Tabletky na chudnutie Lindaxa. Ak poznáte pridajte sa

lauritania
8. sep 2009

pravdepodobne nám zrušili diskusiu na tému Lindaxa. téma ktorá bola dobre rozbehnutá. tak ak je to teda zrušené , pretože sa tam nedá dostať zakladáme na novo. Lindaxáčky pridajte sa znovu sem! 🙂

lauritania
autor
26. jan 2010

jesika26 - vela šťastia a k tomu vela kíl dole , nám obom prajem , a aj ostatným sa trápiacim. vydrž to, hádam tie než.úč. rýchlo pominu. u mňa sa teraz neobjavili , až na nervozitu.ja mám v pláne tiež do leta minimalne 10kg dole.

jesika26
26. jan 2010

lauritania - určite pominu a ak nie, tak vydržím. 😉 A hlavne sem píš ako ti to ide, aspon ma povzbudíš a tak isto aj druhé kočky 🙂 . V pondelok sa zase odvážim a samozrejme dám vedieť, či sa niečo zmenilo 😀

rozala111
26. jan 2010

ahojte, tak beriem lindaxu tyzden, mozno som schudla cca 0,5-0,7kg, ale neverim, no co je dobre, nepribrala som a jem menej, tak dufam, ze pomaly pojde vaha dole, ak nie, tak ma trafi slak 😠 . baby, kedy ste uz videli, ze chudnete, uz mam obavy, ze mam rocnu davku lindaxy doma zbytocne.

jesika26
26. jan 2010

Prečítajte si toto, čo vy na to?????????

Európska lieková agentúra /EMEA/ rozhodla 21.1.2010 o pozastavení registrácie a predaja lieku na chudnutie sibutramín. Farmaceutické spoločnosti Abbott a Zentiva budú musieť svoje antiobezitíka stiahnuť z lekárni po celej Európe. Pacienti, ktorý užívajú Reductil alebo Lindaxu by mali liečbu ukončiť.

Vzhľadom na závažné nežiadúce účinky a zvýžený výskyt cievnej mozgovej príhody a infarktov EMEA uzavrela, že „prínosy sibutraminu už neprevyšujú možné riziká, a preto registrácia v celej EÚ má byť pozastavená ”.

Liek je u nás viazaný na lekársky predpis pod ochodnými názvami Reductil /Abbott/ a Lindaxa /Zentiva/. Patrí do skupiny látok, ktoré zvyšujú pocit sýtosti a energetický výdaj organizmu. Tým pomáhal spolu s diétou a telesnou aktivitou znížiť telesnú hmotnosť pacienta.

Komisia pre humánne lieky (CHMP), ktorá pracuje pri EMEA rozhodla na základe dlho očakávaných záverov štúdie SCOUT /Sibutramin Cardiovascular Outcome Trial/ , v ktorej sledovali účinky lieku u starších pacientov, diabetikov so srdcovocievnymi komplikáciami. Aj na Slovensku bolo v štúdii zaradených 775 z celkového počtu 9000 pacientov.

Náhle stiahnutie sibutramínu z trhu sa považuje všeobecne za prekvapivé. Podobne ako v októbri 2008 zastavenie predaja nádajného lieku na chudnutie ribonamant /ACOMPLIA/. Na našom trhu tak zostáva jediný liek chudnutie orlistat /Alli/, ktorý zasahuje v organizme do činnosti enzýmov na štiepenie tukov. Nepôsobí na centrálnu nervovú sústavu, ale lokálne v tráviacom trakte, kde zabraňuje vstrebávaniu tukov z potravy. Liek je voľne predajný v lekárni aj bez lekárskeho predpisu.

ajkabezka
26. jan 2010

ahojte, zacala jsem s "lindou" jako 104kilova, po roce- a polrocnej povinnej pauze- mam 82kg, necvicim, to zvladaji statecne moje dve diivoke a energicke deti, stavu jsem upravila tak, ze stop dojidani po detech, hodne ovoce, zeleniny a misto sladkosti lzice mediku..citim se naprosto perfektne a okoli je moji zmenou veelmi nadsene-nejvic samo manzel...pridala jsem aj zmenu "imidžu" a pripadam si ako celkom iny clovek- ako ta"stara ja"..myslim, ze pokud nemam problemy a diispozice k nim- zminovane ve studii- neni problem, je to urcite pre mna lepsie, nez byt jak hrosica..potrebuju jeste 12kg dole a koncim i kdyby co bylo..volnopredajne "vitaminky" mi nezaberali a zhuntovali mi zlcnik, tak ze musel ven..ja s "lindou" jen za dobre 😉

nikikee181
26. jan 2010

Ahoj dievčata. Chcela by som sa spytat ako ste zohnali LINDAXU lebo by som ich chcela vyskúšať ja práve beriem ADIPEX, ale nie je až tak velmi účinny.

lauritania
autor
26. jan 2010

jesika26 - dnes to bolo tiež v spravach na markize. no lekári na to odpovedali že nevidia problém a žiadne následky u ludí ktorí sú zdraví. nechápem prečo to chcú stiahnuť , ked su na predpis a sú určené pre zdravých ludí. štúdie to zistili iba na starích a chorích ludoch.jaj nervy z toho mám. 😖 😠 😒
ak Lindaxu nekúpim ani v čechách tak to bude konečnááááá.
takže zajtra volám doktorke , či ešte može predpísať a ked budem mať recept, tak pokial to ešte možné je ,tak si kúpim aj na rok dopredu. no , v čechách. tam je o polovicu lacnejší.
takisto to bolo pred rokmi aj s adipexom. takisto robili štúdie a zistili ..už neviem čo... opať na ludoch čo zo zdr. hladiska ich nemali vôbec užívať. ☹

rozala111
26. jan 2010

Ahojte, problem je v tom, ze v CZ nechceli dat lieky na recept zo slovenska, aspon na moj. preto si musel moj kamarat dat predpisat sebe a tak mi ich na rok dopredu vybral, este stastie, ze mi to takto napadlo, mam pokoj, lebo teraz to bude asi dost tazke. ☹ nechapem to, ved taky ludia to nemali ani brat, tak preco na nich robili studiu?

lauritania
autor
26. jan 2010

mne muž stále vyberá lieky na recept s mojím menom , kdekolvek v čechách ,a zatial problém nebol žiadny.

lauritania
autor
27. jan 2010

takže si idem dnes po recept . doktorka vravela že ešte taký mesiac by mali byť v predaji. 😒

jesika26
27. jan 2010

lauritania - ved aj ja rozmýšľam, že si to kúpim dopredu, ide ma poraziť, ale myslím si, že adipex stiahli a dá sa zohnať v pohode, tak to bude aj týmito liekmi. Ja beriem meridiu, len teraz neviem, či je reductil to isté, mám v tom chaos. 🙂 Včera som bola hladná večer ako vlk, ešte že existuje voda, tak som mala plné brucho vody 😀 😀 😀

lauritania
autor
27. jan 2010

už mám 2 recepty na 3mesačne balenie.takže ak ich dostanem buduci týždeň , tak som zabezpečená na 8mesiacov. inak moja doktorka tiež šomrala , že to stiahli , lebo že sa nikdy za svoju prax nestretla , že by tieto lieky zapríčinili nejaké choroby alebo boli z nich následky. ked je niekto zdravý tak to nemá byť problém. chorlavejší to nemajú užívať a taktiež nie ľudia ktorí nemajú určenú nadváhu , lebo tí majú potom akurát tak nervozitu a depresie kôli zaťaženiu.
jesika26 - neviem presne či meridia jet to isté ako lindaxa a reductil. ale zdá sa mi že áno , len opäť iní názov. taktiež to obsahuje sibutramín. áno Adipex je stiahnutý , dá sa zohnať cez net , ale už je 5krát drahší ako bola pôvodná cena v lekárni a je riziko , či sú to naozaj tie lieky. možu len tak vyzerať a budú naplnené nejakym vitaminom. ☹

baba77
28. jan 2010

ahojte ak volakto ma predaj tablety, prevezmem.

baba77
28. jan 2010

baby nema na predaj tablety,alebo ak neznasate?

jesika26
29. jan 2010

ahojte kočky, tak ako Vám to ide??
Ja sa zatiaľ držím, však to je ešte len pár dní, makám na stacionári, nežiadúce boli bolesť hlavy (dva dni) a na sucho v ústach som už zvyknutá. Ja som si tiež dala zohnať, no neviem či sa to podarí, ja chcem len do leta a končím.Už nech pomizne sneh a budem mocť ráno behávať 😉

tenzy
29. jan 2010

Ahojte baby... ja beriem reductil tyzden.. kedy sa u Vas prejavili učinky reductilu?

jesika26
29. jan 2010

tenzy - ja ked som brala reductil minulý rok, tak som za týžden schudla 5 kíl, vážne, normálne som sa zľakla 😕 Ale som sa riadne obmedzovala,toto samozrejme neodporúčam. On pondelka beriem meridiu=reductil a včera som sa postavila na váhu a mala som dole 2 kilá, ale v pondelok sa znovu odvážim.Mne tieto začiatky idú dole rýchlo, potom sa to stopne. Záleži od akej váhy začínaš.

tenzy
30. jan 2010

Ahoj jesika26, ja mám 185cm, a 110vahu.. teda trapi ma najma vacsie brucho a zadok, čo je asi u kazdej baby rovnake. Reductil beriem tyzden, viditelne menej jem, teda ziadne bagety ako predtym, a menej sladkosti. Len za tej tyzden sa u mna nejako nič neprejavilo :( tak sa bojim, ze mi to nezaberie :(

mirka414
30. jan 2010

ahoj citali ste,ze reduktil maju stiahnut z trhu? 😕

janazuza
30. jan 2010

ahojte. reductil je stiahnutý. ja som bola v lekárni v piatok a už im ho ani v sklade nedali.tak som volala kamoške do skladu, tam je už tiež stiahnutý a bude sa sťahovať aj Lindaxa. žiadne potešujúce správy.... ☹

jesika26
30. jan 2010

tenzy - neboj zaberie, snaž sa trošku aj hýbat, ja mám zase problém s bokmi, stehnami a zadkom, brucho mám v pohode

rozala111
1. feb 2010

baby, ja uz beriem 14 dni lindaxu a nic, kiila dole nejdu, co mam robit, zacinam byt v strese, ved vy uz po tyzdni chudnete. jam evidentne menej a stale nic. co mam robit, to zostanem takato tucna naveky? 😢

jesika26
2. feb 2010

ahoj rozala111 - prvé čo ti poradím odmeraj sa, boky stehná,pás, prsia atd a kontroluj si aj to, lebo minule ked som brala reductil tak kilá dole nešli, ale z obvodu áno. No ja som zase začala minulý pondelok a už mám dole 4 kilá, ale u mna je to vždy tak rýchlo zo začiatku a potom dlho dlho nič 😠 a hlavne vydrž, na každú to posobí inak. Berieš lindaxu 10 či 15mg??

kvetina333
2. feb 2010

Ahojte kočky, ja beriem lindaxu 10 asi mesiac a pól a mám dole asi 4,5 kg (pôvodná váha bola 72,5 teraz 68kg)
tiež si myslím že som dala dole málo, ale čo sa týka cm tak tam je to oveľa badateľnejšie. V páse som dala dole cca 6cm v bokoch 8cm . Takže teraz oblečiem nohavice č.38 a tie mi začíanjú byť aj na bokoch voľné. Cvičím pri tom 2xtýždenne speening. Čo je fakt super vôbec nemám chuť na sladké , stravujem sa normálne, ale keďže necítim hlad tak zjem zo všetkého ani nie polovicu. Trocha ma naštvali že Lindaxu sťahujú z predaja.
A pre teba rozala111 ja som prvé dve kg dala dole až po troch týždňoch, takže treba len vydržať.

osusko
2. feb 2010

ahojte ženy kolko vážite ked používate tieto tabletky, aj ja chcem po pôrode schudnúť

mirka414
2. feb 2010

ja som prave prisla od lekara a mam reductil 15 na tri mesiace.my zijeme vo svajciarsku a to nieje clenom Eu len nejakym spojencom ci co a aj tu dostali papier od Eu ze to treba stiahnut ale lekar povedal,ze ak budem aj nadalej pod jeho dohladom nic mi nehrozi.ja este uvazujem ze este mesiac pockam a potom sa do toho pustim znovu.momentalne mam tak okolo 71kg co je plus 1kg navyse,ale skutocne sa nekontrolujem a doslova zerem a uz mam zasa aj nahouby plet,ale akosi mam momentalne take nejake obdobie asi zimnu unavu ci co tak uvidim ako sa bude rucicka na vahe pohybovat a podla toho zacnem s reduktilom a aj s cvicenim.potrebujem zhodit este 5kg a budem spokojna.

lauritania
autor
2. feb 2010

ahojte baby , tento týždeň prechádza moj muž čechami , tak dufam , že lindaxu zoženie. bude chodiť po lekárňach , kým ju nedostane. 🙂 recept nebol žiadny problém.doktorka ho napísala hneď , a je taktiež z toho smutná.
mirka414 - ano vieme , už sme to rozoberali pred desiatimi dňami.
tenzy , rozalla111 - u každeho sa lieky prejavuju inak. niekto chudne hned , niekto po čase. ak splňate zásadné pravidlo nadvahu nad 30BMI a nechudnete je to možno hormonalny problém , inakk neviem.ak ani po 2mesiacoch nič - je to potrebné vysadiť. väčšinou nemajú žiadne výsledky ludia čo maju len miernu nadváhu , čo je logické že im to nepomáha. tieto lieky su určené pre obéznych ludí , aspoň nad 25BMI.
osusko - nejde o váhu ale BMI. čiže nad 30BMI.
kvetina333 - na to že si mala tak nízku nadváhu máš velmi výborné výsledky!!!! vobec to nie je málo! pri vyše 100kg žene je to normálny výsledok v začiatku užívania.
ja som pauzovala, a teraz mám po 27 dnoch dole 4kg , ale to bolo už po 14 dňoch , a opäť stojím.
pred rokom bolo po prvý krát za mesiac dole (myslím/ 7kg.

lauritania
autor
2. feb 2010

tak už lindaxu kúpil. hned v prvej lekárni a bez problémov. 🙂 🙂 🙂

janazuza
2. feb 2010

Ahojte. tak mne sa už reductil nepodarilo zohnať.... 😢 ale ukecala som lekárničku, tak mi dala Lindaxu
😅 😝 .
Chcela som sa opýtať, čo ak po užívaní reduktilu, začnem Linadaxu? skúšala to niektorá? či si dať pauzu a potom lindaxu.
Inak Linadaxa zatiaľ v lekárni je v pohode, ale bude sa tiež sťahovať s trhu(len ešte nie je určené kedy). ☹

lauritania
autor
2. feb 2010

janazuza - lindaxa a reductil je uplne to isté , tie isté látky aj gramáže. len iný výrobca. takže nestane sa vobec nič. 🙂