Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

bebebrumik
26. dec 2011

Dievčata, prosim Vas, kto by mi vedel spraviť kuželový stromček upletený z papiera? Výška cca 100 cm, farba bud zelena alebo červenohneda-kalvadod... jednofarebný-vhdný na celoročne použitie... 🙂 Vopred vdaka 😉

vera21
26. dec 2011

@jajuuus zda se, ze u Teba bol ten isty Jezisko ako u mna 😀 😀 Tak ja som tiez veeelmi posluchala - vcera som pol dna citala navod na pouzitie a skusala vsakovake veci a dnes uz idem konecne aj nieco sit 🙂 Tesim sa z neho ! Je uzasny .....Aj Tilda kniha dorazila v piatok, tak mam nove inspiracie !

vera21
26. dec 2011

@bebebrumik ja to nerobim, ale skus sa opytat na artmame. sk - tam je aj pletenie z papiere a diskusia o tom...

bezaz
26. dec 2011

@bebebrumik skus napisat IP @martinex 😉
dievcence, vy ste ale posluchali 😵 😵 ja by som si tiez priala novy stroj, ale vzhladom na absolutny nedostatok casu mi je ho momentalne skoda 😅 inak usila som ninke pod stromcek medveda jonasa dla bellet design a ona mi ho okomentovala, ze to je zomrety medved, ze ona sa ho boji ☹ foto pridam

jajuuus
26. dec 2011

@vera21 no ja čítam, čítam... ale akosi nerozumiem... bude mi to musieť niekto vysvetliť 😀

zabka88
27. dec 2011

caute baby, tiež by som sa rada pridala k vám 🙂 Ježiško doniesol stroj aj mne a strašnne sa vytešujem z toho a dúfam že čoskoro aj niečo vytvorím čo sa bude dať sem vložiť🙂 užívajte si krásne Vianoce 😀

vera21
27. dec 2011

baby, ale nas ten Jezisko ma rad, vsak ? 🙂
@jajuuus a co ti nejde ? aky mas stroj ? skus sa tu opytat, baby urcite poradia .....Ja som zatial neprisla este na to, ako sa ma sama navliect nitka do ihly - ma taku funkciu a podla obrazka to bohuzial vobec neviem 😒 toto je lepsie, ak mi to niekto ukaze...

jajuuus
27. dec 2011

@vera21 no včera večer som už niečo skúšala... ušila som dva maličké pytlíčky 😀 😀 😀 ale to len taká skúška bola... zistila som, že môj priateľ to celkom dobre ovláda... všetko mi on poradil, kde a ako s nitkou... na čo si dať pozor... 😀 normálne som nechápala, že s kým to ja žijem 😀 a ježiško mi doniesol Toyotu...
no ty to máš veru parádny stroj, keď aj nitku sám navlieka 😵

zabka88
28. dec 2011

@vera21 hehe, tuto funkciu ma aj moj stroj - ešte som neskušala .-) ja mam bernettu bernine 15, uvidime či sa spriatelime 😉

vera21
28. dec 2011

@jajuuus no vidis - to je super ! aj moj poloviciak vie sit, lenze tieto zlozitejsie veci, co chcem, tak nevie 😒
@zabka88 aj ja mam bernettu berninu - E82e 🙂 🙂 je bohovskaaaaaaaaaaaa, jupiiiiiiiiiii, ja sa tak tesim 🙂 aj ten stolik som k nemu dostala, lenze ten som este nenamontovala, zatial sa len zoznamujeme...

bezaz
28. dec 2011

teeedaaa baby, vy ste posluchali, zavidim 😵
pocujte, mam moznost kupit berninu e66, no vaham ako sfina, je necely rok pouzivana za 5500ceskych aj so vselijakymi patkami 😖

zabka88
28. dec 2011

@bezaz jééééj, 66 je krásnučký stroj, ja som nad ňou velmi uvažovala, ale 15 sa mi zdala jednoduchšia pre začiatočníka, ale 66 je jedna z top v spotrebitelskych suťažiach - kuk sem : http://www.patchworkparty.sk/aktualityuvod/vita... ale zas cena sa nezdá až taká super, lebo úplne nový máš bežne za 220 eur, v akciách aj lacnejšie a máš 2 ročnú záruku a predsa 5500 českých to máš takmer 6000 sk nie? to si už kúp rovno nový 🙂

zabka88
28. dec 2011

@vera21 aj sa vytešujem , čo sa chystáš prvé ušiť? 🙂 ja by som chcela mamine zásterku bo si robila srandu zo mna že už ked mám stroj tak jej našijem záster (ich ničí jedna radosť kuchtí odušu 🙂)

snehovavlocka
28. dec 2011

🙂 pozeram,ze tohtorocne darceky mnohych potesili...tak sa tesim na vytvory,co na novych strojoch usijete....

ja som hackovala pre drobca hrkalku a ciapocku-taku minisupravu; a snad sa uz coskoro aj ja posadim k stroju,nech nezabudnem,ako sa na nom sije 😅

bezaz
28. dec 2011

baby, takto chcem vediet sit http://beautifulthings-tatcon.blogspot.com/
@zabka88 ved to, ze ta cena sa mi zda dost, aj ked baba ku stroju ponuka aj navyse nejake tie patky a cievky atd 😅 a este by som pren musela cestovat do brna

troll
28. dec 2011

@bezaz stranku sledujem,babiky uzasne,proste tie doplnky a latky su bomba 🙂 🙂 🙂 baby tie sijacie stroje vam v dobrom zavidim ja mam sice berninu,ale staru,nema ziadne ozdobne stehy 😀 no asi som neposluchala 😀

bezaz
28. dec 2011

@troll adi nevaaa, ani ja nemam novy stroj, tak sme spolu neposluchali 😀 😀 😀

petina88
28. dec 2011

ahojte maminy, poradte na ktorej internetovej stranke nakupujete latky na patchwork🙂

vera21
28. dec 2011

@zabka88 ja uz sijem treti den toto:
http://ayumills.blogspot.com/2010/08/tutorial-p...
mala som to v mojom "to do" liste 🙂 ale nemam doma klud teraz, vsetci sa tu motaju, tak mi to ide pomaly...dnes som navyse musela zehlit asi 4kose pradla, bo sme si uz pomaly nemali co obliect 🙂

@snehovavlocka mile to je 🙂 🙂
@bezaz ja neviem, to prislusenstvo k tomu, co musis dokupit stoji tiez celkom dost, takze ak by bola v dobrom stave, ja by som ju brala...no a ty potrebujes novy stroj ? hhhhhhhhhhhhhhhm 😉 no a BTW - z tej stranky, co si sem hodila som skoro odpadla - to je fakt nadhera ! normalne by som si taku babiku aj kupila ....
@petina88 skus tu textilmaniu alebo patchworkparty....alebo z US - fabrickshack

zabka88
29. dec 2011

@bezaz tak toto je super super stránka 🙂 ale bojim že takto šiť ja nikdy nebudem 😖 no, navyše ako navyše, pozri na ten link čo som ti poslala, 66 má 4 patky už v cene, skús sa ešte s ňou pobaviť o cene, možno spustí 😉
@vera21 hovor mi, ja sa neviem dožehliť, tak toto je krásne dielko, hod potom výsledné foto tu nech sa pokocháme 🙂

@troll ahoj, a si spokojná s berninou? nevadí že nie je nová hlavne že slúži, nie? 🙂
@snehovavlocka krásne štrikuješ, radosť pozerať 🙂

bezaz
29. dec 2011

@petina88 este moze spozriet aj na MMB baby predavaju celkom fajn latky 😉 http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=18244
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=196455
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=99318
@zabka88 uz ma zrusil aj manzel, ze ked kupila nieco za 5900ceskych, tak predavat za 5500 je hovadina a hlavne, ked za 220e mam novy, este som ale nepozerala, co stoja tie patky 😅
@vera21 vladi, nooooo, mojou toyotkou neviem ako presijem cely sendvic 😅
a baby, kupte si susicku, nebudete musiet zehlit 😀 😀 😀 neznasam zehlenie 😝

zabka88
29. dec 2011

@bezaz vidíš, sušičku nemám asi by sa zišla, hlave keď plánujeme rodinku 🙂 a vtej sušičke sa to nepokrčí?

@petina88 ešte aj táto stránka sa mi páči: http://www.veselajehlicka.cz

petina88
29. dec 2011

@vera21 @zabka88 @bezaz

jeeej zlatunke ste,dakujem,kuknem to;)

vera21
30. dec 2011

dobre ranko, tak som vcera vecer dosila moje prve dielo na novom stroji 🙂 este sa musim naucit pracovat s rezacom a podlozkou a bude to uplne rovne 😀

zabka88
30. dec 2011

@vera21 no to je krása , šikulka si 🙂

olivova
30. dec 2011

@vera21 - waaaaaaaaw, Vladi, je uuuuzasna 😉
@bezaz - nasla si galanteriu v ZA ? co si dosivala? 🙂 naozaj, ked dam do susicky bavlnene veci, nemusim toko zehlit? zehlenie priam nenaaaavidim (fakt z duse)...tak sa informujem, aj ja nechcem zahlit 😀

baby ja vam tie stroje aj trosku zaaaaaaaavidiiiim... aj ja chcem novyyyyyyyyyyyyy 😀

vera21
30. dec 2011

@bezaz som myslela, ze aj na toyotke presijes sendivic 🙂 ty si bola v Ziline ? a co sme nesli na kafco ??? ja som bola vcera v galanterke na Bulvari, lebo som potrebovala zips na tu tasticku - ja veru baby s tym nekonecnym zipsom pracovat neviem - kazdy si to pochvaluje, mne to zozralo uz pol zivota nervov 😠 😠 tak som si sla kupit radsej normalny zips a je to ....
@olivova dakujem - ja sa z nej veeelmi tesim - ale priznam sa, ze to bolo riadne vela prace - radsej by som asi dve anjelky usila.....no a ked budeme spolu, tak ti poviem, ako som tie stvorce strihala - psssssst 🙂 Ozaj, Stani, prisla mi uz Tilda Atelier, takze aj ja sa uz tesim z nej...este si chcem prefotit tie Mariny - su tam naozaj super postupy ....

vera21
30. dec 2011

@zabka88 dik

zabka88
30. dec 2011

@vera21
@olivova
@petina88
@bezaz

baby, veselého Silvestra a nech nám v novom roku dobre šije!!!! 😀 😀 😀

olivova
30. dec 2011

@vera21 - sak aj mne hodila @bezaz len sms - som v za ale uz idem domov, kde je galanterka ....uuuzas, nie? 😀
a tiez nepouzivam nekonecny zips...ani nemam v umysle....