Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

tepka
5. nov 2013

môže sa slane cesto piecť baby?aby malo hnedy nadych?

dm1
5. nov 2013

@tepka ano moze ja ho peciem vzdy najskor na nizku teplotu a postupne pridavam. Ono to dost rychlo zhedne potom. Pri nizkej sa vysusia ozdoby a potom pri vyssej ziskaju hnedastu farbu

tepka
5. nov 2013

@dm1 dakujem potrela som to aj vajíčkom vyzera to ok🙂troška to ale napuchlo

dm1
5. nov 2013

@tepka vajickom vobec nie je potreba potierat a mne to teda vobec nenapuchlo :o. ja potieram az po zatuhnuti lodnym lakom aby sa leskli

tepka
5. nov 2013

@dm1 aha no lak nemam preto mne to napuchlo

dm1
5. nov 2013

@tepka ale ja som lakovala az po peceni nie pred takze to nebude to napuchnutie mozno iny recept. moju su placate take ako som ich spravila kuk

tepka
6. nov 2013

@dm1 juj tak to je nadherne ja som laik robila 1x.....iba z formičiek na medovničky a vajkom potrela a vdaka tomu mi to zhnedlo inak neviem tak som čítala:/

lalinbou
7. nov 2013

@dudri ahoj, este mas tu latku v ponuke?

zuzkaprofi
8. nov 2013

Dievcata neporadite, kde najdem navod strih na situ latkovu babiku dakujem🙂))

miska22200
8. nov 2013

vedel by mi niekto poslat konpletny cennik na šitie? čo sa tyka uprav a oprav ....skratenie nohavic rifiel,prišitie zipsu a pod.potrebujem ten cennik aby som si mohla spravit podla toho vlastny,lebo nemam predstavu,kolko ta praca stoji

bubulakovo
12. nov 2013

Ahojte. Máme na stránke novú súťaž pre šikulky, ktoré šijú🙂

pastelka74
12. nov 2013

vianočný škriatok + srdcová dáma

sunflower87
13. nov 2013

Ahojte maminy, potrebovala by som poradiť....chcem sa naučiť šiť...šijací stroj mám... odkiaľ máte strihy? A podľa čoho ste sa učili šiť?? Ďakujem za každú radu 🙂

maakkynaa
13. nov 2013

Ahojky,já osobně si střihy dělám buď podle oka,nebo z časopisu a nebo obkreslím třeba tepláčky,když chci něco jednodušího... 🙂 Jinak já jsem se učila ve škole,ale víc mě naučil sám život a nové a nové věci co jsem chtěla vyskoušet.Je pravda,že ze školy už nějaký ten pátek jsem,ale až teď jsem tomu přišla na chuť.Tady jsou šatičky co jsem šila v létě dceři.I ten klobouček na profilovce co má dcera jsem šila. 🙂

bezaz
13. nov 2013

@sunflower87 zalezi, co by si chcela sit, ale na nete je koooopec free strihov, ci uz na oblecko alebo hracky, tasky, proste v podstate vsetko, velmi vela aj priamo s fotopostupmi 😀 v ziline podla mna aj najdes nejaky ten kurzik sitia, treba len popozerat, napr pani z textilmanie robi kurzy aj sitie tildy, aj ine hracky, patchwork, treba len sadnut za net a popozerat 🙂

bublina88
13. nov 2013

@troll tak ta je perfektní. Nemáš prosím podrobný návod?

zon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pastelka74
15. nov 2013

môj vianočný škriatok.....výška 130cm... 🙂 🙂

anamor
18. nov 2013

ahojte dievcata, nemam skusenost, tak sa opytam vas - lepidlo na textil prezije pranie? mam z minuleho roku robeny vankusik, kde som pouzila aj lepidlo neviem ci ho oprat ci nie. dakujem

kijara31
18. nov 2013

@anamor urcite by malo prezit pranie.... ja pouzivam lep. na textil Gutermann creative, pouzivam ho aj napr, na podlepenie rukavov, alebo nohavic, ked nechcem aby bolo vidno sitie a v pohode periem... je na nom napisane, ze do 40 ºC........ tak skus pozriet na lepidlo.....a ak by sa nieco malinko nahodou odlepilo - po vypreti prilepis 😉

anamor
18. nov 2013

@kijara31 dakujem pekne, vyskusam a pozriem ci je stitok na lepidle este citatelny 😉

fatima30
19. nov 2013

KOčKY AKO SA NEZBLAZNIT mam taku plu hlavu co chcem robit:prave hackujem ciapku,svokre mam rozrobeny volanova sal chcelo by to aj nejake ozdoby gule a anjelikov uz par mesiacov mam nakupene vianocne latky na ozdoby darceky,do toho som si spomenula na papierove pletenie tak si poctivo robim rulicky....este okrem toho by to chcelo nieco z filcu a nehovoriac ze mam pracovne vyucko u stvrtakov a u svojich vytvarku a este kruzok sikovnicek....co mam robit?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fatima30
21. nov 2013

kočky ked robite latkovy kosik tak aj s tym vatelinom prevraciate ho pred presivanim?neviem ci som to spravne napisala

bezaz
21. nov 2013

@fatima30 ano, najprv zosijes popri okraji, prevratis a potom presijes dno a tie boky 🙂

bezaz
21. nov 2013

ak by ste mali zaujem, hviezdny vankus este raz 7.12.

fatima30
21. nov 2013

myslela som ze sa ty ozves ty vzdy poradis.

takto napisem to po lopate mam tri stvorce jedno z toho je ten hrubsi vatelin teraz mi porad tie snurky dam dovnutra a tak to presijem po obvode a kusok necham otvoreny na presitie?

bezaz
21. nov 2013

@fatima30 jo presne 😀 inak budeme to sit na kurze, ale az po vianociach 😉 kosik a prestieranie

fatima30
21. nov 2013

este mi prosim ta povedz uklada sa na seba latka vatelin latka,lebo ked to presijem tak mi vatelin skonci navrchu?ci?ach jaj to je hruza.no do vianoc nechcem cakat chcela by som darovat.... 😀 😀

bezaz
21. nov 2013

@fatima30 nie, ked to chces obratit das odspodu latka licom hore, latka licom dolu (proste latky na seba pozeraju tou peknou stranou) a na vrch vatelin 😀

bezaz
21. nov 2013

@fatima30 a este som zabudla, ze medzi tie dve latky vlozis tie snurky 😉 snurky najlepsie prispendlit, aby sa svinuchy nepremiestnili zahadne do svu, ktory budes sit 😵