Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

bubulakovo
6. okt 2013

@idris kraaaaasne🙂a hribik je perfektny napad🙂 To musi byt ina makacka sit rucne.

pastelka74
6. okt 2013

@idris ...veľmi peknééé... 😉

janka830
6. okt 2013

Ahojte žienky, chcela by som tiež na vianoce vyrobiť každému z rodiny nejaké zvieratko...Prosím Vás odkial beriete námety alebo šablóny na všetky tie krásne hračky ktoré sem dávate? z akého materiálu šijete? čo dávate ako výplň?... a ako je najlepšie začať s týmto? ....za odpoveď vám vopred ďakujem....a ešte odkial beriete všetky tie krásne látky? ďakujem

bubulakovo
6. okt 2013

@janka830 ahojky. Ja hladam na americkych strankach. Milujem pinterest- tam je vsetko🙂 alebo daj do googlu free sewing pattern toys a uz len prezeraj🙂 Vypln moze byt PES, molitanova drt, rozober stary vankus a napchaj to tym🙂)) material asi naj je 100% bavlna. To drzi tvar a lahko sa sije. Doporucuje sa predtym vyzrazat alebo oprat. A latky si daj do guuuglu ze dizajnove latky alebo americke latky alebo kukni k nam🙂)) my ich mame kooopec.a zacni s jednoduchym strihom. Co sa ti bude pozdavat ako zvladnutelne🙂

janka830
6. okt 2013

@bubulakovo ďakujem veľmi pekne za tip, idem to všetko preskúmať... ja som pred chvílou našla túto sovičku tak myslím že to je na začiatok celkom zvládnuteľné http://ashbyfamilyblog.blogspot.sk/2010/02/easy... tak asi začnem niečím takým.... tie výplne a tak to zoženiem aj v galantérii?

bubulakovo
7. okt 2013

Myslim, ze ano. Ak mozem poradit, tak hladaj aj v eshopoch na nete. Velakrat je to lacnejsue. Alebo kup nejaky akciovy vankus v obchode. Treba si to prepocitat. My mame v ponuke tu 100% PES vypln ale popozeraj aj ine shopy🙂

bubulakovo
7. okt 2013

@janka830 Myslim, ze ano. Ak mozem poradit, tak hladaj aj v eshopoch na nete. Velakrat je to lacnejsue. Alebo kup nejaky akciovy vankus v obchode. Treba si to prepocitat. My mame v ponuke tu 100% PES vypln ale popozeraj aj ine shopy🙂

bubulakovo
7. okt 2013

@janka830 najdi si nas na FB. Mam tam kopec strihov🙂 aj nejaku sovicku

janka830
7. okt 2013

@bubulakovo na fb som pozerala ale nenašla som žiadne strihy...asi zle pozerám....ešte sa spýtam ceny ktoré máte uvedené na eshope, sú za meter? ďakujem a na oči zvieratiek a tak používate filc?

bubulakovo
7. okt 2013

@janka830
Pozri tu:
http://www.farbenmix.de/blog/free-downloads
http://www.sewmamasew.com/2012/05/baby-butterfl...
http://craftbits.com/project/despicable-me-mini...
http://www.beckandlundy.com/2011/10/tutorial-sw...

A ano za meter. My predavame zahranicne dizajnove latky. Ludia co ich poznaju ich miluju🙂 Tie vzory a farby su uzasne. Samozrejme najdes inde aj lacnejsie🙂Net je plny eshopov s latkami🙂 No ja ocka bud vysivam rucne alebo davam gombik. Ale filc myslim, ze tiez je dobry. Alebo dokreslit s farbami na textil

pastelka74
8. okt 2013

@janka830 skús pozrieť na www.sashe.sk tam je veľa metráže a kopec inšpirácii.....,tie spomínané látky sú pekné,ale ceny sú dosť vysoke,myslím že nájdeš rovnako zaujimavé vzorovo a aj cenovo lepšie.....na sovičky a zvieratká....ja na očká používam filc a vyplň na vankúše napr.kupujem v JYSK a na zvieratká tu na MK...polyesterové vlákno,hračky sú potom príjemne mäkké na dotyk.....inak existujú aj tzv.bezpečnostné očká...alebo použi gombíky...... 🙂 🙂

martina2705
14. okt 2013

@siouxsie
mozem poproit navod na vyrobu slnecnice?Dakujem

cherry1981
19. okt 2013

Ahojte je tu toho vela popisane a priznam sa nemam cas vsetkych tych 200 stran precitat, kedze neviem sit, a nemam ani stroj a som zaciatocnik, tak sa chcem poradit.Rozhodla som sa , ze svojej dcerke usijem babiku, prvy krat budem sit kedze ja ani ponozky nezasijem 😀 😀 , tak sa chcem opytat,co vsetko budem potrebovat na vyrobu babik, a inych latkovych krasnych veci a hraciek 🙂 🙂 Je tu este nejaka zaciatocnicka? ktora nic nevedela sit a sama sa naucila? 🙂 🙂 Vdaka

medakote
19. okt 2013

@cherri1981 Já se to sice ještě nenaučila, ale chystám se 🙂 Já tedy ponožky zašiju (pokud mají malou dírku 😀 ), ale rozhodla jsem se pustit se do quiet book pro synka. Můžeme se navzájem podporovat. Já to asi budu potřebovat, abych to nevzdala 😉

snehovavlocka
19. okt 2013

@cherry1981 ja som sa naucila sama + net. pomocky zavisia od toho, co ides sit. na babiky a celkovo hracky potrebujes najprv predstavu, potom strih (hotovy alebo vymysleny, na internete je ich naozaj kopec), latku, nit, ihlu, noznice, vypln najcastejsie polyesterove runo (vankusova vypln alebo kupit vankus v jysk alebo podobnych, kde su vraj lacnejsie a tie "vykuchat"), moze sa ti hodit na dozdobenie nejaka ta stuzka alebo gombik, snurka.... naozaj ide o to, co a pre koho ides sit. v pohode sa da aj rucne, ja som na zaciatku (a mnohe hracky dodnes) sila rucne. strihy a tipy si vygooglis, alebo najdes v navodoch na mmb (sk/cz) alebo si prezri tu stranky

cherry1981
19. okt 2013

@medakote
@medakote Dik baby v pondelok idem nakupit nit a ihly a vsetkopotrebne a idem skusit, snad Vam sem pridam aj ja nejaky vytvort 😀 😀
Podpora sazide aj mne aby som to po prvou dni nevzdala 😀

snehovavlocka
19. okt 2013

@cherry1981 poviem ti, ze k veciam, co si clovek vyrobi sam, ma potom celkom iny vztah..... mne osobne su ovela blizsie nez kupovane. takze verim, ze to nevdas 😉 zacni s niecim lahsim (a najlepsie nech to ma aj podrobny postup, ak ti ho treba) a nehanbi sa pytat na to, co nevies.... isto ti tu baby radi poradia. prvy pokus mozno vzdy nevyjde, ale ucime sa na pokusoch a omyloch 😅

bezaz
20. okt 2013

@cherry1981 ja som tiez zacala sit vdaka tejto diskusii 😀 😀 pred tym som neusila nic.. takze s chutou do toho a pol je hotovo 😉 ako pisala @snehovavlocka , vsetko ti pekne popisala

bezaz
21. okt 2013

dievcence, ktore by ste mali zaujem si usit vankusik 🙂

snehovavlocka
21. okt 2013

@bezaz ta skriatkovska latka mi je znama 😀

bezaz
21. okt 2013

@snehovavlocka jarka, sak jej mam este minimalne 5 metroooooov 😀 😀 😀 😀 😀 😀

wopicka
22. okt 2013

Ahoj holky,
pořádám výměnu doma vyráběných pytlíkových aktivit pro děti. Pokud máte někdo chuť se zúčastnit a obohatit tak hračkotéku svých ratolestí o drobné zábavičky, více informací najdete zde:
http://alincinblok.wordpress.com/2013/10/21/pyt...
Budu se těšit ;).

siouxsie
24. okt 2013

@idris neboj, nie si v tom ručnom šití sama 😉 u mňa je to ale skôr vzťahový problém. ja a stroj si akosi nevieme k sebe nájsť cestu. a tak sa teším, že šijem ako kedysi naše staré mamy a svojim spôsobom, má to pre mňa čaro 🙂

siouxsie
24. okt 2013

sovička z filcu 🙂

idris
24. okt 2013

@siouxsie Sovička krásna. rukou rada šijem také malé detaily ale keď som teraz robila hračky tak som to chcela mať pevnejšie lebo nejako slabo som zaťahovala . Teraz sa chystám na filc len hútam či je na to nejaké lepidlo . Inak dcérka mala najväčšiu radosť z hríbika 😵

pastelka74
26. okt 2013

Vianočný škriatok....dnes ráno dokončený 😀 😀

mravvcek
27. okt 2013

Maminky hladam mamicku ktora by mi usila babiku vlasatu s velkymi ockami. Potrebujem to na krst. Ozvite sa prosim

lienok1
28. okt 2013

...ďalší z rodu rodinných anjelov - "EMILY"...vyhotovený na želanie

stazina1
29. okt 2013

@lienok1 si šikovná,krásna EMILY🙂

lucia9898
4. nov 2013

@ludik3 -a-vedeli-bi-ste..ukiho.usit.este.raz?-aj.bi-som-zaplatila.ak.je..to.za.potrebu