Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

vera21
29. jún 2011

@k8y Ja normalne odpadavam z tych latok !!!! Pudlici a domceky - moji favoriti cislo jedna !!! ale aj tie uplne prve - jablckove sa mi pacia 🙂 Odkial to objednavas ? Daj tip, pls .....
Vankus je velmi pekny, mne sa paci tam aj ta zelena 🙂 Myslim, ze je to pekny darcek !

lusil2005
autor
29. jún 2011

@k8y podla mna je ten vankusik naaadherny!!! ta zelena je tam super, uplne to ozivila! 😵 😵 😵 ja som tiez neni nikdy spokojna s tym co zmajstrujem 😀 ale hlavne ze sa ostatnym paci 😝

lusil2005
autor
29. jún 2011

@jajuuus jasneee ze daju, ked im potom za to darujes umelecke dielko! 😉

jajuuus
29. jún 2011

@lusil2005 no... umelecké dielko... 😀 a vosky by som mala dostať v papierníctve, nie? či je to špeci tovar a len na nete? 😅

lusil2005
autor
29. jún 2011

je to speci tovar, a dostat ho na nete, a tu u nas v Blave v DaVinci obchodoch. ale tak isto dobre ti posluzia koh-i-noor voskovky. uplne obycajne... tie koh-i-noorky su najlepsie, lebo je v nich akurat podiel vosku.

jajuuus
29. jún 2011

@lusil2005 no ty si úplné zlato! ďakujem! 😉 a tie voskovky potom idú dobre dolu z tej žehličky? ak by ju chceli naši ešte vrátiť 😀

lusil2005
autor
29. jún 2011

jasne. inac - ked budes chciet ist z tmavsej farby na bledu, prejdi po zehlicke obycajnou svieckou a utri do servitky. ono ju to uplne vycisti...

jitula1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajuuus
30. jún 2011

@lusil2005 jeeej, ďakujeeem za cenné rady! 😉 😵 budem ju od nich lanáriť 😀 dúfam teda, že ju ešte majú 😅

k8y
30. jún 2011

@snehovavlocka
@vera21
@lusil2005
Jeeej, tak ste ma velmi potesili, ze sa vam ten vankus paci! Ale zvladla by som aj kritiku! Kludne dajte 🙂
Ja sa dozviem az v nedelu, ci sa pacil aj obdarovanym. Tomu mojmu kamaratovi sa pacil, ale on je taky strasne mily, ze by nic nepovedal, aj keby sa mu to nepacilo. Uz som z toho urobila fotopostup: http://modernpatchwork.blogspot.com/2011/06/per... Viem, ze vam to netreba, ale bola by som rada, keby ste dali nejaku spatnu vazbu.. ci je to zrozumitelne, ci nic nechyba alebo naopak ci tam nie su zbytocne fotky.
Latky vacsinou objednavam z USA, asi najlepsi vyber japonskych maju na superbuzzy.com. Ja sa este obcas necham nachytat tym, ze aka super cena a az neskoro mi dojde, ze maju cenu za quarter.. ale nevadi, su krasne 😉

k8y
30. jún 2011

@vera21 a este je strasne velky vyber v Etsy obchodikoch

farenka
1. júl 2011

@vera21 dlhsie som tu nebola, tak pozeram aj starsie prispevky. naaaaaadherny vlacik a vyborny napad. fakt krasne 😵

farenka
1. júl 2011

@olivova krasna babika. mne sa tie hlavy tiez nedaria - vzdy je z toho neforemny zemiak 😝 O to viac obdivujem vasu sikovnost 😉

bezaz
1. júl 2011

hojte
@k8y super vankusik, dobry napad, savnem do oblubenych 😀
baby plz poradite nejaky lahky vypocet, ako si vypocitam, kolko latky potrebujem na deku pri nejakom rozmere stvorcov? pre mna je to total zlozite, kedze matiku som mala naposledy v 8. triede 😅

troll
1. júl 2011

@k8y vankus je perfektny,a ta zelena latka sa tam hodi podla mna super 🙂 mne sa pacia take kombinacie 🙂 🙂 🙂

k8y
1. júl 2011

@troll ved aj mne sa pacia, byt mame skoro cely ruzovo zeleny, ale predstavovala som si to nejako inak. Ani neviem presne povedat, co mi tam vadi.. mozno by to chcelo iny odtien ruzovej. Fakt neviem. Ale uz je to vlastne jedno, uz s tym nic neurobim.

Inak baby, pouzivate pri siti patchworku to lepidlo v spreji? Ja som si kupila, ale neviem sa odhodlat k pouzivaniu. Odradza ma hlavne to, ze to po aplikacii treba zazehlit, zda sa mi to zbytocne zdlhave. Ako sa vam s tym pracuje?

lusil2005
autor
3. júl 2011

@k8y ja ho pouzivam velmi casto, ale to samomiznuce. ked spajam sendvic. pri mensich veciach ako vankuse, chnapky alebo tasticky je to super. vobec nespendlim, len to streknem a sendvic pekne pri quiltovani drzi. aj pri dekach striekam, ale tam si to poistim spendlikmi... ale s tymto lepidlom nic nezehlim 😕 ty myslis asi nejake ine lepidlo, ze? 😅

olivova
4. júl 2011

takze damy, moja vikendova praca....ja som lepidlo nepouzila, tuto deku som najskor rucne zostehovala - velmi husto a potom presila - kvoli zadnej strane. (Ano, prsty mam uplne krvave... 😝 😝 😝 )

lusil2005
autor
4. júl 2011

@olivova naaaadherna!!! krasne latocky!
ja lepim aj ked idem stehovat. pri mojej zakladovke som to tak robila. tam sa to quiltuje krizom krazom kade tade, tak nech mam istotu ze sa to neposunie ani o milimeter 😅

bezaz
4. júl 2011

@olivova stanka, ta je uzasna 😵 😵 😵 sa tesim, ked dokoncis tu od blakea 😉
baby, to je fakt take narocne sit ten quilt? ja som sa chcela do toho pustit, ale ked citam, ake je to tazke 😅 😲

olivova
4. júl 2011

@lusil2005 , @bezaz dakujem 🙂
lepidlo si zadovazim aj ja, nech sa tolko netrapim... 😅
@bezaz - aj tato je do blaka 😀 😀 😀 .na tej detskej mi chyba uz len lem...mam ju taku fufnavu, taaaaaaak uzasne sa na nej sedi a o dusu sa presiva taky fufnavy vatelin.....takze foto bude bud zajtra alebo pozajtra (podla toho aka budem leniva....) quilt - vobec tazky nie je, najtazsie je udrzat cely sandwich nepohnuty...podla mna to uz umenie je ...pokial mas spodnu latku vzorovanu vseljak - je to super. Ale akonahle ju chces geometricku, a neprequiltujes ju vlnovkami, je to o dusu (neviem ako lusil, ale tato deka bola pre mna "zabijak", zacala som s presivanim v sobotu na obed a dokoncila som ju v nedelu - alebo pondelok o 3.24, citova vazba na deku sa nekonala, vecne mam problem nieco dat z ruky, kedze som po prebdenej noci este nestihla uvazit, aka je dokonala a sla hned prec 😀 😀 😀 ).

olivova
4. júl 2011

este hodim jednu tildusu, aby som nahodou nezabudla ako sa robi....tiez v zhone, takze vlasy som urobila najjednoduchsie ake som vedela...nasit a zaviazat 🙂

bezaz
4. júl 2011

@olivova teedaaaa opat krasna 🙂 a este z origos tilda latky, mnam mnam 😀 len mi povedz, kedy spis??? 😲 😵

olivova
4. júl 2011

@bezaz - idem teraz a zobudim sa zajtra na obed, ak mi moje dieta dovoli 😀 😀 😀
a dakujem za pochvalu.... 😉

k8y
4. júl 2011

@olivova Krasny quilt!!! Fakt obdivujem. Hlavne to sitie rucne. Na to by ma asi nikto nenahovoril 🙂

@lusil2005 To lepidlo som kupila vodeodolne, ale uz si nepamatam, ci je trvacne alebo nie. A navod som si precitala az doma 😒

Nechcem robit Ikei reklamu, ale nedavno som si tam nakupila par metrov latky. Mozno ste tam uz aj boli, maju teraz vypredaj.. Kupila som taketo na tasky alebo ine vacsie veci:

k8y
4. júl 2011

@olivova tak este pridavam pochvalu na tildu!! Zase krasna! 🙂

lusil2005
autor
4. júl 2011

@k8y aj ja rada nakupujem v ikea latocky, aj tu zeleno - ciernu mam doma. aj ta modraaaa je suprova! musim tam skocit hodit zas ocko po latkach 😀

snehovavlocka
5. júl 2011

@olivova nenachadzam slov....viem,ze som v siti pomala,ale toto by som nedorobila ani za 10rokov. nadhernu si ju urobila 😵 😵 a samozrejme,ze aj tildusa je fantasticka,vobec na nej nevidno,ze si ju robila narychlo

mojong
5. júl 2011

pytala som sa uz aj v inej teme ale vidim ze tu sijete tiez vo velkom 🙂 nemate nahodou niktora skusenost s presivanim potahu na kocik?

k8y
5. júl 2011

@lusil2005 no chod teraz, mali fakt dobre ceny. Ja som si z tej modrej kupila tusim 7 metrov 😀 A este som kupila tuto:

Este mam jednu otazku do plena: viete mi povedat, ci sa tie fotky vytlacene na platno mozu nejako prat? Tipujem rucne v studenej vode, ale nechce sa mi to riskovat 😕