Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

snehovavlocka
16. jan 2011

@bezaz
@sammy19
vidim,ze ste sa aj vy cinili 😀 😀 😀 nadherne vytvory 😝

troll
16. jan 2011

@snehovavlocka ten je krasny....

vera21
16. jan 2011

@sammy19 To je ale krasne miminko ! Ved to sa mi podoba na tu waldorfsku babiku 🙂
@bezaz Spinkacikovia paradni !!! Fakt - ten hnedy, ten je moj 🙂 Takeho chceeeeeeeeeeeem....No a sledujem diskusiu a uplne si tu tukam na celo, ze co som to ja za amatera - myslim tie velkosti tild a sponkacov . Som sla toho mojho odmerat a ma presne 17cm 😀 😀 Takze ja som uplne super - prvy krat to idem sit, prvy krat vobec nejaku Tildu, po dlhom case vytiahnem stroj a hned si vyberiem toto a este aj v "malom" formate !!! No ja som baby naozaj bola doteraz v tom, ze to ma byt take male - neviem preco, ale z zych fotiek mi to tak prislo. Ked som si zva csila strih na celu A4, tak sa mi to zdalo uz velke, ale to je presne take, ake ma byt. NO, esteze sa tu bezaz priznala, ze ako bojovala s kosielkou na tu krpanu, co sila. Tak ja som dnes vzdalagolier definitivne a nechala som tam maslu, uz ho fakt chcem dokoncit. No a dalsi bude krajsi a hlavne vacsi 😀 😀 A este chcem skusit toho zajka, no ved uvidime....
Dakujem za tuto diskusiu, som tu uz vela vycitala....A este daj bezaz ve diet pls, ked bude na amazone ta kniha, za tie peniaze si ju objednam aj ja 🙂 Akurat dnes vecer idem objednavat obuv odtial...
Pekny vecer prajem

troll
16. jan 2011

@bezaz super ja mam taku staru masinku,ale sije tak zatial neuvazujem o novej

vera21
16. jan 2011

@snehovavlocka Krasny macko 🙂 aka sikovnica...

bezaz
16. jan 2011

@vera21 http://www.amazon.co.uk/Tilda-Characters-Collec... ale teraz ju maju moc drahu, ja som ju kupovala za 8.99 myslim 😉 a neboj, malou tildou som si presla aj ja, ja total amater som si myslela, ze taka sa mi bude lepsie sit ako velka 😔 inak na amazone maju aj tie dalsie tilda knizky za lepsie prasule ako u nas, tak ak budes objednavat, daj vediet, pridam sa 😀 ja som tu sadu objednavala cez bratrancovu zenu, ziju v UK, takze aj postovne bolo za libru alebo kolko

vera21
16. jan 2011

@bezaz Dik za link - to je dost drahe...skusim sa poobzerat mozno po nejakych starsich...Co je v tej sade vsetko ? Citam, ze to oblecko tam uz je - je to tak ? Ja si to predstavujem tak, ze otvorim krabciu, vyberiem vsetky suciastky, poskladam ich, zosijem, obleciem a tildusku mam hotovu. Sa mylim, ci ? 🙂
Postovne na amazone je podla velkosti a vahy balicka, takze to je v pohode...Ja som si kupovala cizmy v decembri a postovne bolo skoro 20 libier - boli dost tazke a na velku nohu 🙂 toto by tolko nemalo stat....
A do velkej sa pustim hned, ako budem mat chvilku, ste ma tu navnadili. Jupiiiiiii...ale som rada, ze som nebola jedina s tou "velkostnou" nevedomostou 😝

troll
16. jan 2011

@vera21 no veru ja si objednam asi cez amazon.at,alebo by sme si mohli naraz objednat uz len kvol,i tomu drahemu postovnemu,ja tiez zacinam

vera21
17. jan 2011

@troll Mozeme aj spolu objednat, len ja tu, co sem hodila bezaz link nechcem, bo ta stoji dost 🙂 Vcera som hladala, len som sa zas nevedela rohodnut, ze ktoru .....Ak to bude za dobru cenu, tak kupime 🙂 Daj vediet, co chces....

@bezaz Gratulujem k stroju ! Ktory si si nakoniec vybrala ? Si spokojna ? Ja som mala tiez pozicany od kamosky, ked ma to chytilo a uz som jej ho vratila, tak som si vytiahla moj stary - ja mam este ten Veritas, celu taku skrinu, kus nabytku 🙂 a musim sa priznat, ze sije lepsie ako ta Toyota, co som mala pozicanu. Takze ja nemenim ....
@sammy19 Prosim ta, nedala by si sem link na strih na to miminko ? Normalne ma chytila chut to skusit usit...Dikes
Prajem Vam pekny den !

olivova
17. jan 2011

takze baby - ja mam zatial tieto knizocky - sice su na nete stiahnute, ale je super mat knizku pokope....oplatia sa 🙂 tu zahradnicku este len budem sit...

v tych krabiciach na vyrobu tildy - JE : strih a kusky latok - t. z. vsetko si usit podla navodu, je tam vyhoda len v tom, ze mate k dispozicii original latky a original strih a nejake doplnky (co sa mi zda prilis drahe na to, aby som si kvoli tomu kupila tu krabicu, aj ked na tu zahradnicku v tych fabach mam zalusk, ale bohuzial tu na SK som videla len za cenu 31,50 eur a to je straaaaaaaaaasne vela). Nevidela som lacnejsie....na amazone je? ja to nemozem najst, ale ak by bolo, chcela by soooooom....

a este mam strih od alinky na jesennu tildu - to je ta fialova s cizmami - ale je k tomu kabat , nie vesta - bohuzial som mala hlupu latku - bordelarsku a utekajucu pod strojom (to som uz pisala), takze bola z toho vesta 😀 - ide tam este ciapka s kridlami...ach jaj, nemam odfotene...

olivova
17. jan 2011

aha -a este samo - tu sadu kniziek... 🙄
havko kraaaaaaasny...ta latka je suprova k nemu 😵

olivova
17. jan 2011

@snehovavlocka ci macko 😀 - ja ho vidim ako havka....

sammy19
17. jan 2011

@vera21 - poslala som ip🙂

@snehovavlocka - macko je zlatusik zlaty🙂

troll
17. jan 2011

@vera21 inak na nasla som na www.tildaaddict.blogspot.com aj navody ako co spravit na lavo pod tilda anleitungen su tam niekde aj strihy,je to v nemcine,ale nieco asi aj vtalia,v spaniel,celkom zaujimave par veci sa da odkukat

troll
17. jan 2011

@olivova ktoru knihu myslis,kde je aj latka asi som nechapava..

snehovavlocka
17. jan 2011

@olivova v pohode.mne sa to tiez podoba na psa(aj strih mi pripominal psa,ale vraj maco,tak maco) 😀
@sammy19 dakujem 😉

olivova
17. jan 2011

@troll myslim tuto:

takze info o skolke: mala super, ziadna slzicka, akurat sa jedla ani nedotkla...idem prestudovat inu temu - tusim som taku daku videla...ach jaj...

baby este sa chcem opytat - nemate niekto strih na mysku od Bella? je to takato - na foto, strih vysiel v casopise marina...ked nahodou, tak ten strih - prip . casopis aj kupim prefoteny...

olivova
17. jan 2011

foto mysky som stiahla od jednej sikovnice z mmb - dufam, ze to nevadi - neziadala som o povolenie 😅

olivova
17. jan 2011

@troll - zasa som nedocitala do konca 😀 myslim, ze @vera21 myslela tu krabicu s tou tildou - http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7902891&tab=5 - nz cesko mmb ich ma jedna holka dost vela druhov....chcela som aj toho strasiaka - ten je uuuuuuuuuuuuuzas....na toho si tiez brusim zuby....len neviem, kde by som ho zapichla zatial...

bezaz
17. jan 2011

@olivova ja mam strih na podobnu mysku tildacku, len nema take velke nohy 😅 tak ak by sa ti hodil, poslem na mail
a toho strasiaka by som chcela mame usit na terasu, len teda uvidim, ked sa nas zlobrik narodi, ci mi ostane vobec nejaky cas na zivot, nehovorim o siti 😅

ja by som chcela tie knizky http://www.amazon.co.uk/Sew-Pretty-Homestyle-Ir...
http://www.amazon.co.uk/Sew-Sunny-Homestyle-Ton...

olivova
17. jan 2011

@bezaz - 🙂 tu mysku mam stiahnutu - ze diiiiky 😉 ....ona je o dost ina ako tato berta 😒 ....chcem prave bertu (tak sa vola ta mys) 😅 a ja nie som prilis zrucna, aby som si este aj strih upravila 😝

bezaz
17. jan 2011

@olivova stanka v podhoke, akurat pozeram, ze tie tildacke maju vsetky hlavu max z 2 dielov, takze to nie je to iste 😅 inak ten casak vobec nepoznam 😕

vera21
17. jan 2011

@olivova Caute ! Dik za tip na tu krabicu ! Ja som ani nevedela, ze aj take existuje 🙂 Toto sa mi zda lepsie ako kniha, ale je to priserne drahe...to si radsej kupim hotovu Tildu a obkukam vsetko a usijem xixi
Baby, ja som nasla tie starsie knizky aj na ebayi - tam sa mi zda ta cena este lepsia ako na Amazone - skuste pozriet .

http://cgi.ebay.co.uk/Tildas-Summer-Ideas-Paper...
Tato konkrete vyjde aj spostovnym cca 9EUR

@bezaz Skus aj ty kuknut tie knizky, co chces na ebayi....ale vlastne ty tam mas v pohode ceny - a v tych knihach je co ? Som si citala tam nejake customers reviews, ale odradilo ma, ze tam jeden pise, ze to nie je pre beginners, takze nist pre mna 😝
Baby, sili ste niekedy telo z upletu ? Lebo ja som sila to prve telicko z upletu, je to vcelku OK, ale nie je taka pevna....Neviem, aky je vyznam toho, ze to ma byt z tej bavlny alebo platna ? Aby to bolo pevnejsie, ci ?
@troll dik za ten link - super to je, nerozumiem sice nic, ale su tam fotky a postupy odfotene, to urcite pomoze.....

snehovavlocka
17. jan 2011

@olivova teraz som ju videla na artmame usitu..... http://www.artmama.sk/sitie/berta skus sa opytat (ak si prihlasena na artmame; ak nie, mozem sa aj ja popytat); keby si sa ty pytala,tak aj ja by som chcela ten strih 😉

oscarka3
17. jan 2011

ahojte, na chvíľu sa vám sem votriem. tá myška Berta je od Bellet, konkrétne v tomto čísle: http://shop.galeriemarina.cz/časopis pro švadle... - tu si to viete objednať.pripočítajte si ešte 45 Kč poštovné na SK, keď chcete len jedno číslo 🙂

troll
17. jan 2011

tak tu je moj zajko,no hadam bude ten dalsi lepsi

vera21
17. jan 2011

@troll Ten je krasny ! Tiez fotis zdialky naschval ?? 😀 Mne sa tie vase vytvory teda naozaj pacia....

olivova
17. jan 2011

@oscarka3 - dakujem pekne za link - uz som hned aj objednala vsetky ALE ked som zadala zem: Slovenska republika, vyhodilo ma to....Tak som nechala CZ, a do poznamky som napisala problem....myslis, ze mi pridu tie casopisy aj tak? Veeeeeeeeeelmi by som ich chcela 😀
@bezaz - ten casopis som objavila len dnes, ked sa mi tak zapacila ta mys.....Ta sikula na mmb ma napisane ze: Berta od Belly - google existuje, tak som sa namiesto dokoncovania rozrobenych veci zabavala tym, odkial ma tu mys... 😅
@snehovavlocka - uz mam objednane vsetky doteraz vydane cisla - ale este neviem, ci ich aj dostanem - kazdopadne ak dostanem, alebo zozeniem - strih preposlem mailom.... 😉 urcite dam vediet (sa tu budem chvastat co ja maaaaaaam 😀 )
@troll - kraaaaaaaaaaaasny zajacik 😵

olivova
17. jan 2011

@vera21 😀 😀 😀 aj ja som si kupila tildu a vsetky detaily odkukala....je to lepsie, akoby si mala tapat, ci to tak naozaj je, aspon pre mna lahsi sposob ucenia a hlavne ide to rychlejsie, lebo to nehladas 😀

bezaz
17. jan 2011

@vera21 ja som sa trapila sama a otravovala hlavne @olivova 😀 chudatko, uz musela mat zo mna nervy aaj baby tu v teme.. take amaterske otazky 😀