Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

bezaz
24. máj 2011

a este som objavila babenku, co sije a navrhuje podobne veci ako tonne finnanger http://www.heatherbaileystore.com/?Click=25

troll
25. máj 2011

@lusil2005 nadhera 😵 😵 😵

troll
25. máj 2011

@bezaz jej,aka super stranka,vecer si to popozeram,no ta kniha je fakt dost lacnejsia 😵

bezaz
25. máj 2011

baby super popisany a pofoteny postup na krasnu tasku http://ayumills.blogspot.com/2010/08/tutorial-l...

lusil2005
autor
25. máj 2011

@bezaz je paradny! super napad s tym zatvaracim vnutrom 😵

olivova
29. máj 2011

@lusil2005 - kraaaaaaaaaasne torty... 😵 😵 😵

olivova
29. máj 2011

davam foto dalsej deky - tentokrat je uz popresivana, lem som preistotu sila zozadu rucne 😝

olivova
29. máj 2011

aha - a kuknite aj stranku
http://www.rileyblakedesigns.com/cutting-corners/ - su tam rozne podrobne navody....

troll
29. máj 2011

@olivova velmi,velmi pekna deka,prosim ta a co vsetko si sila rucne?krasne latky 😵 suuuuuuuuuper

olivova
30. máj 2011

@troll - 😀 to nie, vsetko rucne, len ten lem. Ked som ho sila na stroji, bol pekny, ale nie tak, ako ked je presity tym matracovym stehom do stratena. Tak som to skusila z predu na stroji a zo zadu som to tahala rucne. Moje prsty... 😝 Clovek by neveril, ako mozu potom boliet 😀 Ale namaha stoji zato. Je to omnoho krajsie.

lusil2005
autor
1. jún 2011

@olivova kraaaaasna!!! ja som rucne lem prisivala pri natalkynej deke a pri par dalsich malickostiach, ale teraz uz len na stroji prisivam...

ja som malej ukuchtila k MDD torticku do skolky 😀 tak sa vam idem s nou pochvalit. je plnena jahodovym jogurtovo-slahackovym kremom, a potiahnuta je cokoladovou hmotou z cukrikov... snad bude deturencom chutit!

zuzubabo
2. jún 2011

@lusil2005 krásna tortička 🙂 , v dobrom závidím 😉

viete mi niektorá poradiť, kde by som mohla zohnať obyčajné čierne magnetky alebo magnetické fólie?
Chcela by som skúsiť spraviť magnetky na chladničku....

k8y
3. jún 2011

Ahojte baby! Olivova ma nepriamo pozvala do diskusie, tak sa pridavam 😉 Som zatial zaciatocnicka, tak sa nesmelo chvalim, co som zatial vytvorila 😅
http://modernpatchwork.blogspot.com/2011/06/puz...

bezaz
3. jún 2011

@k8y Katka, na zaciatocnicku mas uzasne vytvory 😀

lusil2005
autor
3. jún 2011

@k8y kraaaaaaaaaaaaaaaaasny blog!!! strasne som sa nasmiala na tej pociatocnej latko - manii 😀 😀 😀 poznam, tiez mam pol spalne latok, a stale mam pocit ze mi ich este vela chyba!
tie provensalske latocky su nadherne!!!! no a tvoje prvotiny su perfektne!!! si riadna detailistka, mas to krasne presne a precizne. aj ten mantinel do postielky je super!!! nabuduce nestrihaj paplon 😀 ved vatelin ta vyjde tolko isto, ak nie menej... http://kremik.sk/galanteria-textilna-vatelin-ru...

k8y
3. jún 2011

@lusil2005
@bezaz

Dakujem, dakujem, dakujem 🙂 Strasne mi pomaha, ze sa vam tie veci pacia. Dava mi to este viac chuti pokracovat (aj ked ani na jej nedostatok sa nemozem stazovat 😀 )
Inak ten vatelin som si pytala v patchwork obchode a stal tusim 6 alebo 8 eur za meter.. tak mi tam priamo jedna pani posepkala, ze ona na to pouziva tie ikeacke paplony 🙂

bezaz
3. jún 2011

@k8y ja vam zasa strasne zavidim cas na sitie, sice teraz vecer by som mohla, lenze co ak sa niektore z deti zobudi? 😝 inak vatelin kupis v hocijakej galanterke alebo na MMB a ucite lacnejsie a nemusis sa trapit s paplonikom.. mne kapsar pre dcerku stoji uz pol roka v skrini, neviem ho dosit a hlavne ked vidim vase super vytvory 😅 🤐

troll
3. jún 2011

@k8y velmi,velmi pekne a tie latky nadhera,tiez by som take chcela 😀 superrrrrrrrr

lusil2005
autor
3. jún 2011

@k8y ojjj vatelin nekupuj v patchwork obchodikoch 😀 bud takto cez internet, alebo potom v metrazi, napriklad v anjelovi na mickiewiczovej.

k8y
3. jún 2011

@bezaz ja si ten cas tiez iba kradnem popri malom. Vacsinou po nociach alebo cez den, ked sa nahodou chvilku sam hra.. samozrejme, ked uz mam nieco rozsite a chcem to co najskor dokoncit, tak je to aj na ukor casu, ktory by som mala venovat jemu 😒 Nastastie mam super manzela, ktory ma velmi podporuje a stara sa o maleho, aby som mohla sit 🙂 Ale je pravda, ze by som si vedela predstavit sit aj viac.

k8y
3. jún 2011

@troll dakujem!! v latkach sa uplne vyzivam! Keby som nebola na materskej a nemusela sa trochu krotit s vydavkami, tak by som snad objednavala a kupovala kazdy den 😀

k8y
3. jún 2011

@lusil2005 no uz budem vediet, ze nie v patchwork obchodoch.. ALe cez internet by som mala asi problem vybrat si. Nemam tie hrubky este "v oku". Musim si to ist ohmatat. Od Anjela ma teraz odradza iba to, ze sa tam neda poriadne parkovat. Mozno sa dokopem ist s malym na dlhsiu prechadzku..

lusil2005
autor
4. jún 2011

@k8y tam je blizko pri tej pumpe na americkom namesti platene parkovisko. stoji to tusim 1 euro, ale ked tam idem raz za cas tak sa da...

bezaz
4. jún 2011

@lusil2005 na mickiewicke ´je nejaky obchod s latkami? ja poznam len na grosslingovej 🙂

@k8y aj by som si nejaky cas ukradla, len nie je aky 😅 ale snad od septembra, ked ide mala do skolky si nejaky najdem 😀 mama mi uz robi zoznam, co vsetko chce usit 😕

lusil2005
autor
4. jún 2011

@bezaz no jasneeee u anjela. taky velme velmi velky, kedysi boli v Dunaji, teraz su na mickiewiczke.

vera21
5. jún 2011

Cafte baby - som tu veru dlllho nebola -
@k8y - perfektny blog a aj cele sitie - ten napad s kapsarom na plienky uz len ako napad je vyborny ! 🙂 🙂 A deka je krasna, aj mantinel ....no a jasne, ze som obdivovala aj latky... 😀 😀
@olivova krasna !!!! toto je baby fakt uz VELKY projekt taka deka, ja som este nedozrela ......
Objednala som si veci na sedaci vak, tak mam projekt na leto 🙂
@lusil2005 Torta vyzera velmi dobre - verim, ze aj chutila ....
Ja som usila anjelku Fialku kamoske na narodky, tak pripajam foto. Dnes som dokoncila malej kabelku - je zamilovana do Angeliny Balleriny a chcela presne taku tasku ako ma ona, tak som si to fotila a dnes dokoncila....Potom hodim foto...

vera21
5. jún 2011

No a este tie fotky predsa ...

vera21
5. jún 2011

@troll Paradna anjelka - odkial mas tento strih ? Uz premyslam, ci si trufnem na tie ruky...tak daj mi tip, pls

vera21
5. jún 2011

A este ta taska - moja prvotina 🙂