Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

bihan
14. aug 2007

Ja som ani tak nemyslela prechod, ale tieńovanie.. jednoducho na ten kvietok z templates ako použíla Rabiva, by mi bola čarovná palička nanič, lebo mi to nevyberie celý tvar a orezávanie podľa templates v PSP neexistuje (teda zatiaľ som ho nenašla).. prechod ide hladko - pomocou Opacity (netuším, ako sa to povie po čestky, ale predpokladám, že máš angl. verziu, takže to neva 😉)...
Čo sa týka tutoriálov, tak ich je fakt minimum, už som hľadala ako blázon a našla som toho strašne málo, ale väčšinou ak pozeráš tutorialy na PS a hľadáš niečo podobné v PSP, tak to ide bez problémov... Napríklad už viem, ako robiť písmo podľa sablóny (resp. do určitého tvaru 😀), ale animácie - blinkies, sa mi asi nebudú dať vyrobiť, lebo aj v PS sa musíš prekliknúť do iného programu, ktorý je väčšinou s Photoshopom (Image ready, ak sa nemýlim)...
K PSP je Snapfire, ale tam som nič také nenašla... no nič, aj tak sa mi zdá PSP oveľa prehľadnejší než PS a ľahko sa s ním pracuje (hlavne kôli tej spodnej lište s adresármi a kopou iných vecí, ale to už poznáš sama 😉)
Jú, a možnosti úpravy fotiek ako napr. make-up a bielenie zubov urobili z fotky na naše svadobné oznamko dokonalý obrázok, ale psst.. ja som dokonalá vždy 😉

hawra
14. aug 2007

opacity je krytie 😉

hawra
14. aug 2007

bihan, tak mi vrta v hlave ten vas PSP a templates. Nechapem pri ktorom kroku to potom uz nejde urobit, ked vrstvy podporuje, carovnu palicku mas, tak kde je problem? hmhm, jedine ze podla toho co pises, carovna palicka nerobi to co carovna palicka v PS.
Este mi napada, opisem to na priklade toho rabivinho template: nastavis sa na vrstvu s kvietkom, vezmes palicku a kliknes nie na kvietok, ale na tej vrstve mimo kvietku. Tak by sa ti mal vybrat vsetok priestor mimo kvietku a potom klik na vrstvu s farebnym papierom a dat delete. Ide o to, ze ked si i v PS kliknem na tu vrstvu s kvietkom, ktora je tienovana (teda, ze to nie je jednoliata rovnaka farba, ale rozne tony farby), tak mi ta palicka vyberie, len tu farbu ktora je rovnaka a vyzera to potom akoby z toho kvietku vybrala kusok tu a kusok tam a tak to nemoze fungovat.
Ak z tohto vyjdete, tak to bude zazrak, si pripadam jak hotentot, ked to po sebe citam.
A na to pismo som zvedava, ako sa ti to podarilo do tvaru 🙂

bihan
14. aug 2007

Presne viem, čo máš na mysli 😉
ono s orezaním tvaru kvietku z farebnej vrstvy by nebol problém, problém je v tom, že sa orežú len okraje - ako keď to ručne vystrihneš z farebného papiera... nemáš tam lupienky, textúru.. len ten obrys

hawra
14. aug 2007

no ale ved o tom je template, ci nie? Vystrihnut to podla tej predpripravenej sablony.
Ten kvet bol asi blby priklad.
asi mi doslo..., rabiiii, ako si urobila ten kvet? Obraz > prizpusobeni > odstin a sytost > a zaskrtnut kolorovat?
Rabiva ten kvet podla mna len jednoducho zafarbila.

bihan
14. aug 2007

jáj... stým písmom som včera len testovala, ako sa to robí v PSP - tiež je to písanie podľa stopy, dá sa to nastaviť v okienku pod vrstvami (nie vedľa ako v PS a inak sa to volá, ale je to o tom istom 😉... len som zatiaľ prišla len na písanie podľa pera - napríklad srdiečko ešte nemám zmáknuté, lebo to je tvar, ktorý by som musela vybrať ako výber a s výberom mi písanie do stopy nejako nefunguje (možno funguje, len som ešte neprišla na to, ako).. ale ja sa nevzdám 😀

bihan
14. aug 2007

aha.. to mi vôbec nedošlo, že kvietok je možno len nafarbený 😅
Lebo inak s templates nemám problém, Vybrať - Zmazať...

hawra
14. aug 2007

a mne nedoslo, ze ti vlastne ide presne o ten kvietok. 🙂 Som si myslela, ze vseobecne s template mate problem v PSP. No hlavne, ze sme na to prisli. 😀

adusausa
14. aug 2007

No citam citam a som z toho zatial jelen, ale dobre tipy ste hodili uz to len skusit. K PSP bolo aj train video... no ale od veci, nic mi to nepomohlo 😠 . To pismo do kruhu som este neskusala...

adusausa
14. aug 2007

myslela som training video 😀 Tento MK je zasa nejaky pomaly, vsetko dlho trva 😕

bihan
14. aug 2007

Hej hej, už mi je všetko jasné 😀 Ja som si myslela, že PS je taký macher, že vlastne z čiernej a šedej na kvietku urobí odlišné odtiene podľa papiera 😝
Adusa, na train video sa vykašli, radšej si zapni pomoc - ke´d klikneš na nejaký nástroj, zobrazí sa ti menu a ponuka, čo sa s tým dá robiť... mne to na začiatku dosť pomohlo 😉

bihan
14. aug 2007

hej..na to vlakové video som sa chytila aj ja 😅

hawra
14. aug 2007

no bihan, PS je sice dost velky macher, ale zas az tak 😝 hihi

rabiva
autor
14. aug 2007

🙂 caute zienky, takze dnes na pretras bol ten kvietok 😀 😀 jasnacka, hawra utrafila, kvietok bolo kolorovany 😅 a potom trosku tienovany... inak ostatne ako podklad, odtrhnuty papier aj ornament su carovnou hulkou, no jooo zas som sa makala 😝 😵 ale skusala som ten kvietok spravit cez car.hulku a doplnit tam nejaky papier, ale bolo to strasne zdlhave, kazdy jeden lupienok zvlast urobit... to sa mi nechcelo 😕 ale nabuduce uz nieco svoje vytvorim, slubujem 😎

adusausa
14. aug 2007

Ahojte. No skuuusala som ako o dusu, a aj ked sa mi uplny prechod nepodaril. Ale hroznou cestou som to dosiahla. Najprv som si upravila cisto len fotku a potom som ju dala do scrapu a upravovala gumou. Ale aspon nieco. Ako sa ta specialna funkcia vo PS na prechod vola po anglicky? Netusim ci to je niekde schovane aj v PSH.

bihan
15. aug 2007

Adusa, o aký konkrétny prechod máš záujem? niečo ako okraje rozmazané do stratena?
Najjednoduchšie a to robí ako Výber - Laso a hore v nastavení nástroja si dáš Prograssivity - tak na nejakú 20-ku, možno viac, o okienko ďalej si nastavíš zjemnenie (vlastne toto sa dá robiť aj s hranatým výberom, ja som tak napríklad orezávala fotky na scrap s mojou mačkou, ak si myslela niečo také) a iba označíš... veľmi sa nemusíš trápiť s tým, že je výber "hrbolkavý", práve to prvé nastavenie ti potom spôsobí, že budeš mať ten výber s jemným prechodom a "do stratena".. potom už len výber zkopčiť a prilepiť na scrap 😉 S gumou je to poriadna makačka 😅

hawra
15. aug 2007

ahojte baby, dobre ranko.
Chcela som len napisat, aby ste sa pokojne pridali, pytali sa, ci pochvalili vytvormi i tie, co ste Rabivu alebo mna zatial kontaktovali len cez IP, radi vam poradime, ak budeme vediet, ved vidite 🙂 snaziiiime sa.
Ked kritizujem (ble skarede slovo), tak to nie, ze by som vas chcela zdeptat, ale naopak. I ja som robila a stale robim chyby, keby ste videli moje prve vytvory, ach jaj. 😀 A stale mam co vylepsovat.
Takze koncim s monologom a tesime sa na vas.

nika.r
15. aug 2007

krásne vecičky ste porobili. Všetky. 🙂 Ja vám nestihám. Všimla som si v albumoch viacerých dievčat, že skúšajú upravovať fotky...zaujímavé je na tom to, že každá má svoj vlastný štýl...a všetky sú pekné...

ja teraz nemám veľa času sa tomu venovať, ak budem mať nejaké nové výtvory, za ktoré s anebudem hanbiť, tak ich ukážem 😉

rabiva
autor
15. aug 2007

ahojte, juuj dnes nejak ticho... ani ja nemam nic nove 😒
tak len sup link na dalsie freebie

http://www.iireproductions.com/design/freebies_...

tvoreniu zdar 😉

bubaczik
15. aug 2007

no rabi uz som na to prisla 😀 ale pokial som na to prisla,aaach jaaj 😝 ale tvoj popis prace som raz dva pochopila 😉 tak kuk na moj vytvor,nie je 100%,ale uz sa mi nechcelo to opravovat 😒 boli ma ruka od gumovania 😔 gumovala som jak šarkan 😀

rabiva
autor
15. aug 2007

no vidis ide to! segin tien nase deti, ani by som si nikdy nepomyslela ze ich dakedy budeme gumovat 😅

bubaczik
15. aug 2007

sak teraz budem šicko gumovat 😀

bubaczik
15. aug 2007

no a mozes zas poslat nejaky popis dalsej prace 😀 ja sa raz dva naucim.. 😀 ale teraz idem cakat poistovakov,bo pridu na obhliadku,bo nas vytopilo 😠

bihan
15. aug 2007

Ahojky babulky, tak som práve "vykúzlila" niečo z našich posledných fotiek z ultrazvuku a pridala som jednu maličkosť.. možno sa bude hodiť do vašich babyscrapíkov 😉
http://bihandigiscrap.blogspot.com/

luculka
15. aug 2007

ahoj bihan...krááása uz som to okukla v tvojom albumiku...malinkatá bude mat krásnu pamiatku 🙂

hawra
15. aug 2007

bihan, vyyyborne 🙂
ak chces, tak hodim na svoj blog odkaz na tvoje freebie, hm?

luculka
15. aug 2007

babule ako hosim scrap spät do PS....ked ho chcem opravit...teda som ho tam hodila ale neslo mi s nim pracovat 😒 DAKUJEM 🙂

hawra
15. aug 2007

luculka, do scrapu sa mozes vratit a pracovat s nim, len ak si si ho ulozila ako .psd Ak si to dala ulozit ako .jpg tak s tym uz nic neurobis. ☹

adusausa
15. aug 2007

Bihan hladala som to prograssivity ale nejak som to nenasla. Kde to presne je prosim Ta?
Krasne freebies... sikulka si 😉