Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

jajabajaja
24. apr 2014

Drobna radost pre synceka. Mali uspech 🙂)

lienok1
30. apr 2014

...ďalšia z rodu "Maleniek"...SOPHIE balerína...🙂

gulinka123
30. apr 2014

Neskutocne hracky sijete babulky,nadherne,ja este len zacinam,pridavam aj svoje dielka,este len take zaciatky

pastelka74
4. máj 2014

ruksačik....

snehovavlocka
4. máj 2014

@pastelka74 milý 🙂

zz134
12. máj 2014

Ahojte kocky, prisla som si po radu ...neviem nikde najst navod na tie kabelocky s kovovym uzaverom...ci tasticky. neviete mi poradit?popripade nejaky strih a ako na to...Dakujeeem!
No a vsetky krasne vecicky tu tvorite! Mate moj obdiv!

zz134
13. máj 2014

@lienok1 neskutocne babiky! To je neuveritelna krasa! mas moj velky obdiv! A tie tvaricky...no krasa!

bezaz
13. máj 2014

@zz134 daj si do googlu alebo na pintereste frame purse alebo frame wallet/bag a urcite ti nieco najde 😉

bezaz
13. máj 2014

a zasa jeden kurzik, kto by sa chcel naucit sit tildusku 😉

lienok1
13. máj 2014

@zz134 moc ďakujem 🙂

lienok1
14. máj 2014

...rodinný anjel "JOŽKA"...🙂

lienok1
14. máj 2014

...rodinný anjel "JÚLIA"...🙂

nikuska245
15. máj 2014

Dobrý deň,ahojte... poznáte niekoho kto šije anjelov-spinkáčov od známej návrharky Tildy? mala by som veľký záujem si objednať.....Poraďte 🙂)) ďakujem....

bezaz
15. máj 2014

@nikuska245 pozri moj prispevok o kusok vyssie, mozes si svoju tildusku prist usit aj sama ;) vidism, ze si zo senca, takze to mas rovno u vas.. ale inak ti mozem usit aj ja, aj dalsie baby tu siju, aj na MMB 😉

nikuska245
15. máj 2014

@bezaz ďakujem pekne za info 🙂 je to fakt super vec,takýto kurz...ja veľmi obdivujem hračky-dekorácie od Tildy....ako si spomenula ohla by som aj teba poprosiť či by si mi ušila nejakých anjelov spinkáčov? máš nejake to foto z tvojej tvorby???ja som nieco nasla ne nete,vedela by si alebo niekto odtialto pre mna usit takychto spinkacov? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Ďakujem pekne 🙂

kijara31
16. máj 2014

@nikuska245 aj ja sijem anjelov a spinkacikov... v pripade zaujmu poslem info cez spravu 🙂

vodni
18. máj 2014

Prosím nemáte někdo střih na takovouto kočku? Nebo nedokázal by někdo udělat? http://www.jellycat.com/eu/blossom-bashful-kitt... Většinou to nějak trefím, ale tady si nejsem jistá hlavou 😉

jajabajaja
19. máj 2014

kocky, nevedela by nahodou niektora z vas ustrikovat hracku havka Kippera z vecernicka?

snehovavlocka
20. máj 2014

dievcata (aktualne @jajabajaja) toto je miesto, kde sa chvalime svojou tvorbou a radime si, co a ako sa da urobit, prip. kde zohnat material.... nekazte nam to tu ponukami na zarobok. je to zakazane (pochybujem, ze sa nieco zmenilo v pravidlach). na internete (a teraz prehladnejsie na facebooku) je vela dievcat, ktore ponukaju svoje hackovacie (a ine tvorive) zrucnosti za financnu odmenu, tak odporucam popozerat tam 😉
dakujem za pochopenie a prajem pekny den 😉

nipohippo
20. máj 2014

Baby ja by som sa chcela poradit... Ked šijem bábiku, al.ine, mam problém s tým, ako ju vo finále zosit - hlavne poriadne. Ked totiž naplní ruky a nohy, vložim ich dnu do bábiky aj ked sa snažím prispendlit, co to da, len horko ťažko sa mi da telíčko zosit. Som samouk, takze mozno to od začiatku robím zle, ale iny spôsob ma nenapada. Moze byt, ze telo je príliš "chudé"? Ze by malo byt širšie?
Inak pridávam moju ďalšie tvorbu 🙂 zasa som o kúsok pokročila 😀

little_miracle
20. máj 2014

@nipohippo fandim ti v tvojej snahe 😉 . Ak mas na mysli nieco na styl anjelky, skriatka, spinkacika a pod.... tam sa kazda cast tela sije zvlast. Ruky (uz naplnene) sa prisivaju rucne skrytym stehom zvonka na telo a nohy skor ako zosijes spodnu stranu telicka, mozes prisit strojom na jednu stranu latky tela (prilozis uz naplnenu nohu ale smerom dohora....presijes a potom preklopis nohu dospodu, cim sa sev dostane dovnutra tela). Druhu stranu latky tela zahnes dovnutra, zarovnas k uz existujucemu svu kde si prisivala nohy a skrytym stehom zasijes. Tym sa uzavrie telo. Ak budes sit aj nejake satocky, mozes si to zjednodusit a presit to strojom 😎 . Vela stastia!

nipohippo
20. máj 2014

@little_miracle ďakujem - praveze ja ruky aj nohy prisivam tak ako si popísala nohy... Ruky dokriza prisit o jednu stranu, potom prisit telo strojom a vyvrátiť... Mala som nemysli napr. toho pirata 😀 to bol hotový pôrod 😀 😎 😅 ručne by som sa bála, ze to nebude tak dobre držať ☹

sue
20. máj 2014

Ahojte maminky, prosím Vás - ak ste tu niektorá z BB a okolia - vediem kreatívnu dielňu pre dievčatá z detských domovov - v sobotu máme workshop, na ktorom nám mala jedna milá tvorilka odprezentovať svoju prácu a vyskúšať si s dievčatami tvorenie (konkrétne s ajednalo o batikovanie), ale ochorela a ja teraz zháňam šikovnú tvorilku, ktorá by nám v čase 8.30 - 14.30 vedela odprezentovať svoje produkty a vyskúšať si s dievčatami nejakú netradičnú techniku, ktorej sa ona sama venuje (servítkovanie, drôtikovanie, háčikovanie, vyšívanie, maľovanie kamienkov........) - je to honorované a sú aj peniažky na materiál. Viem, že to sem nepatrí, ale nechcem rušiť workshop, prosím ozvite sa mi do správy...

snehovavlocka
20. máj 2014

@nipohippo mozes si rucne pristehovat tie ruky a potom presit na stroji- uz to nebude take tazke,lebo to bude stlacene. alebo si len nenapln uplne po vrch tej ruky, ale si nechaj ten 1-1,5cm (podla toho, kolko vkladas do svu tela) prazdny, cize to vlozis uplne lahucko... ale nemusis sa bat ani samotneho rucneho sitia....ja som na zaciatku (a aj teraz mnohe sijem) sila cele rucne a vpohode drzia, neparaju sa a to ich moji drobci riadne natahuju 😀 😀 😀

bezaz
20. máj 2014

@nipohippo podobne babiky ako ten pirat sijem, rucky si treba napchat len do 3/4, nech tam mas nejake 2cm nevypchate a potom to v pohodke das aj pod stroj, prispendli si to a mozes sit 🙂

jajabajaja
20. máj 2014

@snehovavlocka jasne, ospravedlnujem sa. uz sa to nestane 🙂)

pastelka74
31. máj 2014

@snehovavlocka prosím ťa netrep....ved je to tu všetko samá reklama,na každej fotke !........napr. ako Handmade Nipo Hippo, Handmade rodinní anjeli.....atd.atd.

snehovavlocka
3. jún 2014

@pastelka74 netrepem a dobre viem, preco som to napisala. a ak ti kvoli mojmu komentaru usli ksefty, tak sorry. a to, ze sa niekto chrani pred kradezou fotiek, este neznamena, ze si robi reklamu. a ak si robi, tak nech ho kontaktuju priamo.

pastelka74
3. jún 2014

@snehovavlocka chráni sa pred krádežou...a zároveň si tu propaguje výrobky.... 😀 😀 😀 😀 ...ved môže pridať fotky bez loga?...nie??...a žiadne kšefty mi neušli,nie som odkázaná na túto stránku,aby som si naháňala kšefty 😀 😀 😀 😀 😀 .......