Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

silviapilarova
9. aug 2012

@snehovavlocka ak môžem vstúpiť do tejto diskusie 😝 ak sa bojíš toho prešívania tak by som poradila poprešívať aspoň vodorovne a zvyslo po tých štvorčekoch ktoré tam už máš 🙂

snehovavlocka
10. aug 2012

@silviapilarova mysela som na to,ale aj tam sa to vie riadne zberkat 😒 este asi uvidim.alebo skusim a aspon budem vediet 😅 😅 😅

lusil2005
autor
10. aug 2012

Ahojte zienky! Tak ja sa vam idem pochvalit s mojimi prvotinami na novej masinke... Zatial nam to spolu klape, ja tu babiznu zerem! 😀

lusil2005
autor
10. aug 2012

@snehovavlocka urcite to presi. aspon (minimalne) tri zvisle a tri vodorovne presitia. ak sa bojis, presivaj vlnky ako ja tuto:
tam ides hala - bala 🙂
ak to nepresijes, moze sa ti ten vatelin vnutri zacat trhat. a pranie si nechcem ani predstavit 🤐

snehovavlocka
10. aug 2012

@lusil2005 tie vysivky mas krasne. mas na to specialny stroj alebo ako to robis? lebo na mojom sa take nieco da,ale asi spravne neposuvam latku....urobila som par jednoduchsich,ale tvoje vyzeraju zlozitejsie a su nadherne (nemam tlieskajuceho smajlika,inak by som dala3x)
a dakujem za tip na to presitie.nejako to skusim

silviapilarova
10. aug 2012

@lusil2005 aj ja by som takú babiznu prijala,tá moja nie a nie vyšívať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale to asi preto že nie je vyšívacia 😀 😀 😀 😀 😀

lusil2005
autor
10. aug 2012

@snehovavlocka ano, je to vysivaci stroj. cez usb kluc tam das vysivku a ono to samo vysiva. ty s nicim nehybes 🙂

franina
10. aug 2012

@lusil2005 že waaaaaau 😕 😵 😵 😵 😵 😵 😵

silviapilarova
10. aug 2012

@lusil2005 kolko stojí taká sranda? 😀

snehovavlocka
10. aug 2012

@lusil2005 budem ti posielat latky 😀 😀 😀 neboj, nebudem. ale mas to super. mne na obycajne sitie staci aj moja "šunka", za tych par rokov sme sa celkom skamaratili.
tak nech sa ti na nom aj nadalej tak pekne dari a obcas nam tu potes ocko nejakou tou foteckou 😉 😀

lussy23
10. aug 2012

@lusil2005 ako vždy krásne dielka

nikissek28
11. aug 2012

Ahojte,
já se včera rozhodla, že malému ušiju nějakou hračku. No a bylo to poprvé vůbec, co jsem šila, takže jsem to tak nějak vykutila a výsledek je v albu a musím říct, že mě to tak chytlo, že dneska už šiju zase 🙂 a v plánu mám jěště spoustu věcí ušít.

lusil2005
autor
11. aug 2012

dakujem vsetkym!!! od vcera som masinku nevidela, chytili ma horucky a strasna bolest brucha. neviem ani vstat z postele 😒 to je ako naschval...
@silviapilarova no tato moja stala 920 eur 😅

siouxsie
12. aug 2012

Woodoo bábika... čo na tom, že je strašidelná? Peknučkých bábik sú plné hračkárstva, prečo si teda neurobiť z recesie aj jednu ohromne škaredú? 🙂 Prisahám, že ju nepoužijem na žiadny woodoo rituál, môžte byť v pohode ;)

A ešte jedna sladká bábika - Amálka Kvetinková 🙂

akira13
12. aug 2012

@lusil2005 Janomka 🙂 Aj ja ju mám 🙂 Držím palčeky, nech vám to spolu klape 🙂 🙂 🙂

franina
12. aug 2012

@siouxsie bojím sa tej bábiky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lussy23
12. aug 2012

@siouxsie fuha sa tej prvej bojím😀 tá druhá je krásna

snehovavlocka
13. aug 2012

@siouxsie druha je taka mila. o prvej radsej pomlcim 😅 a cudovala by si sa,kolko extremne skaredych babik sa da kupit v obchode 😉

teress
13. aug 2012

moja prvotinka, šita v ruke lebo stoj je u maminy, koopa nedostatkov...ale tak je prvá.-)

lussy23
13. aug 2012

@teress krásna

siska33
14. aug 2012

@siouxsie mne sa paci ta woodoo!! je paradna. ta druha nic moc pre mna ;)

k8ty
15. aug 2012

Dievčatá, hlásim, že žijem, občas niečo ušijem, ale vyzerá to so mnou biedne. Tutok pár kúskov, malých, jednoduchých, ale trvalo mi týždne sa k nim dostať: http://modernpatchwork.blogspot.sk/2012/08/z-ka.... Kopec času mi teraz zaberá hľadanie nového bývania. Od septembra ide malý do škôlky, tak do toho vkladám veľké nádeje.. že bude viac času na šitie aj že sa mu konečne upraví režim. V októbri sa možno budeme sťahovať, tak zase budem riešiť iné veci. Ale POTOM.. 😉

A musím vás pochváliť, aké nádherné veci ste ušili. Fakt radosť po dlhej dobe nakuknúť 😵

snehovavlocka
15. aug 2012

@k8ty a ja konecne dam fotku "novej latky", z ktorej bude zaves na skrinku v kuchyni. len este neviem kedy 😅 na druhej fotke som zvacsila vzor,aby bolo lepsie vidno,co tam vlastne je 😉

elfka.elfka
15. aug 2012

ahojte, ja som v siti amater, ale chcem sa podelit s takym trikom na zatvaranie tasticiek, ja to mam na tasticke na plienky, totiz ako kazda matka robim veci len jendou rukou, v druhej je dieta, preto mi nevyhovuje otvaranie na zips, ani na suchy zips lebo skriabe a tak mam na zatvarani obycajny plechovy meter, ten ked date opacne k sebe po celej hornej dlzke, sam sa zatvara a zaroven sa lahko otvara, no a sam sa spat zavrie-- vid foto tej tasticky. ja som na to nastrihala klasicky namotavaci meter co sme mali zvysny v garazi, je tam 5m tak to mam na kopec tasiek 😀

k8ty
15. aug 2012

@snehovavlocka a to si si sama potlačila?? Je perfektná! 😵

k8ty
15. aug 2012

@elfka.elfka tuším som o tom už niekde čítala, ale je to super nápad. Vyzerá to byť veľmi praktické, raz si možno nejaký meter privlastním a vyskúšam 😉

k8ty
15. aug 2012

Všade sa to už hemží Vianocami, tak sa do toho pustíme aj my. Vyhlasujeme druhý ročník charitatívnej akcie Vianočný quilt. Aby ste sa nenudili, kým budem na dovolenke 🙂

http://modernpatchwork.blogspot.sk/2012/08/vian...

Zapájajte sa, šite, zdieľajte, píšte v blogoch, čo len chcete.
Teším sa na vaše bloky a na radosť, ktorú niekomu na záver urobíme 🙂

k8ty
16. aug 2012

A ešte pár inšpirácií na vianočné stromčeky: http://modernpatchwork.blogspot.sk/2012/08/vian...

lussy23
16. aug 2012

@snehovavlocka krásne
@elfka.elfka krásne

snehovavlocka
18. aug 2012

@k8ty ano,akurat tie cierne "tiene" a ciary som uz len domalovala 🙂