Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

troll
25. máj 2012

@bezaz babika je paradna 🙂 co je to za uplet?ja mam tiez novu knihu,teda Atelierku su tam paradne veci,napr puzdro na mobil,alebo tie zvieratka su super,len tiez nemam cas 😀 😀

troll
25. máj 2012

@k8ty Kati parada,pekne si to vymyslela aj latky su dobre skombinovane 🙂 🙂 🙂

bezaz
25. máj 2012

@troll adi, uplet mam od stanky zo ziliny, teraz som objednavala ten z textilmanie, tak som zvedava, aky bude.. a knihu som myslela tu novu jarne napady, je tam tilduska v riflovej bunde a taka na styl marilyn monroe 🙂

troll
25. máj 2012

@bezaz no ja som si ju kupila v nemcine tu ateleir,chcem filipkovi usit zirafu 🙂 tu jarne napady poznam,ale maju ju zatial len v norstine,ci uz aj v anglictine?tie nove latky su krasne nevies kde sa daju kupit?
,

bezaz
25. máj 2012

@troll adi, uz mi prisla v anglictine, ja som ju mala predobjednanu, takze mi ju poslali hned, ako vysla.. ktore nove latky myslis?

lussy23
25. máj 2012

@k8ty krásne

troll
25. máj 2012

@bezaz no myslim tilda latky v tej novej knihe co mas 🙂 su pekne,ale nevidela som na predaj u nas 🙂

mima1311
26. máj 2012

teda baby ja som to tu len teraz objavila ale som nadsena 🙂 krasne pracicky , ste super sikulky ...
Ja chcem usit malemu interaktivnu kocku a hladam postup alebo nspiraciu ako na nu , zeby tam boli zipsik , gombik , snurky , patentka a tak , az sa uci mordovat s ruckami ...nemate nahodou nejaku radu , alebo postup ? strasne by ste mi pomohli ...

mima1311
26. máj 2012

@snehovavlocka prosim ta , poradila by si mi ako urobit takuto super kocku so zapinaniami ? DAKUJEM strasne moc 🙂

mima1311
26. máj 2012

@deniskaka prosim ta mas daky postup na tu tvoju krasnu kocku ?

deniskaka
26. máj 2012

@mima1311 Ahoj, snažila jsem se najít v PC střih, ale nepodařilo se mi...mám pocit, že jsem ho ani neměla, jelikož to nebylo nic zvláštního 🙂
Stačí si nastříhat 6x2 čtverců (já jsem dělala cca 16x16cm). Uvnitř každého si vystřihnout nastřihnout nějaký obrazec (u mě to bylo kolečko, čtyřuhelník, půlkruh, kříž, čtverec a trojuhelník). Vysřihla jsem si také obrazce - dělala jsem je široké 2cm a plnila jsem je sešité vatou.
Sešila jsem si vnější hrany čtverců - obrátila a vyplnila molitanem. Ručně došila otvor okolo obrazce. Pak jsem sešila ručně veškeré díly k sobě a bylo hotovo 🙂

mima1311
26. máj 2012

@deniskaka diiik za odpoved , aj ked popravde som si to uz asi 4 x precitala a moc jasno nemam 😀 😀 😀

deniskaka
26. máj 2012

@mima1311 Asi tě chápu 😀 Já radši takové věci kreslím, než píšu 😀
Tak znovu 😀
Připravila jsem si z papíru čtverec 16*16 cm - jako šablonu a pak 6 různých geometrických tvarů (tak ve velikosti 8-10cm. Tuto šablonu jsem přiložila na látku a obkreslila vždy na stejné látce 2 čtverce (vnější a vnitřní strana) - celkem 6x. Tyto 2 čtverce jsem přišpendlila líci k sobě a obreslila doprostřed vždy 1 geometrický tvar.
Takto připravené čtverce jsem vystříhla (nechala jsem si okolo cca 1 cm) a přišila ty čtverce k sobě (nevystřihávala jsem hned ten geometrický tvar uprostřed, až po obšití čtverce a opět jsem si nechala cca 7mm na zahnutí , nestříhala úplně u kraje). Srze ten vystřihnutý geometrický tvar jsem přetočila čtverec a dala do něj molitan a vystřihla také ten tvar uprostřed. Okraje nechané na zahnutí jsem přehla dovnitř a ručně je zašila. Pak jsem ručně přišila k sobě i všechny takto připravené čtverce, aby vznikla krychlička.
Na geometrické tvary jsem použila stejnou šablonu jako tu na tvary uprostřed každé stěny. K tomu jsem si nastříhla asi pruh 2cm široký - jako boky každého tvaru a sešila jsem je k sobě - pak přetočila, vycpala vatou a došila. Hotovo 🙂

mima1311
26. máj 2012

@deniskaka si zlato ... 😉 ten rozmer budem mat zrejme podobny , ja tam chcem dat zipsik , cvocky , snurky atd...az sa zabavi a pocvici prstiky ....nakoniec som nasla na nete co som hladala , sa tesim ... http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=855 ...potom sa ,,pochvalim,, 😝 ak z toho co bude 😀 😀 😀

deniskaka
26. máj 2012

@mima1311 Není zač 🙂 Koukám 🙂 Já to měla pro moc malého prcka, který by zipy ještě nezvládal, tak jsem udělala jenom takovou vkládačku 🙂 Držím pěsti, ať ti to výjde 😉 😉

mima1311
26. máj 2012

@deniskaka Dakujem si zlataaaaa , aj moj je este malicky 😀 ale vsak dorastie kym to usijem 😝 😀 ...uvidim co z toho nakoniec bude 😅

snehovavlocka
27. máj 2012

@mima1311 tiez som videla ten mimibazarovsky navod,ale to az po usiti. ja som si zobrala papier, nakreslila si,co by som chcela mat na ktorom stvorci a postupne som ich zrealizovala. nakoniec som ich pozosivala a vyplnila dutym vlaknom (molytan som doma nemala). casom to sice nabralo skor tvar lopty,ale detom to bolo jedno,aj tak si to ako loptu hadzali 😀 . navod by som ti kludne rozpracovala podla tej mojej,ale ked uz mas iny,asi ho uz nepotrebujes.tak sa potom pochval,co si usila.

tu je zopar celkom zaujimavych navodov na site hracky (mna najviac oslovila knizka a lopta,ale su aj ine celkom pekne a nie moc zlozite):
http://www.magichandssk.blogspot.com/search/lab...

mima1311
27. máj 2012

@snehovavlocka super stranka 😲 😀 urcite vyuzijem ....no a chvalit sa budem 😝 len ci bude cim , uz mam zopar stvorcov nastrihanych , ale robim to len po chvilockach ako krpec dovoli .....

bezaz
27. máj 2012

caveste, trochu som potrebovala zrelaxovat, vankusiky ladia s dekou pre ninku, tam este nemam zosity sendvic, bude to prekvapko na meniny, takze ju sijem len potajme..
@vera21 vladi, tak takto napriklad sa daju vyuzit tie stvorceky z ebay 😀 😀

lussy23
27. máj 2012

@bezaz krásne

troll
27. máj 2012

@bezaz krasne su 🙂 vankuse ja mozem 🙂 aj pekne odfotene

vera21
30. máj 2012

@bezaz Zuzi, krasne su !!! Som zvedava velmi aj na tu deku 😉

vera21
30. máj 2012

@k8ty ze wau !

k8ty
30. máj 2012

@vera21 Ďakujem Vladi! Ty si sa už dávno neozvala! Si very busy? 🙂

vera21
30. máj 2012

@k8ty no, ano, sitie je teraz uplne, ale uplne bokom 🙂 stve ma ta "rozsita" kabelka, ale verim, ze dokoncim ....

snehovavlocka
31. máj 2012

@mima1311 to poznam,tiez casom zrovna neoplyvam.....
@bezaz vankusiky su paradne,tiez som zvedava na tu deku.

bezaz
31. máj 2012

baby dik za vsetky pochvaly, pritom tie vankusiky som mala asi za 1,5hodky hotove, fakt malo roboty a vela efektu 🙂 viac mi trvalo to cele premysliet, aby mi to sadlo rozmermi na vankusiky 😉 a deku duuufaaam, buduci tyzden dokoncim, ninka by mala ist konecne po 2 mesiacoch do skolky, top mam uz usity, tak "len" zosit so spodkom, len stale vaham, co bude lepsie, ci sit obracanu ako oskimu, alebo si dat viac roboty, prequiltovat to a dat lem 😕 😕 no leniva som, co vam budem hovorit 😀

bezaz
31. máj 2012

dievcence, ze aka haluz, sijem ninke tu deku z panelu od michaela millera, kvetinove vily a dnes v panta rhei som objavila, ze vydali knizku, kde su presne tie ilustracie, co su aj na latkach, je tam aj ta ninkina vila 😲 😲 😲 http://www.gorila.sk/product/390641 super, ze 😵 😵

k8ty
1. jún 2012

@bezaz paráda, takže Ninka dostane aj deku aj knihu 🙂 určite bude rada 🙂

ludik3
1. jún 2012

Ahojte šikulky,
dnes sem pridávam svoju prvú kabelku, síce recyklovanú a nie design by Belet, ale podľa želania Adelky...pekný tvorivý víkend