Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

bezaz
5. jan 2012

@zuzubabo @olivova 😉 http://www.moje-rodina.cz/site-dekorace/kruhovy...
cicusky, aha co.. hovadina z papieru na sikmy pruzok 😵 😵 😵 http://scientificseamstress.blogspot.com/2011/1...

zuzubabo
5. jan 2012

@bezaz
@olivova ďakujem moc, ja som taký začiatočník až je to do plaču 😝

olivova
5. jan 2012

@zuzubabo - aaaaaaaale chod, o chvilu budes profesional 😀 usijes 2-3 veci a uz budes o 3 urovne dalej 😀 Vies kolko sa aj ja este naparam, a to som uz usila podla mna relativne dost? A nenavidim paranie 😀 😀 😀
@bezaz - ak ides lemovat deku, a rozhodla si sa zvolit postup rucneho sitia na zadnej strane, ziadne tvoritko na sikmy pruzok nepotrebujes. Zazehlis to - odrezes cca 9-10 cm pruh dostatocne dlhy na celu deku , spojis napoly (iba ho prehnes) = 4,5-5 cm pruzok, skaredy koniec prilozis ku kraju krasnej strany deky (je prehnuty, aby sme sa rozumeli - obe spojene strany ), presijes strojom (na celu strojovu patku a ihlu davam uplne dolava) no a potom to krasne obratis a uz len dosijes matracovym stehom rucne. Takze ten pruzok vypustim a mam krasny lem tak akurat - podla mna ani siroky ani uzky...Nevyhoda - desne ma boli ukazovak potom 2 dni este po dositi a obcas mam aj pluzgier - neviem pouzivat naprstok 😀 😀

Inak dievcata - neviem, ci som tu uz pisala, kupila som si ihly so zlatym uskom a su uzasne -
http://www.zebrapatchwork.sk/index.php?page=sho...
to su ihly na sashico - takto volaju rucne quiltovanie obycajnym stehom - su pevnejsie ako obycajne a tym, ze sa mi neohybaju - uzasne sa s nimi sije aj matracovy steh - tieto su dost velke a potom som este kupila tieto
http://www.zebrapatchwork.sk/index.php?page=sho...
a s nimi sa uzasne sije matracovy steh mensich zvieratiek - su ostre.... 😉

Len informujem - tie pluzgiere budu aj z takych drahych ihiel 😀 😀 😀

bezaz
5. jan 2012

@olivova staniiii, a ty si myslis, ze mojim tempom sa niekedy dopracujem k lemovanym dekaaaam???? 😀 😀 😀 😀
inak dost tu mudrujem nad tym sashiko strojom, strasne sa mi to paci, ako to sije, len som este nezistila, co to stoji 😀 tak to asi dost rychlo vytriezviem, ze 😅

olivova
5. jan 2012

@bezaz - okolo 35000? ale teraz neviem, ci CZ...a kedze je to novinka, nie je to vychytane - pokial to chces na vyrobu niecoho a myslis si, ze to vyuzijes vela - odporucam ....ale ak ti staci presit 2-3 deky - budes nad nim viac maturovat ako usijes - velmi zlozito sa tam dava aj nitka, trha sa, a zevraj si musis ten stroj aj svojsky nastavit ...tak asi tak 🙂 na to su tie ihly 😀 lacnejsie riesenie 😅

Jasneeeeeeee ze sa dostanes, sa tesim, ked uvidim foto !!!

bezaz
5. jan 2012

@olivova haaa, viac ako liter dat za stroj, to radsej vyplatim hypo 😀 😀 a deku usijem, hej, ked mi spravis kurz 😉 aj babiky aj deky 😀 inak to rucne prisivanie lemu ma total odradza, deckam usijem urcite prevracanu, to bude aj na moje pomery heroicky vykon

olivova
5. jan 2012

@bezaz - vies preco rucne prisivam? Moje prve 2 deky som prisivala strojom - robila som sikmy pruzok....potom som chcela skusit prisit rucne a - ta deka vyzera uuuuplne inak - akosi omnoho krajsie. Tak ked uz mam drahe latky a cely vyzor deky je podla mojich predstav , nepokazim to predsa prisivanim strojom? uvidis, ze aj ty tak dopadnes - budes pri tom nadavat najhorsie ako vies, co za napad si to mala, ale vysledok stoji za to a druhu bude prisivat detto (aj s nadavanim ) 😀 😀

k8ty
5. jan 2012

nuz.. ako by som to.. mam trochu problem so slovenskou terminologiou, kedze vsetko studujem v anglictine 😅 matracovy steh je slipstitch? Lebo ja pouzivam na uzatvaranie tento steh.. keby to bol iny, daj vediet, mam obrazky k viacerym..

k8ty
5. jan 2012

@bezaz ok, tak som si dobre tipla ten matracovy steh 😉

snehovavlocka
6. jan 2012

@bezaz wow,hned som si ulozila,len neviem,ci sa mi to podari podla toho navodu urobit....keby to niekto skusil,moze potom podat nejaky zrozumitelny navod,ako na to 😉

snehovavlocka
6. jan 2012

@k8ty tiez pouzivam tento 😉 (neviem podla nazvu); a gratulujem k snazeniu sa a nech sa vam cim skor podari 😉 😉 😉

k8ty
7. jan 2012

@snehovavlocka 🙂 jaaaj, myslis to snazenie v statuse? Tak to my sa snazime uz dlho, len som to az teraz nahodila 😉 Ale pri maleho rytme to tak skoro nebude 😒

troll
8. jan 2012

znova trocha sijem,a zase anjelku,potrebovala som darcek

snehovavlocka
8. jan 2012

@troll krasne saty 😝

lussy23
8. jan 2012

@troll
@troll - krásnučká anjelka

vera21
8. jan 2012

ahojte, baby, ze sa tak blbo pytam - co je to sikmy pruzok ? to je taky akoze "lem", ci ? si to tu citam spatne dozadu a mam teda takuto super otazocku ...

vera21
8. jan 2012

@troll krasna je !

vera21
8. jan 2012

@k8ty to je ten steh, co ma naucila @olivova 🙂 tiez som to videla kade-tade na obrazkoch, ale nie je nad to, ked vam to niekto ukaze ! jednoduche a perfektne !

vera21
8. jan 2012

@k8ty s tou tastickou som sa naozaj natrapila - hlavne asi preto, ze neviem pouzivat rezac a dosku a pravitko 🙂 tu by mi tiez pomohlo, keby mi to niekto jednoducho a rychlo ukaze - poprosim asi Stanku, nech mi da nejaky minikurz ci co 😀 Inak, moja kamoska na patwchork : "to akoze ma aky vyznam rozstrihat latku na male stvorce a potom ju znova zosivat dokopy ????"

vera21
8. jan 2012

@bezaz ja som puk - tak somsi kukla ten link teraz od teba - uz viem teda, co je sikmy pruzok 🙂 ale preco sa vola sikmy ???

k8ty
8. jan 2012

@vera21 jaaaj, tak to chapem, ze si sa natrapila. Bez podlozky a pravitka a rezaca si to neviem ani predstavit. Aj s pomockami je to piplacka, ale bez nich asi potrebujes bozsku trpezlivost a uzasnu presnost. Pred par dnami mi jedna baba pisala, ze ide sit patchworkovy kosicek rucne, lebo ma pokazeny stroj. Tak tiez klobuk dolu 😕

olalka
8. jan 2012

jeej, dievcata, krasne veci tvorite 🙂 aj ja chcem 🙂
chcem usit malej kapsar za postel, tak som hladala nejake inspiracie, a tak som na tuto diskusiu natrafila, fakt krasne veci.
neviete o nejakom kurze, kde by som sa take pekne veci naucila? 🙂

kackabrcka
8. jan 2012

kocky tak ja oddychujem od anjelok nejako sa mi nechce.. no idem skusit usit nejaky kostym pre seba aj dcerku na karneval 😀 som nasla par inspiracii tak no uvidime ako to dopadne ...

kackabrcka
8. jan 2012

@bezaz prekrasny medvedikovia

snehovavlocka
9. jan 2012

@kackabrcka drzim palce,inspiraciu mas peknu 😉
@vera21 ja ked som este nevedela,co je patchwork,tiez som vravela pri pohlade na fotky,ze so je to za blbost,ved patchwork je vlastne vsetko,co usijes zositim 2 a viac kusov latky, cize aj obycajny dvojkusovy tildamedved 😅 az ked som poriadne porovnavala fotky na artmame,doslo mi,ze to tak asi nebude. ale je pravda,ze som uz videla patchworkom nazvane aj prace,ktore mi patchwork NICIM nepripominali 😔 ; ja teda moc take nesijem (vlastne len 2pokusy som mala),ale podlozku a strihac nemam,cize som to robila pracne rucne 😖 myslela som,ze tie latky hodim niekam do kuta a najma,ked som sa pomylila. ale tak stava sa. nakoniec som vtedy urobila vankusik a bolo.este mi nejake tie stvorce ostali 😝 tak snad niekedy naberiem chut aj na dalsie pokusy

kackabrcka
9. jan 2012

kocky tak dve rybky mam na svete 🙂

zuzubabo
9. jan 2012

@kackabrcka parádne sú a mne sa veľmi páči, keď sú vlastnoručne vyrobené masky 🙂

lussy23
9. jan 2012

@kackabrcka krásne

snehovavlocka
9. jan 2012

@kackabrcka 🙂 pekne, a tiez si myslim,ze doma robene masky su lepsie ako z pozicovne.aj dieta ma asi vacsiu radost,ked vidi,ako sa mamka snazi

franina
9. jan 2012

@kackabrcka sikovna 🙂