Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

ena
19. júl 2007

mimka: pozadia, no farebne pozadie si nastavis vo photofiltri, daju sa tam tam aj prechody dvoch farieb, ciernobiele, sepia.. alebo ako pozadie mozes pouzit hocijaku fotku, obrazok, ktoru si mozes este vselijako upravit..
a obrazky, staci si cez google najst pekny obrazok, "vystrihnut" vo photoshope a supnut do kolaze.. vo photoshope sa da dobre vyhrat aj s vrstvami, len ja som si to zatial nenastudovala 🙂) Ale manzel mi stale chce vysvetlovat nejake nove veci, ale ja ked to potom nevyskusam hned na par fotkach, tak si to aj tak nezapamatam 🙂

droby
19. júl 2007

no no na to stahovanie sopm este neprisla 😅
ale kukam hladam obrazky, podklady, tapety a mozem zacat tvorit 🙂
ste ma riadne nakazili od PC sa nehnem 24 hodin denne 😀

mimusiacik
19. júl 2007

🙂 Mna fascinuju portretiky deticiek v lupienkoch kvetov - ako maju huncutky "adusa" a "melory",tak toto,ked raz budem vediet a nauci ma to niektora z Vas ,tak to bude pre mna velka VYHRA a nekonecna radost...

Vkladanie tvare do pozadia inej fotky bez pracneho vyrezu kazdeho vlasku,to je dalsi level,kt.sa mi uz davno nedari zlomit...inf.nie je nikdy dost...

Vrucna vdaka za kazde pismenko...

Uspesny a kreativny den!
🙂 😀 😅 😵

hawra
19. júl 2007

mimisiacik: zalezi na tom aky program mas. Ak photoshop, tak by som ti vedela poradit. Tu je jeden navod: http://digiscrap.baby-cafe.cz/phot_vybery/ - Výběr pomocí lasa.
Pripadne, ak by ti to neslo, mozem poradit online krok na krokom, napr na skype, ale az vecer. V podstate vkladas vyrez fotky do nejakeho pozadia, takze mas dve vrstvy. Ak som spravne pochopila o co ti ide 🙂
Vo photoshope a v scrape ide vlastne o vrstvy. Teda na pozadie sa vklada fotka + dalsie elementy (ozdobky) okolo toho. Takze: jedna vrstva pozadie, druha foto, dalsia vrstva dalsie foto alebo obrazky a tak dalej.

droby
19. júl 2007

mimusiacik vo photoshope existuje pomocka ako lahucko vyrezat tvar z vlasami a nemusis to pracne orezavat, ale ani za svet si neviem spomenut kde to tam je, tam sa ti ta foto ukaze v okne kde cervenou fixou obkreslis vlasy a samo ti to spravi pekny vyrez a vizera to prirodzene. robi sa to tak aj na chlpatych zvieratach, skusala som to a je to fajne...

adusa
19. júl 2007

Vdacna tema, velmi dobra, aj som skusala stiahnut tie podklady ale akosi mi to nejde 😕 .
Chcela som povedat ze velmi zalezi od programu. Ak je dobry fotak a dobry program da sa spravit zazrak 😉 . Ja mam photoexplosion deluxe. Zo zaciatku som nevedela co je na co, ale postupne sa da na vsetko prist...a to som este na vsetko neprisla. Ale rada by som skusila aj ine programy, len sa neviem akosi k tomu dopracovat.
V mojom programe je na vystrihovanie objektu velmi dobra funkcia, len staci ist po okraji s takym obdlznickom(ani nemusi presne) a ta funkcia zachyti presne tu liniu vystrihovaneho objektu, takze to pekne potom obkresli. Velmi tazko sa vysvetluje. To by sme vsetky museli sediet pri tom istom, hovorit si to a hned aj skusat na fotke...

rabiva
autor
19. júl 2007

ahojte, tak v tomto teple sa poriadne ani neda tvorit 😎

Tak dufam ze ste uz skusili nieco tvorit, ak si ale neviete rady, fajn postupy su uz na spominanej stranke babycafe, konkr. link: http://digiscrap.baby-cafe.cz/phot/ V podstate sa prvymi krokmi ucite ako otvorit a vlozit papier a fotku, ako nastavit, resp. zmensit fotku, ako vlozit element, t.j. nejaky kvietok, hviezdicku, maslicku a pod., na konci je tiez postup ako vas vytvor ulozit 🙂
Dalej na tejto stranke http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten... treba zarolovat nizsie, su navody na rozne efekty, kt. sa v PS daju robit.

Hawra::: 😉 dik za link na "lunu" ja som na nu vcera zabudla 😅 este kus rypnem... ukaz svoju galeriu, darmo, tvoje scrapiky su paradne 🙂

Ena::: ty si davas tlacit svoje digiscrapy ako riadne fotky? v akom formate ich mas? riadne ti to vytlacia bez toho aby to nejak upravovali, orezavali?
v PS robim len tie "stvorcove" formaty a tie neviem ako potom vytlacit?
😒

rabiva
autor
19. júl 2007

aha pardon... neumyslene duplikujem hawrin prispevok s odkazom na babycafe 🙄
to je asi tym teplom... 😅

deankavel
19. júl 2007

ahojte baby, tak tie fotecky mate uplne nadherne 😵
ale ja som uplny pc antitalent 😅 neviem stiahnut ani ten photoshop 😅
rabiva nechces prist k nam mi to ukazat? 😅 😉

mimka
19. júl 2007

baby, ja to celý deň skúšam a jediné ku čomu som sa dopracovala, je vložiť prvý papier ako pozadie, potom prilepiť fotku a to vše... ako tam dám tu kvietočku, mašličku a nebodaj ešte písmo??? 😖 som asi riadne nemehlo ale nechápem... 😠 ako mám nastaviť veľkosť, aby to bolo vo veľkosti trebárs fotky o rozmere 10x15 cm? stále mi to hádže svoje rozmery... júúj už som z toho zúfala... to bol čert hoden takej témy... 😀 😀 😵 😎

hawra
19. júl 2007

oki, teda tu je moja galeria 😝 http://scrapbook.cz/galerie/index.php?cat=10107 😕

Ja som zacinala s photoshopom podla toho navodu, co davala link Rabiva, je to celkom pekne vysvetlene i s nazornymi obrazkami.
mimka: rozmery si zmenis hore na liste: Obraz > Velikost obrazu a tam si nastavis vysku-sirku, ale je dobre to urobit hned na zaciatku, lebo potom sa to tazko orezava. Da sa to tam nastavit i v cm, akurat dole treba odskrtnut "Zachovat proporce", aby ti nehadzalo vysku i sirku rovnaku.
Ak chcete online pomoc, tak mi poslite IP so skype ID a pokusim sa nejako. No dnes uz asi nie, som teda riadne pripecena. 😝

rabiva
autor
19. júl 2007

MIMKA::: je si stale nechavam klasicku velkost papierov na 3600x3600 obr.bodov. Nic nikdy nemenim. A fotky a ich velkost upravujem vzdy tak, ze si ju dam otvorit a este predtym ako ju vlozim do papieru, kliknem na hornu modru listu fotky pravym klikom otvori sa ti ponuka Velikost obrazu a tam si to zmenis podla toho ako potrebujes, skusaj urcite to pojde 🙂
NO a kvietocek vlozis tak ze ho musis mat stiahnuty vo formate .png (papiere su v .jpg) riadne cez ponuku otvorit, tak ako fotky ci papiere... no a uz len skopirujes a vlozis do papieru oki?

DEA::: skus cez stranku stahuj.cz, ulozit do svojho pc a potom otvorit a instalovat... nooo mudrujem, instalovanie vacsinou robi moj muzik... ak zas nepojde tak napis, poriesime online 🙂

rabiva
autor
19. júl 2007

Mimka::: a pismo vlozis tak ze si vyhladas na lavej ponukovej liste take T -cko kliknes nan a vznikne ti samostatna vrstva, tam si mozes vlozit lubovolny text, menit pismo, velkost a farbu cez kvapatko ... mas CZ verziu?

mimka
19. júl 2007

jéééééééého, ďakujem vám bambuľky, ste zlatučké... ono to nejako ide, ale na tie vaše dielka potrebujem teda riadny tréning 😎 pokračujem zajtra... krásnu dobrú nocku 😵

ešte raz jedno veľké ďakujem...

ena
19. júl 2007

rabiva; ja robim tie kolaze na rozmer 1205*1795 co zodpoveda priblizne 10*15 cm. takze ked to dam tlacit, tak uz orezu maximalne nejaky milimetrik z niektorej strany..
teraz som dala robit fotky do happy foto, tak uvidime 🙂

Inak, tie kolaze potom dam do kalsickeho zakladacieho albumu a potom mam este kupeny taky dobre hruby album, ma troska tensie strany, skor ako nejaka kronika, ale nie zas celkom tenke, robila som uz takto svadobny album.. No a chcem spravit taky album na styl scrapbook, ale nebudu to jednotlive listy, ale komplet album-kniha.. fotiek sa mi nazbieralo, uz sa do toho len pustit 🙂

Kedysi som davala ramy po obvode fotky, ale ked mi parkrat orezali jednu stranu, tak som s tym prestala.. potom my vysvetlili, ze to robi stroj a ten nezaruci, ze to ten milimeter neusekne..

droby
20. júl 2007

tak som riadne chytena, vcera som postahovala co sa len dalo a vecer tvorila.
no ale su to stale prvotiny tak som aspon poskusala co sa s tym da... od kedy je tato tema neni so mnou doma reci, cumim si do pocitaca a lepim maslicky 😀
ja to chcem dat tlacit normalne vtom rozmere stvorca, ale tlacim si to doma na A4 fotopapier, takze pohoda.
ked si to robite ako stvorce, tak si potom v programe napr fotosope otvorte cisti list A4 a tam prenesne dva stvorce a dajte si to vytlacit ako A4 to by mali spravit vo fotolabe 😉

ena, to happy foto funguje cez net? ze im posles meilom foto a oni ti poslu vytlacene?

rabiva
autor
20. júl 2007

Ena::: no nabuduce skusim ten format a uvidim ako sa mi to bude pacit 🙂 dik za radu

Droby::: ale aj toje dobry napad skusit vlozit 2stvorce na 1A4 hmmm baby super dikes 😉

a aj u mna to funguje tak, ze ked zasadnem k PS neviem kedy prestat, tvorim vzdy vecer, cez den sa pri drobcovi neda 😕 ale to vzdy koncim po polnoci ...

rabiva
autor
20. júl 2007

Droby::: cez happyfoto.sk si stiahnes program a cez neho posielas fotky do firmy a oni ti za par dni poslu vytlacene fotky... no ja som s nimi nebola spokojna, akciovy format 9x13 bol vzdy dost orezany a lieta mi v albume, vlastne je to taky format akoby 9x11 😠

lasenka
20. júl 2007

droby - takze ty si tu ???? 😠 😠 😀 potom nas to naucis v nase teme 😀

bubaczik
20. júl 2007

rabiva caf dosli ti to?este ti poslem,len vcera mi maly zacal plakat,tak bucovi sa nechcelo viac posielat,tak som to stopla 😠

lasenka
20. júl 2007

rabiva - ja som posielala do Happyfoto minuly tyzden, lebo teraz vsetky fotky su o polovicu lacnejsie, tak mi prisla polovica fotiek v jednej velkosti a druha polovica v druhej - nepamätam si presne rozmery tych fotiek... ked som ich objednavala, zaskrtla som len jednu velkost, teraz mam problem s ukladanim do albumu...
droby - tie fotky mi prisli o dva dni 😉

lasenka
20. júl 2007

rabiva - daju sa tie uz novovytvorene fotky vytlacit cez Happyfoto? ak ano, vyzera to dobre?

droby
20. júl 2007

aha takze happyfoto - sama staznost.. a sa mi to pacilo ze im to len preposlem netom a za dobru cenu mi prinesu hotove.

inak je dobre si zistit spravne rozmery, lebo myslim ze aj kazdy fotolab to ma ine... ale 9x13 v skutocnosti nie je 9cm x13cm, ale neviem kolko, ja som chodila do jedneho fotolabu a od nich som mala presne rozmery a viac sa mi nestalo ze by mi to orezali 😉

lasenka
20. júl 2007

droby - ja som s Happyfoto spokojna, prvy problem bol az teraz v lete, mozno maju toho vela

hawra
20. júl 2007

Ahojte, ja som si scrapy davala tlacit, ked bola ta akcia v DM na fotozosit zdarma. Posielala som to tam v povodnom rozmere - v tom stvorcovom, je to trosku orezane, ale pri posielani som to uz videla, takze som tie obrazky poposuvala tak, aby mi ten orez vzal (znicil), co najmenej.
Inak je to vytlacene pekne, je to taky mily albumcek. Davala som to nasim ako pamiatku.
Inak v Happy-foto som davala robit fotky niekolko krat, je to rychle, lacne, ak je akcia, ale raz mi tie fotky prisli hroznej farby, uplne znicene nejakou chemiou, vsetci sme sa do strieborna leskli. 😒 😠

lasenka
20. júl 2007

hawra - kolko stoji scrap?

hawra
20. júl 2007

dobre skusenosti mam s fotostar.sk, fotky poslem netom a v niekorej zberni v okoli si ich vyzdvihnem a zaplatim. Mozno trosku menej pohodlne ako dobierka cez happyfoto, ale tiez sa da. A fotky mi vzdy prisli pekne farebne 🙂

hawra
20. júl 2007

lasenka: nechapem 😉 vytlacenie scrapu? To neviem, lebo som zatial davala robit scrapy len vo fotozosite a to bola akcia zadara.
Inak vytvorenie scrapu ma nestoji nic (robim si ich sama), len kopec casu a stresu. 😀 Rabiva by vedela rozpravat o mojom vcerajsom dese, ked sa mi po celovecernej drine v tej horucave, stratil rozrobeny a neulozeny. 😲 Nastastie pochopil moje infarktove stavy a objavil sa, ked som sla zatvorit photoshop. 😅

droby
20. júl 2007

inak daju sa tlacit aj na strukturovany papier, taky vizitkovy a to si mozte tak ako som spomynala dva stvorce na a4 a nestane sa ze by to orezali apodla mna to bude pekne posobit, kedze aj ten podkladovy papier je taky akoby strukturovany tak topekne ukaze vcelku 😉

lasenka
20. júl 2007

hawra - ahaa, dakujem, pocujem o tych veciach prvy-krat, nerozumiem sa tomu velmi, ale si zlata 😉 a ten fotostar tiez skusim 😉