Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

janullka
28. aug 2007

hawra
to gumovanie som skusala vygumovalo to ale nebola ta struktura taka ako podkladovy papier ☹ ☹

ivush
28. aug 2007

Babenky, chcem sa vás opýtať jednu otázočku...zdá sa, že mnohé z vás robíte digi scraps vo Photoshope...Photoshop, ale nie je free program, to ste si kupovali platené full verzie ? Alebo ako vám ten programík funguje? ďakujem 🙂

janullka
28. aug 2007

mozete mi dat daky link na kalenndar v slovencine 😵 😵 😵 😵 dakujem pekne

hawra
28. aug 2007

janullka, tak pravdepodobne si nastavena na zlej vrstve. Ked mas ten podklad jednu vrstvu, foto druhu vrstvu a chces zmazat nieco z foto, musis byt nastavena na vrstve s fotkou. A tak ti ten podklad ostatne neporuseny.

janullka
28. aug 2007

no ja som to skusala na novej fotke lebo uz to mam v jpg aj tak mi to robilo
vies ja som zaciatocnik amater takze asi tak
😒

hawra
28. aug 2007

ukana, preco blbsie? Toto nechapem, mas tu medzi nami taky pocit, ze niekoho povazujeme za blbsiu?
Myslim, ze sa kazdemu snazime pomoct, kolko len vladzeme. Ak hocikto potrebuje pomoct, staci napisat. Niekolko bab tu uz vydrzalo a aha, sikulky sikovne, co si same dokazali vytvorit.

Osobne sa mi blikajuce srdiecka velmi nepacia, ale kazda mame iny pohlad na to co je pekne a to je na tom to dobre. Tiez viem, ze nie kazdemu sa paci moj styl...

pavlita
28. aug 2007

🙂
ahojcek, rabiva, zdravim ta, ja som ta pavlita z mamaaja a vidim, ze tu je debata digiscrapbook uz vo velkom rozbehnuta...a tiez by som velmi chcela ten link na kalendar v slovencine...

ukana
28. aug 2007

hawra, ja som to nemyslela tak ,ze niekoho povazujete za blbsie 😀 ved vidim ze si tu pomahate pri kazdom kroku 😉
to bola zatial jedina stranka, ktoru som zvladla. Mne osobne sa blikajuce veci tiez nepacia, ale mam z nich radost, lebo som dokazala ich nalepit na fotky!!! 😀
ja som z tych ostatnych veci fakt mantinel 😀 , tvoje fotky su uzasneeeeeeeeee, no co uz , ked budem velka, aj ja sa naucim 😀 😀 😀
Ja by som potrebovala, aby pri mne aspon zozaciatku niekto sedel a vysvetloval.
Tak len tisko zavidim ☹
Vsetky vase fotky poctivo studujem, ake su pekne 😉

mimusiacik
28. aug 2007

🙂 Pavlita - vitaj,tesime sa kazdej novej tvorivej sikulke...povzbudzuj nas prosim svojim cennym infom a inspiruj svojimi dielkami - neuveritelne to potrebujeme! 🙂 😀 😵

renca 30,meggi,ukana...fiiihaaaa...+ dalsie sikovne bambulky,kt.komplikovane nicky som uz zasklerosila...

hawra,vdaka za ochotu,preveeelmi potesila - tesim sa na 1.lekciu ako na spasenie...

papa

hawra
28. aug 2007

ahojte, dnes asi len na skok, nebudem pri PC. ☹
Pavlita, vitaj, tesime sa.
Ukana, dakujem za pochvalu, a ak budes potrebovat pomoc, pokojne ma kontaktuj, pomozem.
Link na kalendar v slovencine nemam, nic take som nenasla.
No mam to co som robila pre seba, tak ak sa vam paci a chcete ho, rada sa podelim. Ale asi az zajtra, ok?
papa a tvorivy vecer zelam 🙂

pavlita
28. aug 2007

Dakujem za privitacky... 😅

Hawra, velmi sa mi paci ten, co mas ty, budem cakat trpezlivucko...

mimusiacik
28. aug 2007

🙂 Ahojte bambulky,
z navodu macku som uz bola riadne mimo,tak som klikla uplne na prvu stranu temy - uplne dole dala hawra link na navody a medzi nimi som nasla nielen tu cicanu ale i pracu s photoshopom 1,2,3,4,5...citala ...snad o nieco viac sa dozvedela,fakt neviem ako ,ale podarilo sa mi prerobit ten fialovy vytvor s maslou - konecne som fotku dala pod ramik a vyskusala i pismo a jeho farbu...len na zmenu velkosti sklonu pisma som este neprisla...lebo mi ten co je - zatial vadiii...neladi...

mimusiacik
28. aug 2007

🙂 adusausa a meggi - tutifrutialafleee ...NO.1*!!!

....cosi bajecneee.... 😉

meggi
28. aug 2007

mimusiacik - dakujem za pochvalu, to su moje prvotinky a rychlovky robené iba od včera, takže mnohé su nedorobené a chcem ich ešte dorobit...
Tvoje výtvory aj adusauskine su vyborné a samozrejme aj mnohých šikovných maminiek vdaka ktorým pribudajú na fore krásne výtvory. 🙂 Len tak dalej šikulky 😉 😵 🙂

mimusiacik
28. aug 2007

🙂 Tesime sa z toho ako zo vzducholode pri premiere...cooo?...tolko casu...citania...pokusov a omylov...zacinania od znovu...vieme ako by to malo vyzerat,ale ta cesta k tomu!!!a ked sa aspon kusocek podari...clovek je blazenyyy...

meggi - kalendar je BINGO,brutal bombovy...paradaaa...

rabiva,hawra - dalsie stranky Vasich kalendarov opat nazhavili...asi vyskusam i ja...hoci som to nemala v plane,lebo ked,tam nie su mena,je mi to na nic...tak uvidime...

Lubezne deticky - nech sme vsetci zdravy!!! 😵

mimusiacik
28. aug 2007

🙂 meggi...teraz opat pozeram...ved ty mas i mena...prepac,ale za posledne 2 tyzdne ponocovania pri PC,mi oci uplne odisli...fakt mate sikulky - skvele napady,kt.posuvaju davy do predu...vdaka!

grimasky tvojho drobceka su cool,zrkadla nemaju chybu...skratka LUBEZNE!

meggi
28. aug 2007

mimusiacik - to je výtvor jedného namakaného informatika, ktorý zostrojil tento kalendár v exceli na niekolko rokov dopredu, automaticky to prepisuje dni v jednotlivom roku, ktorý si navolíš. Je výborný, robený na stranu A4, dajú sa tam dopísat doležité dátumi narodenín či menín. Ak by mal niekto záujem, prepošlem ho do mailovej adresy, ked mi napíšete IP. Ja sa chystám urobit kalendár a darovat ho pod stromček na vianoce rodičom a svokrovcom.

mimusiacik
28. aug 2007

🙂 meggi - zdravime excelentneho machra,povedz,ze jeho praca priniesla osoh v podobe obdivu,uznania a velkeho bravooo!Velmi prakticke a vydarene...
+ tvoj scrap a carovne babo a ...radosti niet konca kraja...

tak idem dalej opravovat tie svoje stvorce z magic editoru photoshopom...
ktovie ci sa mi podari rozlustit system uzamknutia hotoveho pozadia(zistit ci to len ten hotovy nahlad mi zamkne hned na zaciatku a uz potom neviem posuvat vrstvami - mozno tu zahadu i vdaka Vam rozlustim)+ ako sa pouziva to ocko na spriehladnenie vrstiev + ako hybat pismom - menit jeho sklon...

Cauenko!
Dobru noc... 😔

meggi
28. aug 2007

mimusiacik - ja ho osobne nepoznám, ale suhlasim s tebou. Našla som si jeho prácu na internete, tak som si to dovolila stiahnut 😉

janullka
28. aug 2007

babenky ako urobim vyrez z obrazka

mimusiacik
28. aug 2007

🙂 janulka - nie je take nieco nahodou v tom navode s tou mackou - niekde treba odkliknut oriznout - nepozries ten navod na babycafe z prvej stranky?,tusim tam som to videla,ale ci je to to co potrebujes neviem...

no ...uz dokazem presuvat vrstvy...predtym som nepotvrdila ulozenie fota do podkladu ENTEROM a preto to neslo(aspon si myslim)...
zatial stale neviem ako spriehladnim obe podklad i foto,aby som videla ci dobre posuvam,ci sedi na milim...ked uz odkliknem enterom,uz sa neviem vratit spat...ci len escape?

mimusiacik
28. aug 2007

🙂 pavlita...supeeerrr,
fascinuju ma vynate postavy a trefne zasadene do noveho ramiku...jedinecne...
prosim ako vykrajujes postavicku,tak precizne?

pavlita
28. aug 2007

babenky, ak robite vo photoshope, tak neviem, v gimpe na vyrez obrazka, ak chcete napr. takto...ze postavu https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
tak si najdite take noznice a chodte pekne po obrysoch, bude vam to robit take body, ktore si mozte upravovat ako chcete a nakoniec musite spojit prvy a posledny, kliknut lavym mysitkom a dajte si to cez prave mysitko vystrihnut a este raz prave mysitko a ulozit ako novy...objavi sa vam to v novom okne a este je dobre to dat rozostrit...

adusa
28. aug 2007

Pavlita vitaj, dalsia sikulka na svete!!! 😉
Babenky ja vidim ako sa vsetkym dari, robia sa pokroky... krasne vytvory. Mimusiacik a z Teba ta snaha len tak srsi 🙂, velmi vydarene nove pokusy 😉 ... neboj ono si pomaly na vsetko prides. Skusaj vselico co sa da, ak sa ti nepaci, vymazes... hlavne skusaj, skusaj.
Mimusiacik ked robis s vrstvami tak by si mala vidiet vsetko tak ako to vyzera pokope.. A ak chces posunut alebo zvacsit, zmensit len urcity element alebo fotku, tak sa klikni napravo na danu vrstvu a rob s nou co len chces. Zaroven vidis aj vsetky ostatne vrstvy. Neviem ci som pochopila tvoj problem. 😉

miskabb
28. aug 2007

ahoj baby je to ozaj fantasticke a skusala som stiahnut ten gimp ale uz som ho aj odinstalovala lebo mi nejde 😢 😢
neviete mi v tom nejako poradit? akurat stahujem nejaky photoshop ale neviem ci spravny

hawra
29. aug 2007

ahojte, tak tu su tie sablony na kalendare 🙂
http://www.4shared.com/file/23088931/8408a461/k...

Baby, nove dielka su skvele, velmi sa tesim zo vsetkeho novopridaneho 🙂
Tak aspon viem, ze to ma zmysel, juj super.
Dnes okolo obeda budem mat cas, ked mala zaspi, tak mozem radit 🙂

Miskabb, s instalovanim zial poradit neviem, ale najlepsi by ti bol gimp, lebo ked stahujes photoshop, tak to je skusobna verzia len na 30dni.

hawra
29. aug 2007

jo baby, tie sapblony su biele, ale viete si ich zafarbit na akukolvek farbu. V PS: Obraz > Prizpusobeni > Odstin a sytost a potom zaskrtnut "kolorovat" a trosku sa pohrat s "S-sytost" a "L-svetlost" 🙂 poposuvat to a poskusat, co to da 🙂

janka46
29. aug 2007

ahojte babenky,ja vas vsetky obdivujem,vase diela su krasne!!!!
Ja som v tomto totalne neschopna...aj sa za to hambim 😒

meggi
29. aug 2007

ahoj janka, každá z nás raz začínala,radi ti tu pomožeme, len na začiatku treba vela študovat najprv tie stránky zo začiatku témy. Pri akomkolvek problémiku daj vediet a určite ti tu poradia. Zo začiatku to stahovanie bola pre mna španielska dedina, teraz je to už klasika...

janullka
29. aug 2007

pavlita
dakujem funguje to 😝 no ja sa stale lepsiem a lepsim vdaka takym sikulkam ako su tu