Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

bolulka
28. dec 2007

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

mozete mi to objektivne zhodnotit - co chyba, co je navyse 😉

kornelia
28. dec 2007

bolulka, je to celkom pekne, no mne tam asi vadia farby, ze neladia moc s oblecenim, alebo neviem ale nieco mi tam bije do oci, mozno ostatne na to pridu, co to je. 😉 ale je to pekne, len by som asi zvolila ine farby ako tu oranzovu.

kornelia
28. dec 2007

Dievcata, viete mi poradit, kde najdem navod na vkladanie novych typov pisma do fontov v GIMPE, pripadne ak niekto vie, poradte, prosiiiim. 🙂 Alebo ako robite, ked pisete suvisle texty, teraz nemyslim na roznu abecedu stiahnutu z kitov, ktore treba skladat zvlast z pismeniek, ale na cely text suvisle, lebo v GIMPE sa mi moc nepacia tie pisma ktore tam su, aj som si stiahla uz nove, len neviem ako to tam dostat, aby som to mohla pouzit. ☹ 😒

bihan
28. dec 2007

Nelly, v PSP jednoducho uložíš písmo do Windovsového súboru na C:Windows/Fonts a tam ho nakopíruješ - v gimpe by sa ti mal objaviť automaciky, ale musíš ho zavrieť a znovu otvoriť, ak si ho pri vkladaní fontu mala Gimp otvorený...

kornelia
28. dec 2007

Bihan, ale co mam s tym suborom urobit, kde ho mam otvorit alebo ako?

kornelia
28. dec 2007

Ja to mam zatial stiahnute len ako kity a ulozene na D-cku rovnako ako tie freebies, a teraz neviem co s tym.

kornelia
28. dec 2007

bezim, lebo nam dosla navsteva, snad to nejak potom doriesime, no zatial dakujem. 😉

bihan
28. dec 2007

Aha, tak to je jasné, že ti to nefunguje! 😉 Musíš uložiť ten malý súbor do zložky, ako som ti napísla C:Windows/Fonts...

erika153
28. dec 2007

ja si napriklad stiahnem font a otvorim si ovladaci panel najdem polozku "pismo" a len tam pretiahnem ti stiahnutu ikonku s pismom...to sa automaticky nainstaluje do systemu a potom uz to mas normalne medzi pismami...

bubaczik
28. dec 2007

erika vydarene..kraasne..a ti snehuliaci su čančany 😵

rebeca10
28. dec 2007

kocky nemate nejaky link na nico disney?

hawra
28. dec 2007

baby, ak ste na toto este nenatrafili:
http://www.digishoptalk.com/gallery/showgallery...
lazzykity je slovenka, vyskytuje sa na baby-cafe.cz a tvori fakt fakt uzasne.

mimusiacik
28. dec 2007

🙂 rebeca
úrosim roluj v celom archive...animovane postavicky z rozpravok,vianocne,bosoracke....
http://digiscrapnathdut.canalblog.com/archives/...

kornelia
28. dec 2007

Erika, bihan, posielam pusinky, skusim to spravit, no mohla som na to mysliet, teda myslela som, len som nevedela, ze to moze byt az tak jednoduche, ja sa furt skrabem z opacnej strany. Dakujem, zajtra to skusim, teraz bezkam poukladat po navsteve. 😉

kornelia
28. dec 2007

No som sa na to rychlo kukla, fakt to vyzera jednoducho, takze zajtra idem na to. A este som sa chela spytat, ze tu niekto pisal, ze to zabera dost miesta, tie fonty, daju sa nejake tie povodne vymazat, ktore nechcem, ide to?Aby mi to zbytocne nezaberalo tolko pamata. Ved potrebujem miesto na kity. 😉 😉 😉

bihan
28. dec 2007

Fonty až tak veľa miesta nezaberajú, ale je ich straše veľa a mne napr. vadilo, že musím polhodinu hľadať nejaký pekný.. tak som zase vliezla do toho adresára - Fonts - a vymazala som fonty, ktoré sa mi nepáčili... a zabralo mi to asi dve hodinky 😀

bihan
28. dec 2007

Ešte k tým postavičkám - nepozerala som odkazy, čo dala Mimuš, ale treba si uvedomiť, že s navjäčšou pravdepodobnosťou nerešpektujú autorské práva a ak ich v nejakom kite použijete a uverejníte to napr. v nejakej galérii, vystavujete sa riziku trestného stíhania 😉

Hawra, ja niekedy fakt žasne, kde tie baby na tie nápady chodia 😵

mimusiacik
28. dec 2007

🙂 pre novacikov rychlejsi vbeh do stahovania - heslo na zamku hladaj v texte vedla obrazku...tu tusim Mallory
http://bluesliders.blogspot.com/search?updated-...

mimusiacik
28. dec 2007

🙂 rebeca...bohuzial,niekde uz paseeee...uz len napisat dizajnerke,alebo od nej kupit,lebo uz nema freebie - zadarmo 😉

kornelia
28. dec 2007

bihan dakujem, tak ja to skusim... 😉

hawra
28. dec 2007

Bihan ma pravdu, s disney a podobnymi opatrne. S autorskymi pravami sa netreba zahravat 😝

jo a Bihan, ja tiez zasnem. Ked budem velka, tiez by som chcela tak vrstvit 😉

rebeca10
28. dec 2007

mimusiacik.dakujem,si velmi ochotna 😉

bihan
28. dec 2007

No, mne sa tie niektoré "preplácané" zase až tak veľmi nepáčia (to myslím všeobecne)... napríklad sa mi blbo tvorí aj z viac než dvoch fotiek, ale ak sa to páči autorovi (autorke)...

hawra
28. dec 2007

nuz, mne sa niektore i pacia, ale ked sa to potom pokusam urobit, tak to mi uz nejde, nepaci sa mi to u mna ☹
Myslim, ze nikdy som nemala viac ako 30 vrstiev. 😝

bihan
28. dec 2007

ja tak jedine ak som mala nejaký dlhý nápis a každé písmenko bola jedna vrstva 😀 Je fakt, že potom to treba kombinovať citlivo - keď si predstavím, koľko času som strávila nad tými jednoduchými kitmi, to by som pri 30 vrstvách asi pracovala na jednom scrape týžeň. 😅

erika153
28. dec 2007

mne sa zasa pacia LO s viacerymi fotkami 😅 sama mam par a patria medzi moje oblubene 😵
a pacia sa mi aj jednoduche s jednou fotkou... ja nejako neriesim, ze kolko coho, len mi musi padnut do oka 😵 ked je krasny je krasny a hlavne milujem zlozite pozadia 😀 je to tak, ze kazdemu sa paci nieco ine, preto mame kazda iny styl 😉 😵

hawra
28. dec 2007

hm, ja som zase na uplne jednoduche pozadia, skor s elementami sa hram a tiez mam rada pestre farby.
Je super, jak si kazdy nasiel svoj vlastny styl 😀

Napr na vcerajsom som robila dva dni, teda dve noci 😝 musela som sa na neho vyspat a potom mi to slo zas lepsie.