Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

snehovavlocka
13. dec 2010

@lusil2005 s vatelinom je pevnejsi?lebo mne sa zda aj tak dost makky....teda ten co som robila ja.u nas mali dva druhy vatelinu- jeden taky neohrabany,vyzeral skor ako natupirovany flis, a druhy (ktory som pouzila aj ja) bol taky presivany,lebo sa mi zdalo,ze by mohol byt pevnejsi ako ten prvy.....je pravda,ze som ten kosik nezehlila,ale neviem,ci od toho zavisi pevnost.

sammy19
13. dec 2010

ahojte kocky, krasne vytvory zasa pribudli🙂
ja som dosila moju asi poslednu tohtorocnu varku babik, tak prikladam foto🙂

troll
13. dec 2010

@sammy19 velmi pekne,ja som skusala patchworkove gule,ale uz sa pracuje aj na siti

nelinka79
13. dec 2010

ahojte vedeli by ste mi niekto usit jezibabku tak 20 cm velku a nie nejaku strasidelnu skor taku s usmevom. moja dcerka je hotova do " babajezi" ako to hovori a neviem nikde taku zohnat.
dakujem

troll
13. dec 2010

tu je fotka

sisa.b
13. dec 2010

@sammy19 kraasne su 😵 je na ne niekde navod?

@troll super! ale s tym by sa mi asi babrat nechcelo

snehovavlocka
14. dec 2010

@sammy19 krasne ako vzdy 😀

@troll obdivujem ludi,co robia take gulky.mam doma4 polystyrenove,ale netrufla som si na ne

troll
14. dec 2010

@snehovavlocka ja som dostala jednu ako darcek,velmi sa mi pacila ,tak som to musela vyskusat a spravila som ich desat,je to velmi jednoduche

snehovavlocka
14. dec 2010

@troll mne sa to zda strasne zlozite...tiez som jednu dostala ako darcek,a ked som pocula,kolko to treba spendlit a neviem co este, tak som si povedala: mozno raz(niekedy)......a zatial ten cas neprisiel 😅 😀

mia114
15. dec 2010

Ahojte
Zacala som doma sit rozne vecicky, strasne rada vyrabam a hram sa so vselicim co mozem vytvorit,rada peciem torty, sijem. teraz pred vianocami som sa viac zacala venovat sitiu, aj ked casu az tak nema, ale skusam co sa da. usila som si par ozdom na stromcek, dake stromceky,a strasne ma zaujali Tildy 🙂 skusila som teda jednu vytvorit z toho co mam doma, ze ci vlastne take daco dokazem usit, nasla som si navody na nete a celkom v pohode to islo, az na jeden problem, pouzila som latku co som mala doma a ona bola dost pevna a tak som nevedela dbre prevratit usite telicko a hlavn eruky a nohy. Preto som zacla po nete hladat aku latku pouzit na telicko a nejak som na nic nenarazila, a akurat na vasu temu, kde si davate rady, co a ako usit. A preto by som vas chcela poprosit o radu, z coho treba sit telicko, z akej latky. a taktiez ake latky pouzivate na oblecko a este vypln. ja som pouzila vypln vatelin, to co som mala doma.
dakujem moc za rady
urcite si obcas k vam zajdem po rady a pokukat co ste krasne usili,
vsetky ste sikovne:o))

lusil2005
autor
15. dec 2010

@mia114 ahoj! telicko aj saty z bavlneneho platna, vypln polyesterove runo 😉

bezaz
16. dec 2010

@snehovavlocka plz, mackovi prstiky, oci a nos vysivas alebo kreslis?

sammy19
16. dec 2010

Ahojte,
@sisa.b - navod na nete nie je, to som si nejako poriesila sama, ja to sijem cele z flisu to telicko. Skusala som, az kym to vyslo ako-tak 😀 Ale navodov na podobne babiky je dost. Aj ten link, co dala bezaz je dobry. Je tam aj navod na hlavicku - tu robim podobne, ako v tom navode http://www.moje-rodina.cz/blaznivy-svet-napadu/...

snehovavlocka
16. dec 2010

@bezaz ja som vysila.

bezaz
17. dec 2010

baby, sa vytesujem, kamoska mi nakoniec nechala stroj az do februara, jupiiiii 😀

snehovavlocka
17. dec 2010

@bezaz super....tesime sa na tvoje dielka 😝 😀 nezabudni sem hodit foto (aj na toho maca som zvedava 😉 )

bezaz
17. dec 2010

@snehovavlocka dik 😀 mam dvoch hotovych, len musim dotvorit detaily, chcem ich dat synovcovi a neteri na vianoce, jedneho si uz uzurpovala ninka, takze musim ich usit aj do zasoby 😉

snehovavlocka
17. dec 2010

@bezaz 😀 😀 😀 nasi sa o toho jedneho tiez dotahuju....mam aj druheho,ale je tmavohnedy a neviem,ako tam urobit viditelne oci a nos.....ciernou nebude vidno a biela je fakt dost blba ☹ ....ak mas nejaky dobry napad,sem s nim 😵

troll
18. dec 2010

no taksam ipodaril dalsi kosicek a urobila som ktomu gulu

snehovavlocka
18. dec 2010

@troll krasa.....fakt 😝 tvoj kosik vyzera dost pevny.robila si nejako specialne dno?keby si chcela prenasat kosik plny,vydrzalo by to?ten moj by menil tvar podla vahy obsahu,preto sa pytam.uz som uvazovala,ci tam nevsit kartonove dno 😖 ale moc sa mi to nepozdava. PS: ta gula nema chybu 😀 😀 😀

troll
18. dec 2010

@snehovavlocka ahoj,dik ja ten kosik tiez nemam pevny,lusi tu niekde pisala ze dava sakon,poznas to?a kde sa to da kupit?a aj to treba este presit po bokoch,a ten karton sa tam asi neda dat,ako by si to prevratila,inac tie kosicky su super uz sa tesim na dalsi,len ho chcem mat tiez pevny

olivova
19. dec 2010

@snehovavlocka - skus bezovu, aspon ja som na tmavohnede pouzila raz ciernu a raz bezovu....nebije tak do oci ako biela.

olivova
19. dec 2010

@troll - kosik s gulou uuuuuuuuuuuuzas 😉

snehovavlocka
19. dec 2010

@olivova dik,urcite vyskusam......i ked som zabudla napisat,ze nie je cisto tmavohnedy,ale s oranzovym postrekom. ale aj tak by to mohlo vyjst.

@troll zamyslala som to takto: zosijem 3 strany, 4.ostane cela volna, potom prevratim, usijem dno- zase len 3 strany a ta 4. bude otvorena, cez nu vlozim karton v rozmeroch stipku mensich ako to usite dno, a potom pozasivam postupne tie stvrte strany. nebude to mozno esteticky najkrajsie,ale ked sa s tym clovek trosku pohra,nemuselo by to byt otrasne. ale neviem,ci sa s tym tak paprat. mne sa paci,ze je to esteticke a ked to mas na stole len polozene a nieco v tom poukladane (bez nutnosti prenasania),tak je fuk,ci je to dno pevne a je to KRASNE 😀 😀 😀

troll
19. dec 2010

@snehovavlocka ahoj,tak to treba vyskusat,ale potom by si musela dost rucne sit,myslim velmi pekne co sa mne vobec nedari a ide mi to hrozne pomaly,skusim to na neakej starsej latke

snehovavlocka
20. dec 2010

@troll 😀 ved ten prvy som robila cely rucne.ale mas pravdu...uvidim,ci sa na to dam.teraz nestiham ani dokonit uz zacate veci 😅

sammy19
24. dec 2010

Kocky, prajem vam vsetkym krasne Vianoce a stastny novy rok plny tvorivych napadov 😀

snehovavlocka
25. dec 2010

@sammy19 dakujem,tebe podobne 😉 (PS: mimi zozalo uspech)

baby,tiez vam prajem pekne sviatky a sikovne rucicky aj na dalsi rok

bezaz
26. dec 2010

ahojte, tiez vam vsetkym prajem este krasny zvysok sviatkov a vela napadov a energie do noveho roka 😀