Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

ucitelka70
9. jan 2012

niečo super som objavila - krásne autíčko http://www.makeit-loveit.com/2010/12/felt-toy-t...

zuzubabo
9. jan 2012

@ucitelka70 super inšpirácia 🙂

olivova
10. jan 2012

@kackabrcka - ta ryba je super 😉 si ma navnadila, aj ja asi nieco zosijem malej doma...
@troll - dalsia kraaaaaaasna anjelka 😵 😵 😵 ...

bezaz
10. jan 2012

@kackabrcka super kostym, ja som si zatial na oblecko netrufla 😵
@ucitelka70 dik za link, uz aj mam ulozeny, veci z filcu su uzasne
baby, tak som sa spolu s maminou prihlasila na patchworkovy kurz teraz v sobotu, ze rychla deka, za doobedie by sme mali usit top, tak som zvedava 🙂 muz povedal, ze to s detmi nejako vydrzi 😵 😵 😵

kackabrcka
10. jan 2012

@bezaz no ze sijem ako mozem bez strihu ale dobre to dopadlo moj nazor 😀

vera21
10. jan 2012

@kackabrcka perfektne ! to je super, ze bez strihu 🙂 ja bez strihu ani vankus jednoduchy xixixi
No, inak ja som uz davno mala v umysle, ze usijem malej vo februari kostym na karneval, ale nemam ani potuchy, ako usijem kosatku !

olivova
11. jan 2012

@kackabrcka ten je supeeeeeeer 😵 😵 😵
@vera21 - ty kosatka, ale nepovies mi, ako mam usit gumkaca? 😅
@bezaz - 🙂 zavidim kurz, ja kukam a setrim , zeby som na kurz k pani violke na babiky, pokial by ich niekde organizovala....? nesmiem prepast 😀

lussy23
11. jan 2012

@kackabrcka no nádherné. a že bez strihu 😲

dudri
11. jan 2012

prosim mi poslete webovu stranku picasa
Tilda-strihy aj postup vlasy... atd..
vdaka

pomylila som si vsetko som vymazala moju oblubenu polozku ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢

k8ty
12. jan 2012

Ahojte baby! Po dlhsej odmlke prinasam spravy z mojej "dielne" 😉
http://modernpatchwork.blogspot.com/2012/01/pri...
Ak ste este nesili na papier, je tam link na vyborny videopostup.

@kackabrcka ten kostym je fakt vydareny! Ja by som si na to tiez netrufla.. a este bez strihu.

@vera21 kosatka ma dobre pobavila 😀
@olivova aj gumkac 😀 ...len tak mimochodom, nechystas sa niekedy do Ba? Uz by bolo nacase znovu zorganizovat stretnutie 😵

franina
12. jan 2012

ahojte dievcata 🙂 zacala som šiť tildu, lenze ako som zacala pekne, tak som aj skoncila ☹ pokazil sa mi stroj, kedze ho uz mam stary tak uplne klakol a sa neda opravit.... lenze dobra sprava, ze som si objednala novy stroj, tak cakam kazdu chvilu ze mi dojde 🙂 uz sa neviem dockat 🙂
príjemné tvorenie 🙂

snehovavlocka
13. jan 2012

baby,ja sa tak tesim.vcera som bola v galanterke na dalsie vlny 😝 len keby casu bolo viac (ponocovat nechcem a ani nevladzem,tak len potroske robim cele tyzdne,kym mam vysledok 😉 )ale uz dorabam jednu hracku,tak verim,ze coskoro pridam foto.

@franina drzim palce,nech ti ten stroj coskoro pride

k8ty
13. jan 2012

Keby ste nahodou zhanali inspiracie na site valentinske darceky, dala som dokopy "par" navodov a postupov 😉
http://modernpatchwork.blogspot.com/2012/01/val...

aimeecloe
13. jan 2012

ahojte baby, chela by som sa naucit sit ...nemam ziadne vzdelanie ohladom sitia, ale velmi sa mi to paci..uz mam doma aj stroj ale neviem s nim poriadne robit??? co mi poradite ako zacat, mate nejake stranky s podrobnyumi navodmi alebo take nieco,??? dakujem velmi pekne za rady..

bezaz
13. jan 2012

@k8ty kati, dik za super blog, snad nieco z toho zvladnem spravit 😉
@aimeecloe na predchadzajucej stranke som davala linky na tilda mackov, ti su taki najlahsi, len obsijes siluetu 😉 alebo napis, co by si chcela sit
baby, online kurzy baltimorska aplikacia http://www.fler.cz/zbozi/baltimorska-aplikace-o...
a sunbonnet sue {nad tou velmi rozmyslam, strasne sa mi paci} http://www.fler.cz/zbozi/sunbonnet-sue-a-overal...

vera21
13. jan 2012

@k8ty Kati, supeeeeeer ! Dik - pridavam aj ja nieco, co chcem malej :

http://www.purlbee.com/valentine-heart-barrettes/

bezaz
13. jan 2012

@vera21 jeeej tie su krasne, nieco take musim spichnut, len nemam filc v takych chutnych farbach 😅

k8ty
13. jan 2012

@bezaz potesenie je na mojej strane. Ked sa paci, som very happy 😉

@vera21 dakujem! 🙂 Tie su tiez super! Na Purl bee je vela takychto milych filcovych napadov.

vera21
13. jan 2012

@bezaz cakam na foto deky - uzi si to zajtra ! 🙂

vera21
13. jan 2012

@olivova gumkaca usijes presne podla navodu na kosatku predsa....

vera21
13. jan 2012

@dudri neviem, ake konkretne postupy myslis ? chces Tildu, ci ?
kukaj tu napr. : https://picasaweb.google.com/106709125899888696323

dudri
13. jan 2012

@vera21 vdaka aspon nieco najma strihov....ale som nasla nieco.
tu som pohladala a no som trafila chod na stranu 🙂 aspon nieco mam.
este raz vdaka 😉

dudri
13. jan 2012

dievčata vy nesijete aplikaciu sovičku?????
som maniak

vera21
13. jan 2012

@dudri niet za co 🙂
este som nasla dalsie http://picasaweb.google.com/1117237958714744801...

seminkads
14. jan 2012

konecne som sa aj ja dostala k PC a k dokukaniu vasich nadhernych vytvorov, aneskorene aj ja prajem krasnny novy rok, stroj mi domka zapada prachom...predvcerom sme sa s malou vratili z nemocky tak este meditujeme 🙂

vera21
14. jan 2012

Baby, tak konecne som ju dokoncila 🙂 Dnes som po tyzdni dosila saty a hned som sa rozhodla, ze chcem aj nohavice vyskusat, takze nohavice za dnesok 😎 Inak, este raz dakujem @olivova, ze ma naucila ten matracovy steh, lebo inak by som nemala sancu prisit tie usi a rohy ...

olivova
14. jan 2012

@k8ty - chystam, chystam, ale este nie tak skoro 🙂 min. mesiac nie, tak snad potom...ozvem sa urcite. Inak kukla som na Tvoje novinky ci teda prichadzajuce latky - tie latocky od lizzy house - kukla som, ze budes mat modre - nepride Ti nahodou skoro cela kolekcia ale vo fialovom? sa len informujem, mam tu kolekciu v oranzovom, ale zeby som za nejaky cas chcela aj fialovu.... Pripadne ine dake kvetinove vzory od pat bravo?

@vera21 - jaaaaaaaaj, no jasne, ze gumkaca usijem podla kosatky 😀 😀 😀 😀 😀 sa cely den na tom rehlim....
Ta zirafa je uuuuuuuuuuuuzasna 😲 😲 😲 😵 😵 😵 a ze nemas za co 😉

@aimeecloe - zacala som stiahnutymi navodmi z internetu. Neostava ti nic ine, len skusat, skusat a skusat....Ked sa pokazi, da sa vyparat 😀 (podotykam - paranie trva omnoho dlhsie ako sitie a ja to nenavidim 😀 ) Skus nieco jednoduchsie, aby si si zvykla na stroj. Neboj, zo zaciatku som aj ja sila vyslovene krokom a 1 tilda, ktoru mam usitu behom dna som sila prvy raz 3....Neviem, aky mas stroj, ale ja tam mam milion ozdobnych stehov a pouzivam mozno 5 😅

@bezaz - nato ti nie je treba ziadny on-line kurz, radsej si za to zadovaz tu minizehlicku (tusim na zebre stoji okolo 30e) na tieto aplikacie, lebo si dopalis vsetky prsty pri zahynani a zehleni tych malickych kuskov 😀 . Potom mas dalsiu moznost - kazdy kusocek, z ktorej vyskladas babiku a saticky nasit na daku bavlnu,, pripadne tenky vlizelin a obratit to (ako telicko tildy) , otvor, ktorym to budes obracat treba zasit matracovym stehom = prplacka, ale je to naaaadherne, tak to stoji za to, len nebudes naplnat (ale mozes napr. klobucik troskou runa -budes to mat vystupene , makke a ukaze to kraaasne), ale len prisivat. A prisivat mozes 1 - rucne, 2-strojom . Tam je najtazsia len priprava ;) a ak budes chciet viac obrazkov na babiky, mam ich mozno 100 aj rozkuskovane, aj ako to mas poskladat ;)
A potom su tu este "keltske uzly", ale to je dost narocne na rovnost, ale tiez naaaaaaaadherne... To sa chystam zatial len daky vankus, s tym je roboty o dusu 😉
A porozpravaj, ako na kurze....

olivova
14. jan 2012

@seminkads - co vam bolo? som zvedava.... 😅

olivova
14. jan 2012

@dudri 🙂 vzdy sa chystam sovu, ale mam zatial dost vzorovane latky a je mi luto kazit ich krasu aplikaciou 😀 ....Ale tu deku, co mam rozrobenu, a co som este staaaale neodfotila stvorce @k8ty, ale som ich uz vytiahla zo skrine, bude mat aj aplikacie, tak mozno mi tam prischne aj sova 🙂 su fak kraaasne....

seminkads
14. jan 2012

@olivova rotavirusova infekcia-hnacky, vracanie, horucky(stvrtok)- v DS na pohotovosti(v piatok) nam dr povedavala, ze to nic nieje, ani na nu nekukla-tak sme liecili doma dietou,odvarmi, kuliskom, v pondelok sme skoncili vecer na kramaroch na pohotovosti, 3hodiny som tam s nou sama cakala(kocik som samozrejme zabudla doma, o navsteve WC radsej pisat nebudem 😀 ) to cakanie vykompenzoval pristup personalu-hned odbery-a sup na infekcne na infuzky-akoze des a hroza, moje chudatko male, ale po infuzkach sa hned vzchopila a zacala jest a pit, predtym mala vzdy prijem za 24hod cca 300ml a pocikane plienky tak 1-2 za den.ale uz je celkom dobre, celkovo schudla skoro kilo ale teraz to dobieha, jedine co ma mrzi ze uz vedela chodit a toto ju tak oslabilo ze bez opory nepostoji ani sekundu, hned padne, ale to dobehne raz dva,hlavne ze je v poriadku
jednoznacny zaver-do DS na pohotovost(ani k inym lekarom) ma uz nikdo nikdy nedostane, radsej budem niekolko hodin cakat na kramaroch,ale aspon sa o malu adekvatne postarju a vysetria ju