Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

vera21
18. feb 2011

@olivova dakujem ! Aj za popis, ako na to 🙂 idem sa tam pokukat. ak sa mi to bude pacit, tak objednam aj ja 🙂
aha, tak uz viem, aku knihu, ja som ju nasla tiez kdesi v uk, ale len v tej norstine...

lusil2005
autor
18. feb 2011

@vera21 ta stranka je www.fabricshack.com 😉 a na kurze nebudeme sit anjelky ale taketo babule:
http://lusilka.webgarden.cz/image/16273153

inac babizne, ked uz hovorime o kurze... tu su este raz podmienky:
na kurze sijeme cca 60 cm babiku, kurzovne je 38 eur + 10 eur za material (vatelin, runo na vypln, platno na telicko, uplet na hlavicku, vlna na vlasky, strih, textilne farby, stetce, baby cvoky na satocky). Kto si tento material prinesie sam, neplati 10 eur navyse. Material ktory si donesiete vy: bavlnene platno na satocky (cca 0,5 metra), pevnu nit (napr. jeansovu), nite na sitie telicka a satociek, vlaskov, pravitko, dlhe noznice, nieco na paranie keby bolo treba, ceruzku, miznucu fixku na textil. kurz trva dva dni 5-6/3/11. zaciname v sobotu rano o deviatej cize o pol deviatej by ste mali byt vsetky na mieste.
Prosim vas piste mi do IP zaväzne objednavky nech viem kolko materialu bude treba a hlavne kolko miest treba objednat v penzione.

olivova
18. feb 2011

@vera21 - este dodam - postovne je 6 dolarov (nie 5), a aby ti to doslo ako listova zasielka, mozes objednat 9 yardov (sice - kvoli tej jednej latke navyse mi do listovej zasielky natrepali celych 10, zaco som im vdacna 😅 ). Tusim, ze ked to ide ako balik, nieco sa musi preclit - ci co, neviem to presne, to som potom ani moc necitala, ani sa nezaujimala, posluchla som len aj ja instrukcie...takze do 9 yardov mozes v pohode...
a ako som pisala - tu som za tie latky dala za stvorec 55x50 cm 4 eura, tam za cely yard (skoro 4 stvorce 6,6 eura - od typu latky)

vera21
18. feb 2011

@lusil2005 No vyborne ! Ja som cely cas v tom, ze to je kurz sitia Tilda anjelikov- tak sa tesim, ako mi niekto ukaze, ze ako sa sije kosielka na spinkaca, ako zatocit na Tilde vlasy a podobne 😀 😀 to odkial som zobrala, ze to bude toto neviete ? ja som šiši...
Babika je superacka, aj to by som chcela vediet, hlavne namalovat, len mi daj cas, lebo pre mna nova info, tak ju musim zvazit. ale do pondelka zvazim 🙂
dakujem za ten link - su tam naozaj pekne latky...maju tam aj flanel !!!ja ked som chcela nejaky pekny flanel a kukala som v obchode, tak to bola uplna hroza..

olivova
18. feb 2011

@vera21 - pridi, dam ti tam aj rychlokurz anjelky 😀 😀 😀 v dakej obednajsej prestavke sa stiha, to su jednoduche babiky... A ostatnych oslnis lusilynymi krasavicami....

vera21
18. feb 2011

@olivova dakujem, akurat premyslam nad tymi yardami.... asi objednam aj ja... postovne je fakt lacne podla mna

lusil2005
autor
18. feb 2011

@olivova a ktore si si objednala?

lusil2005
autor
18. feb 2011

@vera21 aj ja som ti prave chcela napisat ze ruky aj vlasky na anjelke ti ukazeme sup sup 🙂

viktoria04
19. feb 2011

@vera21 mne to nevadí,že pomaly...mňa to zas dosť baví a teším sa vždy na výsledok.Ved každého baví iné...hlavne,že človek má nieaké hobby.Vydíš ti si zas na šitie skôr asi si viac nedočkavá na výsledok ako ja.Ja som zas na šitie amatér.Neviem mňa to nedostalo.Chcela som sa naučiť ešte háčkovať,ale akosi mi to nejde ,ale som rada,že si môžem pri pletený oddýchnuť.A čo také pekné inak zvykneš šiť?Písala si,že si robila na stroji ponožky.A to máš orygoš taký stroj?Inak rozmýšlam či sa tu medzi vás nevtieram,lebo ako čítam máte tu iné hobby,tak či vám tu náhodou nezavadziam,lebo predsa vy ste tu už zabehnuté a začína mi to biť trápne sa tu takto medzi vás vtierať sa.

bezaz
19. feb 2011

@viktoria04 kludne sa "vtieraj" 😀 ja som zacinala strikovanim, malej som ustrikovala sal a capicu, ktora je dobra mne, tak som to vzdala.. hlavne som vo vsetkom amater a tym padom napr v navodoch nerozumiem tym skratkam a druhom ociek 😅 preto som sa dala radsej na sitie.. ale tebe ide strikovanie jedna radost 🙂

baby, tak anjelka s vtacikom je uz aj na MMB http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=1162#diskuse 😉

@olivova tiez by ma zaujimalo, ake latky si objednavala, nejake tildacke, alebo take, co sa ti pacili?? ja som sa vtedy snazila prebrouzdat tu stranku, ale sak tam maju milion vzorov, clovek si nevie vybrat 😅

@vera21 tilda je fakt jednoducha na usitie, len vysledok byva rozny 😀 😝 ja som napr. zatial nekapla na to, ako pekne prisit tildusi ruky, nuz to chce asi len prax, vidim, ze si do porodnice zoberiem nejaku rozsitu tildu 😵 kosielku a vlasky sme davali linky, na ceskom MMB su velmi dobre popisane postupy, isla som presne podla nich a vydarilo sa na prvy sup a to som total amater

bezaz
19. feb 2011

@vera21 ozaj, plz, kde si nasla ten tilda atelier na anglickej stranke? lebo ja zatial len na nemeckych a ti maju rovnake ceny 😅

viktoria04
19. feb 2011

😵 @bezaz tak vdaka,lebo vieš zas nechcem biť dotieravá,lebo už sa mi stalo,že som sa pokúšala dostať do jedného tu fora a bolo to čisté fiasko.Njaprv ma tam ignorovali a potom mi jedna baba aj napísala,že som na tejto stránke nebola rok.Proste ma pourážala ako sa dalo.A pletenie nevzdávaj.Pokiaľ ťa to síce baví.Ale v prvom rade je aby si tvorila to čo ťa baví.Inak čo tu zvyknete rozoberať?A čo zvykneš šiť také pekné?

lusil2005
autor
19. feb 2011

@viktoria04 vies co sa hovori, kto si hraje nezlobi, a ja si tiez myslim ze kto tvori take krasne dielka ako dievcata tu, urcite nemaju v sebe tolko zloby aby ta neprijali do diskusie. 😀 cim je nas tvorivych ruk viac, tym je svet krajsi! 😉

viktoria04
19. feb 2011

@lusil2005 no ja sa hrám a nezlobím 😵 a dievčence tu majú aj nieaké svoje dielka na stránke?

vera21
19. feb 2011

@bezaz Ja som to nasla na ebayi, ked som objednavala tie dve knihy, ale teraz som to tam pozerala a vobec to tam nie je.....nechapem, zeby sa to predalo ?

@lusil2005 No, aby som aspon troska bola spokojna, tak sa nieco ohladom Tildy musim naucit 😀 Este stale premyslam, ja neviem sama, ci sa mi chce dva dni sit tu babiku 😉 Akosi nemam motivaciu na to ci co....
@viktoria04 Mam pletaci stroj - na tom viem pliest ponozky...ale da sa aj vselico ine....
@lusil2005 a s tou tvorivostou mas uplnu pravdu, sa mi zda, ze v tejto diskusii este ziadna ostrejsia konfrontacia nebola, aj mna ste tu velmi milo prijali, poradili, podporili 😵 Ja by som to doplnila este, ze cim je tvorivych ruk viac, tym je svet krajsi a slobodnejsi !

viktoria04
19. feb 2011

@vera21 tak ti si to,ale šikovno vyriešila,že máš pletoaci stroj.Aj si čosi iné skúšala na ňom robiť?Lebo si mi písala len o ponožkách.

bezaz
19. feb 2011

@viktoria04 mna zatial stale drzia tildy, ale baby siju vsetko mozne 😉

@vera21 skusam to vygooglit, ale nista 😔
a alinka uz aj ma usitu tu novu http://zijem-svoj-sen.blogspot.com/2011/01/moja... uzasna, len by ma zaujimalo, ako robila vlasy, su perfektne

viktoria04
19. feb 2011

@bezaz 😵 iank tie tildy zvykenm niekedy pozerať na MMB,ale sú fakt nadupané.Myslím,že umenie to spraviť. 🙂 No ste tu teda šikovnice šikovné kočky 😉

bezaz
19. feb 2011

@viktoria04 ale v konecnom dosledku su tildy dost v pohode sitie, mozem povedat z vlastnej skusenosti ako totalny amater.. inak ked to vies, vyzeraju vymakane 😉
tak zatial posledna tilda, dala som sa ukecat mamou na obr zahradnicku, uvidime, ci nie je posledna na dlhsi cas, ja uz by som rodilaaaaaaa 😅

troll
19. feb 2011

@bezaz ta je bombovaaaaa 😵 a ze amater,hadam mi niekedy poradis ako si sila oblecko

bezaz
19. feb 2011

@troll a pritom tie gate vobec neboli zlozite, postupovala som presne podla popisu v knizke a bolo 😅

olivova
19. feb 2011

@bezaz 😲 😲 😲 ta sa podarila....

latocky tieto
http://www.fabricshack.com/cgi-bin/Store/store.cgi
oranzova kolekcia....

Totizto - videla som v marine dalsiu deku - prehoz(z obdlznikov tak vseljak ) a taaaak sa mi pacila, ze som chcela presne taku istu...A kedze bellet pise presne aj stranky aj kolekcie latok ,ktore pouzial, tak som hladala a hladala a hladala...
Inak zaplatila som si este aj online kurz od bellet na kabelku - tak ked dotvorim - hodim foto 😉 deku som dnes akotak poopravovala, takze dnes bude vrchna cast dosita, a zistila som, ze mam malo vatelinu (chyba mi 30 cm, tak dokonci sa asi az v pondelok....

Ddalsie strihy su prescanovane, mail sa mi nechce poslat (niekedy je tam daka chyba - odosiela, odosiela a nic - nie ze mne sa nechce 😀 ) , tak potom poslem uz konecne...

sammy19
19. feb 2011

@vera21 dakujem 😵 ten zajo je moj strih. teda som si ho nakreslila najskor na papier a potom som nejako skusala a skusala, az kym nebol aky-taky zajko z toho🙂

@bezaz ta tilduska je nadherna!!! tiez by som neverila, ze si amater! no krasa! ja by som taaaak chcela mat aspon trikrat tolko casu na sitie, ako mam teraz, aby som sa tomu mohla viac venovat a posit si vsetko, na co mam zalusk🙂 neviem, kedy sa dostanem ku vsetkym tym strihom, co mam poukladane v pc... mozno na dochodku 😀

bezaz
19. feb 2011

@olivova jej hod link na ten online kurz prosiiiim 🙂

@sammy19 napodobne, keby toho casu bolo viac 😅 a hlavne som zvedava, ako to bude prebiehat po porode, ake bude druhe mimi, ci sa vobec dostanem ku stroju najblizsi rok 😔

olivova
19. feb 2011

@vera21 - ty si este nevidela nazivo tu babiku, ktora sa sije 2 dni, ze? lebo keby hej, tu motivaciu by si hned mala 😀 😀 😀 ...donesiem ti ju ukazat do materskeho centra buduci tyzden ? Kludne sa moze dat aj ako dekoracia, lebo taku tiez nekupis...
a ona sa sije len 1 den (to preto tak dlho, lebo dlho sa siju saticky a vlasky) a druhy den sa len ocicka maluju....

ja milujem na tejto diskusii, ze to co neviem, hned potom viem 😀 😀 😀 (aspon info mam)

olivova
19. feb 2011

@bezaz

http://www.galeriemarina.cz/prodejni-fotogalerie - v pravom stlpci su kategorie - tak klik na casopis marina a tam mas online kurz Bellet (su tam 2 - som sa prihlasila na oba)
Jediny problem je, ze sa musis na stranku zaregistrovat A KUPIT si aspon 1 casopis (ma podmienku, ze kurzy vedie len pre citatelky casopisu marina)
Ale ked sa aj iba zaregistrujes - prebrazdi si tu stranku, ma tam vela dobrych detailov a rad...

troll
19. feb 2011

no tak tu je moja prva tilda,inac obdivujem zienky co to siju na predaj,je to makacka

lusil2005
autor
19. feb 2011

@troll no ale namaha stala za to! je krasna 😵

baby neviem kto sa tu pytal ako som robila ten stojan na tildy. v hornbachu (ale urcite to budu mat aj v inom podobne orientovanom obchode ako baumax alebo rosnicka alebo iny obchod ktory predava drevo, listy a podobne) som kupila take drevene tycky, su dlhe 80 cm a je ich tam asi 6 v baleni a stali dokopy 1,65. doma som mala stary obycajny rost z postele, tak som z jednej laty z toho rostu odrezala asi 10*8 cm stvorec, dostredu som navrtala dieru a do toho pichla tu tycku z hornbachu. netrebalo ju ani lepit ani nic. krasne drzi, a okrem toho ze to mam skoro zadarmo, vyhoda je ze si tu tyc zrezes na aku vysku potrebujes. na mmb predavaju 30 cm vysoke tie stojany, ale to na moje 50 a 80 centimetrove tildy nestaci 😔

troll
20. feb 2011

@lusil2005 dik za pochvalu,na tie stojany som sa pytala zasa ja,super napad,dik 😵

troll
20. feb 2011

inac na tejto stranke je par obrazkov uz z tej novej knihy tilda atelier,asi tri a ked pod obrazkami kliknete na hier ja ich tam viac www.tildaaaddict.blogspot.com