Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

lusil2005
autor
11. nov 2012

ahojte zienky! pridavam znovu zopar prirastkov... po strasne dlhej dobe som sa znovu pustila do pletenia z papiera. schytali to vence, obaly na mediky a podobne somarinky... tiez som si konecne spichla novu penazenku, no a ci chceme, ci nie, treba uz pomaly aj trosku takto vianocne... 😅

lussy23
11. nov 2012

@lusil2005 nemám slov. nádhera

lussy23
11. nov 2012

@bezaz zlatučká je

bezaz
11. nov 2012

baby dik 🙂
a este jeden macko, aspon som vyskusala nazehlovaci papier kupeny v lidli, macko siel pre kamoskine krstniatko ku dnesnym krstinam

ludik3
11. nov 2012

@lusil2005 nádhera 🙂 🙂

lussy23
11. nov 2012

@bezaz zlatý

monalisatko
12. nov 2012

Ahojte dievčatá. Ospravedlňujem sa že vám sem leziem, keďže ja šiť neviem, ale mám prosbu. Chcela by som šijací stroj, chcem sa učiť šiť, ale vôbec neviem aká značka, prípadne cena je pre mňa vhodná. Nepotrebujem nejakú extra triedu, ale zas nie úplne najnižšiu 😅 Prosím poraďte, prijala by som z vlastnej skúsenosti, nakolko v obchode sa mi aj tak budú snažiť predať ten najdrahší a navyše tí predavači asi moc nešijú 😉
Ďakujeeeeeeeem 🙂 🙂 🙂

elfka.elfka
12. nov 2012

@monalisatko ahoj, ja mam veronica- excelent 707, som velmi spokojna, digitalny displej, krasne vysiva vzory dokonca aj pismenka, da sa aj patternovat. Aj ked si zaciatocnik, stroj si nekup lacny, radsej poriadny

monalisatko
12. nov 2012

@elfka.elfka ďakujem, si zlatá. idem si ho vygugliť a preštudovať 🙂

pempusik
12. nov 2012

@monalisatko je tu presne tema, kde si mozno najdes co potrebujes, aj ja som sa nechala inspirovat, ked som kupovala stroj 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/sijaci-stroj-aky-vybrat/

monalisatko
12. nov 2012

@pempusik jéééj, ďakujem, večer preštudujem 🙂

abriela
12. nov 2012

@monalisatko ja som s kupou vahala mozno pol roka. Najprv, ze to bude znacky bernina, potom znacka janome a nakoniec mam veronicu champion 505 - najdlhsia zaruka. Vybera som podla ceny - do 350e. Rozhoduje aj to, co budes na stroji robit - ci viac vysivat ci sit.
Viac striham ako sijem. Mam to proste v oku, nepotrebujem strihy na kostymi, bluzky, sukne. Ked som sila tak jedine na starej veritaske. So strojom som spokojna. Vyberala som aj podla rad na strankach znacky veronica. Jeden z mala strojov kde je zaruka 5 rokov.

abriela
12. nov 2012

@bezaz wau aka krasna baba.
@lusil2005 ty si moj vzor. Vsestranna a vsetko co spravis, len obdivujem s otvorenymi ustami. Chcem sa spytat, vratila si sa po MD do prace, ci si to nechala a podnikas v tom co ta bavi?
@bezaz skvely napad a mozno meda, bude milacik maleho Majka.

angela1981
12. nov 2012

Moj novy obal na tehu knizku 🙂

monalisatko
12. nov 2012

@abriela ďakujem pekne, asi budem mať čo študovať 🙂 Ešte mám na to cca 2 mesiace, tak hádam dovtedy vyberiem.
ďakujem ešte raz všetkým a možno sa raz k vám pridám aj ja 🙂

bezaz
12. nov 2012

@monalisatko ja mam zasa opacny nazor, som si na zaciatok kupila uplne obyc stroj v hypermarkete, na zakladne sitie staci, dokonca v pohodke sije kozenu klopu na kabelku, teraz uz sice mam lepsi stroj, ale tiez nic zavratne... ja mam totiz strach, ze casom nebudem mat na sitie ani chut ani cas 😅

monalisatko
12. nov 2012

@bezaz môžeš mi prosím napísať značku?

lusil2005
autor
12. nov 2012

@bezaz s lacnymi strojmi z hypaca je to velky risk. ja som prvy kupila singer z elektrodomu. prvy vecer som stratila nervy ja, na druhy den som ho odviezla k servisakovi nech mi to pozrie, preco to nesije poriadne, no a treti den putoval stroj naspet. nastastie bola vtedy akcia ze vratili peniaze, a ja som mohla kupit bernettku. uplne obycajnu, ale kvalitnu.

lusil2005
autor
12. nov 2012

@abriela nooo po prvej materskej som sa vratila, a druha materska - vlastne rodicovska - stale trva. ale zivnost mam aktivnu, zatial ma zivi ona. uvidime co bude ked skonci rodicovska dovolenka...

bezaz
12. nov 2012

@monalisatko mam toyotu.. dokupila som si na nu kopec nahradnych patiek, da sa s nou v pohode aj volne quiltovat, jedine, co nevie, je vysivanie, ma len zakladne stehy a par overlockovych

@lusil2005 no ja som vyberala tak, ze sa mi nan pozrela teta strojarka a skusena krajcirka v jednej osobe, tuto toyotu mi odobrila, lebo ma zelezne to vnutro a ja fakt nemam na to, aby som investovala 300 a viac eur do stroja, ked neviem, co bude za rok, ked sa budem musiet vratit do prace, sitie ma nezivi ani neuzivi 😉

teraz sijem na pfaff, ktory mi cirou nahodou zohnal moj drahy akcny manzel, ked bol s kolegom kupovat viecka na zavaracie pohare a vedla bola zalozna a pfaffku mali vo vyklade, stala 80eur a som z nej total nadsena 😀 😀 😀

monalisatko
12. nov 2012

@bezaz ďakujem, popozerám aj toyoty 🙂

bezaz
12. nov 2012

@monalisatko no zalezi, co s tym strojom chces robit a aky mas budget 😉 ja som si napr nebola ista, ci ma to bude bavit, zacala som sit pred 2 rokmi, tu toyotu mi kupil manzel na vianoce asi 3 mesiace potom, co som zacala sit 🙂

monalisatko
12. nov 2012

@bezaz rada by som sa naučila šiť. Teraz háčkujem a niekedy podšijem čiapku a robím to ručne, čo je dosť pracné. Zatial plánujem len jednoduché veci, napr. rozpáraný šev, ale ak by ma to chytilo, tak možno do leta zvládnem nejaké sukničky dcérkam 🙂

monalisatko
12. nov 2012

@bezaz nechcem nič drahé lebo ani neviem či ma to bude vôbec baviť 😅

bezaz
13. nov 2012

@monalisatko este ma napadlo, pozeram, ze si z komarna, ale keby si mala cestu do ba, tak je tam obchod so strojmi, kde maju vraj dobre poradenstvo, mozno by ti stacilo popozerat a poradit sa tam, ono je ine, ked to len citas a ked vidis tie stroje nazivo, ved nemusis tam kupit stroj, vacsinou v e-shopoch su lacnejsie (sak logicky) 😉

ja som dosila svoj prvy skoroautorsky pocin, taska pre kamosku, ktora mi zasa na oplatku vyrobila krasne ozdoby na stromcek z drotika a koralok

monalisatko
13. nov 2012

@bezaz no ak do vtedy obujeme túlavé topánky, tak by som aj skočila poradiť sa 🙂 Jasné, už sme pár vecí kúpili v e-shopoch a fakt je tam niekedy neskutočný cenový rozdiel 🙂

nikil
13. nov 2012

@lusil2005 ahoj,mozem ta spytat,ze cim si nalakovala tie anjieliky?obycajnym lakom?

lusil2005
autor
13. nov 2012

@bezaz ale toyota nieje bezny hypermarketovy stroj, toyoty su celkom dobre. myslim ze ich predavali aj v patchworkparty... aj violka zacinala na toyote.

bezaz
13. nov 2012

@lusil2005 lucka, nie? lebo v tescu maju len singerky a toyoty 🙂 aj my sme kupovali v tescu, tam ju mali najlacnejsiu, aj ked sme ju pozerali v nay 😉

lusil2005
autor
13. nov 2012

@bezaz ja verim ze ju tam maju 🙂 len hovorim ze sa vymyka hypermarketackemu priemeru. skus si kupit tesco stroj alebo ten singer ako ja, a budes vediet o com hovorim.