Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

troll
10. jan 2011

@bezaz ja som nasla,ze bude vpredaji zaciatkom marca v norskom jazyku,cena okolo36 eur

bezaz
10. jan 2011

@troll ved aj ja, len ma prekvapilo, ze ju maju v ponuke len na nemeckych a holandskych weboch, na amazon ani tuk, ani na bookdepository 😅

bezaz
11. jan 2011

@lusil2005 plz, nedal by sa dohodnut uz ten termin kurzu? lebo uz planujem, kedy ist k nasim, aby som nemusela rodit niekde po ceste 😅 ten weekend 12.-13.2.?

troll
11. jan 2011

tak dalsi moj kosik,vyplnila som ho kartonom,tak je uz pevny

snehovavlocka
12. jan 2011

@troll fajny,nie? 😉 pekne ti vysiel

troll
12. jan 2011

@snehovavlocka ano,celkom sa mi podaril,je to takto lepsie

bezaz
13. jan 2011

@troll krasne 🙂
baby plz, taketo vlasky http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10118851&ta... sa robia rovnako tym motanim na drotik? a este taketo http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9942024&tab=11 😅 daaakujem

olivova
13. jan 2011

@bezaz - no, skusim to urobit podla navodu cez vikend bez drotika....potom ti dam vediet....skriatkule usite aj so satami, ale nemam vobec kedy...to budu vianocne skriatkule na velku noc 😀

bezaz
13. jan 2011

@olivova stani dik, ja mam rozsitych 2 spinkacikov a mam z nich take nervy.. 🙄 dnes som zistila, ze mam tie kosielky ltt, neviem, ci mam inak zvacseny strih na telo a inak na oblecko, ledva som ich do toho nadela, len uz sa mi to nechcelo presivat 😠
este plz capicu prisivate po celom obvode alebo len na nejakych 2-3 miestach?

olivova
13. jan 2011

@bezaz 😀 ja spinkacov uz nerobim.... stacil jeden 😝 ...momentalne sa realizujem na prehoze na postel pre svagrinu, bude mat 40, tak som sa rozhodla, ze tild ma odomna habadej, treba zmenu....snazim, snazim...popritom este tu deku malej z trpaslikov, tak to bude urcite dost nadlho 😀 . Ale tie skriatkule musim dorobit, mi je ich luto bez vlasov a ociciek...
Kazdopadne ja by som pouzila tak vacsie stehy okolo celej hlavy na tu capicu....(a poriadne prisit 2x, aby ju mala len tak lahko neodtrhla 😀 )

bezaz
13. jan 2011

@olivova toto su pre bratrancovu zenu, ziju v UK a ona je taka zlata, ze mi objednava next a hovadiny, aj tilda knizky a pod, takze som sa jej chcela revansovat.. decka su uz vacsie, snad ich nebudu sklbat 😀
wow ze prehoz, ja sa odhodlavam na tildy aspon tyzden, kym vobec zacnem cosi robit, taketo velke projekty by u mna skoncili velmi neslavne 😒

olivova
13. jan 2011

@bezaz - takze by som to len prisila, aby to drzalo a nepadalo, nic moc....skus na par miestach a potom uvidis, ci to este stehy pridas, alebo len tak...
prehoz - vrchna cast je celkom fajn, robim take hviezdicky, je to na trpezlivost....bojim sa, ked to budem chciet prequiltovat, co z toho bude a ci sa mi ten sendvich nezhuzve...Najma ked je to premiera a u mna vsetko nove - dost neslavne... 😅 Uvidime...pripadne si to potom necham ja...aj tak rozmyslam, ci sa toho vzdam, vyzera to pekne 😀

pristela
13. jan 2011

@olivova wow prehoz , potom ukaz aj sem nám 😉 ja mam v plane kopec prehozov, ale este som sa nedokopala ani k jednemu ☹

Mam nejake divne obdobie, potrebovala by som nejak nakopnut ☹ dnes som kooonecne dorobila babulku malú uličnicu Ketku 😀

olivova
14. jan 2011

@pristela - kraaaaaaaaaasna....ach jaj...
Ja mam presne take iste obdobie...namiesto toho, aby som dokoncila rozsite tildy - 2 tildy a 3 skriatkule (tie mali byt ozdoba na vianoce), bavim sa s hviezdickami.....A to mi staci sa k tym tildam uz len posadit, upevnit saticky a urobit strih vlaskov - nic narocne... 😅
Ale ked som uz @bezaz slubila cez vikend vlasy... 😀 😀 😀

olivova
14. jan 2011

@papajka7 - 😲 kraaaaaaaaaasne koniky....

olivova
14. jan 2011

@lusil2005 - ja som ti zabudla pochvalit podsedak, krabicku a vankusik 😀 chodim to obdivovat, a nepisem....
Kraaaaaaaaaaaaaasne 😵 😵 😵

olivova
14. jan 2011

@troll pozeram ten kosik, je super s kartonom.....ako ho potom budes cistit? alebo ked sa zaspini, usijes novy ? 😅

bezaz
14. jan 2011

@olivova jaaaj sa ti dobre na mna vyhovara, ze 😀 ja skusim tie chalanske skriatkovske vlasy asi dnes, na poste ma caka balik od alinky, jupiii 😵

@pristela tak neviem, ci mam stale chvalit 😀

vera21
14. jan 2011

@bezaz Drzim ti palce s tymi spinkacmi, uz sa tesim, ked ich dokoncis a hodis sem fotecky 🙂 Tie vlasky podla toho obrazku su podla mna urcite na drotiku......Tam som sa ja este nedostala, lebo som spinkaca hodila asi 4x o zem aj s navlecenou kosielkou ! Tie golieriky som uz urobila tri - len som si asi moc zvacsila ten vystrih na kosielke na nasietie golierika a tak mi tam nesadol...Tak som tak skusila nasit maslicku a nie je to pekne, no nervy moje...Tak som ho odlozila, prisli mi minuly tyzden pekne latky, tak som vcera usila malej podsedak na stolicku - no a tak sa aspon z tohto vytesujem...Hodim foto neskor - lebo som usudila, ze toto mozem hadam aj zverejnit 🙂

lusil2005
autor
14. jan 2011

@pristela krasna babizna!!! teda babika 😀 ty si uz zena! 😝

@olivova jeej dakujem 😀 ja mam zas problem s fotenim. positeho mam kadeco, ale ne a ne sa dokopat to odfotit 😕 som lenivaaaaaa! 😔

bezaz
14. jan 2011

@vera21 ani sa ti necudujem, ja som vcera dokoncovala tie kosielky, odhliadnuc od toho ako som uz pisala, ze mam neajky zle vytlaceny strih a rukavy su uzke, kosielka je kratka, tak som kamuflovala tiez golier ako sa dalo 😅 idem akurat s malou von, uz si ani nepamatam, co som od alinky objednala, lebo potrebujem nejake mensie gombiky na tie kosielky a vlasy budem fusovat vecer alebo zajtra.. hlavne, ze by som sa mala ucit na test laktacnej poradkyne 🙄
inak ten podsedak je celkom dobry napad, my mame dve skolkarske drevene stolicky, co svokor doniesol zo skolky, tak nieco by sa na ne hodilo.. len to uz asi vzdam

@lusil2005 zas a opat, kedy bude kuuuurz??? 😀

troll
14. jan 2011

@pristela nadhera

troll
14. jan 2011

@bezaz chcem sa opytat,je ten spinkacik narocny,chcem ho vyskusat?teraz skusam zaja,nieco jednoduchsie,neviem velkost strihu,porad

troll
14. jan 2011

@olivov to je pre svokrusu,ta si musi poradit.tie tvoje tiliduse su super,zacinam tiez trochu niecim jednoduchsim.

bezaz
14. jan 2011

@troll spinkacik je asi narocnejsi ako klasicka andjelka, tam sa lahsie prisivaju ruky, ale zalezi, aku si vyberies, rukavove sa robia lahsie, este som neskusala take zlozitejsie ako robi @olivova 😉 najlahsi su mackovia, tam len obsijes, naplnis, zasijes, nakreslis face, nejaku maslicku alebo gombik a mas 😀

olivova
14. jan 2011

@bezaz - mozno ked sa pridam, @lusil2005 odpovie 😀
Idem ta podporit....Kedy by mohol byt v plane kurz? Je nas uz dost? 😀
@vera21 - tie vlasky nemusia byt na drotiku...myslim si, ze to zavisi aj od vlny aka ktora je, ale daju sa aj prisivat do takeho slimaka....Len teda neviem, ci az tak bohato...Idem vyskusat, a mozno az potom skoncim pri drotikoch 😅

Inak info : viete ze alinka uz tie vlny na vlasky dopredava? Ta blond sa uz nevyraba a ide teda brat vlnu od dakeho ineho vyrobcu - zevraj podobnu..TAkze, ja som sa pre istotu trosilinku zasobila, a uvidim, aka bude nova.....

pristela
14. jan 2011

Holky dakujeem 😉
Normalne sa tesim na foto tych vasich spinkacikov, takze sup, sup do toho holky nech si mozem potesit kukadlo 😀

@lusil2005 chaaa som ženaaaaaa 😀 paráááda 😀

bezaz
14. jan 2011

@olivova tak som to nejako vykoumala, toho chalana mam hotoveho, zajtra snad dokoncim a pridam foto 😉 zato vrkocava spinkacka sa mi moc nepodarila, ako robite vrkoce? 😅

pristela
14. jan 2011

Dnes som mala plodný den 😉 narodil sa mi dalsi andelík 28cm vysoky , hlavku ma ale len 6cm velku -hroza na malovanie take male 😖

@bezaz hurá bude fotooo 😉 ja mam vytlacene strihy na spinkacikov uz asi rok, mozno aj viac a este stale nemam ziadneho usiteho 😖 😖 😖

bezaz
15. jan 2011

@pristela ten je rozkosnyyyyyy 😵