Sú tu mamičky, ktoré rady háčkujú?

kakona
7. sep 2008

sú tu mamičky čo rady háčkujú?

lenocka23
24. jan 2012

@ansira vacsinou neotacam, ale pri usatych ano... po kazdom riadku...

4ocka
27. jan 2012

@akzuzs mozem sa ta opyyat ked sa robi ciapka,ako vies kolko ociek mas prirobit aby sa to nevlnilo? Ja som zatiaal spravila len jeednu cipocku a je to skor taka akoby baretka,ale keby som chcela urobit normalny,krasny,neviem ako mam pocitat,alebo ako ubackovat ked mi napriklad povie ze obvod hlavky je napr. 30 ...mozno blba otazka,ale aspon sa dozviem 😀

akzuzs
28. jan 2012

juj noja to neviem ja to z oka, koľko krát aj 5 krát vypáram kým je to tak ako chcem, ale ak Ti mám pravdu povedať teraz som nedržala v rukách háčik ani nepamätám nemám kedy lebo študujem a pracujem na bakalárke a ešte dve deti z toho jedno sa učí chodiť tak na to nezostáva čas. Skús kuknuť na nete priamo vzory

ansira
1. feb 2012

vide mi niekto poradiť? ako sa robí šilt na čiapočku. Nikdy to nepišu, či obraciam pracu, alebo ako? hačkovala som samé DS pod obe nitky, a nechcem aby sa vzor zmenil. ale ak obratim pracu a tak pokračujem, vyzerá to nejak inak.PLZZZZ , asap :D

vidovaz
3. feb 2012

Ja hačkujem krátke stlpiky a prácu otáčam. Ale robím ho z dvoch vrstiev. jednu uhačkujem pod prednú nitku a jednu uhačkujem pod zadnú. Potom obe časti zhačkujem. šiltík dobre potom drží a nepadá do očiek. Len v prvom riadku treba pridávať dostatočne očká, aby šiltík stál. Neviem či som to dostatočne vysvetlila 🙂

gabika10
4. feb 2012

@4ocka ahoj, aj ja som zacala hackovat ciapocky. V prvom riadku rozpleties kazdy druhy stlpik na dva, v druhom riadku kazdy treti, v tretom kazdy stvrty... Odmerias si palcku x 3,14 a mas obvod hlavicky. Napr. ak mas placku siroku 14 cm, vyjde ti obvod hlavicky 45 cm.

adrika79
5. feb 2012

ja som zacala hackovat len teraz auz prva ciapka mi nevysla - vlnila sa, vela ociek? tak som vyparala... ale aj tak mi nevysla ta placka mala mat podla toho vypoctu 15,6 cm, aby sedela dcerka - teda jej obvod hlavicky delene 3,14... potom som uz nepridavala ocka, ale aj tak mi namiesto ciapky pre 3 rocnu dcerku vysla ciapku pre 30 rocnu mamu 🙂 no ale na prvy pokus :D

katarina1989
7. feb 2012

ahojte nevie niekto kde by som nasla nejake video o hackovani ..... chcela by som sa to naucit lenze ked to citam nie je to take lahke video by mozno pomohlo ..... poradi niekto?

briketa
10. feb 2012

Dievcata, viete niektora hackovat Irsku krajku? Presne toto myslim. To je moj sen sa naucit, ciste na aplikacie na vintage saty a saly. ALebo svadobne saty, alebo detske saty.

ansira
13. feb 2012

ja mám problémy s mierami, hačkujem podľa tohto: http://dielnicka.blogspot.com/2010/10/ako-na-mi... ,
S obvodom problém nemám, ale s vyskou ciapky vzdy mám problém, vzdy skusam na hlavicku, a hackujem, skusame, hackujem: ale co ak budem hakovat pre neterku?! Tá tu nebude, aby som to mohla praktizovat. Poradte mi ďakujem

cicimotinka
16. feb 2012

@ansira ja som merala od "jamky na krku" po obočie a delila dvomi... merala som fakt natesno, keďže čiapočka nikdy nie je natesno, urobilo mi to cca 2-3 cm na čele nad obočím... skús tak, to sa dá zmerať aj "po telefóne"... ale robila som to len 2x, neviem, či to platí univerzálne, mne to oba razy vyšlo...

ansira
16. feb 2012

@cicimotinka nechápem o akej jamke to hovorís :/ ale ďakujem za tvoju snahu.uzmi poradila jedna maminka, vyskúšam a uvidím. Ale 1x ďakujem pekne 🙂

cicimotinka
16. feb 2012

@ansira vzadu neviem či je to už na krku alebo ešte na hlave,... 😀 😀 😀 tam, kde sa hlava napája ku krku je taká "jamka" akoby ...mne to tak vysvetlili... je to spodok lebky??? ja fakt neviem, ako to opísať, skús sa ohmatať... 😀 😀 😝

lussy211
16. feb 2012

Ja som nedávno začala háčkovať a celkom mi to ide, ale chcela som si veľmi uháčkovať bikiny, len neviem zohnať nejakú predlohu:/Neviete niektorá pomôcť?🙂

lenocka23
16. feb 2012

@lussy211 skus prehladat mimibazar.cz v navodoch najdi hackovanie... tam som tusim nejake videla... 😉

lussy211
17. feb 2012

@lenocka23 Jéj ďakujem Ti krásne!🙂

ela19
27. feb 2012

@janina77
@akzuzs
@lenocka23
@monkula
@eli77
Ahojte, baby, nevedeli by ste poradit aká vlna toto? Pripadne, ci ste uz videli podobnu?

ela19
27. feb 2012
misha1104
12. mar 2012

AHojte chcela by som sa naucit hackovat je to narocne? poradil by mi niekto ako na to nejake napady kde najdem? dakujem za odpovede...

flossie
11. apr 2012

ahojte hackarky....aku vlnu pouzivate na hackovane ciapocky na jar a leto? nechcem, aby to bolo take hrube.... a kupujete niektore vlnu cez internet? mate overene stranky? vdaka! 🙂

lenocka23
25. máj 2012

dnesna... 🙂

akzuzs
29. júl 2012

Ked sa nudím tak háčkujem a tak pridávam niečo do ukážky , len modelke sa to moc nepáči tá zhadzuje z hlavy všetko. Včera sme už druhú šatku stratili. Som zvedavá čo bude v zime.
Má tu niekto vzorku na háčkovanú čiapku so šiltom. Na nete som našla ale nie dobrý popis.

mykky
1. aug 2012

Nemá niektorá z vás návod na tohto motýlika?

zabulka1
10. okt 2012

neviete mi niekto poradit ako uhackovat tieito oci spidermana uz ich robim neviem kolko krat ale stale mi to neide ☹

natalca
21. okt 2012

Ahojte dievcata, som uplny zaciatocnik, uhackovala som zatial len jednu jesennu ciapocku a 2 volankove saly, vcera som zistila, ze cakame druhe babatko a drahemu by som chcela darovat ciapocku pre novorodenca, tak som mu to chcela oznamit nemate, prosim vas, nejaky navod, uz dlho googlim a nic som zatial nenasla, bola by som vdacna aj za navod na ponosticky, dakujem za kazdy navod 🙂

moly263
8. nov 2012

ahojte mamicky potrebujem od vas radu rada by som na naucila hackovat ako mam zacat poradte dakujem

mykky
8. nov 2012

Nemá niekto návod na peknú háčkovanú trpaslíkovú čiapku?

lussy23
11. nov 2012

@lenocka23 krásna. múžem porposiť postup?