Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

zuzana76
30. okt 2010

@snehovavlocka to jasne, to chapem, ze je to najma o radosti, len som pozerala, niektore dievcata ich predavaju, pozerala som na MMB a tam ich predavaju za 490 korun ceskych. Ze ci sa vobec do toho zmestia, ved len tie gombicky, stuzticky, latky kolko stoja.

snehovavlocka
30. okt 2010

@zuzana76 podla toho,kde ,co, a ako kupujes....ja mam napr.vela latky,lebo si obcas kupim nejake zlacnene,alebo mi ostanu zvysky latok,z ktorych som minule robila magnetky a deti pri nich saleju😀😀 ale myslim,ze za tych 490kc si pekne zaratali aj pracu,inak by sa im to nevyplatilo....

lusil2005
autor
30. okt 2010

@zuzana76 urcite sa to oplati, len treba ratat s tym ze zienky co to predavaju kupuju runo na 10kg baliky, stuzky na cele balenia a podobne. ale latocku dostanes kupit za 4,30 / meter bez problemov, a na tildusku ti uplne staci pol metra. a vlnu, stuzky, gombiky a goralky - vobec tam nemusis davat original tilda vecicky. nikto nepredava celu tildu urobenu len z tilda veci. to by sa naozaj dost predrazilo.

a naozaj to vobec nieje komplikovane usit tildu. kup si latocku na telo tildy, latocky na saty (pripadne dve latky ktore budes kombinovat), 0,5 kg runa, vlna moze byt akakolvek, aj zo starych domacich zasob, nejaku peknu krajku alebo tenucku stuzku a pusti sa do toho 😉

zuzana76
30. okt 2010

@lusil2005 ano, da sa pokombinovat aj z materialu , ktory nie je vsylovene od Tildy, ale to si asi musim kupit tu knihu, ci da sa strih aj niekde najst? a myslis ,ze sa to da usit aj v rukach? len tak pre moje potesenie, pripadne ako darcek niekomu.

snehovavlocka
30. okt 2010

@zuzana76 ja som vygooglila tilda strih na babiku,medveda,tusim aj snehuliaka....drzim palce,nech sa ti podari usit😉

bezaz
30. okt 2010

@zuzana76 http://www.janart.webgarden.cz/tilda-strihy a tiez na mimibazare ked si das do navodov heslo tilda, plus tato baba ma oscanovane asi vsetky tildacke knizky aj so strihmi http://picasaweb.google.com/Mezenina1 😉

zuzana76
30. okt 2010

@snehovavlocka
@bezaz

dakujem za rady

olivova
30. okt 2010

@zuzana76 - no, na jednu tildusku sa nespotrebuje zas az tak vela latky -....ide len o to, ci ti staci lacnejsia latka, alebo drahsia....tie ceske - to je polovica ceny za m ako das za nemecke, a tiez su nadherne, takisto aj doplnky , ide len o prioritu, ake sa ti pacia a kolko si ochotna za ne dat.... a ci sa oplatia tie babiky? 😀 hej, urcite. Vies ako ma chvalia, ked daku stvorim? 😀 😀 😀 Uz len to, ze sa to paci, niekomu zdobi dom - to stoji za to...
a ano, strihy su podla knizky - aj ked ja pouzivam strihy stiahnute z internetu, aj tie knizky mam stiahnute...

olivova
30. okt 2010

@lusil2005 - no, to je pravda, ona to ma drahsie o tu cenu cca1,5 e...ked ides vziat viac, je to dost velky rozdiel...

zuzana76
30. okt 2010

@olivova ano, myslim, ze prvy krat som ich videla u teba v albume, potom som ich zahliadla na MMB a az tam som pochopila, co je Tildamania 😀 , najskor som si myslela, ze si ich vymyslela ty, fakt ich mas nadherne, myslim,ze to bol tvoj album. Inak ja rozmyslam,ze na zaciatok by mi mozno stacilo vyrobit najskor nejake vianocne ozdoby, napr. take srdiecka na stromcek, mame dvoch malych nezbednikov, tak rozbitne ozdoby nehrozia.

olivova
30. okt 2010

@zuzana76 - hmmm, ano, mala som tu fotoblog, ale akosi sa vyparil - az teraz som si vsimla, rozmyslam, cim mohol porusit pravidla ? 😅 Co uz.... Mne sa tie tildy nepodarili na prvy raz...na prvych 2-och som urobila naozaj zasadne chyby, ale tak, kto nic nerobi, nic nepokazi 😀 Stravila som vela casu hladanim tym, co som urobila zle.... a to stacilo nadstrihnut pri kazdej zaoblenine latku - a kedze som to neurobila, tak som ju mala celu pokrivenu 😀 ...a takych hluposti bolo teda dost ...

lusil2005
autor
31. okt 2010

@olivova aj ja chcem vidiet tvoje tildy 😒 nemas ich nikde na nete?

olivova
31. okt 2010

@lusil2005 - mam, zatial len na mmb 😀 - moj nick (prezyvka) je ten isty - olivova , mam ich zatial 9, ale uz sa rysuju kraaasne jesenne a zimne....a este 2 babiky....Potom to tu zahltim dalsimi vela obrazkami naraz - vianocne darceky ... (nik znamy sem nechodi, tak sa nebojim 😀 😀)
A chystam sa urobit si poriadok v albume piccasa - mam tam poriadny bordel, a ani neviem, ci to mam zverejnene...Takze potom to sem hodim, odtial mi to nik nemoze zmazat 😠

Ach jaj, len nemam kedy ich momentalne dorobit, chceme este nas domcek zakryt krovom tento rok, tak momentalne viazem vystuz do vencov a prekladov, kym nemrzne musime stihnut zabetonovat....Ale to len chvilocku 😅 a hor sa do dokoncenia...

ankan
3. nov 2010

Znova prosím o radu. Neviete niekto po španielsky? Potrebovala by som preložiť ten to vzor na háčkovanie: http://picasaweb.google.com/lizzes/VestidosPara...
nieje tam schéma, len popis. Ak sa Vám to podarí budem rada môžete mi napísať ja IP.

snehovavlocka
4. nov 2010

@ankan ale ktore z toho? Ved tam ich je viac

iloha
4. nov 2010

@ankan - asi ti moc nepomůžu, španělsky neumím, ale přijde mi to jako krátké sloupky (ramínka a sedlo), pak sukýnka dlouhé sloupky a do mezery vějířky (někdo říká lasturky) 😉
Jsou moc krásné

ankan
4. nov 2010

@snehovavlocka je tam len jeden vzor a ten potrebujem preložiť. Netreba celú stránku, len ten vzor. Google mi preloží hlúposti... Ď.

iloha
4. nov 2010

@ankan - na levé straně obrazovky je 4 ze 20............. předpokládám, že se jedná o stranu 4, ale zkus listovat dále a na 16. straně je rozpis a nákres šatiček, sice trošku jiných ale sukýnka vypadá stejně. Tam jsou značky :
Pro krátký sloupek X
pro dlouhý sloupek - takové to jako přeškrtlé T
O znamená (smyčka při háčkování v kruhových radách)
a to nejsložitější je asi 2 nebo 3 dlouhé sloupky, pak řetízkové oko 2x a zase 2 nebo 3 dlouhé sloupky
http://picasaweb.google.com/lizzes/VestidosPara...

iloha
4. nov 2010

@ankan já bych sedlo udělala z krátkých sloupků, pak sukýnku - vějířky (do 3.krátkého sloupku 7x dlouhý sloupek), pak jeden dlouhý sloupek do dalšího 3.krátkého sloupku (od vpichovaného 7X) a to bych po kruhu opakovala...
2. ř stejně
3 ř. stejně jen místo 1 dlouhého sloupku uděláš dva dlouhé sloupky
4.ř. stejně a pak už záleží na tobě jak moc chceš sukýnku širokou, přidáváním dlouhých sloupků mezi vějířky rozšiřuješ sukýnku 😉
líp už neporadím......

sammy19
4. nov 2010

Ahojte... po dlhsom case sa opät ozyvam. Deti mi sice vyzdraveli, ale ja som na par dni lahla s horuckami, tak som nebola schopna sit. No ale situacia sa zmenila a tak som konecne dokoncila aj dalsiu babiku. Prikladam foto 🙂

ankan
4. nov 2010

@iloha Ďakujem za odpoveď ale to je úplne iný vzor.

snehovavlocka
5. nov 2010

no,nemam sice hracku,ale aj toto je moj vytvor😀 http://www.artmama.sk/pletenie/papucky-1

olivova
5. nov 2010

aj ja sa uz hlasim.....aha co mam 🙂

snehovavlocka
5. nov 2010

@olivova jeeej 😀

olivova
5. nov 2010

@snehovavlocka - super papucky....babatko akurat obdivuje moja mladsia dcera....naramne sa jej paci 😀 aj mne samozrejme...

snehovavlocka
5. nov 2010

@olivova ake babatko?

lusil2005
autor
5. nov 2010

aj ja sa pridavam - po dlhej dobe som sa zas zakusla do sitia...

olivova
5. nov 2010

@snehovavlocka - :DDD to je to, ked sa kukam a rychlo pisem pri malom dietati....prepac, to babatko je sammy 19..., len som to nestihla dat do dvoch prispevkov...

olivova
5. nov 2010

@lusil2005 - kraaaasne....

snehovavlocka
6. nov 2010

@olivova potom mi to napadlo,ze asi to babo si myslela😀