Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

olivova
3. dec 2010

@sisa.b - 😀 😀 😀 ze sisa, aj ja by som brala ten kurz este pred vianocami....

bezaz
3. dec 2010

@sisa.b zalezi, aky strih robis.. nohy vsivam zospodu tela a ruky podla toho, ci sa tiez vsivaju alebo prisivaju 🙂

sisa.b
3. dec 2010

@bezaz a ako maskujes stehy? ja som sa snazila vsetko to vsit cez dieru na hlavu, ale teda inak som sa zapotila! 😝 asi to nebude ten spravny postup. este neviem, ako tam tu hlavu prisijem. ale mala uz tu nadsene beha s babikou bez hlavy 😀 😀 😀

snehovavlocka
3. dec 2010

konecne som mala trochu casu.... 😀 (nedalo sa to dobre odfotit 😖 )

snehovavlocka
3. dec 2010

a este tu mam krtka 😀 😀 😀

olivova
3. dec 2010

@snehovavlocka - ten krt je uzasny....z akej latky si to sila? a z coho su usta a oci?

sammy19
3. dec 2010

@snehovavlocka - no teeeeeda, krtko nema chybu!!! aj ja chcem takeho🙂 aj ja sa pytam, z coho si ho sila??? fakt je krasny!

snehovavlocka
3. dec 2010

@olivova
@sammy19 cierna je flis, sivohneda(neviem presne) je nieco velmi podobne, nieco medzi flisom a dekovinou a v galanterke to bolo oznacene,ze pre miminka (velmi jemne to je,ale pri strihani sa kraje dost osklbuju- akoby to pustalo "perie"), usta su z cerveneho flisu a oci su z niecoho velmi tvrdeho (latka na vankus plneny perim?) a fixou na latky som nakreslila zrenicky. nazvy si nepamatam,lebo okrem toho flisu som uz ostatne mala doma dlhsie 😀 snad som pomohla aspon trochu
a dakujem za pochvaly 😀 😀

sisa.b
3. dec 2010

@snehovavlocka krtko je naaadherny 😵 mozem sa spytat - mas na neho nejaky strih? ako je velky? sila si ho rucne, ci na stroji?

snehovavlocka
4. dec 2010

@sisa.b strih je na mimibazari v navodoch,ale ja som si ho upravila.robila som ho rucne,ale myslim,ze by vacsina sla aj na stroji.velkost ti neviem povedat- telo bez koncatin som pri tlaceni strihu upraila na A4, 😀

bezaz
4. dec 2010

@snehovavlocka veeelkyyy obdiv, ze sijes rucne, ja som preto nic nesila, lebo v rukach ma to nebavi.. aj ked si zoberiem, ze pri tilde aj tak kopec veci musim sit v rukach 😀

@lusil2005 prosim ta, myslim, ze ty si robila take tie latkove kosiky na pecivo a chlieb, mohla by si dat link na strih, pripadne poslat? vdaka 😉

snehovavlocka
4. dec 2010

@bezaz dakujem,ale u mna je to nutnost 😅 ale nevyhodou je,ze to nie je az take pevne ako na stroji site...

a konecne som skusala aj domcek...hm? pre jednu kamaratku 😉

troll
4. dec 2010

ten krtko aj domcek je krasny,ja som robila vianocne pozdravy,zapalkove krabicky

olivova
4. dec 2010

@bezaz - www.alinka.sk .....ma tam vela strihov na vselico a je tam aj kosicek latkovy...

bezaz
4. dec 2010

@olivova stanka dik za link, davam do oblubenych 😀

lusil2005
autor
4. dec 2010

@bezaz ake latkove kosicky? nevie ktore myslis... 😅

bezaz
4. dec 2010

@lusil2005 taketo cosi http://www.alinka.sk/c/textilny-kosicek-12998.html len ten alinkin navod nechapem, bleee ☹

lusil2005
autor
4. dec 2010

@bezaz neviem ci ti to pomoze, ja mam navod z damy: Látkové košíčky

Potřebujete 2 látkové čtverce o velikosti 40x40cm (ty podlepíte nažehlovacím vlizelínem oba), potom mašličky nebo si ušijte šňůrky z téže látky 8 šňůrek dlouhých 32cm každá, potom vatelín 40x40cm a nitě. Takže když máte ušité a podlepené čtverce, tak se začne se skládáním látek na sebe abychom to mohly sešít. Položíte si jednu látku rubovou stranou dolů (na podložku) na lícní straně si vyznačíte značky vždy 9cm od rožku, dostanete 8 značek na které směrem za 9cm přišpendlíte mašličky (kraj mašličky ti sahá k budoucímu švovému okraji a pak směrem do látky) potom přiložíte lícem na líc druhou látku a nakonec vatelín, který má v každém rožku vystřihlý čtverec 9x9cm, aby se nám neplantal ve složených rožcích košíčku. Potom košíček prošijeme kolem dokola na 1cm, kousek necháme nedošitý, abysme košíček mohli obrátit na lícní stranu. Potom vypíchneme rožky, zastehujeme si košíček po obvodu i s dírkou na protáhnutí a na 1mm kolem dokola prošijeme. Potom ještě nakreslíme čárky mydílkem od jedné šňůrky (8cm) k té naproti a prošijeme, vznikne nám mřížka ze čtyř čár, které slouží pro lepší složení košíčku. Rozměry lze upravit dle velikosti košíčku.

olivova
5. dec 2010

@bezaz - ved tam ma obrazky popri tom, ako to sije....chod krok za krokom (ak chces aj podla lusil) a urcite na to prides 😉 , pripradne na prvy raz budes obcas parat :D

bezaz
5. dec 2010

baby ja som asi nechapava, lebo tomu nerozumiem 🙄 .. budem musiet ist zasa logicky ako pri tilde, ked neviem co s cim 😀

lusil2005
autor
5. dec 2010

ono alinka aj ja to mame v podstate rovnaky postup, len inak popisany 😀

snehovavlocka
5. dec 2010

velmi sa mi ten kosik paci a urobit mensiu sadu by bol dobry darcek... vyzera to jednoducho,az sa mi to nezda..... 😀 skusim a uvidim-mozno mi to pri siti pride zlozitejsie 😅

bezaz
5. dec 2010

@snehovavlocka fakt ze jednoducho?? kks, asi je to tym, ze som bloncka, ja som nepochopila, co s tymi maslickami a co ako zosit, kde co nastrihnut 😝 😝 😝

sisa.b
5. dec 2010

ahojte,
tak ja mam babiku namalovanu, len je este bosa a v pozicanych satach. tie az zajtra, lebo mi ju mala odmieta odovzdat 😀 😝 uz sa tesim na dalsiu 😵

sisa.b
5. dec 2010

tak sa mi podarilo aj foto nahrat

bezaz
6. dec 2010

@sisa.b veeeelkaaaa sikovnica 😉 stale nechapem, ako to pri 3 detoch mozes stihat.. a to nehovorim o tortach, VS, bizuterii...... 😅

sisa.b
6. dec 2010

@bezaz ved teraz nepeciem. nebrala som objednavky, aby som sa stihala ucit a namiesto ucenia som si nasla ine zabavky 😀 😝

aky uplet pouzivate na babiky? ja som skusala len na pancuchacoch a frote plachte, ale nie je to zrovna najlepsi material. idem jej kupit nieco na saty.

lusil2005
autor
6. dec 2010

@sisa.b ta je kraaaasna!!! 😵
uplet je vyborny z jersej plachty. 😉

troll
6. dec 2010

krasna babika,ja este nasijem,le chcem to uz konecne vyskusat.toto robim zatial

sisa.b
6. dec 2010

@lusil2005 dakujem 🙂 na prvy pokus som aj ja celkom spokojna. este by som rada vedela, co na telicko. lebo ta pevna bavlna sa mi dost tazko aj prevracala, aj vypchavala a nevyzera to tak pekne, ako keby to bolo z niecoho mierne elastickeho. zas ta jerseyova plachta by bola asi privelmi elasticka...
inak dnes som ich uz obzerala, ked osm kupovala latku na saty. nejaka ceska vyroba, vyzerala ta plachta celkom na husto urobena 🙂 s tou starou frote to bolo o nicom, zle sa malovala, navyse uz bola vyprata, takze mala take male nopky na sebe 😝
a na ten kurz sa stale velmi tesim! 😵