Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

lienok1
1. dec 2014

@gabikkas ďakujem 🙂

pocetnerodiny
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zana7
3. dec 2014

@dm1
@tepka

AHOJTE :D Viem z tej vašej hmoty anjelika urobiť aj písmená? .... chcem vyrobiť kamoške... /Pošlite mi PROSÍM recept :D nemám šajnu, kde to nájsť :D

zana7
3. dec 2014

@gabikkas
@dadulienka001
@snehovavlocka
@kika777
@bezaz
@nabaol

Ahojte žienky :D Zháňam súrne nejaký vychytený návod na hniezdo do postielky, pre moju dcérku :D Všetky rady a tipy uvítam, pretože chcem jej to dať ako darček.... už keď idú tie Vianoce :D :D :D
ĎAKUJEM

snehovavlocka
3. dec 2014

@zana7 prepáč, toto som nešila, takže nebudem dávať teoretické rady 😅

nabaol
3. dec 2014

@zana7 Ani ja som este hniezdo do postielky nesila ☹ Tak ti asi velmi nepomozem...

tepka
3. dec 2014

@zana7 slane cesto?2diely muky diel soli a diel muky hladkej

dm1
3. dec 2014

@zana7 recept mam lusilky odtialto:

jedna salka rozomletej - ja mixujem - soli sa rozpusti v jednej salke vriacej vody, a pridaju sa dve salky hladkej muky a dve lyzice tapetoveho lepidla... niekto robi bez neho, ale s nim je cesto vlacnejsie), vymodelujem co treba, a susim. hodinu v trube na 50°, hodinu na 100 a potom ked je to tvrde, suche, tak to chvilku dopiect na 150 aby to chytilo farbu. ked mas hrubsie alebo vacsie veci, treba susit dlhsie. nakoniec sa to nalakuje a hotovo

zana7
4. dec 2014

@snehovavlocka no to hej, teórie na nete je až až :D

zana7
4. dec 2014

@nabaol
@tepka
@snehovavlocka
@dm1

aaaaaaa kde zoženiem nejaké lacné ale kvalitné látky...? dajú sa kúpiť na nete? máte s tým skúsenosti?

zana7
4. dec 2014

@tepka 2diely akej múky a k tomu ďalší diel hladkej múky plus diel soli?... a koľko minút pri koľkých stupňoch? :D :D juuuuuuuuj už sa neviem dočkať, čo odpíšeš, aby som začala....... Ďakujem :D

😎

zana7
4. dec 2014

@dm1 aaa robíš to v elektrickej rúre? ... lebo nemám plynovú ... a nechcem sa nedoplatiť.... ? 😝

dm1
4. dec 2014

@zana7 robim v elektrickej

tepka
4. dec 2014

@zana7 vsak pisem 😀 2diely hladkej muky,diel soli,diel vody ja neúeciem ale susim na radiatore😉 a maôujem vodovymi😉

tepka
4. dec 2014

@dm1
@dm1 ja susim na radiatore a na farbu dam hnedastu vodovu farbu😀 a je to za lacno😉

lienok1
5. dec 2014

niečo z vianočných drobností ... 🙂

lienok1
5. dec 2014

rodinný anjel "DORINKA"... bol vyhotovený ako pamiatka na dlhé vlásky ... použitý živý vlas novej majiteľky anjelíka :D ...

kraslica987
8. dec 2014
kraslica987
8. dec 2014

Moje rucne prace ,Zajacik 13eur, sobik 13eur, babika 20eur, prasiatko 7eur,

kraslica987
8. dec 2014
kraslica987
8. dec 2014

Moje rucne prace ,Zajacik 13eur, sobik 13eur, babika 20eur, prasiatko 7eur,

pralinkaaa
9. dec 2014

Baby nesije tu niektora na barbie ?

nelustek
10. dec 2014

Máte prosím Vás návod na šitú cicu do okna? Strih som našla ... to si mám sama nakresliť na látku? veď to budem mať krive.. Asi blba otázka,ale fakt neviem

snehovavlocka
11. dec 2014

@nelustek no ak si našla strih, tak si ho vytlač a ten obkresli na látku. alebo nerozumiem tvojej otázke? 😅

nelustek
11. dec 2014

@snehovavlocka ďakujem, na aký veľký papier to vyjde?

snehovavlocka
11. dec 2014

@nelustek no na aký si vytlačíš...ja ten strih nevidím 😀 a podľa toho, akú ju chceš veľkú...ak chceš na A4, tak moc veľká nebude. ak to vytlačíš na 2xA4, tak bude o čosi väčšia....musíš si to upraviť v nastaveniach

mona11111
21. dec 2014

Ahojte, krásne výtvory, chcem vás poprosiť o pomoc. Mojej malej zistili vrodený šedý zákal na jednom očku (našťastie nie silný, takže nemusíme zatial ísť na operáciu) Aby sme choré očko cvičili a operáciu oddialili, tak musíme zdravé občas prelepovať. Máme na to náplaste, zo začiatku sme si tam lepili nálepky, aby bola pekná a robili piráta, no už ju to prestáva baviť (navyše keď si náplasť po pár min. strhne, musím dať novú lebo už moc nedrží.) a preto chcem vymyslieť niečo nové - Nevedela by mi niektorá ušiť na jedno oko "prikrívku" očka ktorá by mala z kažej strany šnúročku a na konci suchý zips aby som jej to vedela zapnúť. Ako to majú na obrázkoch piráti 🙂 Ak by niektorá mohla z nejakej peknej, zaujímavej látky - aj viac kusov aby sme to mohli prestriedať, bola by som veľmi vďačná. Dajte vedieť čo by to stálo prosím.

kacicqa
21. dec 2014

Ahojte, to je moj prvy prispevok, zatial som vas len obkukavala;)
Kedze moj drobec konecne spi svojich 12 hodin v kuse, netrapia nas zubky, ale pri spani musi byt ticho ako v hrobe..tak som si nasla novu zabavku-filcove zvieratka, stvorky, potvorky;)
Vacsinu robim ako magnetky, hlavne kombinacia magnetka a manuska na prst, tie sa detickam najviac pacia, sem tam nejake privesky, ramceky na fotky, venceky na dvere, dekoracie nad postielku, menovky, zapichy do kvetinacov a pod. Proste co pride a napadne ma...;)
Hadzem sem par ukazok, so sitim len zacinam tak cakam hlavne na kritiku lebo xvala ma nikam neposunie;) Prosim budte tolerantne k farbam filcu kedze sa mi ine nepodarilo zohnat, ale uz cakam na balik;)

snehovavlocka
22. dec 2014

@kacicqa mne sa to páči 😉 najmä to srnčiatko....

bambinecko
22. dec 2014

fúha, kočky, pozrela som asi len 3 strany, ale tu sa iné diela vystavujú 🙂
ja som len taký krajčír-amatér, ale chcela by som ušiť nejakú "zeleninku", prípadne iné potraviny na varenie, niečo také, ako predáva táto pani: http://www.fler.cz/zbozi?uid=104818#f14=1&f12=a stačilo by mi zopár kusov, neviete, kde by som našla nejaké strihy? ďakujem 🙂