Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

snehovavlocka
26. mar 2014

@jajabajaja ja pouzivam taku, co mizne navlhcenim studenou vodou 😅 takze neviem, skusenost s tou samomiznucou nemam

lienok1
27. mar 2014

...pre malého chlapčeka, ktorý je ešte v brušku...mojkadlo "BUDDY" BODKOVANÝ...🙂

jajabajaja
27. mar 2014

@bezaz no tak nakoniec je to inak. vydrzi aj do dalsieho dnsa, len ju bolo treba pohrkat. 🙂 takze maximalne spokojnost

jajabajaja
27. mar 2014

@lienok1 peknucke. mozem sa opytat z akeho materialu to je? vyzera to velmi pekne-to je flanel?

lienok1
27. mar 2014

@jajabajaja ďakujem... nie je to flanel, je to tenučký flees a bavlna...🙂

jajabajaja
27. mar 2014

@lienok1 tenucky flees- to je tensi ako 1mm?

lienok1
27. mar 2014

@jajabajaja myslím, že je tak polovičný ako klasický flees...

jajabajaja
27. mar 2014

@lienok1 a aj by si mi poradila, kde sa da take nieco zohnat? velmi sa mi to paci

lienok1
27. mar 2014

@jajabajaja ...júj...tento som kedysi dávno kúpila ako zbytkový v troch pásoch 100x150cm niekde na MMB...odvety som po ňom nepátrala...ale plánujem objednať toto na soft hračky http://www.textilmania.sk/home?page=shop.produc...

jajabajaja
27. mar 2014

@lienok1 fuuuha, mne sa do zdamoc drahe...

lienok1
28. mar 2014

@jajabajaja 🙂...hm, čo je dnes lacné????...ešte poradím-v Jysku alebo v KIKu mávajú jednofarebné tenké deky...tie super na takéto hračule postačia...

snehovavlocka
28. mar 2014

@jajabajaja 🙂 zavisi aj, ako dlho sijes a komu sijes....na skusanie strihov a zrucnosti stacia lacnejsie varianty, na predaj je to riziko (predsalen si myslim, ze ked uz nieco predavam, malo by to mat adekvatnu kvalitu)

jajabajaja
28. mar 2014

@lienok1 🙂)) dakujem za radu. kedysi som ich kupila ale su dost natahovacie-akesi tenke, nekvalitne.
no ano, ceny su dost vysoke. nie som lakoma-mne to prislo drahe najma kvoli tomu, ze ked by som sila nieco vacsie-tajk len vypln a latka by ma stali tolko, ze by som to asi nepredala.....som v tychto veciach zaciatocnik a chcela by som co to skusit ponuknut na predaj. bojim sa vsak, ci by to niekto kupil len za cenu materialu- nieto este s robotou. aku mate skusenost vy? mozete aj do IP, ak nie verejne 🙂
potesi ma kazda skusenost

bezaz
29. mar 2014

@jajabajaja no z mojej skusenosti sit na predaj sa neoplati, musela by si si vediet zohnat lacne materialy, lebo ked dam kalkulaciu len za material, tak ludia vyvaluju oci, ze co ich chcem okradnut alebo co.. alebo sit len na naklady a to je o nicom, vlastny cas si celkom cenim 😉 preto nechapem niektore predavajuce napr na sashe, za ake ceny predavaju tildy alebo hracky

jajabajaja
29. mar 2014

@bezaz no ved toto. tiez ked som to zacala ratat, dost ma to odradilo...asi to skusim zatial len na trhoch a uvidim....muz ma odradza, kamratky povzbudzuju a ja to vidim raz pesimisticky, raz optimisticky 😉

snehovavlocka
30. mar 2014

@jajabajaja no to su zaujimave kamaratky 😅 mna ked sa niekto spyta, ci nechcem robit na objednavky, tak poviem, ze za tie nervy mi to nestoji. ja to mam konicek a ludia dnes privelmi spekuluju a zapltit nechcu (nemozu) ani pod cenu. to, ze je vec robena doma, neznamena, ze ma byt lacnejsia ako ta v obchode.... ale toto si mnohi neuvedomia a myslia si, ze ich zdieras. kazdopadne ti prajem pevne nervy a vela uspechov 😉

jajabajaja
30. mar 2014

@snehovavlocka dakujem 🙂

bezaz
31. mar 2014

opat jeden kurz, budeme sit patchworkovy obrus 🙂

sashie
8. apr 2014

@lienok1 No nie že páči sa mi to. To je neskutočne krásne!!!! 🙂 ako tam prišejete tie umelé vlasy?

lienok1
9. apr 2014

@sashie ďakujem 🙂 ...vlásky-príčesok / kanekalon najskôr musím spracovať strojom na dlhý pás ( dupľové šitie, fixačná mriežka, tylový prúžok atď )...potom tento pás priliepam po obvode hlavičky smerom nahor...a už len učesať...🙂

sashie
9. apr 2014

@lienok1 Ďakujem pekne za odpoveď aj keď si to neviem predstaviť. 🙂 teraz šijem (už dva mesiace) dcére bábiku, podobnú ako máš ty, len som sa trápila s hlavou. 2x som ju prešívala, našla som strih na ruskom webe. a tiež tam bola tá hlavička z troch dielov, len som to nevedela vylúštiť, bolo to slabo čitateľné, ale tvar hlavy spredu (tváre) bol taký ako máš ty. len na tvojich bábikách je to také pekné, vyzerajú akoby mali aj bradu (vidím, že je to zošívané aj akoby na hrane čelustí). odkiaľ máš prosím strih? a aj oblečenie šiješ, resp. háčkuješ/ pletieš ty? je to krása, nádherné. klobúk dolu pred tvojím umením. si šikuľka.

lienok1
9. apr 2014

@sashie strihy si robím sama...rodinní anjeli majú taký špeci strih, lebo tu pracujem s polystyrénovými výliskami...no, veru strih som robila tiež dlho a dlho dolaďovala...všetko na bábiky si robím sama...niekedy si nechám niečo vyrobiť na zakázku: gombíky, stojany a tak...strih na Malenky som si tiež sama robila-tiež je z 3 častí, ale tak troška inak robený...lebo tie klasické na nete sa mi nepáčia-nedobre tá hlava vyzerá...🙂

pastelka74
14. apr 2014

tak som si tvorila..... 🙂 🙂

bubulacka
15. apr 2014

Babule tiez co to pridám, nie je to dokonale ale baví ma to ohromne a vsetko robím s láskou 🙂
Hlavne nikdy predtým som nezašila ani ponožku, som úplný samouk a venujem sa tomu cca 3 mesiace - na každom jednom vytvore vidím zlepsenie. Snáď sa dostanem na podobnú úroveň ako vy ostatne... Časom 😎

effkaa
15. apr 2014

@bubulacka Boooze a ze nedokonale 🙂 ako potom vyzera dokonalost? 🙂 Podla mna dokonalost vyzera ako ta zelenooka macicka, ta je uzasna 😀

bubulacka
15. apr 2014

@effkaa dakujeeeem 🙂 to je sovička 😀 teda aspoň som ju robila s tým zámerom 😀 😝

effkaa
15. apr 2014

@bubulacka no presne som cakala, ze som sa zase netrafila do tvora 😀 Nech je to co chce, je to krasne 🙂

bezaz
16. apr 2014

@bubulacka pekne ti to ide, jedna rada na obluciky, treba si svovy pridavok jemne nastrihat, aby sa ti latka netahala 😉 hlavne ostre uhly a pod.. a ked mas zaujem, teda neviem, odkial si, ale robi sa po slovensku celkom dost kurzov, keby si nechcela byt len samouk 🙂

pastelka74
24. apr 2014

kapsička pre Terezku 🙂 🙂