Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

bezaz
14. jún 2013

@miska22200 ze k tej cerveno-bielej sa mi akosik viac hodi biela ako bezova 😉

soso
14. jún 2013

@bezaz dakujem a latka je zo zebrapatchwork na Makovickeho🙂

lenkaerika
14. jún 2013

moje hobby:

fatima30
14. jún 2013

@bezaz
a kde si objednavas ten casopis lebo v zivote som o nom nepocula🙂

lussy23
15. jún 2013

@lenkaerika krásne výtvory. To maľujete?

bezaz
15. jún 2013

@soso 😀 deniska tam ma vselijake poklady, uz len keby clovek mal bezodnu penazenku a den aspon 36 hodin, aby som vsetko stihla 😉
@fatima30 zlatusik, ten casak uz bohuzial nevychadza 😖 ale ak by si niekde natrafila, ze niekto predava starsie cisla, urcite si zadovaz 😉 pripadne dojdi na kurz 😵

lenkaerika
15. jún 2013

@lussy23 niečo je maľované farbami, napr. dózičky, iné robené servitkovou technikou - obrázky, a napr. privesky su keramickej hmoty

lussy23
15. jún 2013

@lenkaerika tie kačky sú maľované alebo tá servítková technika?

soso
15. jún 2013

@bezaz tak, tak...moja rec🙂

lenkaerika
15. jún 2013

@lussy23 maľované plátno na tmavohnedo, na tom servitková-kačky, nakoniec zalakované.

fatima30
15. jún 2013

@bezaz

ja nemam ani to vase pravitko pachtworkove ani ten rezac tusim si ho dam kupit k narodkam nevies ako sa to presne vola?aby som to objednala kde presne byvaju tie kurzy?nejaka stranka?ty si z blavy?ja mam problem citat strihy 😝 😝 😝

nuonuon
15. jún 2013

@lenkaerika Krása mohla bych se zeptat, jak je s těmi plechovkami? jakou parvou je natíráte? Akryl? A je potřeba nějaký podklad pod něj, aby to drželo?

bezaz
16. jún 2013

@fatima30 😉 www.modernpatchwork.sk katka tam ma aj sady ze pre zaciatocnikov, mas v tom pravitko, rezac a neviem co este.. kurzy su u nej v stupave, preto som pisala, ze by som ta zobrala cestou 😀 pripadne aj v tej spominanej zebre kupis

fatima30
16. jún 2013

@bezaz
a zide sa mi to pravitko aj na obyc sitie nepachtworkove???

lenkaerika
16. jún 2013

@nuonuon netreba nic specialne chystat, plechovka sa len natrie akryl.farbou, idealne tou s lakom, potom uz len p.p. prelakuje, ja pouzivam farby aj laky zn.nerchau.

hojda
16. jún 2013

@lenkaerika děkuji, já viděla v časopise nějaký podkladový nátěr, tak jsem měla strach, že akryl sám nechytne.

nuonuon
16. jún 2013

@hojda No jo, ty jsi zase něco vyčetla v těch v tvých časopisech 😀 a vidíš jde to i bez toho. Tak se na to hned zítra vrhneme společně! 😀 😀 😀

nuonuon
16. jún 2013

@lenkaerika Děkuji za odpověď, tak se konečně do toho můžeme zítra s Hojda dát 😀 a pak se pochlubíme, jak jsme dopadly.

pastelka74
16. jún 2013

môj relax... 🙂 🙂 🙂

fatima30
16. jún 2013

krasnye veci a hlavne ten peracnik ako to nazvat nemala bysi navod?chcela by som skusit.....

lenkaerika
16. jún 2013

@hojda tieto sklene nadoby/fľašky sú dokonca úplne bez farieb, použila som rovno lepidlo na decoupage a servitok alebo textil, nakoniec prelakovala. svietnik je len malovany farbami na textil -tymi v tube

bezaz
17. jún 2013

@fatima30 no mne ho kradne aj manzilek, vyuzijes kdekolvek potrebujes cosi rovno odrezat, aj kabelky, napr ten pastelovnik a pod.. noznicami to neodstrihnes tak rovno, ked mas vacsiu plochu

pastelka74
17. jún 2013

@fatima30 ...dakujem......peračník je naozaj veľmi jednoduchý,zvládne aj maminka,ktorá naozaj málo šije alebo len začína.....potrebuješ : vatelín( ja 30x60cm)....látku vzorovanú,jednofarebnú......stuhu aspoň 1m.....z látky vystrihneš obdlžniky,na jednofarebnú našiješ ako keby vrecko,potom poprešívaš na šírku ceruziek,gumy,nožníc....čo chceš....ľubovolnú šírku.....ked máš hotovo,na rub jednofarebnej prišpendlím vatelín a vzorovanú lícom k lícu ku jednofarebnej....nezabudni na stuhu,umiestni približne do stredu....zošpendli a pekne preši dookola,nechaj si miesto na obrátenie ....obráť,začisti okraj a úhladne dookola preši v kraji.......................ja nie som moc na vysvetlovanie,ale dúfam že som pomohla...trochu..... 🙂 😉

garzonka
17. jún 2013

Pre neter som usila zavinovacku pre babiku a menovku na dvere (zavinovacka je z bavlny, vo vnutri vatelin a menovka je z filcu, psik ma vo vnutri karton aby to bolo pevnejsie a pismenka su vyplnene vatelinom)

garzonka
17. jún 2013

zabudla som na fotky 😀

garzonka
17. jún 2013

Usila som este tuto knizku s aktivitami (znama pod nazvom Quiet Book)....jednotlive strany su bud z bavlny alebo z filcu. Spojene kniharskymi kruzkami. Urobila som u pre najmladsieho (3,5 r) ale zabavili sa aj starsi chlapci (9 a 7).

Detailnejsie si mozete pozriet tu https://www.modrykonik.cz/fotoblog/garzonka/alb...

fatima30
17. jún 2013

@garzonka
nadhera krasa ta knizka!!!!!

fatima30
17. jún 2013

@pastelka74

dakujem za navod vyzera to byt pochopitelne 😀 😀 😀

lussy23
17. jún 2013

@lenkaerika odkial máte také krásne servítky? Tá s kačkami a maják sú zvlášť krásne

lenkaerika
17. jún 2013

@lussy23 v papiernictve sa dajú kúpiť aj servitky po 1 ks, ale vyjdú dosť draho, aj 0,3 €/ks, niekedy si kúpim celý balík pekných servitkov a potom ma už nič nezastaví 🙂 ak sa vám tento štýl páči, pozrite na : www.sashe.sk, som užívateľ LenkaErika.