nemohla prísť ☹ nakoniec mal manžo niečo dôležité a nemohol byť s malou a naši sú na liečení v Dudinciach. a zajtra ide do práce ☹ tak snáď ešte bude nejaká taká akcia
a to som sa tešila, že došijem malej šaty, čo som začala a ide ma z nich proaziť, dúfala som, že mi kus pomôžete 😉 ja som totiž stále len taký začiatočník

bezaz
5. máj 2012

@olalka skoda, ze si nemohla, bolo fakt skvelo a nakoniec sme sili skoro do 18 😀 a zajtra znova 😵 😵 tesim, tesim

olalka
5. máj 2012

ale hodím aspoň nejaké fotky 🙂 na svete je deka č. 2. potrápila, ale je podstatne lepšie ušitá ako tá prvá, až mi je ľúto, že má ísť preč...
a ušila som aj košíčky z
@k8ty blogu, nestačil mi jeden, urobila som rovno tri 😀 sú malinké a malá v nich má poklady z kinderiek 😀
a ešte malej šaty kombinované s háčkovaným vrchom a k tomu čelenku, ale tam teda toho šitia až tak moc nebolo 🙂

lussy23
5. máj 2012

@olalka krásne dielka aj modelka

snehovavlocka
6. máj 2012

baby,dakujem za pochvaly 😀
@olivova na tu cervenu ciapocku sme vyuzili veci,co uz boli doma+ som usila cepcek (strih vymysleny) a chrobák bol inspirovany jednym casopisom,ale tam strih podla mna vobec nesedel 😒 (podla strihu mali byt kridla na 107cm- dieta dlhe 100cm a na fotke ich mal mat po kolena,takze to im akosi nesedelo(a tak sa ani na zbytok strihu nedalo spoliehat),tak som to nechala tak a obkreslovala oblecenie,co mu bolo dobre 😝 a tykadla som si vymyslela.

snehovavlocka
6. máj 2012

@olivova ta tasticka je krasna,tiez mam tu latku a premyslam,co s nou (treba mi tasku na kocik,tak uvidim 😝 )
@olalka paradne veci si posila a ticho zasnem nad tou dekou....aj ja chceeeeeeeeeeeeeeem 😎

k8ty
7. máj 2012

Dievčatá, ak si nájdete chvíľku, pozrite, čo všetko šijú šikovné ručičky: http://modernpatchwork.blogspot.com/2012/05/co-...

Niektoré sa tam nájdete 😉

olivova
7. máj 2012

@olalka - o vela si prisla...bolo uuuplne SUPER!!!
@k8ty - a ty si s tymi obrazkami carovala? sak som si ich aj musela stiahnut znova od teba, akosi ta kabelka je na tvojich upravenych foto omnoho krajsia 😀 😀 😀 dokonca ani tu nasu spinavu stenu nevidno....A Verony je taka pysna, ked jej to otvorim...

k8ty
7. máj 2012

@olivova 😀 jasné, že sme čarovali. Sebastien je detailista, hneď ich musel upraviť vo photoshope 😀 😀 Niekedy ho musím trochu krotiť, lebo keď odstráni okolie objektu, alebo mu dá čierne pozadie a pridá trochu svetla, vyzerajú veci na fotkách krajšie ako v skutočnosti! Potom sa bojím, že keď si niekto niečo objedná, bude potom sklamaný 😅
A Verony môže byť kľudne pyšná, je na tej fotke krásna (a určite aj v skutočnosti 😵 )

ludik3
7. máj 2012

Ahojte šikulky,
no ja som od piatku v pohotovostnom režime, deti čosi chytili, tak máme 40 horúčky....no akurát som stihla dokončiť Ukiho na želanie, len podľa fotografie. Ale hlavička mi dala zabrať....dobrú noc

k8ty
7. máj 2012

Ja som v poslednej dobe nejako poľavila v šití 😅 Včera som ušila iba dve maličkosti, ale tak ukážem, aby ste nepovedali, že nič nerobím 😀

To sú levanduľové vrecúška.. svadobné.. prototypy k dvom objednávkam. Viem, že také nič, ale som celkom spokojná s tým, ako vypálili

snehovavlocka
8. máj 2012

@ludik3 to je z nejakej rozpravky? pekne to je 😉

lussy23
8. máj 2012

@snehovavlocka odpoviem za ňu. je to UKi. a chodí(lo) to na Minimaxe. Taká rozprávka pre najmenších. 🙂
@k8ty nádhera
@ludik3 zlatučký je. a deťom skoré uzdravenie

snehovavlocka
9. máj 2012

@lussy23 asi sa na to pozriem lepsie.... 🙂 dakujem

k8ty
9. máj 2012

@lussy23 Ďakujem! 🙂

k8ty
9. máj 2012

Dievčatá, prišiel na psa mráz, včera som malému ušila prvé nohavice.. zatiaľ len na skúšku, či výjdem zo strihu z Burdy, tak aj látka je taká, ktorú mi nebolo ľúto pokaziť.. ale ďalšie budú lepšie! Určite aj skrátim a budú bermudy na leto 😵 A v pláne sú už aj ďalšie kúsky oblečenia 😎

..sorry za zle otočené fotky, u mňa v počítači sú dobre, tak neviem, čo s nimi

lussy23
9. máj 2012

@k8ty parádne nohavice

snehovavlocka
9. máj 2012

@k8ty fajne 😝

troll
9. máj 2012

@k8ty su super 🙂 🙂 🙂 ja sa chystam pre Filipa ušit klobučik,už viem aj ake latky použijem,len ešte ich nemam 😀

troll
9. máj 2012

@olivova taška je suprova 🙂 🙂 🙂

k8ty
9. máj 2012

@troll ďakujem! Ja sa presne chystám ešte na jeden klobúčik, nohavice z lepších látok a župan.. a potom aj takú voľnú košeľu na pláž, ako ochranu proti slnku. Som zvedavá, čo z toho stihnem 😅

k8ty
9. máj 2012

Dievčatá, ak máte chuť zájsť na patchworkovú výstavu v Malackách, nech sa páči: http://modernpatchwork.blogspot.com/2012/05/poz...

k8ty
9. máj 2012

@troll ozaj, aké látky si si vymyslela na klobúčik?

snehovavlocka
10. máj 2012

@k8ty ja mam este z minuleho roka od teba strih na klobuk 😀 ale potom uz nebolo tak teplo.a teraz sa nan chystam,ale mam toho moc. uvidime,kedy 😅 😀

troll
10. máj 2012

konečne som sa troch rozbehla,niečo jednoduche pre jednu šikovnu gazdinku

k8ty
10. máj 2012

@troll Adi, mafiny sú perfektné! 😵 Tá stužka je taká saténová alebo je to z ružovej látky? Nevidno to dobre.

k8ty
10. máj 2012

@snehovavlocka presne podľa toho strihu idem šiť ďalší.. a pravdepodobne aj Aďa, lebo si pýtala strih 😀 😀 Inak mňa tento rok horúčavy dosť prekvapili, tak som bola rada, že ten, čo som šila minulý rok, bol dosť veľký a mohol ho Remi nosiť hneď.