Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

bihan
13. aug 2007

Jééj.. Mmem, takto oneskorene gratulujem k návratu z nemocnice, dúfam, že bolo všetko v pohodičke 😉
Hawra, ešte raz vďaka, si fakt poklad 😉
S tou diakritikou je to fakt otras, lebo žiadne ozaj pekné písmo ju nemá, tak väčšinou ak nemám dlhý text, tak si tie dĺžne a mäkčene vyrobím 😝
Inak mám nový letný scrapík http://bihandigiscrap.blogspot.com/

sisidl
13. aug 2007

Ahojte dievcata...pomooooc.. 😀 aj ja chcem take krasne fotecky vyrabat,poradite mi ako????prosiiiim.mam pfotofiltre.Citala som tu o tom asi dve hodky,ale nic...nejde to do tej mojej hlavy.. 😒

rabiva
autor
13. aug 2007

Bihan, výborné, svieže a veselé!!! 😉

Sisidl, čomu nerozumieš? Veď už som ti odpísala aj na IP! Tak pozri.

mimka
13. aug 2007

babuľky... dá sa do photoshopu vložiť nejako český jazyk... mám anglicky a nejak sa mi s tým ťažko pracuje... stále musím mať otvorenú príručku tak radšej robím v gimpe ale štve ma že ten program nevyužívam... poraďte... 😔

mimka
13. aug 2007

inak Bihan, skvelé a šťavnaté a krásne šťastné 😵 😉

hawra
13. aug 2007

Bihan, super, krasne brusko 🙂 vesele fotky super sa hodia k tomu kitu.

mimka, par stran dozadu som davala link na stiahnutie cestiny do PS, ale neviem uz poradit ako to tam dostanes. ☹

rabiva
autor
13. aug 2007

do galerky som pridala 1 moj posledny scrapik, tento template ma uplne dostal, velmi sa mi pacil, ci uz otrhnuty papier alebo elementy, dlho som vahala ci to zverejnit, tak pozerajte kym si to nerozmyslim, povodne to bolo robene len pre fotoknihu...

Bubaczik sa isto potesi 😝 😝

hawra
13. aug 2007

mimusiacik, tesim sa. 😉 Super, len tak dalej.

adusausa
13. aug 2007

Babenky zasa mam otazocku. Ako sa pracuje s template? Musim copy fotku a vlozit ju do neho, alebo opacne? Skusala som to a nejak mi to nejde 😒 .

Bihan super scrapik az mi sliny tiekli 😀 . Rabiva myslis ten scrap zo svadby? Nejaka som mimo... 😕
Mimusiacik cakaaaam na tvoje vytvory a dielka, stale je to lepsie a lepsie 😉

adusausa
13. aug 2007

Inak dnes sa mi znova vymazal ua skoro hotovy scrap 😢 , po hodine roboty, az som skoro plakala... no ale teraz si to ulozim uz pred robotou a viem ze to najdem ak sa nieco stane. Neviem co ma nenapadlo skor 😖

bubaczik
13. aug 2007

rab no co ma ma potesit?ha?myslis toho pana vedla teba? 😀 😀

hawra
14. aug 2007
adusausa
14. aug 2007

Hawra ahoj to je dobre Ty uz vstavas a ja sa este len chystam spat 😀

adusausa
14. aug 2007

Dik za link, si poklad 🙂

adusausa
14. aug 2007

No len dufam ze tie skratky Ctrl G a E funguju aj v paintshope 😝 , ak nie tak zas mi to zobere chvilu na to prist. Ale aspon sa mozno nieco ine naucim pritom 😀

adusausa
14. aug 2007

prepacte za moju gramatiku a skladbu mojich viet, je to hruza, ked si to spatne citam, vsetko poprehadzovane 😲

hawra
14. aug 2007

adusa ahoj, hej pijem rannu kavu, tak rychlo citam, co nove. :-P
Inak ja tie klavesove skratky nepouzivam, nemam teraz otvoreny PS, ale malo by to byt len o tom, ze si otvoris template, vlozis tam napr. papier, kliknes na vrstvu s template, das oznacit hulkou ten tvar, kliknes na vrstvu s papierom a das delete, ak by ti to zmazalo prave tu cast, co chces zachovat, tak treba pred zmazanim dat vyber > doplnek, aby to oznacilo prave tu druhu cast. No, asi nic moc zruzumitelne, ale co by ste chceli o 6:40h rano. 😀
Skus mrknut i moj blog, uplne prvy (najstarsi) prispevok je navod na otrhany papier podla template, princip je tam rovnaky.

adusausa
14. aug 2007

jeeeej diky, pomohla si, moje vysvetlovanie je hruuuza, Vy baby ste rodene ucitelnice 😀 😀 . Dobru chut ku kavicke mna caka za 7 hodin 😉

hawra
14. aug 2007

tak zelam vsetkym pekny den, ked bude cas, mrknem na vas z roboty. 🙂

adusausa
14. aug 2007

Podarilo sa mi nieco ako ten prechod, neviem ci to bude fungovat aj ked to skusim priamo v scrape 😒 , dufam ze ano. Ale az zajtra, ja idem spat. Dobre rano vsetkym prajem 🙂 😵

mamacat
14. aug 2007

adusa co ty tu este strasis 😕 ?

adusausa
14. aug 2007

ja som hroznaaa, stale som na tom programe 😕

rabiva
autor
14. aug 2007

bubaczik 🙂 no hej myslim toho pana v okuliaroch co sa tak dolezito tvari 😝

adusausa: zas dalsie vydarene dielko! drzim palce s template, ja ich mam celkom rada 😎 a hej hej myslim ten scrap zo svadby

bihan
14. aug 2007

Adusa, rovno ti môžem povedať, že ti to v paintshope nepôjde, ja som sa natrápila hodiny, kým som na to prišla 😠
Systém je iný, čarovnou paličkou si označ objekt, ktorý chce oreza, prelož ho papierom (resp. farbou, ktorú chceš do svojho scrapu), daj Výber - Invertovať (alebo také niečo nájdeš) a Vymazať.. daj si pozor, aby si pracovala s "tvojou" farebnou vrstvou... horšie je, že sa nedajú robiť v PSP tie tieńované prechody ako sú v Rabivinej templates na kvietku.. teda možno dajú, ale na to som ešte neprišla 😅
Inak, Ivi, tá templates sa aj mne strááásne páčila, mám ju uloženú 😉 krásna rodinkovská foto 😀

hawra
14. aug 2007

pocuj, bihan, teba co zavialo do takej dialky? Uz davno som sa chcela opytat. 😀 Za manzelom si sla? To sa velmi casto na rodnu hrudu nedostanes, co? Cista exotika 🙂 ani dominikansku republiku netreba 😀 😉 😀 😉

bihan
14. aug 2007

No jo, tí návštevníci z Reunionu na tvojom blogu, to som zrejme ja 😝 Za manželom ma to zavialo, ale keď sme boli v Dominikánskej republike, ešte som nemala ani tušenie, že sa niekedy presťahujeme na druhý koniec svete... mi to oznámil asi 2 týždne po dovolenke.. fakt sila.. manžel je námorník (teda informatik v námorníctve, aby som nepreháňala), takže máme aspoň zaručené, že budeme vždy pri mori, ale žiadosť do zámorských teritórií si podával snáď ešte pred tým, ako sme sa spoznali. (Inak keby mi pred pred pár rokmi niekto povedal, že si vezeme frantíka, tak by som ho vysmiala do modra 😝 )

hawra
14. aug 2007

parada, bihan.
Hm, takze je sanca, ze sa budete zas stahovat? Hm, tazky zivot, ale zase co by sme pre tych chlapov neurobili, ze. 😝
Urcite to tam mate krasne, rada sa mrknem na nejake foto.

bihan
14. aug 2007

Vzhadom na môj stav sme toho ešte veľa nenacestovali (prisťahovali sme a pred dvomi mesiacmi), takže keď niečo bude, určite to spracujem do nových scrapíkov, lebo už odmňa každý pýta foto a furt nič nemám...
Mali by sme tu ostať 3 roky (možno 4, ak budeme mať šťastie), ale sťahovanie mi nevadí, skôr by mi vadilo ostať roky na jednom mieste 😀

kattom
14. aug 2007

re: mimusiacik "pracujes s magic photo editorom pri trik efektoch toho slimacika ci minitatrovky"

robim s photoshopom - mam ho stiahnuty iba dva tyzdne a stale neviem, na co su vsetky funkcie 😒 . ale ucim sa rychlo. fotomontaze som robila cez vrstvy a s gumou. ale uz mam najdeny tutorial, ako to robit rychlejsie.

nemate niektora link na tutorial/navod, ako robit rozne kvetinky? (mam sice postahovane, ale ja som skor clovek, co si vsetko robi sam a uci sa na tom)

adusausa
14. aug 2007

Bihan ten prechod musi nejako iiiiist, aspon dufam, vcera som sa natrapila na prechode iba na fotke 😝 , este dnes skusim nieco... je to tazko ked nema kto poradit z nasho programu, musime na to prist same. Ked na nieco pridem, dam vediet 😉 . Hladala som nieco aj na nete ale nasla som len diskusiu ludi co robia s fotoshopom 😅 (to je ale prekvapenie, co? 😀 ).

Dakujem vam za rady mimochodom 😉 😀 . Bihan mne slo v template vlozit prvy podklad, ten tam siel bez problemov, horsie to bolo potom s fotkami ich tam vlozit. No nic budem sa aj dnes trapit.