Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

dukie
15. nov 2009

Holky, poradíte mi některá, jak udělat (ušít) kulatý výstřih? Já se zatím v životě zmohla vždycky jen na rovné švy 😀 ... a moje maminka netuší, taky to nikdy nedělala (ta zase na stroji maximálně záplatovala taťkovy modráky 😀 )... a v okolí nemám nikoho, kdo by mi to předevdl... pokud víte o nějakém šikovném nafoceném návodu na netu, podle kterýho by to zvládla i švadlenka nezkušená jako jsem já, budu Vám vděčná... 😵

petafr
17. nov 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... ahojte, dorobila som moju prvu hackovanu deku...

petafr
17. nov 2009

dukie, na to si musis vystrihnut sirsi pas latky, v takom tvare ako vystrih (ja si vzdy vystriem latku, na nu si polozim cast oblecenia s vystrihom, obkreslim a vystrihnem podla toho pas par centimetrov siroky). potom si to zosijem z opaku, prevratim, vylahnem si to (teda, aby to pekne pasovalo), zostehujem nanovo z prednej strany takym stylom aby si mala sev smerom dovnutra (teda aby nebolo vidiet, kde je spoj, musi byt trosku smerom do vnutra) a potom si to zazehli a bude odsijes zvrchu, alebo z opaku tak aby to nebolo zvrchu vidiet...
skusim najst nejake obrazky, lebo toto asi nie je velmi jasne, co pisem 😀

petafr
17. nov 2009

http://www.coupecouture.fr/2007/04/decollete_et...
nasla som len toto, je to po fr, ale su tam obrazky...

dukie
17. nov 2009

petafr: Díky moc, jsi zlato. Francouzsky sice neumím, ale když spojím Tvůj výklad a fotečky dohromady, tak se mi to zdá jasný. Teď ještě aby se mi to povedlo, až se do toho pustím. 😀

petafr
17. nov 2009

😉 no tak drzim palce!

violetka
17. nov 2009

peti tá deka je krásna, super, to si háčkovala podľa nejakého návodu, alebo len tak si si to sama vymyslela?
inak si tuším čerstvo "v tom", tak blahoželám 😉

petafr
18. nov 2009

dakujem violetka, ano uplne cerstvo, dozvedeli sme sa to v piatok trinasteho, v sobotu mal mm narodeniny, takze to ani nemohlo vypalit lepsie... momentalne som na pnke, takze mam cas na hackovanie, uz vymyslam, co idem urobit nove...
inac ziadny navod, klasika, dva dlhe stlpiky do toho isteho ocka, jedno volne ocko atd stale dookola, na rohoch tri volne ocka namiesto jedneho, nasla som na fler.cz podobnu deku, co sa mi pacila, tak som chcela skusit, ani som si nemyslela, ze to dotiahnem do konca a vidis...
a ty ako? nieco nove?

lusil2005
autor
19. nov 2009

jeeeeeeeeeeeeeeej peti, tak to gratulujem!!!!! 😀 😀 😀 ja stale tvrdim ze piatok trinasteho je uplne super den 😉

a deku mas nadhernu!!! fakt je krasna.

petafr
19. nov 2009

no musim tie fotky nahodit znovu, admini mi to vymazali, vraj to nevyzeralo na detsku deku, haha... no niekedy to uz prehanaju 😒

petafr
19. nov 2009

Lusilka, dakujem krasne, dufam, ze sa mi to udrzi, dost spinim, zajtra idem na gyn, tak snad to bude fajn...

Inac, dostala som dnes objednavku z Anglicka, objednala som si bio pletaciu priadzu, konecne som nasla nejaku nie strasne drahu, len za nejake 3 eura klbko, vacsinou stoja od 6 do 9 eur... neviem, ci to poznate, na slovensku to este nie je v mode. je to bavlna, pri pestovani ktorej sa nepouzili ziadne chemikalie ani toxicke latky, je antialergicka a kvalitnejsia ako obycajna, navyse je to ekologicke a vhodne pre babatka...

Tak som sa teda pustila do dalsej deky, akurat budem musiet doobjednat dalsiu vlnu, lebo som si kupila len dve klbka na skusku a fakt je makkucka a teplucka.
Ak by ste mali niekto zaujem, mozem objednat viac.http://www.hcscrafts.co.uk/index.php?categ...

petafr
20. nov 2009

no uz som si obnovila album, dala som tam aj tu novu rozhackovanu deku...

zdina
20. nov 2009

ahojte holky, pred chvili sjem objevila vasi diskuzi. mate tady spoustu zajimavych napadu a to jsem zbezne prebehla par poslednich stranek. Muzu za vama?

lusil2005
autor
21. nov 2009

zdina pod k naaaaaaaaaaaaam! 😀

zdina
21. nov 2009

ahojte holky, diky za privitani 😉 . Prave jsem se vratila ze skoelni, tak musim doma neco podelat,ale urcite jeste nakouknu

matarafka
21. nov 2009

Petafr, tie deky su prekrasne
..a aj ja gratulujem, nech vsetko dobre dopadne

ja mam v poslednej dobe rozrobenych tolko veci, ĺen keby bolo viac casu ☹ a to este musim stihnut usit saty pre tu handrovu babu, chcem ju dat Bobe na Mikulasa, ale uz mam hotovu cizmicku
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
a davnejsie som jej urobila aj ciapku so stulpnami
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

martina46
22. nov 2009

ahojte, mozno ste tu uz pisali, ale kdeze to ja najdem...
robili ste niektora origami? je to narocne?
nasla som nejake videa na webe, no este som sa do nicoho neskusila pustit. chcela by som nieco stvorit, ale narocnejsie. nejake zvieratka asi.

aniel
22. nov 2009

ahojte včera som skúšala pliesť košík ,len taký malý,ešte ho je treba nalakovať.Neviem či ho mám natrieť farbou alebo moridlom 😉

violetka
22. nov 2009

lusilka, matarafka vy ste už skúšali robiť čiapočku s uškami, ako to robíte, podľa toho návodu na stránke hackovanecepicky, alebo podla seba, neviem sa z toho nejako vysomarit, ci to treba hackovat tak, ze jeden riadok z lica a dalsi z rubu, alebo sa vsetko hackuje z lica?????
mata tá čiapočka so štucňami je úžasná, ja som sa tiež pokúšala, ale asi som zvolila zlý vzor a nevyzeralo to dobre 😠

peti takže ste to zistili piatok 13-teho? ja tiež nepovažujem tento deň za nešťastný, keďže natálka je 13.4. tak sme už veľa "výmesačí" oslavovali práve na piatok 13-teho 🙂 🙂 🙂 tie deky sú fakt nádherné, Tvoje bábätko sa bude mať ako v bavlnke 😉

ja stále háčkujem len čiapky 😅 kamoškám pre ich dievčatá, ide to rýchlo a oni sa z toho veľmi tešia 🙂

petafr
22. nov 2009

violetka, matarafka, dakujem! no ja som tiez narodena 13teho ale v sobotu, takze to tusim vychadza kazdych sedem rokov na piatok... matarafka, ciapocka je nadherna, musim nieco take skusit aj ja... a ti vymazali tu druhu fotku? nejaki su aktivni v poslednom case na vymazavanie fotiek 😒

matarafka
22. nov 2009

petafr, vymazali 😠 ale pridala som ju znovu
tu to je
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

lusil2005
autor
23. nov 2009

petafr fakt??? aj ja som tusim v sobotu trinasteho narodena :D

violetka hej podla tej stranky som ju robila. a hackovala som aj z rubu aj z licu.

petafr
23. nov 2009

lusil a ktory mesiac, ja som v juni... to je sranda 😀
matarafka, tak treba na nich, dat si ich tam znovu! 😉 pekna cizmicka, Matarafka, teraz som si vsimla, ty si z Brezna? Lebo ja tiez povodom, ale byvam v Ba... no ako sme sa tu nasli vsetky...
Inac pustila som sa do dalsej deky, hackujem trojfarebne sestuholniky a potom to skusis pospajat, som zvedava co z toho bude a ako dlho budem mat na to trpezlivost, stale treba totiz menit farbu, ide mi to na nervy stale pripajat novu vlnu 😒 ale ved potom poslem nejake to foto...

zdina
23. nov 2009
matarafka
23. nov 2009

violetka, aj ja som to robila podla tej stranky, a ano robila som to raz z lica a raz z rubu
petafr, ano som z Brezna 🙂
lusil, uz mam konecne usitu bluzku pre babu, dala mi poriadne zabrat, viac ako cela baba, ale to preto, ze som v siti uplny zaciatocnik, dufam ze to do MIkulasa stihnem dokoncit 🙂

violetka
25. nov 2009

lusilka, matarafka ďakujem, tak to dnes s tými ušami vyskúšam čo z toho vyjde 😉

peti tá stránka je geniálna, musím tie kvietky vyskúšať 🙂

matarafka
25. nov 2009

tak, baba je konecne hotova
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

lusil, dakujem za inspiraciu a za rady, bez Teba by som to nezvladla 🙂 Dufam, ze sa Barborka potesi. Este raz dakujeeeeeeeeem.

petafr
26. nov 2009

matarafka, waaaawwww!!! nadhera, tak do takeho niecoho by som ja zatial nemala odvahu sa pustit...
naozaj krasna, vydarila sa ti. riadna okana 🙂

lusil2005
autor
26. nov 2009

matarafka naaaaaaaaaadhera! no parada! dalsia babikraka! 😵 😵 😵