Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

adus123
29. jan 2012

@vera21 ... tieto prve siatky som usila hladke, dalsie idem skusit " zabickovo" 🙂

adus123
29. jan 2012

@olivova ... kraaaasna babika....no to ja mozem len snivat o niecom takom....naaadhera.... 🙂

adus123
29. jan 2012

@olivova .. prosim Ta, este ma napadlo, ked budem sit s tou klobukovou gumickou, tak mam aj tu latku nejako riasit, alebo tak nejako..alebo ono automaticky ked pojde ta gumka akoze spodna nit, tak sa ta gumicka bude natahovat? Neviem, ci to spravne vysvetlujem.... 🙂

olivova
29. jan 2012

@lussy23 jj, v anglictine...Ale neurobila som to na prvy sup...vela babik som pokazila a boli pre mna skarede 😅
@adus123 - ked budes robit prvy riadok, nerobis nic...Dalsie riadky uz musis latku napinat....Este som asi zabudla napisat - na tu cievku sa navija gumicka, ktoru napinas...nie ako nitka, ale drzis ju a natahujes... 😉

A idem sa chvalit...Moj week vytvor:

lussy23
29. jan 2012

@olivova krásna kabelka

bezaz
29. jan 2012

@olivova stani, super 😉
@olivova @troll baby, ako pripevnim stuzku bez toho, aby bolo vidiet sitie?? ci som len slepa a nevidim stehy? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12314512&tab=6

bezaz
29. jan 2012

@olivova jaj stani a vobec neviem pripevnit tie riasiace patky 😝 nemas k tomu nejaky link, plz?

olivova
29. jan 2012

@lussy23 @bezaz dakujem 😉 to ma moja dcera k vysvedcku....

@bezaz - 1. nalepis, 2. pouzije presne taky odtien nite ako stuzka a to fakt vobec nevidno ani ked prisijes krivo 😉

olivova
29. jan 2012

@bezaz
odfotim ti to na mojom stroji - zajtra povidne, ok? aj ako to tam nasunut 😉

bezaz
29. jan 2012

@olivova 😵 😵 😵 nie je tu pusinkovaci emotikon 😀 ani ta latacia patka.. do kelu, ze k tomu neposlu nejaky navod.. aspon k tomu aparatu cosi je

adus123
29. jan 2012

@olivova ....aha, tak tam asi bude ten figel ktory mam na mysli zakopany..cize gumicku nebudem navijat na cievku klasicky ako nitku len pomocou stroja, ale chytim ju do ruky a na cievku ju vlastne naviniem natiahnutu, tak si to myslela? nie na "volno" ako nitku....

bezaz
29. jan 2012

dievcence, postup na tie krasne zvieratka http://www.liveinternet.ru/users/4327727/post19...

olivova
30. jan 2012

@adus123 - ano , presne tam. 😀 gumicku vlozis do cievky, cievku do stroja, gumku bud pridrziavas alebo ak ju mas navinutu na niecom ovalnom das do stroja , ale kazdopadne - musi sa navinut napnuta. Cize ju musis rucne ponapinat....V cievke je navinuta napnuta gumicka... 😉

olivova
30. jan 2012

@bezaz - dufam, ze si myslela tuto...ak nie, prefotim. (mailom mi to posielalo, posielalo a posielalo....tak to mas vyvesene tu :D )
Potom - jedna latka dnu do patky, druha pod patku...Ta co mas dolu sa bude riasit a prisivat k vrchnej. Je nutne pouzit co najvacsi steh, co stroj da....

olivova
30. jan 2012

@bezaz - tak som nafotila aj tu druhu:

kukni na tu foto, kde ukazujem, ze ta vidlicka ide na ten srobicek hore - ta vidlicka obopina tu konzolku - srobik....tam ma ist - ako na poslednej foto...Takisto, latku dat medzi tie pliesky (podla mna je to hlupa praca, ale potom to kraaaaaaaasne sije...)

vera21
30. jan 2012

@olivova ta taska je uzasna !!! krasne kombinacie latok ! Verim, ze Stanka je happy ako leco 😀
@adus123 a kedy nam das nejaku fotku tych siat ? podarili sa ? som zvedava, ako dopadne to zabickove riasenie - som sa tu vela naucila citanim 🙂 na saty pojdem az ked bude leto..
@bezaz mna tiez napadlo prilepit alebo ja prisivam takymi tymi bodkami - ze na vonkajsej strane len vpichnem ihlu a hned pri tom vpichu zas vopcham - cize neurobim steh ale len taku bodku 🙂 pisem ako hotentot, ale ZUzka je mudra, tak pochopi 🙂 🙂

adus123
30. jan 2012

@olivova ...no, tak som to myslela...som vedela, ze to pochopis....si sikulka 🙂 a to musim mat na tu gumicku specialnu cievku? mam len tie klasicke. Tak asi budem musiet zbehnut do galanterky....
@vera21 ...no zatial mam len tu moju prvotinku..jedine satocky...dnes vecer nafotim a hodim link....

olivova
30. jan 2012

@vera21 - dakujem 🙂 ...Ja mam ale teraz problem jej tu tasku nechat 😀 😀 😀 Nemyslela som, ze bude tak uzasna...- je podstatne mensia ako ta kvetovana velka, ale strih je supeeeer....Ked dofrcim, donesiem...

@adus123 - ja tiez nemam specialnu cievku....Viem, ze som take videla u berniny, tak mozno @vera21 bude frajerka a taku si zadovazi (ak ma jej stroj moznost takeho vybavenia) a bude jej to sit skoro same - bez namahy 😀
A my, co taku vymozenost nemame, nam neostava nic ine, iba obcas na tej nasej cievke vypocut vrrrrrrrn ( to sa obcas pretoci pod napatim gumicky) ,vtedy sa gumka trosku uvolni a robi to tie "bubliny" na moc sirokom pase....Alebo zeby ta cievka mohla pasovat aj do mojho stroja? Teraz, ked som to pisala - musim kuknut....

bezaz
30. jan 2012

@olivova stani dik, tu jednoduchu riasiacu som cca pochopila aj sama, teda samo okrem toho instalovania latky, prinajhorsom mi to ukazes v tom marci 😉 ale ten aparat nemiiiirtem 😲 😲 😲 a tiez mam tu lataciu patku a tu neviem.. asi ich skusim zobrat v sobotu na kurz, ci mi to deniska neukaze 😅 lebo mam pocit, ze tam tu patku nemam kde "zavesit" 🙄

zuzubabo
30. jan 2012

ďaľšia z mojich amatérskych otázok... 😉
Šije sa patchwork aj z flanelu? alebo len z bavlny

snehovavlocka
31. jan 2012

baby,vy sa cinite alebo ste riadne ukecane 😝 😝 😀 chvilku tu nie som a uz nestiham citat.
a mam aj ja nieco: z hrubsej priadze sa robi oooovela rychlejsie 😝

no a idem si teda popozerat,co je tu nove 😀 😀 😀

bezaz
31. jan 2012

@zuzubabo kludne aj z flanelu, akurat v zebrapatchwork som videla krasnu detsku deku, top z flanelu a spodok z minky, len taka tensia, fakt krasna, normalne som aj ja zacala rozmyslat nad flanelom pre deti 😉

k8ty
31. jan 2012

@bezaz @olivova @troll Dievcata, ked budete niekde pokope na tom kurze, urcite vas chcem stretnut! Kludne aj pani Violku 😉 Date mi vediet, kedy a kam sa mam dostavit? Mozeme si dat spolocny obed? Alebo by ste po kurze zasli ku mne? Ako sa vam bude chciet. Uz sa na vas tesim! 😵

vera21
31. jan 2012

@snehovavlocka veeeelmi mile 🙂
@k8ty kati - idem na ten malinky, milunky patchworkovy kosik 🙂

vera21
31. jan 2012

@k8ty ozaj a pises, ze Ayumi sa prestahovala do *Japonska - ved ona zije v Japonsku, ci ?

bezaz
31. jan 2012

@k8ty kati, bude tam pauza na obed, tak mozno v tej pauze, lebo po kurze budem ficat domov, to vies, cely den mimo 😅

k8ty
31. jan 2012

@vera21 Ona je Japonka, ale zila roky v USA. Iba pred par mesiacmi sa prestahovala znovu do Japonska, lebo jej manzel tam dostal pracu. Drzim prsty pri kosiku! 😉

vera21
31. jan 2012

@k8ty aha, tak dik - som si cely cas myslela, ze sije z Japonska 🙂

k8ty
31. jan 2012

@bezaz jasne, chapem, ja by som sa tiez po celom dni ponahlala 🙂 Bude to v tom domceku na Makovickeho? Nevies nahodou, ci je tam blizko nejaka restauracia?

lussy23
31. jan 2012

@snehovavlocka krásne