Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

lussy23
16. jan 2013

@sammmy19 nádherné

papajka7
17. jan 2013

Ahaojte
juj tu sa posiloooo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ,som tu uz nebola 😅
teraz zavislacim skor na obleceni 😝 pridavam aj foto 😅
to len tak moje posledne pociny,ale nie koli tomu som to vbehla,tak moja mala blska ma zachvilku 1 rocik,tak chcem sa hecnut a usit jej babiku,tak idem po radu,aka by pre take babo bola vhodna

papajka7
17. jan 2013

juj som sa zlakla,svojich vlastnych fotiek 😝 😀 ,pri tych vasich anielikoch je ta mikina strasidelna 😅

zhrkz
17. jan 2013

@miska22200 ja robim aplikacie (nasivky) nasledovne - najskor nalepim - bud obojstrannym vlizelinom, alebo lepidlom, potom presijem tesne pri kraji hustejsim rovnostehom a nakoniec spravim dve kolecka okolo aplikacie bud dierkovym alebo najmensim cikcakom, este podla toho na aky material nasivam tak to podkladam netkanou textiliou. Male tkane menovky prisivam len rovnostehom tesne pri kraji.

editpiaf
17. jan 2013

Kocky poprosila by som vas o radu. Som total amater, zatial som dcerke vyrobila len zopar ponozkovych zvieratiek. No k 1. narodeninam - 19.2, by som jej velmi chcela vyrobit babiku, postupy aj material na waldorfsku babiku som ako tak nasla, no nepacia sa mi ked maju len visite alebo vymalovane ocka. Chcela by som skusit tu tvaricku vymalovat, no lamem si hlavu nad tym, ake farby kupit a pouzit na vymalovanie tvaricky,oci, ust a liciek babike. Ako to nanasat,aby sa to nerozpilo,alebo na to existuje finta? Treba latku predtym naskrobit? Na tenké línie pouzit tenke stetce alebo niejaku fixu? Asi nebude na prvy sup uzasna, asi aj trosku kostrbata, no bude robena z lasky.

vianne
18. jan 2013

@editpiaf skus klasicke farby na textil (ja kupujem v DaVinci) a na linie tenku ciernu fixu na textil...me to na hrackach a trickach drzi aj po oprati

vianne
18. jan 2013

dievcata, hladam niekoho s vysivacim strojom, strasne tuzim po vysivke nejakeho kvetu na kabate ktory si sijem zo softshellu... najde sa niekto ochotny za odmenu. dik vopred.

lusil2005
autor
18. jan 2013

@editpiaf pouzi farby na textil. neried ich vodou a nebudu sa vobec rozpijat. tenke linie tenky stetcom, skus ho nechat zaschnut s troskou farby aby strvrdol, a pojdu ti s nim aj krasne mihalnice malovat... farby odporucam pebeo alebo textile art od nerchalu. najlepsie kupovat cez net - je to lacnejsie. a ak sa da, kupuj tie na "tmavy textil"...

lusil2005
autor
18. jan 2013

@vianne uz som ti odpisala v spravach 😉

lusil2005
autor
19. jan 2013

Dalsia babulka, a zopar vysivanych obalov na knizky k tomu 😅 Sila som dcerke rifle, a ostala mi riflovina. Tak som ju zuzitkovala.

sonica
19. jan 2013

@lusil2005 ta babika je uzasna 😵

fatima30
19. jan 2013

lusilka ty si taka sikovna 🙂
ja mam tvorivu pauzu mne sa do nicoho nechce janeviem preco

fatima30
19. jan 2013

lusilka cim malujes tie krasne oci babikam?

lusil2005
autor
19. jan 2013

@fatima30 dakujem! ja mam zas tvorivu krizu. do cohokolvek sa pustim, nic sa mi nepaci a skonci to nedokoncene odlozene v policke. 🤐 tvaricky malujem farbami na textil, pouzivam pebeo a nerchau.

snehovavlocka
20. jan 2013

@lusil2005 ja mam doma riflovinu na suknu uz 2 roky....a nie a nie sa dokopat k niecomu. pekne si zvysok zuzitkovala 😉 a babika je, ako vzdy, bezchybna 😝

editpiaf
20. jan 2013

@lusil2005 Dakujem krasne za radu. Kupim cez net a skusim, len stetce pojdem kupit priamo, nech cih vidim. S Nerchau som uz robila, no s farbami na sklo.

editpiaf
20. jan 2013

Moj prvotina na sijacom stroji, sice som mala malu dusicku ako to vypali,ale islo to celkom jednoducho🙂 Tesim sa🙂

lussy23
20. jan 2013

@editpiaf krásne
@lusil2005 nádhera

klaudis
21. jan 2013

Ahojte sikovne maminy naozaj klobuk dolu pred vasimi krasnymi vytvormi. Prepacte ze som vam vbehla do vasej temy chcela by som vas poziadat o radu. Chcem si kupit sijaci stroj tak do 200 eur vybornej kvality /taky co dlhe roky vydrzi/ a znacky no kedze som uplny amater co sa tyka sitia tak neviem ktory si vybrat. Chcem ho pouzivat na bezne upravy odevov ako skratenie nohavic, pripadne ak by som sa rozhodla nieco v buducnosti usit aby som nemusela dokupovat haldy doplnkov. Vopred vam dakujem za vase rady. S pozdravom Klaudia. 🙂

pempusik
21. jan 2013

@klaudis ahoj, skus sa spytat v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/sijaci-stroj-aky-vybrat/
ja som este stale vo faze vyberania 🙂

klaudis
21. jan 2013

@pempusik ahoj diky pozerala som aj tuto stranku.ako je tvoja mamina spokojna so strojom Janome/kde sa vyrabaju?/

pempusik
21. jan 2013

@klaudis myslim,z e su to japonske stroje. inak je velmi spokojna, aj mne sa paci, je lahko ovladatelny. akurat je pre mna zbytocne drhy, lebo ma take funkcie, ktore by som ja ani nepouzivala.

editpiaf
21. jan 2013

Kocky, ktore ste sili babiku, cca aku velku hlavicku asi k 30cm latkovej babike ste robili? Uplet cca 30x30cm a z toho gula, bude malo alebo akurat? Dakujem.

garzonka
21. jan 2013

Maminky, krasna tema. Ste tu vsetky sikulky, ozaj. Ukladam si medzi oblubene. 🙂
Ja sa vo volnom case venujem deto, nieco tvorime, ucime sa, tak sa aj ja podelim so svojimi vytvormi, snad sa vam budu pacit (viac v mojom albume )

garzonka
21. jan 2013
garzonka
21. jan 2013
klaudis
21. jan 2013

@garzonka skvele napady a super zabavne hry pre deticky. odkial beries napady? 🙂

klaudis
21. jan 2013

@pempusik dakujem za odpoved.

garzonka
21. jan 2013

@klaudis inspirujem sa na internete, nieco aj tu MK a nieco aj sama vymyslam 😉 Len toho casu keby bolo viac 😝

lusil2005
autor
21. jan 2013

@garzonka krasne vecicky! to volske oko s hriankami je super! 😀