Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

adusa
16. aug 2007

Hawra, Rabiva, Bihan, ako sa daju robit freebies a kity? Vy ste to uz odskusali. Trva to dlho? Mozno by som nieco spravila, len netusim kde sa to mozem dozvediet ako sa to robi...

froschka
16. aug 2007

baby vy ste take proficky nadherne scrappy mate,ja sa kam na vas hrabem 😅 ale odkukavam linky a snazim sa aj ja neco porobit ale asi to musi mat niekto v krvi

adusa mas prenadherne fotecky

hawra
16. aug 2007

nuz, adusa, co by som ti k tomu... 🙂
Obcas mi padne do oka nieco, co by sa mohlo hodit, tak to naskenujem, pripadne odfotim a trosku sa s tym pohram v PS. No nemyslim si, ze mi to nejako dlho vydrzi a uz vobec, zeby zo mna bola nejaka dizajnerka.😀 Na to nemam dost napadov.
Takze presny navod ti asi nedam, lebo ho sama neviem.
No je to mile, ked vidim pouzitu nejaku moju vec.
A ci to dlho trva...no je to piplacka. Ale niekto robi i scrap 2 a viac dni, takze to sa neda tak povedat 😀

kattom
16. aug 2007

adusa - na tejto adresa najdes tutorialy/navody, ako robit rozne veci a triky vo photoshope:

http://photoshop.szm.sk/ -tu je troska v slovencine

a na tejto adrese je ich velmi vela v anglictine: http://www.rnel.net/tutorials/Photoshop

ja sa snazim ucit robit rozne veci prave takto. sice mi to velmi nejde, mam photoshop iba 3 tyzdne a pri pocitaci sa neda stale sediet a casovo je to narocne aspon pre mna - a este nepoznam dobre vsetky funkcie, tak hladam a patram podla navodou a ucim sa. snad ti to pomoze. (spravit kocku mi trvalo asi 20 minut a kockovy scrap -ak sa to tak da nazvat som robila asi 2-3 hodiny)

kattom
16. aug 2007

ahojte este by som sa rada spytala babeniek "proficok a senioriek" v scrapovani. aku velkost dokumentov/noveho suboru si zadavate, ked robite novy scrap?
ak si scrapy tlacite - davate to na A4? a davate si niektore scrapy robit aj ako foto napr. 10x15cm? viem, ze niekto tu spominal aj fotoknihu, ale to mi potrva, kym tych scrapov (a dobrych scrapov) budem mat viac, aby mi to na fotoknihu vyslo

hawra
16. aug 2007

nuz, s PS robim 8 mesiacov a na vyrobu vlastnych elementov sa teda necitim.
Inak na tu kocku existuje v PS akcia, stiahnes si ju, vlozis do PS, otvoris si fotku a uz len spustis akciu a kocku si samo urobi.
Tu najdete aj ine akcie (puzzle, ohnute rohy, znamka a podobne): http://www.panosfx.com/index.php?option=com_con...
Ohladne velkosti scrapu a nasledne tlacenia sme sa bavili na strane 2.
Osobne to nechavam velkosti ako je papier 3600x3600, na fotozosit je to v pohode, inak tlacit som to zatial neskusala.

rabiva
autor
16. aug 2007

Ahojte. Adusa, krasne nove LO, paci sa mi ze mame kazda svoj styl a je to vidiet 😀 inak ja freebie nerobim a ani neviem ci niekedy zacnem, takze v tomto neporadim...
moj novy scrapik najdete v galerke v albume Leto2007... nic narocne ale aspon to nie je template 😅 dobru noc

mimka
16. aug 2007

ja dávam tlačiť fotky v happyfoto...v rozmere 13x19 cm...a rozmer scrapu na začiatku zadávam 600x400 a mám ich aj v albume "drahý v zelenom a ja vyhodená z mora..." fotka vyzerá ako pohľadnica - super... 😎 Teraz má happyfoto 50% zľavu myslím ešte do zajtra...tak šup šup niečo objednať...

len pri tých veľkých fotkách mám problém zohnať fotoalbum...neviete o niečom na nete? už som zúfala...stále kúpim svadobný a opravím si prvú stranu, ale už ma to nebaví... a menší rozmer fotky nechcem... 😖

adusa
16. aug 2007

Katkom dakujem za linky 😉 , pozriem si ich. Ja sa pytam, lebo nemam ani sajnu ako to tie proficky robia 😨 ... ale niektore su uplne naaaadherne, no proste parada... , mozno jeden den ked nebude do coho pichnut tak skusim.

rabiva
autor
16. aug 2007

Kattom, tiez v PS nechavam vel. na 3600x3600 a ked potom hotovy scrap v jpg chcem dat do galerky, zmensim si ho na 500x500...
Zatial si chcem dat urobit cewe fotozosit neskor budem robit kalendar na r.2008 tak potom zmenim rozmer, skusim ten co pise mimka 600x400 a vytlacit ako 13x19 🙂

adusausa
16. aug 2007

Froscha dakujem 😉

mimka
16. aug 2007

no teda, že 8 mesiacov práce so skrabukom... ja ešte len tri týždne a to už kvôli nemu nemôžem spávať... a to nehovorím o tom ako na mňa drahý zazerá keď sadám k noteboku. 😝 😅

adusausa
16. aug 2007

Takze ked to mam ulozene len ako stvorec tak uz s tym asi nic nenarobim a musim to vytlacit len tak?

mimka
16. aug 2007

adusausa asi tak... mne to zvrchu a zo spodu zrezali a vyzeralo to strašne... 😝 😠 tak som to tlačila doma na A4 pôvodnú veľkosť a potom obrezala, ale tiež to nie je ono, lebo sa to dá zakladať jedine do albumov s prilepovacou fóliou... a akosi mne osobne viac vyhovuje formát fotografie...

Ešte som myslela že si kúpim nejaký pekný hrubý pamätník a tie kockované scrapy si tam budem lepiť ale nejako neviem...sa rozhodnúť... 😎

adusausa
16. aug 2007

aj som si tak myslela s tym orezanim, uz to nie je ono. Mimka hod do albumu nejake tie Tvoje kockovane scrapy 😉

mimka
16. aug 2007

mám v albume...mrkni... 😵 ale radšej robím tie fotkové

rabiva
autor
17. aug 2007

ahojte, dnes nejak tisko, tak len pridavam odkaz na polaroidove ramceky a tie su tam nejake dalsie freebie... http://craftyscraps.blogspot.com/2007/08/polaro...

a rozvrhnutie stranky ak by ste si nahodou nevedeli rady, tak par tipov na:
http://www.scrap-maps.com/

rabiva
autor
17. aug 2007

no a tiez krasna stranka, s krasnou galeriou (Album photos) pre inspiracie:

http://blogduscrap.canalblog.com/archives/2007/...

😎

neka
17. aug 2007

Ahojte,
najprv sa vam musim velmi, velmi 🙂 podakovat, vdaka poslenej debate o rozmazavani fotiek som konecne tuto funkciu objavila aj vo svojom programe, co som si povodne myslela, ze ju nema, ☹ a bolo mi to luto, lebo sa mi tento sposob tiez pacil. 🙂 .
Hawra, tak stranocka na kocku a ine efekty ja nadherna, nevies nahodou, ci take nieco neexistuje aj pre pr. PhotoPlus 6.0 ?Je to celkom dobry program, ma vela podobnych funkcii ako PS.
A vidim, ze pribudlo zase vela krasnych scrapikov. 🙂
Ja som si prave dala vo Fotolabe urobit na skusku par kusov scrabikov vo formate A4, tak uvidim ako to dopadne 🙂 .

neka
17. aug 2007

A este zopar noviniek 🙂

mimka
17. aug 2007

ešte k tým efektom z hawrinej ponuky... stiahla som si napr. kocku, pridala do programu ako to tam píšu a ako to mám ďalej použiť... neskúšali ste to niekto? mne to stále vyhodí prázdnu fotku a plno ponúk na prácu... čo robím zle? 😝

hawra
17. aug 2007

Po stiahnuti do PC, natiahnuti do PS, otvorit si fotku, s ktorou chceme pracovat, ked sa pozriete na to okienko vpravo ako mate historiu, tak hore druha zalozka vedla historie su Akce, tak sa prekliknut tam a zobrazi sa vam zoznam akcii, ktore v PS uz mate. Tak si podla nazvu vyberiete akciu, ked na nu kliknete, rozbalia sa vam riadky podtym. Po klinuti na hned prvy riadok sa zjavi (tak ako napr na prehravaci, taka sipka doprava, ze play 🙂 tak to je spustit akciu. A uz to robi samo, zastavi sa to len obcas, ked potrebuje nieco potvrdit a potom na konci.
Nefunguje to dokonale vzdy, ale da sa.
Lepsi popis, vecer.

Neka, pozriem ako je to s tym tvojim programom.

mimka
17. aug 2007

hawra díky už sa teším ako večer oskúšam, polovička má druhú nočnu, tak na mňa nebude čudne zazerať... 😀

aj ja mám potlačené foto v A4 a v klip ráme a vyzerá to super...

rabiva
autor
17. aug 2007

baby ja si asi spravim tabulku kto v akom programe robi, lebo mam v tom mierny hokej 😒

ale k formatu A4, prave som sa dozvedela... ak chcete robit scrapiky a potom si ich dat vytlacit ako to spomina Mimka, zadajte po otvoreni PS Subor-Nový a rozklikom na Nastaveni vyberte A4... 😎 rozlisenie dajte 300dpi...
V takom formate budem robit tie kalendare, a tak isto su robene kalendariky na baby-cafe 🙂

mimka
17. aug 2007

rabiva, presne tak... a odkiaľ text do kalendára, tiež z baby-cafe? 😵

mimka
17. aug 2007

hlásim sa prvá do tabuľky...

--- GIMP
--- PhotoShop

😵

Kto je ďalší? 😀

mimusiacik
17. aug 2007

🙂
Zoner Photo Print
Photo Frame Show
Magic Photo Editor
🙂 😀 😅 😵

hawra
17. aug 2007

mimka, vidim, ze puzzle si uz vyskusala, sikula 🙂

neka, ja ti teda neviiim, ako je to s tym tvojim programom. ☹ Ci to vobec take veci robi...
Nasla som nejake akcie a stopy pre Ilustrator a pre PaintShop, ale fakt nemam skusenosti, takze neviem neviem... ☹

neka
17. aug 2007

Hawra,
dakujem, ze si sa na to pozrela, bohuzial nefunguje mi ani jedno. ☹
Inak je to celkom dobry program, zatial co ste pisali a radili si, vie to robit aj moj, akurat pisat podla cesty sa neda (asi), zatial som to nikde neobjavila 😒 , no a tieto posledne efekty to asi tiez nevie robit, skoda.