Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

lusil2005
autor
6. sep 2011

@k8y krasny!

ja som tiez trosku sila... sesternicina dcera chcela tasku do skoly. tak som jej tam dovnutra urobila vela vsetkych moznych vreciek na doklady sminky mobil pera a tak 😀

dara29
6. sep 2011

Prosím poradte mi zodpovedné internetové stránky s látkami. Chcem objednať kvalitnú a zaujímavú látku na ušitie podložky do kočíka. A aký je najlepší materiál? Dakujem

lussy23
6. sep 2011

@lusil2005 -úžas

k8y
6. sep 2011

@lusil2005 perfektna taska! Aky material pouzivas na ramienko?

lusil2005
autor
6. sep 2011

@lussy23 dakujem! 😀
@k8y ramienko je z ciernej bavlnenej latky, klasicky zlozene stvormo, a zospodu je podzehlene sakonom. normalne podzehlujem len vlizelinom, ale toto je skolska taska, tak nech ma to ramienko pohodlne, mäkke 😅

zuzubabo
6. sep 2011

@vera21 prečo už nechceš šiť tú mačku? bolo to ťažké? ja sa na ňu chystám, veľmi sa mi páči

zuzubabo
6. sep 2011

@dara29 to by zaujímalo aj mňa 🙂

bezaz
6. sep 2011

@lusil2005 uz sa doma nudis? maly ti tolko spi, ze stihas?? 😀 😀 je super 😉
@dara29 ja objednavam z ameriky, najma http://www.fabricshack.com/cgi-bin/Store/store.cgi tam ponukaju aj latky na "home decor" su take pevnejsie, asi take nieco by som kupila alebo potom bavlnu, ale tu bude asi treba spevnit..
@zuzubabo macka je jednoducha, len nie kazdemu asi sadne 😉

lusil2005
autor
6. sep 2011

@zuzubabo tiez myslim ze ta cica nieje zlozita... 😉

@bezaz no a to este torty vypekam 🤐 tento vikend mam tri objednavky na torty. vobec neviem ako to zvladnem, posledne dva vikendy som piekla po jednej torte a uz to bolo ako tak na hranici... 😕

k8y
7. sep 2011

Konecne som dorobila aj slubovany fotopostup http://modernpatchwork.blogspot.com/2011/09/ako... 🙂

vera21
7. sep 2011

Katka - perfektne !!!!! som si to cele prestudovala, vzdy ma zaujima, ci by som to vedela podla postupu usit a tento navod je uplne ze skvely - kazdy krok dopodrobna odfoteny a rozpisany - super 🙂 🙂 tesim sa ......ja som si uz celu stranku tej Ayumi precitala - je to perfektne tam - veeeela inspiracii mam odtial 😀

vera21
7. sep 2011

@lusil2005 krasna je ta taska !!!!!paraaaaaaaaaada..... no a kedze stihas pri krpcovi sit, daj krpca do satky a hor sa na kurz babik ! stale cakam 🙂 🙂

vera21
7. sep 2011

@zuzubabo macka nie je zlozita - ide to celkom rychlo - mna len vytacal chvost do bezvedomia !!!! neviem ho tam ani za svet prisit tak, aby macka stala a nenaklanala sa stale ako opilec na jednu alebo druhu stranu ☹ ☹ Bola som z toho uz na nervy, tak som to nechala tak a oprela som ju o sklo......takze pre mna je zahada, ako sa da chvost prisit tak, ze prisijes, postavis macku a ona stoji - teda sedi 😀

vera21
7. sep 2011

@bezaz zuzi, mne si posunula este jeden link - ja som si objednavala aj odtial...
Takze
@dara29
@zuzubabo -tu je link : http://www.hawthornethreads.com/static/tiered_p...

bezaz
7. sep 2011

@vera21 vladi, no ani mne ta macka nestoji 😀 proste som ju tolko capala na zadok, az nejako ostala sediet 😀 😀
a ano, este aj tam, len oni maju len designove latky 😅 trochu mensi vyber, trochu su lacnejsi ako ti predosli, ale zasa drahsie postovne, zatial som nekapla, kde sa to viac oplati 😅

bezaz
7. sep 2011

@vera21 inak ten kurz 😀 😀 a obdivujem aj lusil aj k8y ako to stihaju 😖 ja som total mimo, sice ninka zacala chodit do skolky, tak uvidime, ako sa utrasieme, teraz ma 2tyzden este adaptacne

k8y
7. sep 2011

@lusil2005 aha, na fotke vyzera ramienko skoro ako kozene, tak ma to zaujalo 😉

@vera21 Dakujem! Velmi ma tesi, ze sa to paci, aj ked to nie je moj originalny napad. A urcite by si to vedela usit. Podla mna aj zaciatocnicky to usiju podla takehoto postupu. Nieto este ty, proficka 😀 A ano, Ayumi je skvela. Dufam, ze ked "raz vyrastiem" (rozumej ked budem sit uz 6 rokov ako ona), tiez budem taka sikovna a kreativna 🙂

@bezaz ...iba par viet k tomu stihaniu.. dnes som spala 3 hodiny ☹ V poslednych tyzdnoch to u nas vyzera tak, ze sijem vecer, ked manzel strazi maleho a ked konecne o polnoci zaspi, tak som hore do tretej rano, aby som co-to urobila v e-shope. Cez den toho vela nestihnem, domace prace su na vedlajsej kolaji. Netesi ma to, ale momentalne sa to inak neda. Takze ked mas upratane, navarene a ozehlene, tak sa necudujem, ze nestihas sit 😉

troll
7. sep 2011

@lusil2005 taska paradna 😉

troll
7. sep 2011

@k8y no kosik je super aj postup 🙂 🙂 🙂 mas moj obdiv,ze sijes po nociach,o to moj krpec chodi spat pravidelne 19.30 😉 ale cez den nestiham,je velmi zive dieta 😉

k8y
7. sep 2011

@troll dakujem! 🙂

vera21
7. sep 2011

Tak som baby usila vankus do auta pre kamoskinho syna podla toho, co som kupila malej 🙂 Je to taka prvotina, strih som robila skoro od oka, ale celkom sa mi paci 🙂 a dufam, ze aj posluzi

vera21
7. sep 2011

@bezaz a konecne som pofotila aj tie latky, co mi prisli z US 😎

troll
7. sep 2011

@vera21 vankus je super 🙂 🙂 🙂 🙂 a latky paradne to bude tvorenie,superrrrrrrrr 🙂 🙂 🙂 🙂

vera21
8. sep 2011

@troll dik ! No, tvorenie bude dobre, len najlepsie, ze ja vobec netusim, co z nich idem sit 😀 😀 Mam v plane stale tu kozmeticku tasku od lusil - com aj navod, vizitkare podla Katky a to je zatial vsetko...ine ma nenapadlo 🙂

lussy23
8. sep 2011

@vera21 - PEKNé

snehovavlocka
8. sep 2011

@vera21 latocky su ozaj krasne,aj ten vankusik (ozaj,nechcela by si sa so mnou podelit o strih?pls 😝 )
@k8y ja sice spim stipku viac ako len 3hod denne,ale pravda je,ze na sitie cas nemam (no,mozno by som si nasla nejaku tu polhodinku,ale to sa mi moc nechce tak kuskovat robotu) 😒 a to moc nezehlim 😅 ale zas je pravda,ze upratovania je u nas denne dost a ani keby som obetovala vsetok svoj spanok,nedokazala by som mat vyupratovany cely dom 😅 😅 😅

zuzubabo
8. sep 2011

@vera21 ten vankúšik je úplne paráda, aj tá látka na ňom sa mi páči zo všetkých najviac 🙂 Koľko približne stál meter a koľko poštovné?

bezaz
9. sep 2011

@k8y @olivova a dalsie sikulky http://www.patchworkjana.cz/news/vystava-tisnov... isla by som hned 😅

k8y
9. sep 2011

@bezaz vyzera to super. A je to tu.. tot za rohom 😉 Ktovie, mozno sa tam aj vyberieme. Tak trochu zavidim Cechom, ze sa u nich toho tolko deje okolo patchworku.

bezaz
9. sep 2011

@k8y kati, tiez som rozmyslala, ak by bolo v nedelu pocasie, ci nevytiahnem rodinu 😉 len je to cca 200kilakov, sice po dialnici 😅