Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

troll
17. jan 2012

@olivova no super a ktora je to ta patka?

olivova
17. jan 2012

@troll 😀
tak znova...uz aj s obrazkami...Tato http://www.sici-centrum.cz/patka-rrasici-pro-1-... - bezne kupite aj na SK v internetovych obchodoch, je to jednoducha patka na jednoduche riasenie (priblizila by som to k tomu - nastehujem, potiahnem nitky, upravim latku, zasijem - len toto vsetko sa robi v 1-nom kroku...)

ten komplikovanejsi http://www.sici-centrum.cz/rasici-aparat - ten obrazok presne vystihuje riasenie...Presne robi take sklady. A ked sa chce olemovat vankus len pruzkom nariasenym, vyzera to velmi pekne (teda pre mna , toto riasenie sa mi paci viac , ako tou prvou patkou)

Tu jednoduchu pouziavam na saticky babiky, tildy, pouzila by som ju na nariasenie sukne...Tu druhu (nepacia sa mi tak nariasene sukne, tak ja by som ju tam nepouzila), iba na volanky vankusov, dek...

bezaz
17. jan 2012

@olivova stani, sak preto som sa pytala.. takze si mam kupit ten aparat, hej?

bezaz
17. jan 2012

@olivova aha tak najlepsie obe 😀 😀 😀

olivova
17. jan 2012

nasla som foto vankusa - ten volan je riaseny tou jednoduchsou - lacnejsou patkou
http://www.oblieckyvankuse.sk/ozdobne-vankuse/7...

bezaz
17. jan 2012

@olivova stani a ta jednoducha to aj rovno zasije? lebo mam problem s tym riasenim prave ten, ze to neviem stiahnut a presit tak, aby to bolo pekne pravidelne.. a hentym aparatom mi spravi take vacsie sklady, ako robi katros na dekach?

olivova
17. jan 2012

a tie sklady s riasiacim aparatom - drahsim, robi taketo volany
http://www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=811889

@bezaz - 😀 😀 😀 presne tak...

troll
17. jan 2012

@olivova jej uz som pochopila dik,stanka a da sa to kupi aj na sk ten aparat?tohovie ake bude zas postovne 😀

bezaz
17. jan 2012

a mas tip na nejaku slovnesku stranku, kde sa daju kupit univerzalen patky? ci je lepsie vsetko od hentych objednat a mam pokoj? aby mi to stihlo prist do kurzu, nech mozem uz machrovat a quiltovat

olivova
17. jan 2012

@bezaz zuzi ten riasiaci aparat si nastavis na dlzku skladov (je to tiez obmedzena dlzka, tusim mas na vyber len 3 moznosti - aspon som skusala 3), ale uplne to staci...Hned to zasije, bola som prekvapena, myslela som, ze to budem musiet presivat - ale nic take. Krasne ti to nasklada a prisije....Potom , ak sa rozhodnes si ho kupit sa nenalakaj, je to take velke ohreblo a este som aj maturovala, ako to ma fungovat...Sice navod tam je, ale tie ja najskor necitam, vies....
Ked si pozries ten obrazok - kukni si ten koniec.....riasi to presne tak isto ako na tom obrazku. Ked mas uzku latku, bude to mat krasne skladove volaniky....

olivova
17. jan 2012

@troll - postovne som platila minuly rok 170 kc....cize dost, ked prepocitas, ze za to mozes mat 2 dalsie patky, ale na SK som riasiaci aparat nenasla. Preto som ho objednaval odtial.
A ja som potom objednavala aj kordovaciu patku - na sedacich vakoch napr. okruhlych je taka papsulka snurkova, obalena latkou. Tak to je nato, aby mi neutekala snurka ...

@bezaz - neviem, ci stihne...Asi by som to neriskovala, ak do kurzu...Ale vsak napis, mne to posielali o 2 dni...Len ta posta :-

troll
17. jan 2012

@olivova dakujem za info,vecer si to pokukam v klude a mozno nieco aj ojednam 🙂
@bezaz tak som zvedava co kupis,daj vediet pa 🙂

bezaz
17. jan 2012

@troll adi, neobjedname spolu? podelime si aspon postovne

bezaz
17. jan 2012

@olivova stani ta quiltovacia patka je ktora lepsia?

olivova
17. jan 2012

@bezaz ja mam len tu najobycajnesiu lataciu, bez pruzinky. Takze neviem porovnat. Ja som doteraz quiltovala len tzv kracajucou patkou rovnymi ciarami, do stvorca atd., jednoducho nic volne.. (dovod - vrchna aj spodna strana sa rovnomerne posuvaju a robi to krasne rovnakodlhe stehy - teda sa ten stroj pri mojom tahani o to snazi, ALE je to vzdy lepsie ako s obycajnou patkou - je to na trafenie, ten rozdiel je tam citit....)
Akurat uz 2-hy den nacvicujem tou quiltovaciou mojou, chcem prequieltovat vankus a to je zatial des (teda podla mna, vacsinou este nemam stehy rovnako dlhe), ale neviem, ci ta s pruzinkou je lepsia....Kazdopadne hovoria, ze je to priamo na quilt...Keby som si kupovala, tak s pruzinkou 😉

zuzubabo
17. jan 2012

neviete mi náhodou poradiť či bývajú na látky v ikea aj akcie, alebo sú pevné ceny celý rok? Po dvadsiatom sa tam chystáme, tak aby som vedela aké zásoby mám nakúpiť 😉 .
a ešte mi prosím napíšte ak viete odkazy na stránky o šití, ale nie tilda ani patchwork, nato si zatial netrúfam...

lussy23
17. jan 2012

@zuzubabo nádherný koní a aký veliký

zuzubabo
17. jan 2012

@lussy23 ďakujem, je veľký, lebo malých plyšákov máme kopu a je to zároveň aj taká poduška 😉

lias
17. jan 2012

@bezaz
@troll Ahojte, ak by ste niečo objednávali z tej českej stránky, rada by som sa pridala, ak by vám to nevadilo (kvôli výške poštovného 😉 ).

olivova
17. jan 2012

@zuzubabo - ja som si az teraz vsimla, ze aky je veliky.... 😲 😲 😲 ...Inak je kraaaasny 😵 😵 😵
kukni na strihy teda mimibazar...Je tam dost vela strihov na vselico ;) aha, a skus prelistovat par stran od zaciatku....viem ze je tu vela linkov, a urcite aj zabudnute, tak mozes oprasit 😅

troll
19. jan 2012

@bezaz jupi,tesim sa moc 🙂 🙂 🙂

bezaz
22. jan 2012

ale dievcata, nic nesijete? pridavam foto nasej herecky, tutu mania postihla aj mna

troll
22. jan 2012

tak ja som nieco usila pre mojho filipka,vankus,satku aj rukavice som vyskusala,a obrus na stol do suterenu 🙂

troll
22. jan 2012

@bezaz perfektne aj tie kridla si vyrobila? 🙂

bezaz
22. jan 2012

@troll jeeej to je vsetko kraaasne 😀 spravis mi na ten vankus kurz? 😉
kridla nieeeee, to by som si netrufla, su z anglickeho H&M za 5eur 😵 😵 a bola k nim aj taka "zazracna palicka"

vera21
22. jan 2012

@bezaz perfektna !!! aj mna zachvatila ta "tu tu" mania 🙂 vcera som akurat kukala na you tube vsakovake postupy a hladala, ze kde mozes kupit tyl.....ale pozeram, ze to mas usite asi z organzy, vsak ? lebo tu mam doma, tak mozno vyskusam tu... a sila si podla postupu, co si sem dala link ?
inak, mala super herecka ! 🙂))

@troll krasne veci !!! tie vankusiky su naozaj podarene ! aj obrus, rukavice, satka - paradicka, si sikovnica 🙂

bezaz
22. jan 2012

@vera21 nie, je z tylu, u nas v galanterke mali super vyber, ale je to sialene drahe, ked to kupujes ako metraz, lebo spotreba na jednu suknu je cca 4,5 metra.. a hlavne ja inteligentna som kupila v zachvate tyl s trblietkami, tak si viete predstavit, ako to u nas vyzera.. sice som to viazala na deke, aby sa dala potom vyprasit, ale ako v nej ninka beha po byte, tak su trblietky vsade 😝

vera21
22. jan 2012

@bezaz aha - takze to nie je az taka lacna sukna 🙂 ja som nasla este tento navod - je to z organzy :
http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=1547