Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

lusil2005
autor
15. apr 2011

@olivova jej prepaaac, az teraz som zbadala ze si mi aj ty pisala. ale uz som to popisala. keby si potrebovala blizsie info, pisni ip. mozem ti to aj odfotit. znie to divne ale je to uplne jednoduche! 😉

@nady ahoj! ano, cela tvaricka je malovana farbami na textil 😵

@troll je nadhernaaaa!!!

nady
15. apr 2011

@lusil2005 Můžu se zeptat které barvy na textil jsou asi tak nejkvalitnější ??Díky za odpověd 🙂

lusil2005
autor
15. apr 2011

@nady ja pouzivam vacsinou nerchau a pebeo. hlavne na tmavy textil. mam aj nejake marabu ale tie niesu tak dobre...

troll
15. apr 2011

@farenka dakujem,ano ruky sa prisivaju rucne 😵

adus123
16. apr 2011

Ahojte, chcela by som vas poprosit, ci nahodou nemate nejaky strih na jednoduche letne satocky pre 8 rocne dievcatko. Hladam na nete, ale nemozem nikde najst nejaky strih. velmi pekne dakujem.

adus123
16. apr 2011

http://m-sewing.com/patterns-catalog/girls/dres...
nieco take ako je na tejto stranke..alebo moze byt aj jednoduchsie...

olivova
16. apr 2011

@adus123
http://www.princess-modnestrihy.sk/strihy.htm
ked napises pani mail (odporucam cez ich pripomienky), urcite ti strih posle na dobierku. Mam vyskusane 🙂
@troll - ta anjelka sa teda podarila, uuuzasna 😵 😵 😵

kacab
19. apr 2011

Ahojda - možná budu trochu z cesty, ale třeba mi některá poradíte - pomůžete.... nejstem žádná velká "šička" .. ale něco už jsem parkrát ušila.. včera jsem ale začala šít pro děti další kapsář a strašně mě zlobí stroj... je straší - mamčin, ale vždy šlapal... ale teď když něco ušiju - steh zezhora vypadá normálně - ale zespoda (z rubu) to je řada malých volných oček tvořených rorní nití a spodní nit je jimi volně protažená... několikrát jsem převlíkala, utahovala a povovlovala co se dá, ale nejsem schopná přijít na to čím to je... nemáte s tím některá zkušenost?

lusil2005
autor
19. apr 2011

baby zbuchala som pre mamu fotopostup na taku stvorcovu tasticku... je to jednoduche a asi to vacsina z vas pozna, ale kto nie, snad mu navod pomoze... 😉
http://www.lusilka.webgarden.cz/navody/tasticka...

snehovavlocka
19. apr 2011

@kacab mne sa to uz tiez stalo,ale presne si nepamatam,co vsetko som vyskusala,aby som to "opravila". myslim,ze je to v nastaveni napnutia hornej nite. (ja som sa vtedy poposuvala vsetky nastavenia a potom to uz islo.) drzim palce,nech ti to cimskor pojde tak,ako ma. snad bude mat niekto aj lepsie radu,ako ja 😅

lusil2005
autor
19. apr 2011

@kacab ako pise snehovavlocka, mas slabe pnutie hornej nite. skus si ho zvysit, popripade skus inu nit...

olivova
19. apr 2011

@kacab - mne to robi vtedy, ked mam zle navitu spodnu nit - v tom okruhlom (netusim ako sa to vola 😅 ). Obcas - neviem preco , sa mi podari navit na to kolecko blbo nit (akoby volne), ale to zistim, az ked zacnem sit....A prisla som na to uplnou nahodou (ked som uz chcela stroj rozoberat).

olivova
19. apr 2011

aha uz viem ako sa to vola - ked mam zle navitu nit v cievke....A ako som napisala, netusim, ako sa mi to tam podari zle navit - kazdopadne, ked som ju previla, stroj fical dalej....

olivova
19. apr 2011

@lusil2005 - prosim ta, vies mi poradit, ako sa quiltuje daky vzor? To sa mam snazit quiltovat asi "jednym tahom", aby som nemusela stale presivat strojom hore-dolu nit - vsak ?

troll
19. apr 2011

@lusil2005 jej lusi dik za ten navod je to super,urcite vyskusam 😲 😲 😲 😵 😵 😵

lusil2005
autor
19. apr 2011

@olivova myslis volne quiltovanie? hej, treba sa snazit sit jednym tahom. niekedy sa to neda a musis aj dva krat prejst po jednom mieste, ale tak - treba sa snazit co najmenej... 😅

lusil2005
autor
19. apr 2011

@troll dakujem! dufam ze pomoze 😉

olivova
19. apr 2011

@lusil2005 - chcela som napr. kruhy -kruznice - od najmensej po najvacsiu - napr. Ja na tych dekach vobec nevidim, ze by sa preslo 2x -aj ked si to neviem ako priblizim a mne to vidno...Je to len preto, ze o tom viem? 😀 Sa snazim (na vedlajsej latke) a stale to mam nie moc pekne....- tam kde sa to spoji je to vlastne 4x presite....

lusil2005
autor
19. apr 2011

@olivova ukaz mi nejaku foto, neviem ake presivanie myslis...

olivova
19. apr 2011

@lusil2005 - napriklad :

sammy19
21. apr 2011

Ahojte, ja len narychlo pridavam novy vytvor - narodeninovy darcek pre syna k piatym narodkam. Chcel zeleneho macka so svojim menom, takze som sa toho drzala🙂

bezaz
21. apr 2011

hojte, super napad, davam do plena http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10942013&ta...

@sammy19 krasne 😵

snehovavlocka
22. apr 2011

@bezaz zaujimavy napad,i ked ta cena sa mi zda dost prehnana (najma ked je to len obliecka)....ale je to mile 😉
@sammy19 urcite mal syncek radost 😀 😀

bezaz
22. apr 2011

@snehovavlocka sak jasne, cena bleee, ale ved vy sikovne zienky si to viete usit 😉

snehovavlocka
22. apr 2011

@bezaz 😀 😀 😀 😀 vy? to ma az pri srdci zahrialo,lebo za az taku sikovnu sa asi nepokladam....a zarazilo ma,ze si v slove "VY" prakticky vyradila seba....ved aj ty si sikovna 😝 😀 😀

lusil2005
autor
23. apr 2011

@olivova tie slimaciky a kolieska by som quiltovala tak ze dokoncim slimaka, ukoncim steh a znovu zacnem na zaciatku dalsieho slimaka. takze nepojdes dva krat po tom istom mieste. 😉

vera21
23. apr 2011

Caute - baby, ked sijete anjelke nohy - telicko myslim - to presitie v strede, kde su kolena - robite to rucne alebo strojom, Ja som to presila aj tak, aj tak, ale nijako sa mi to nepaci 😠
No a este mam otazku - neviete, kde by som zohnala taku latku, co je slabucko fialkova a su na nej zlte kvety ??? nahodou, ci ste nevideli .....

vera21
23. apr 2011

jaaaaaaaaaaaaaj, no ved este jedna otazocka - sila ste niektora sedaci vak ? Myslim ten "tuli" vak, ci ako sa to vola, co do toho idu tie gulicky ? Chcem to usit malej, len neviem, kde zacat - aky je najjednoduchsi ?
No, a idem si to tu precitat ....
A zelam Vam peknu Velikaaaaaaaaaaaaasnku noc 😀 😀 😀

vera21
23. apr 2011

@sammy19 Macik paradny, dufam, ze Samko s nim spava 🙂

vera21
23. apr 2011

@troll Ty Brdo, to je anjelka !!!! Kedy tu uz niekto hodi nejaku detailnu fotku tych ruciciek prisitych ? Ja chcem tiez takuto usit, len si netrufam na tie ruky ☹ Tak pre istotu vzdy usijem oblecko, co tie prisite ruky zakryje - zatial to je otrasne 😉