Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

k8y
29. nov 2011

Baby, potrebovala by som radu. Kde kupujete vypln do vankusov (pripadne aj hraciek) a kolko to stoji? A kolko toho asi potrebujem na ozdobny vankusik 40x40cm? Dakujem!!

zhrkz
29. nov 2011

@k8y Ahoj, ja kupujem najlacnejsie vankuse v IKEA, hmotnost polyesterovej naplne (PES runo) je 350g a stoji to 1,50 EUR tusim. Na tvrde vypchatie ozdobneho vankusika uvedenej velkosti by som dala aj dva take vankuse, na makke staci jeden. Onehdy som sem lepila foto velkej tilda zirafy, do nej som napchala skoro cely jeden vankus ;)
Ine vyplne nez PES runo zatial nepouzivam.

Este som uvazovala nad kupou polystyrenovych gulociek na vypchavanie, ale zatial som nemala projekt, do ktoreho by sa hodili.

kackabrcka
29. nov 2011

@annaola dakujem no uvidime ako to pojde tento vikend.. tu to ludia velmi nepoznaju a priznam sa to sme boli v nasej dedine a tam zavidia.. uvidime co prinesie predaj v inej dedine.. co uz
a ceny spinkacik 14, skriatok 12, poduska 10 a anjelka 20€

k8y
29. nov 2011

@zhrkz Super, dakujem. Manzel mi bol dnes kupit v Ikea dva vankuse po 1,49. Mozno su to tie iste, tak skusim 🙂

troll
30. nov 2011

tak som konecne dosila moj pernickovy set,podlozky a vonave vrecuska

k8y
30. nov 2011

@troll to je uzasne!!! Krasa! To vsetko ti vyslo z tej latky?? 🙂

troll
30. nov 2011

ano Katka,ten kosik nieje az tak velky,tu latku zboznujem,neviem ci si ju este nekupim od teba aby som mala zasobu,ale chystam sa pouzit tie dalsie latky od teba pa 🙂

ucitelka70
30. nov 2011

hľadám niečo, neviem u koho som videla v albume - lekárska taška - ako z vrecoviny aj s aplikáciou červeného kríža. Chcela by som ako darček chalupárovi - aj tam sa stávajú miniúrazy...... ak by ste mi vedeli poradiť, nejaký návod... bola by som rada...

ucitelka70
30. nov 2011

doporučujem albumy na cz stránke - mokiri. Neskutočne dobré nápady, niektoré aj so strihmi

zuzana76
30. nov 2011

ahojte

@k8y katka, akurat som aj ja narazila na tvoj shop a teda tie latky su super, nadherne

mam otazku, v tescu dostat kupit Tesco sijaci stroj za 60 eur, nechcem investovat vela, lebo neviem dokedy ma to bude drzat , myslite, ze na zakladne veci, ako usit obrusy, kosicky, prestierania a pod. mi to bude stacit? inak mam vyhliadnuty jeden za 200 eur, ale rucne sa mi nechce vsetko sit, este nejake ozdoby na stromcek to sa da, ale vacsie evci sa mi nechce rucne. vdaka

k8y
30. nov 2011

@zuzana76 jej, dakujem 🙂 som rada, ze sa pacia! Nemala by som si tu robit reklamu, ale ak mi do poznamky v objednavke napises, ze si z MK, mas u mna dalsich 5% zlavu (to plati pre vsetky baby, mam proste pre vas slabost 😉

Co sa tyka toho stroja, nechcem ta nahovarat na velke investicie, ale ja osobne by som sa bala kupit tak lacny stroj. Ono to asi dlho nevydrzi, respektive nezvladne vacsiu zataz. Jasne, ze ked si usijes par obrusov a prestierani za rok, tak by to mohlo stacit, ale co ak ta to chyti tak ako nas? 😉
Som zvedava na nazor ostatnych dievcat, ja v tomto nie som nejaka odbornicka.

k8y
30. nov 2011

@troll ..este z nej mam 1,9 metra.. ked si z nej trochu neodstrihnem pre seba 😀

zuzana76
30. nov 2011

@k8y dakujem, ved aj ja sa bojim investovat a co ked sa to zachvilu rozpadne, ten za 200 eur je uz taky serioznejsi

k8y
30. nov 2011

@zuzana76 inak ani 200 nie je za sijaci stroj nejako vela. Moja Husquarna, ktoru povazujem za obycajny jednoduchy stroj (aj ked na nu nedam dopustit), stala tusim okolo 400eur. Vcera sa ma jezisko pytal, co by som chcela pod stromcek. No co uz by som ja len mohla chciet. Latky a novy sijaci stroj 😀 😀 😀 Ale Berninu 440qe sme zatial zavrhli, lebo je prilis draha (1500eur)

zuzana76
30. nov 2011

@k8y
http://www.patchworkparty.sk/Bernette-E66

na tento som citala dobre recenzie a vraj je to vitaz spotrebitelskeho testu, tak neviem nakolko verit takymto testom

zuzana76
30. nov 2011

@k8y viem,ze su aj za 1000-1500 eur, ale to keby som bola profesionalna krajcirka a podobne, ok, ale fakt pre mna nieco jednoduche na zaciatok, aj tych 400 sa mi zda vela, tych 200 sa mi zdal pre mna taky kompromis, nie je to ani 60 za tescacky stroj a ani velmi vela, to mi prislo take optimum.

troll
30. nov 2011

@zuzana76 ja mam teda starucku Berninu po jednej super krajcirke,ale kamoska si kupila Janone za
300eur, je spokojna 🙂

k8y
30. nov 2011

@zuzana76 podla mna sa Bernine da verit.. aj tomu testu. Keby si to napisala nejaka noname znacka, asi by som neverila, ale Bernina je velka firma, oni si podla mna nedovolia v tychto veciach klamat. Ten, co si nasla, je podla mna fajn.

lussy23
30. nov 2011

@troll krásne vecičky

vera21
30. nov 2011

@papajka7 kedy das fotecku ? ja malujem hnedou alebo ciernou fixkou na textil oci a normalnymi farbami na lica tvaricku - líčka 🙂 Ale origos anjelky maju ocka namalovane farbou na textil.

vera21
30. nov 2011

@sammy19 dik za rozmery - inak to mini babatko sa muselo asi aj dost zle sit....
@k8y vydarene 🙂 tie kapsicky su z krasnych latok - tie som v tvojom shope ani nevidela ....kde to ty furt beries ??? mas nejake skryte zasoby, ci ??? 🙂

vera21
30. nov 2011

@k8y tu vypln kupis aj u Alinky : http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7683452&tab=5

@troll to je mile...aky pekny napad s tymi svieckami !
@zuzana76 kamoska si kupila presne ten stroj v Tescu, ktory spominas - nevedela vobec sit a nikdy nesila a chcela usit nejake vankusiky a neviem co este jednoduche. Tak si tento stroj kupila - bola som u nej ju naucit navliekat nit a obsluhovat stroj a bol uplne v pohode... 🙂 je pravda, ze neviem, ako dlho vydrzi, ale vyzeral uplne normalne - ja myslim, ze ak nesijes nejake patchworkove deky, nepotrebujes programy na vysivanie a neviem co este, tak ti to bude uplne stacit. Ale ked ta to potom chyti - ako hovori Katka - tak potom urcite stupnu aj tvoje poziadavky na stroj 🙂 🙂 no a tu Berninu - to chcem zasa ja - napisala som Jeziskovi, tak uvidim, ako si s tym poradi 🙂

k8y
30. nov 2011

@vera21 Cast odpovedi o tych latkach mas v najnovsom prispevku: http://modernpatchwork.blogspot.com/2011/11/mal...

.. a co sa tyka ostatnych latok, jasne, ze mam tajne zasoby 😉 Mam vela zaujimavych malinkych kusockov od Kokka, ktore mi poslali ako vzorky, ked som si vyberala do eshopu. A mam vela latok, co som nakupila v Japonsku alebo v USA, ale mam ich velmi malo, tak striham len vynimocne 🙂

Ktoru Berninu ti ma Jezisko doniest? Tu Bernette alebo tu 440qe? Nech ti trochu zavidim 😀

lusil2005
autor
1. dec 2011

@k8y auroru si nekupuj. je sice super, ale velmi malo funkcii za vysoku cenu. nema niektore funkcie ktore maju bezne o niekolko tried nizsie stroje. ja nedam dopustit na janome. mam 6600-ku a je perfektna. 7700-ka vyzera tiez super, ale podla mna nieje otolko lepsia o co je drahsia od 6600-ky. skoda ze pfaff uz nieje co byval, a zacali ho montovat na vychode. ten pfaff QE4.0 je uplne bozsky!!! Len keby fungoval ako ma ☹ ty mas teraz aky stroj?

evelin116
1. dec 2011

nerobi tu niektora z vas celenky?????????????

k8y
1. dec 2011

@lusil2005 Ja mam Husquarnu Viking Emerald 118. Je fajn, takmer nova, ale uz by som sa chcela pustit aj do quiltovania a aj nejake vysivky by sa zisli, tak mi nestaci. Husquarnu medzicasom niekto kupil a uz sa vraj nebudu vyrabat, tak uvidime, ako to bude neskor, keby sa nahodou pokazila.
A kolko asi stalo tvoje Janome? Ma aj laserovu patku?

vera21
1. dec 2011

tak dievcata, moje domcuriky - nie su take pekne, ako tie origos, ale su moje - takze pre mna su najkrajsie 🙂 🙂 🙂

zuzana76
1. dec 2011

@vera21 no ja by som chcela neskor ist aj na ten patchwork, tak potom na ten uz Tesco asi nebude stacit, inak schodnejsia mi pride ta Bernina , co som sem dala link
@k8y presne, ta Bernina sa mi zda taka overena znacka, tak asi pojdem do tej, co som si vybrala, to je aj cenovo, aj vykonovo asi take najprijatelnejsie

vera21
1. dec 2011

@k8y Kati, tak ja bud tu 66tku alebo tuto : http://www.patchworkparty.sk/bernina-bernette-82e

sammy19
1. dec 2011

@vera21 tie domceky su uzasne! 😵
@k8y - aj ja som kupovala vypln od Alinky na MMB, a raz som sa s jednou kočkou spojila a objednali sme si spolu obrovske balenie, tusim z firmy Honor z Cadce (uz si to presne nepamätam). A inak predtym som to kupovala aj v niektorych galanteriach, len malokedy to mali.