Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

troll
10. máj 2012

@k8ty dik,je tam satenova stužka,inu doma nemam 😀 a aj magnet.to je len skuška idem šit dalšie 🙂 kati pozri ten klobucik,mozno ušijem podla tohto navodu a latky chcem tie co este nemas v predaji tie sovičkove,uvidim ake budu velke 🙂 http://www.sew-much-ado.com/2010/07/tutorial-4-...

k8ty
10. máj 2012

@troll jeej, ten je super! Tak asi tiež ušijem podľa toho 😉 S tou burdou som sa trochu trápila, tým, že to nie je takto dopodrobna vysvetlené. Na sovičky ešte treba chvíľu počkať, ale ja sa na ne tiež teším 😵

lussy23
10. máj 2012

@troll krásne

bezaz
11. máj 2012

@troll adi super muffinkove, mnam mnam 😵
baby, tak v ramci sicieho weekendu ma @olivova naucila tuto babiku, Stani vdakaaaa 😀

a nejdu mi nahrat fotky 😝

bezaz
11. máj 2012

uz mi to konecne ide 😅

troll
11. máj 2012

@bezaz no super,krasne si namalovala oci 🙂 🙂 🙂

snehovavlocka
11. máj 2012

@bezaz je nadherna

lussy23
11. máj 2012

@bezaz náhderná je

bezaz
11. máj 2012

@troll @snehovavlocka @lussy23 baby dik, ale na stankine sa nechytam 😅 snad sa tiez tak vypracujem 😉

snehovavlocka
11. máj 2012

@bezaz pozri,ja sa nechytam ani na tvoju....takze ja len obdivujem
@k8ty dnes som prvykrat zastrihla do tych latok (ukradla som si 5minut).....teda,noznice isli ako same.uz mam 8 dvojfarebnych stvorcekov podla toho navodu s dvoma velkymi stvorcami,co ktosi daval na FB 😝 ked sa mi tak pekne bude darit aj nadalej,mozno buduci tyzden budem mat novu tasku 😀 😀 😀 uz sa necudujem,ze z nich tak rada sijes 😀 😎

k8ty
11. máj 2012

@snehovavlocka wow! tak som na ňu zvedavá! A obdivujem, že ešte používaš nožnice 😀 😀

lussy23
11. máj 2012

@bezaz je nádherná. ja som sa pokušala spraviť jednu bábiku pre kamarátku a mala som taký anglický návod a vôbec som mu nechápala, musela som ju zosmoliť podľa seba. A vy ste robili podľa akého návodu?

bezaz
11. máj 2012

@lussy23 no hlavicka je podla waldorfskej babiky, telicko netusim, robila som, co mi dala @olivova 😅

snehovavlocka
12. máj 2012

@k8ty nesijem tolko,aby sa mi oplatilo kupovat rezak a podlozku....i ked som teraz ozaj pokukovala,ale sanca,ze to vyuzijem,je nizka....ked sa zapatchworkujem,tak mozno.ale na tych par kuskov je to ozaj dost drahe....

k8ty
12. máj 2012

@snehovavlocka jasné, je to investícia. Keď som si kupovala ten patchowrkársky set, tiež som si hovorila, že to už je záväzok a nemôžem o dva týždne povedať, že ma to už nebaví 😀 Dá sa to aj nožnicami. A to, že obdivujem, som myslela vážne, lebo na to potrebuješ kopec trpezlivosti a úžasnú presnosť 🙂

olivova
12. máj 2012

tak uz aj ja som hotova s taskou....

bezaz
12. máj 2012

@olivova stani, je krasna, tesim sa na zivo.. nevies, ako je na tom vlada?

snehovavlocka
12. máj 2012

@k8ty ved to,ze presnost....robila som dve casti, prva mi zazrakom vysla skoro na milimeter presne a druha???skoda hovorit ☹ uvidim,ci to pouzijem aj take,ale bojim sa,ze presnejsie sa mi to uz nepodari. musela som si dat pauzu (aj kvoli povinnostiam,aj kvoli zdravemu rozumu-chcela by som si ho este uchovat).tak este uvidim....
@olivova taska je ozaj nadherna (a okukujem ten prehoz 😝 )

lussy23
12. máj 2012

@olivova krásna

k8ty
12. máj 2012

@olivova Stanka, krásne! Aj taška, aj deka 🙂

bezaz
13. máj 2012

a este konecne dokoncena rozsafna tilduska pre kamoskinu maminu 🙂 ale tie vlasy sa siju total naprd 😝

lussy23
13. máj 2012

@bezaz krásna je a vlasy sú super. asi použila pušhab šampón🙂 😀

sylvia30
14. máj 2012

ahoj dievčatá, sem-tam chodím nakukovať na vašu stránku a načerpať inšpirácie 😎 , veľmi obdivujem najmä patchworkové deky a bábiky, ste ozaj šikuľky 😵
chcela by som Vás poprosiť o radu...idem šiť do práce kostými deťom na vystúpenie a súčasťou kostýmu bude aj šatka so šiltom..neviem však, čím by som ten šilt mala vystužiť, aby bol použitelný aj dlhodobo 😨 , nemáte skúsenosti?

olivova
14. máj 2012

@sylvia30 - ked som kedysi rozoberala siltovku - taky ten silt, bola v nom surovo umela hmota (pripominalo mi to hrubsiu zalievaciu foliu)... Z vystuh - no, keby som sila silty detom, mozno by som pouzila silnejsi ronopast (jednostr. nazehlovaci) - je tvarny, ale tvar drzi......alebo potom este pevnejsi ronar - neviem, co by som pouzila...ALE podotykam, ze som tieto vystuhy este neprala, neviem, co to urobi, mozno nic.... a dolezita vec - siltovky som nerobila, len hadam, ktora vystuha by bola ok...
Asi by som najskor skusila obe varianty (ronopast - podotykam ten pevnejsi - akoby hrubsi aj ronar)

A ako to pisem, napadla ma dalsia vec...Na nasom sicom vikende s @bezaz aj s @vera21 pouzila na tu malu kabelku @bezaz pevnejsi ronopast ako vnutro, ale latku akoby podlepila takym silnym vlizelinom (nie je vlizelin ako vlizelin - som oci otvarala, co to ma)...A myslim si, ze to by drzalo tvar dokonale - latku podlepit vlizelinom a este dovnutra pouzit silnejsi ronolin...Jej kabelka teda drzi tvar dokonale 😀

Dufam, ze som aspon trocha pomohla.

vera21
14. máj 2012

@bezaz ta babika je suprova !!! to si ako namalovala tie oci ? Stanka ti dala nejaky skryty know - how, ci ? 😀
No a Vlada je na tom biedne, ak chces vediet.....som uplne total demotivovana z kabelky - doma som mala dva pokusy na dokoncenie, ale kazdy skoncil bez dositia - neviem nabit cvoky, ten magnet na vnutorne vrecko som dala do švu, Stanka mi povedala asi 10 krokov, co a ako dalej, nepamatam si ani jeden, z toho popisu som blb....ale inak sa mam fajn 🙂 Dnes idem konecne dokoncit ten nosic pre babiku !!!!!
@olivova Kabelka je fakt bohovska ! Nazivo este krajsia.....si naozaj sikovnica....
@bezaz inak aj anjelka je supris ! mas nejake produktivne obdobie, ci co 🙂 ty si taka strela, ze sa ja az hanbim ....vlasy ma uplne perfis !!!!

vera21
14. máj 2012

@olalka ze zaciatocnicka ! ta deka je kraasna ! Na tom nasom šicom stretku by si sa veru nestratila, ked tak pozeram ....

bezaz
14. máj 2012

@vera21 stanka mi poslala mms a link na pristelu 😀 ale nie, vychadzala som z violkinho kurzu, jedno oko som si nakreslila cvicne na latku a isla som do toho.. inak sa mi moc nepacia, potrebujem este tensi stetec, na moju sabinku sa predsa len kreslilo lepsie, ked ma hlavu 2x taku velku 😅
a neklesaj na duchu, prinajhorsom si dame zasa v juny stretko, ozaj, 9.6. mam stretavku zo strednej, zurovat sa mi asi moc nebude dat koli malemu, tak co poviete @olivova na siciu nedelu?? 😀 😀 😀

olalka
15. máj 2012

@bezaz nádherná bábika, juj, ale mi je ľúto, že som na tom víkende nebola, takú krásnu bábiku som sa mohla naučiť ☹
@vera21 vera ďakujem, ale naozaj len tak skúšam, mám na tých dekách strašné nepresnosti 😀 a hlavne teraz ako vykuklo slniečko, už nemám na šitie skoro vôbec čas, pri malej sa nedá a trávime celé dni vonku a manžel je teraz veľmi veľa v práci a až do večera. takže mám pauzu ☹
inak veľmi poškuľujem po kabelkách, šijete ich nádherné, kde chodíte na strihy?

k8ty
15. máj 2012

Ahojte baby. Ja som teraz nič nového neušila. Namiesto toho sme si poležali (našťastie iba 3 dni) s malým v nemocnici ☹ V sobotu v noci dostal dvakrat febrilné kŕče, tak som teraz vkuse v strehu, či dýcha 😖 Len som vás chcela pozdraviť.

snehovavlocka
15. máj 2012

@k8ty tak dufam,ze uz bude dobre.prajem vela sil a trpezlivosti