Sú tu mamičky, ktoré rady háčkujú?

kakona
7. sep 2008

sú tu mamičky čo rady háčkujú?

certisko19
7. sep 2008

ahoj,
nie som mamicka,ale hackujem...🙂

moncika15
7. sep 2008

nemas pocit ze si v zlom fore? 😅 ja by som si temu dala prelozit do volnej diskusie 😉 dostanes viac odpovedi..
ahojte

certisko19
7. sep 2008

no,to si myslim aj ja....ze medzi regionmi bude malo ludi,co bude pisat

certisko19
7. sep 2008

kakona: uz dlho hackujes?

eli77
7. sep 2008

Ahojky tak ja sa hlasim k hackujucim maminam...hackujem ciapocky...decky...hracky...vsetko mozne co ma napadne... 😉

certisko19
7. sep 2008

no,da sa povedat,ze to vsetko robim aj ja,len nie som mamina... 🙂

eli77
7. sep 2008

😀

certisko19
7. sep 2008

mohli by sa este nejake baby pridat... :-d

denisocka
7. sep 2008

už tu mame kdesi temu hačkovane čepičky ale asi zaadla prachom

certisko19
7. sep 2008

to nic....tak bude nova tema.....snad to nevadi...🙂

denisocka
8. sep 2008

jasne ,nevadi -ale tam sme už mali dobre navody na hačkovanie 😉

kakona
autor
8. sep 2008

jej to je super, že aj tu je kopec mám, ktoré vedia háčkovať, ja hačkujem prevažne dečky, obrusy, to mám takna ukludnenie....aj predávate svoje výtvory?

certisko19
8. sep 2008

ahojte,
tak mne sa sem tam aj podari nieco predat...🙂

ikke
25. feb 2009

susika • 1d • Včera o 14:02
neviem, či tu taká tema je, nenašlo mi ju. tak otváram temu hačkovania. pustila som sa do hačkovania čiapočky pre malú, lepšie povedané, trápim s s nou, netuším, či jej bude dobrá🙂)tak ktoré máte podobné hobby, pridajte sa

babi30 • snž • Včera o 14:14
ahoj, niekedy som háčkovala ale filetové vzory, to sú tie štvorčeky plné alebo prázdne, dajú sa z toho robiť obrusy, záclony, vankúše ale aj oblečenie a vyzerá to veľmi pekne, nemá niekto nejaké nové vzory?

eriqe • 1d • Včera o 14:17
Susika takato tema tu uz je a ciapocky sa tam dost preberali

eriqe • 1d • Včera o 14:18
teda nie je to konkretne hackovanie, ale aj o tom tam piseme
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

martanko • 2d • Včera o 14:21
susika aj ja som sa pustila do hackovania ciapociek, uz som malej aj nejake stvorila 🙂

susika • 1d • Včera o 18:02
martanko a ako si to robila? myslím, tie miery? potrebujem pre malú čipaku obvod halvy 46 a nejako sa tam stále neviem dostať. teda na vrchu je to stále nejaké uzke a ked trochu pridám, tak z toho nie je čiapka ale iba velký kruh
že či sa to dá nejako vyrátať, aký obvod má byť po pridaní očiek, aby to potom sedelo🙂

zuzana76 • 1d, snž • Včera o 18:03
jeeeeeeeeeej ahojte, aj ja som nedavno zacala hackovat, uz som uhackovala 3 ciapky, ked budem mat cas nahodim fotky

zuzana76 • 1d, snž • Včera o 18:04
ja som to robila iba na blind a stale premeriavala, najskor som pridavala ocka a ked to uz bolo dostatocne velke, tak som zacala uberat, nech sa z toho vyfotmuje capicka

martanko • 2d • Včera o 18:18
susi nahodila som retiazkove ocka na potrebny obvod + 1cm rezerva, hackovala som rovnaku sirku do 2/3 vysky ciapocky a potom som zacala postupne uberat

susika • 1d • Včera o 18:18
erique- ved práve. pletenie som našla, ale nenašla som tam nič o hačkovaní.

susika • 1d • Včera o 18:19
aha, no tak ja robím od vrchu.ja neviem, ako sa uberá.nejaké návody som našla aj na nete, ale to by bolo obrovské.to záleží od velkosti háčika a hrubky vlny

susika • 1d • Včera o 18:24
Zuzi, tak ja to robím rovnkao. malá to má stále nacapené na hlave🙂)už jej to asi riadne ide na nervy🙂a zajtra to zasa vypáram, lebo niečo nebude sedieť🙂ako aj dnes v noci. do pol jednej som ju robila a ráno vypárala

martanko • 2d • Dnes o 09:46
susika pre teba:
obvod hlavy 52cm,,spotřeba 45-50dkg příze /na 100g-214m/,háček 2,5-3
na konci každé řady vždy udělat 3 řetízková oka – pro plynulý přesun do další řady
mezi hvězdičkami *opakování vzoru*
1.řada: z vlny udělat smyčku,do ní 12dlouhých sloupků
2.řada: *1dl.sloupek,1řet.oko,1dl.sloupek* do každého sloupku minulé řady
3.řada: *1dl.sloupek,1řet.oko,1dl.sloupek,1řet.oko* do mezery mezi dl.sloupky minulé řady
4.řada: *1dl.sloupek,1řet.oko* do mezery mezi dl.sloupky z minulé řady
5.řada: *1dl.sloupek,1řet. Oko do první mezery mezi dl.sloupky minulé řady a 1dl.sloupek,1řet.oko,1dl.sloupek,1řet.oko do další mezery mezi dl.sloupky minulé řady * /to znamená že se zvětší každá druhá mezera mezi dl.sloupky/
6.-9.řada: *1dl.sloupek,1řet.oko* do mezery mezi dl.sloupky minulé řady
10.řada: *1dl.sloupek,1řet.oko do první mezery mezi dl.sloupky minulé řady,totéž do druhé mezery mezi dl.sloupky minulé řady a pak 1dl.sloupek,1řet.oko,1dl.sloupek,1řet.oko do třetí mezery mezi dl.sloupky minulé řady.* /to zanmená že se zvětší každá třetí mezera mezi dl.sloupky/
11.-19.řada:*1dl.sloupek,1řet.oko* do mezery mezi dl.sloupky minulé řady
20.řada: uháčkovat po obvodu čepičky račí sloupky

eriqe • 1d • Dnes o 09:58
tak v tej teme pletenie by si sa musela riadne pohrabat, ale to hackovanie tam je. No nevadi, tak to dam aj sem, nech mate nieco na inspiraciu
http://www.hackovanecepicky.wgz.cz/
tam v pravo dole je kolonka navody a v nej su navody na ciapocky

susika • 1d • Dnes o 10:15
tie návody sú fakt super. tie na kvetinky a tak. kvetinky som už dávnejšie skušala, ak už len na čiapočky našiť🙂a čo je dobré, sú úplne zretelne podané

eriqe • 1d • Dnes o 10:25
mne sa ta stranka velmi paci, to je mamicka co predava ciapocky na mmb. A este nieco
http://picasaweb.google.com/italianka2002/cIYICB#
http://picasaweb.google.com/mustrid/LasteMTsid#
http://picasaweb.google.com/1tsunaami/Papud#

janina77
25. feb 2009

ahojte, pridavam sa k hackujucim mamickam. Ja vsak hackujem len ciapocky, rukavicky a papucky pre novorodeniatka, nejak nemam chut robit vacsie veci. Aj pre maleho som robila len kym bol malicky, a teraz hackujem supravicky pre babatko co cakame.

Idem to odfotit a hodim do albumu.

janina77
25. feb 2009

ahojte, tak co, dnes nikto nehackuje? 🙂

martanko
25. feb 2009

jani hackujeme, hackujeme 😉 aj ty mas krasnu pracicku, kompletiky su krasne 😵

janina77
26. feb 2009

martanko, dakujem za pochvalu 🙂 .

susika
26. feb 2009

ahoj Jani. krásne vecičky. ja sa pokušam hačkovať po 15 rokoch🙂

janinka559
6. mar 2009

ahojte, hackujete niekto aj velkonocne vajka, ja som stratila popis a chcela by som zas nieco nove a pekne

vinka
6. mar 2009

Susika tá čiapočka čo má malá je úžasná.To je háčkovaná?Dala by si mi postup? 😕 😉

ankan
7. mar 2009

baby ako vidím moc Vás tu nieje, ale možno budete vedieť poradiť. Chcela by som dcérke hačkovať pléd alebo vestičku, ale neviem postup(hlavne to oberanie pod pazuchami pri vzorke a výstrih). Poradíte?

denisocka
7. mar 2009

baby,ja som tu poobede vyhrabala našu staru temu-hackovane cepicky,tak sa tam možte kuknut. V albume som doložila včerajšiu čiapočku

ankan
26. mar 2009

to táto téma zapadá prachom? 😒

avuska19
1. jún 2009

ahojte, nenájde sa niekto kto by uháčkoval takú malú hračku -hello kitty? 😉

ivulka1980
7. sep 2009

ahojte, je tu niekto kto by mi poradil v hačkovaní čiapočiek??? dakujem pekne.......hlavne potrebuje vedieť, ako začať....a na kolko retiazok......dakujem este raz

ivulka1980
8. sep 2009

kakona

ahoj, ja som práve začala hačkovať, včera som stihla urobiť barbii čiapku a šál...😀D no je to len takna rýchlo, kde som si skusala stlpiky 😀

kakona
autor
10. sep 2009

ja akurát dokončujem jeden set....čiapočku a šálik....môj malý ich už nestíha nosiť...

akzuzs
10. sep 2009

Ahojte ja som bola notorická háčkarká a šlo mi to vcelku dobre, keby som mala fofo tak pošlem 😀 Mala som dokonca uháčkovaný komplet všetky ozdoby na vianočný stromček.Od hviezdy na špici cez zvončeky, domčeky, gule velké aj malé, špirály, zvončeky a iné prkotinky 😀 dokonca som mala uháčkovanú reťaz. Hrozne ma to bavilo ale už není ani čas, lebo študujem pri dieťati a aj oči mi pri tom neprospievajú. Ale niekedy mám chuť začať, no vždy ma 😀 niečo zdrží