Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

seminkads
14. jan 2012

@vera21 jeeej to je nadherne, neposles mi prosim ta strih,alebo link na neho, usila by som malej k prvym narodkam, stale nemam darcek

bezaz
14. jan 2012

@vera21 vladi ta je uzasna 😵 😵 asi sa namotam a idem sit 😉
@seminkads a odkial si? ja inak nemam s kramarmi moc dobru skusenost, hlavne co sa pristupu lekarov tyka 😝
@olivova stani, to pretacanie si absolutne neviem predstavit, mam teraz 23. svadlenku, co je cela o aplikaciach a tam je sue, len som to este nenastudovala, ako ju siju
dievcence, kurz bol baaajecnyyyy, okrem toho, ze som mala doobedie bez deti, aky to uzasny pocit ticha a len klepanie strojov 😀 boli sme len 3, moja mama, ja a {bonus} pani Violka Bajanikova, no mila zena to je, uz si s nou tykam 😀 😀 Pani Deniska viedla kurz perfektne, vsetko vysvetlovala, kazdej sa venovala, poskusala som si veci, sak ja som hlavne teoretik, vsetko nastudovane, len ked mam nieco zrealizovat 😅 😅 a tie haldy krasnych latok okolo, no teda moc sa mi domov nechcelo 😉 pojdeme este jednu sobotu, kde budeme zosivat sendvic a quiltovat
@olivova stani, plz, si davala link, kde si kupovala tie rozne patky, mozes ho hodit este raz?

seminkads
14. jan 2012

@bezaz Nový Život-co je tak 20 minut od DS a hodinu na Kramare, co sa lekarky na kramaroch tyka bola uplne perfektna, dokonca ked mala zacala plakat tak jej poukazovala obrazky na stenach,upokojovala ju, ku mne bola mila, vsetko mi vysvetlila, a sestricky boli tiez zlate, ale hlavne tam maju urcite lepsie pristrojove vybavenie...

troll
14. jan 2012

@vera21 ta je nadherna 🙂 🙂 🙂 fakt najlepsie ked ti ten steh niekto ukaze 🙂 🙂 🙂

troll
14. jan 2012

@k8ty tesim sa na nove latky,asi pridem niekedy osobne,stretko by bola fajn 🙂 🙂 🙂 🙂

bezaz
14. jan 2012

@seminkads jaj, tade chodime k nasim 😉 my byvame v samorine
@olivova este info, som sa pytala Violky na ten uplet, vraj si nefarbi, kupuje aj napr v zebre, lebo ze skusala si farbit a bolo to flakate 😉

olivova
14. jan 2012

@bezaz kupovala som tu http://www.sici-centrum.cz/univerzalni-patky, ale postovne ma vyslo draho. Problem bol, ze som chcela riasiaci aparat, a ten som na slovenskych strankach nenasla...
- ten uplet - som uuuuplne happy, ze nie som taka nemozna a mal flaky aj niekto iny 😀
- obrat aplikaci - zober si kruh - mas hlavnu latku (krasnu) a napr. vlizelin(moze byt aj daka bavlna) - licove strany hladia na seba, na rubovej to sijes po nakreslenej ciare. Nechas kusok nezasite, kruh nadstrihas, aby ti to nikde netahalo, cez nezasity otvor horko-tazko prevlecies a potom ten nezasity kusok mozes presit matracovym stehom alebo si to presijes uz priamo na latke...;) a takto si mozes urobit vsetky vacsie aplikacie. Pokial to potom sijes dokopy na podklad matracovym stehom, vysledok mas omnoho plastickejsi a 3D 😀 Mozes kombinovat stroj a matracovy steh - vyzdvihnes si casti, ktore ty chces a ine zasa potlacis...
@seminkads nechcem nic hovorit, ale myslim si, ze vsade na pohotovosti a v nemocnici nadabis na takych aj takych lekarov (ale 90 % je arogantych, povyseneckych a skusenosti -vedomosti su strasne...Radsej sa vyhnut tejto institucii oblukom...)

seminkads
14. jan 2012

@olivova to mas pravdu,ale s Dunajskou mame opakovane zlu skusenost-mala je dispenz na neurolog. ambulancii, a priatelov otec lezal opakeovane kazdy mesiac na doliecovacom, potom jeho mama na neurologii-cize sme tam boli kazdu chvilu, a s BA som zasa dost prekvapena-dokonca aj z infekcneho oddelenia-nenatrafila som na nervoznu, alebo ufrflanu sestricku, lietali tam fakt ako handry, ael stale boli usmiate, hned prisli ked sme zazvonili, k detom boli zlate, to iste doktori, dokonca aj ost zdr personal

aimeecloe
15. jan 2012

@bezaz dakujem velmi pekne za odpoved 🙂 skusim to...este som taketo veci nesila 🙂....
tak som zvadava ako to zvladnem...
inac mate nejaky dobry typ kde kupovat latky v uk ??? ja tu zijem...takze by bolo asi zlozitejsie ich kupovat na sk 🙂

aimeecloe
15. jan 2012

@olivova skusim to tak ako radis 🙂 a ak mi nieco nepojde tak sa budem pytat 🙂
este otazka, nejaky typ na nakup latok v uk?
a este sa chcem opytat, ze co by som mala mat v zakladnej vybave ked chcem teda zacat sit???mne sa velmi pacia tie anjeliky tilda, ale samozrejme aj ine veci ...kabelky, tasky vselico... 🙂

ako som pisala mam sijaci stroj, par latok, mam aj ihli na rucne sitie...tak neviem co odporucite este nieco???

bezaz
15. jan 2012
vera21
15. jan 2012

Dakujem vsetkym za pekne slova 🙂 tesim , tesim ....
@seminkads neviem, ako ti poslem strih - ja mam origos knihy a z nej mam ten strih - mozno by som to vedela naskenovat, posli mail do IP
@aimeecloe latky kupis aj na ebay -i

lussy23
15. jan 2012

@vera21 nádherná je tá žirafa

bezaz
15. jan 2012

@aimeecloe a este jeden, kde maju aj designove latky http://www.thefatquarters.co.uk/ 😉

lusil2005
autor
15. jan 2012

Jej zienky vy ste ukecane 😀 ja som prisla len na skok - popriat vam vsetko dobre v novom roku. Konecne som si po sviatkoch zapojila pocitac (cez sviatky ho z miesta vytlacil stromcek 🤐 )
Takze - vsetko dobre a este lepsie vam zelam v novom roku, nech vam to krasne sije a tvori a nech vase dielka aj nadalej robia svet krajsim!!!! <3

aimeecloe
15. jan 2012

@bezaz jeeej dakujem 🙂

aimeecloe
15. jan 2012

@vera21 dakujem,🙂 uz som aj pozerala... 🙂

k8ty
16. jan 2012

@olivova fialovu Lizzy House som chcela aj ja, ale vyzera to tak, ze je uz vypredana. Je to velmi vychytena kolekcia, tak sa rychlo minula. Art Gallery je v plane, len sim to teraz trochu odsunula kvoli inym objednavkam.. Ved uvidis 😉

bezaz
16. jan 2012

baby, pre tie s dievcencami http://utrikocekmodroocek.blogspot.com/2011/03/... 😵 😵 😵 zajtra idem kupovat tyl 😀 😀 😀

zuzubabo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vera21
17. jan 2012

dobre ranko,
@seminkads od rana sa mordujem so scanerom, ale nevyhrala som ☹ takze som nasla na nete celu knizku Tildas studio - najnovsiu, odkial je ta zirafa. Takze tu najdes aj strih - tie zirafy su v dvoch velkostiach - ja som robila tu vacsiu - ak by si mala nejake otazky, tak sa pytaj ...
https://plus.google.com/photos/1068431446595053...

@zuzubabo aky mily konik 🙂

bezaz
17. jan 2012
troll
17. jan 2012

@bezaz Ahoj,taku by som aj ja potrebovla,da sa kupit iba v cechach?

bezaz
17. jan 2012

@troll adi netusim, zatial som nasla toto, resp odtialto objednavala @olivova.. co som googlila, tak na tu moju rachotinu nikde nic 😅

troll
17. jan 2012

@bezaz Aha ja som myslela,ze su univerzalne mam staru berninu,tak mam asi pozerat kde take predavaju,som absolutny neznalec ja pouzivam len jednu patku,lebo ani neviem naco su ostatne 😀 😀 😀

bezaz
17. jan 2012

@troll sak toto by mali byt univerzalne, ale pre istotu som im pisala, ci sedi, lebo chcem aj lataciu patku na quiltovanie a tuto na riasenie, asi by stacila ta lacnejsia, nie cely ten system, ze 😉

troll
17. jan 2012

@bezaz dik,musim pozret aj ja ,lebo ta patka na riasenie ma velmi zaujala,to som vobec nevedela ,ze taka je dik za info.no a druha vec,ked mas take znamosti s pani V iolkou mohla si aj kurz vybavit 😀 😀 😀 😀 😀

bezaz
17. jan 2012

@troll sak ani ja som nevedela, az vdaka @olivova 😀
este hodime rec na druhej casti kurzu, lebo aj pani zo zebrapatch. by chcela kurz, teda by poskytla priestor, tak mozno sa nieco udeje, neboj, budem ju otravovat 😉

olivova
17. jan 2012

@bezaz ta patka, co chces na riasenie, urobi klasicke riasenie, akoby si rucne sila velkym stehom, nitky potiahla a vznikne riasenie - tak ti to presne nariasi...
Ta druha - cely system - to je ta, kvoli ktorej som ju objednavala z ciech - urobi riasenie - take krasne sklady - si sa kedysi pytala, ci katros robi tie sklady volanove rucne okolo deky a vankusa
...No, tak ja som si zistila, ze na to je patka, je to bez velkej prace a funguje uuuzasne...Mam obe 😉

olivova
17. jan 2012

@bezaz
pisem jak hotentot.....prva - myslena ta jednoducha na riasenie, druha - mysleny riasiaci aparat....Kazda z nich riasi inak....